Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

iPhone 4S: 11 Νοεμβρίου στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
804 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2011 - 08:59

Λίγο πολυ όλοι ή μπήκαμε ή θα μπούμε στον πειρασμό να το αγοράσουμε :blush: !!τα προιοντα της apple διαφημίζονται με τέτοιο τροπο που μας κάνουν να θελουμε να τα αγοράσουμε!!! εγω θα κράτησω προς το παρον το 4αρακι μου- δεν είμαι κ hard user για να καταλάβω τη τόσο μεγάλη διάφορα που έχουν μεταξύ τους-& αργότερα βλέπω τι θα κάνω!!!θα αφήσω πρώτα να κυκλοφορήσει μερικούς μηνες κ μέχρι το καλοκαιρακι μπορει αλλάξω το 4 για το 4s :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2011 - 09:10

[quote name='Evangelia' timestamp='1320217179' post='703452']
Λίγο πολυ όλοι ή μπήκαμε ή θα μπούμε στον πειρασμό να το αγοράσουμε :blush: !!τα προιοντα της apple διαφημίζονται με τέτοιο τροπο που μας κάνουν να θελουμε να τα αγοράσουμε!!! εγω θα κράτησω προς το παρον το 4αρακι μου- δεν είμαι κ hard user για να καταλάβω τη τόσο μεγάλη διάφορα που έχουν μεταξύ τους-& αργότερα βλέπω τι θα κάνω!!!θα αφήσω πρώτα να κυκλοφορήσει μερικούς μηνες κ μέχρι το καλοκαιρακι μπορει αλλάξω το 4 για το 4s :)
[/quoteαμα ειναι να περιμενεις μεχρι το καλοκαιρι τοτε περιμενε λιγο ακομη να παρεις το 5!!

#228   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2011 - 09:17

καλημέρα παιδιά και από μένα. ήθελα να σας πω ότι από χθες έχω στην κατοχή μου το καινούργιο iphone 4s μου το έστειλαν από Γερμανία. ως μέχρι τώρα κάτοχος 3g θέλω να σας πω ότι είμαι ενθουσιασμενος. απίστευτο τηλέφωνο γρήγορο έξυπνο και το siri πολύ καλό (αν και πρέπει να μιλάς με βρετανική προφορά).το συστήνω ανεπιφύλακτα

#229   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2011 - 09:24

καλημέρα παιδιά και από μένα. ήθελα να σας πω ότι από χθες έχω στην κατοχή μου το καινούργιο iphone 4s μου το έστειλαν από Γερμανία. ως μέχρι τώρα κάτοχος 3g θέλω να σας πω ότι είμαι ενθουσιασμενος. απίστευτο τηλέφωνο γρήγορο έξυπνο και το siri πολύ καλό (αν και πρέπει να μιλάς με βρετανική προφορά).το συστήνω ανεπιφύλακτα

καλημερα φιλε μου να βεβαια εχει μεγαλη διαφορα το 3g με το 4s....το θεμα ειναι οι κατοχοι του 4 δεν θα δουν τοση μεγαλη διαφορα!!!

#230   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2011 - 09:33

Δεν έχει το μόνο που με χαροποιεί είναι το Safari που βλέπω μεγάλη διαφορά γιατί λόγω δουλειάς ανοίγω συνέχεια και έχω ανοικτές τις κάμερες και στο 4s ανοίγουν σφαίρα και μπορώ και το παρουσιάζω πολύ ποιο καλά σε σχέση με το 4άρι.

Μπαταρία δεν μπορώ να πω ότι βλέπω κάτι ανησυχιτικό αν και είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμη.

Να λέμε και τα καλά όχι μόνο τα κακά .;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#231   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2011 - 09:43

[/quoteαμα ειναι να περιμενεις μεχρι το καλοκαιρι τοτε περιμενε λιγο ακομη να παρεις το 5!!
[/quote]

Σωστός :lol: :lol: :lol:

#232   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 02/11/2011 - 09:49

Δεν έχει το μόνο που με χαροποιεί είναι το Safari που βλέπω μεγάλη διαφορά γιατί λόγω δουλειάς ανοίγω συνέχεια και έχω ανοικτές τις κάμερες και στο 4s ανοίγουν σφαίρα και μπορώ και το παρουσιάζω πολύ ποιο καλά σε σχέση με το 4άρι.

Μπαταρία δεν μπορώ να πω ότι βλέπω κάτι ανησυχιτικό αν και είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμη.

Να λέμε και τα καλά όχι μόνο τα κακά .;-)


Η μπαταρία του είναι ένα θέμα!!Αν έχεις εφαρμογές ανοιχτές στο backround να τις κλείνεις καθώς επίσης καλό είναι να απενεργοποιηθούν και οι υπηρεσίες τοποθεσίας . Ακόμη, το Siri αν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ το χρησιμοποιείς καλό θα είναι να το απενεργοποιήσεις. Επίσης η ρυθμίσεις φωτεινότητας παίζουν σημαντικό ρόλο! Επίσης το iCloud αν δεν το χρειάζεσαι καλό είναι να είναι ανενεργό και αυτό! Αυτά αποτελούν κάποια tips καθώς το τηλέφωνο το έχω στα χέρια μου από την 1η μέρα που κυκλοφόρησε στην αγορά και με τον καιρό έψαχνα διάφορα πράγματα για να το κάνω να διαρκεί περισσότερο η μπαταρία του! Αν και είναι το πρώτο δικό μου iPhone μπορώ να πω ότι το έχω μάθει αρκετά καλά καθώς ασχολούμαι γενικά με τέτοια πράγματα και απλά προτείνω κάποιες-και κυρίως σημαντικές-συμβουλές για την μεγαλύτερη διάρκεια αναμονής της συσκευής!

Btw, πρόσφατα βγήκε μια ανακοίνωση(δεν θυμάμαι την πηγή δυστηχώς) ότι το πρόβλημα με το ότι πέφτει απελπιστικά γρήγορα(σε κάποιες περιπτώσεις) αποτελεί και ένα bug του καινούριου iOS 5 καθώς χρησιμοποιεί στο backround εφαρμογές(ή άλλα πράγματα) τα οποία εμείς δεν έχουμε ανοίξει με αποτέλεσμα να μειώνεται η διάρκεια αναμονής του τηλεφώνου!

#233   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2011 - 10:07

583 κανει στο uk store το 16αρι!


583 gbp = 699 euro :(

#234   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2011 - 10:12

Η μπαταρία του είναι ένα θέμα!!Αν έχεις εφαρμογές ανοιχτές στο backround να τις κλείνεις καθώς επίσης καλό είναι να απενεργοποιηθούν και οι υπηρεσίες τοποθεσίας . Ακόμη, το Siri αν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ το χρησιμοποιείς καλό θα είναι να το απενεργοποιήσεις. Επίσης η ρυθμίσεις φωτεινότητας παίζουν σημαντικό ρόλο! Επίσης το iCloud αν δεν το χρειάζεσαι καλό είναι να είναι ανενεργό και αυτό! Αυτά αποτελούν κάποια tips καθώς το τηλέφωνο το έχω στα χέρια μου από την 1η μέρα που κυκλοφόρησε στην αγορά και με τον καιρό έψαχνα διάφορα πράγματα για να το κάνω να διαρκεί περισσότερο η μπαταρία του! Αν και είναι το πρώτο δικό μου iPhone μπορώ να πω ότι το έχω μάθει αρκετά καλά καθώς ασχολούμαι γενικά με τέτοια πράγματα και απλά προτείνω κάποιες-και κυρίως σημαντικές-συμβουλές για την μεγαλύτερη διάρκεια αναμονής της συσκευής!

Btw, πρόσφατα βγήκε μια ανακοίνωση(δεν θυμάμαι την πηγή δυστηχώς) ότι το πρόβλημα με το ότι πέφτει απελπιστικά γρήγορα(σε κάποιες περιπτώσεις) αποτελεί και ένα bug του καινούριου iOS 5 καθώς χρησιμοποιεί στο backround εφαρμογές(ή άλλα πράγματα) τα οποία εμείς δεν έχουμε ανοίξει με αποτέλεσμα να μειώνεται η διάρκεια αναμονής του τηλεφώνου!


Iσχύουν αυτά που λες .

Aπλά εδώ να επισημάνουμε ότι το παρακάτω βίντεο εγώ προσωπικά δεν το έχω δει πράξη ακόμα .

http://www.youtube.c...&v=SD7sZdAaS2M#!

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#235   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 02/11/2011 - 10:18

583 gbp = 699 euro :(


Κάνετε ένα λαθάκι παιδιά!! Παρακάτω παραθέτω τις τιμές!!

iPhone 16GB 500 gbp = 581 euro
iPhone 32GB 600 gbp = 697 euro
iPhone 64GB 700 gbp = 813 euro

Πάνω κάτω αυτές είναι οι τιμές καθώς κυμένεται κάθε ημέρα η ισοτιμία!!

Σας παραθέτω και το link των τιμών!

Τελευταία επεξεργασία από: iKotsen, 02/11/2011 - 10:19


#236   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2011 - 10:23

Κάνετε ένα λαθάκι παιδιά!! Παρακάτω παραθέτω τις τιμές!!

iPhone 16GB 500 gbp = 581 euro
iPhone 32GB 600 gbp = 697 euro
iPhone 64GB 700 gbp = 813 euro

Πάνω κάτω αυτές είναι οι τιμές καθώς κυμένεται κάθε ημέρα η ισοτιμία!!

Σας παραθέτω και το link των τιμών!

οι τιμες αυτες θα ειναι και για την ελλαδα?

#237   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 02/11/2011 - 10:25

Iσχύουν αυτά που λες .

Aπλά εδώ να επισημάνουμε ότι το παρακάτω βίντεο εγώ προσωπικά δεν το έχω δει πράξη ακόμα .

http://www.youtube.c...&v=SD7sZdAaS2M#!


Αν κατάλαβα καλά από το βίντεο, δεν έχεις δει πράξη ακόμα αυτά που διαφημίζουν για το Siri? Και όμως φίλε μου είναι πραγματικά! Δυστηχώς αν ψάχνεις παράδειγμα μια τοποθεσία στην αθήνα δεν θα σου δώσει αποτελέσματα! Ενώ αν του ζητήσεις μια τοποθεσία στην Αμερική θα σου δώσει! Το ίδιο είναι και στην αγγλία που βρίσκομαι! Ίσως να είναι στην αρχή του ακόμα και ενδεχομένως σε κάποιο επόμενο update να ενσωματώσουν και τοποθεσίες από όλο τον κόσμο! Σκέψου ότι είναι σε beta έκδοση ακόμα(αν δεν κάνω λάθος)!

#238   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 02/11/2011 - 10:27

οι τιμες αυτες θα ειναι και για την ελλαδα?


Δυστηχώς οι τιμές αυτές δεν θα είναι και για την ελλάδα, καθώς θα είναι (σχεδόν) 70+ ευρώ παραπάνω! Αυτό γίνεται λόγω του υψηλού ΦΠΑ που υπάρχει στην ελλάδα! Σχεδόν στην ίδια τιμή θα πουληθούν σε όλη την ευρώπη, εκτός από την ελλάδα λόγω του υψηλού φόρου!

#239   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2011 - 10:37

Αν κατάλαβα καλά από το βίντεο, δεν έχεις δει πράξη ακόμα αυτά που διαφημίζουν για το Siri? Και όμως φίλε μου είναι πραγματικά! Δυστηχώς αν ψάχνεις παράδειγμα μια τοποθεσία στην αθήνα δεν θα σου δώσει αποτελέσματα! Ενώ αν του ζητήσεις μια τοποθεσία στην Αμερική θα σου δώσει! Το ίδιο είναι και στην αγγλία που βρίσκομαι! Ίσως να είναι στην αρχή του ακόμα και ενδεχομένως σε κάποιο επόμενο update να ενσωματώσουν και τοποθεσίες από όλο τον κόσμο! Σκέψου ότι είναι σε beta έκδοση ακόμα(αν δεν κάνω λάθος)!


Δεν το ξέρω μόνο Ελλάδα που το χρησιμοποίησα δεν έχει σε καμία περίπτωση το βίντεο με την πραγματικότητα.

Τώρα στην Αμερική δεν ξέρω αν δουλεύει τόσο τέλεια όπως μας το δείχνει το βίντεο .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#240   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/11/2011 - 10:51

Ρε παιδιά εντάξει δηλαδή τί expectations είχατε για το Siri? Εγώ που του μίλησα τα κατάλαβε όλα και είμαι καλυμμένη. Το ότι δεν είναι συμβατό με ελλάδα το ξέρατε πριν το πάρετε οπότε γι αυτό τουλάχιστον μη γκρινιάζετε. Επίσης δε σας φταίει η apple που το συντριπτικό 80% των ελλήνων είναι βλάχαροι σε ξένες γλώσσες. Γιατί και στα ελληνικά να υπήρχε νομίζετε οτι θα έπιανε διαλέκτους κιόλας? ή θα έπρεπε να ξέρει το "τσούπρα" ας πούμε. Λες και πρόκειται να πάτε σε κωλοχώρι και περιμένετε το Siri να σας σώσει που ούτε τα gps δεν έχουν τους δρόμους. Είστε υπερβολικοί κατά τη γνώμη μου...



Συμφωνώ απόλυτα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)