Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δημοψήφισμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
105 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Δημοψήφισμα

Θα ψηφίσετε ναι η όχι στο δημοψήφισμα

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#46   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 21:57

αν γυρισει η Ελλαδα στη δραχμη θα γινουμε χειροτερα απο την Αργεντινη το 2000. Εμεις δεν εχουμε κ εξαγωγες! με τετοια υποτιμηση που θα φαει εναντι του ευρω θα γινουμε παμφτωχοι! οι εισαγωγες που θα κανουμε απ εξω θα γινουν πανακριβες κ λογω αυτου το φαγητο κ μονο θα ανεβασει τιμη 10 φορες κ παραπανω! Καλυτερα μεταναστευση στη Γκανα παρά παραμονη στην Ελλαδα

Αυτο το ξέρω και εγω αλλα ξέρω επεισης ότι ενώ είμαστε η 3χωρα σε ελιές παραγογη αγοράζουμε λάδι ξέρεις απο που? Απο την Γερμανία. Είναι πολλά τα συμφέροντα. Τέλος παντός Βασίλη δν τσακωνομαστε ρε σύ συζήτηση κάνουμε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 02/11/2011 - 21:58

Για αυτο παει η Ελλαδα ετσι, διοτι υπαρχουν ατομα που ειναι οτι ναναι

τι ακριβώς είναι το "ότι ναναι?"

εσύ δηλαδή επειδή διάβασες 5,10, 100 πράγματα νομίζεις οτι ξέρεις τι (σου) γίνεται.
Σόρρυ αλλά δεν με πείθεις.

#48   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:09

Το βιντεακι ειναι πολυ καλο και εξηγει μεχρι ενα σημειο.
Αλλα αν γυρισουμε στη δραχμη θα φαει το νεο νομισμα 10πλη υποτίμηση... Πριν καν κοπουν. Το εχουν πει και απο τις 2 κυρίαρχες παρατάξεις.. Το υποστηριζουν και καθηγητες τουλαχιστον αυτοι που μιλησαν ανοικτα (tv, εφημεριδες, web κλπ.). Δε θα μπορει κανενας -τουλαχιστον που να ανήκει στο μεγαλο ποσοστο του πληθυσμού- να εχει αγοραστική δυναμη εκτός Ελλάδας. Δεν ειμαι οικονομολόγος αλλα η πτώχευση της αργεντινης δεν ειναι πολυ παλια και πολλοι μπορούν να ψάξουν και να βρούνε διαφορες-ομοιότητες. Ακομα και τοτε σιγά μην ξεκινησουμε απο το μηδέν, ειμαστε οτι αρπάξει ο κωλος μας. Τα χρωματιστά παιδια μας έφαγαν τοσα χρονια (που τωρα εχουν την ηλικια των γονιων μας) και τι να πουν και οι ευρωπαίοι που τόσο καιρο τρωγαμε τα λεφτά τους απο τις επιδοτήσεις. Θελω μονο να κανουν και τα υπόλοιπα κράτη της εε δικο τους δημοψηφισμα, για το αν θελουν να μας πληρώνουν στο μελλον ή να μας κρατησουν/διωξουν απο την εε (ουτε καν την ευρωζώνη...). Με τετοια σταθερότητα που τους δείχνουμε δε θα το θεωρούσα παράλογο αν το έκαναν.

#49   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:14

Δηλαδή εσύ πώς πάς και το κατηγορείς το παιδί απο επάνω; Τι εμπειρογνώμων είσαι και μπορείς και πετάς έτσι σπόντες;

Όσο για το δημοψήφισμα να πάρετε όλοι σας όποια απόφαση πιστεύτε είναι η καταλληλότερη και φυσικά να ξέρετε και τις συνέπειες η οποία θα έχει αυτή... Διότι και με την μια και με την άλλη (ναι ή οχι) την έχουμε χάσει την μπάλα δυστηχώς!

Επείσης για τις αποφάσεις του πρωθυπουργού αλλά και γενικά την όλοι κατάσταση η οποία επικρατεί τις τελευταίες μέρες ντροπιάζουν επείσης τους Έλληνες του εξωτερικού διότι να ξέρετε υπάρχει και μια άλλη "Ελλαδα" στο εξωτέρικο όπου όλο και αυξάνεται και αναπτύσετε.

Δυστηχώς λυπάμαι πραγματικά για την όλη κατάσταση. Όσο για το δημοψήφισμα και αυτούς που λένε για αποχή απλά δείχνει πιστεύω δηλία και δέν έχουν απλά την αίσθηση του κυνδίνου. Και όλη αυτή η σύγχυση γίνεται επειδή έχουν μπεί οι Έλληνες στην γωνία και ήρθε η ώρα να πάρουν και αυτοί μια απόφαση όσο καταστροφική και αν είναι.

Πρώτα απο όλα δεν κατηγορώ κανένα ..δεν γράφω τι πιστέυω για ευνοητους λογους ..Συμφωνω με την άποψη σου σε γενικές γραμμές για τις συνέπειες αλλα υπαρχουν 100000000 λόγοι που μπορούν να γείνουν πολυ διφορετικά τα πράγματα μονο αν κοιτάξεις τις υποχρεώσεις της Ελλαδας με αποτέλεσμα να είναι ΟΛΑ ΡΕΥΣΤΑ..

#50   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:14

Ο πατέρας του καλά το είχε πει οτι θα μας γ@μησει...
Τι να ψοφήσεις ψηφίσεις ναι ή οχι?
Εαν πας και ψηφίσεις ναι, κινδυνεύεις να θανατώσεις τους Έλληνες πολίτες με τα νέα αβασταχτα μέτρα. Εαν πας ώστε να ψηφίσεις όχι κινδυνεύουμε από το να βγούμε απο το ευρώ και να πενταπλασιαστούν τα χρέη μας και οι τιμές των προιόντων
Θεωρώ οτι ο ΓΑΠ δεν είναι βλάκας αλλά ειναι αριβίστας, που θα καταφέρει να υποβαθμίσει το ευρώ έναντι του δολλαρίου(να θυμηθούμε οτι ειναι φιλοαμερικάνος που τους ευχαριστούσε τοτε στα Ιμια?) και σε δεύτερη φάση θα πουλήσει κοψοχρονιά δημόσιες επιχειρήσεις και μετά θα μπει στο φούρνο το γλυκό της ΑΟΖ που θα πουληθεί στους φίλους μας είτε τους Ευρωπέους είτε στους Αμερικάνους.
Δεν ανήκω σε κανένα κόμμα πλεον να φύγουν και οι άλλοι γιατι λένε για αντιπολίτευση χωρίς να μας διευκρινίζουν οτι θα πάρουν τα ίδια μέτρα
Anyway επέλεξα το δε με απασχολεί γιατί το θεωρώ κοροιδια αυτο το φιάσκο και δεν θα παω να ψηφίσω..είναι σα να λένε '' Έλληνες με τι θέλετε να γίνετε αυτόχειρες με όπλο ή με την κρεμάλα?''

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 02/11/2011 - 22:21


#51   chrisgra2

chrisgra2

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:15

Φιλε BAUHAUS δεν ξερω που ζεις, αλλα ειμαι απ αυτους που δεν θα πηγαινα να ψηφισω, τωρα αν ειμαι δειλος εγω που μεγαλωνω δυο παιδια στον εβρο 5χιλιομετρα απο την Τουρκια και 20 απο την βουλγαρια τι να σου πω!! ενα ξερω οτι ηδη εχουμε πτωχευσει, οι μισθοι εχουν πεσει στο μισο και ηδη πιστευω οτι μας εχουν ξεπουλησει,δεν βλεπω ποια κανεναν να χαμογελαει και ξερεις ποιο ειναι το χειροτερο οτι αυτο περναει και στα παιδια μας, ε δεν θα τους κανω το χατηρι να τους νομιμοποιήσω κιολας, και το τελευταιο σε δυο χρονια κατεστρεψαν ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ τον ιδιωτικο τομεα καταστραφηκαμε!! μηπως σχεδιο!!

Τελευταία επεξεργασία από: chrisgra2, 02/11/2011 - 22:20


#52   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:17

Κι αυτο ΑΝ παιρνεις μισθους. Ως πιανιστα και βαρια χωμενη στα μουσικα δρωμενα, γινεται το ελα να δεις, για να μην αναφέρω το γεγονος οτι σκιστηκα στη δουλεια με τη Χορωδια του Δημου Αθηναιων και μου χρωστανε απο Σεπτεμβρη 2010 μεχρι 2011 τα λεφτα μου και ακομα περιμενω.

Και ολα κατα διαολου θα πανε, δημοψηφισμα η οχι, εκλογες η οχι. Εκτος αν η επομενη κυβερνηση ερθει με ενα τσουβαλι λεφτα και μας επιστρεψει κι ολα τα χαρατσια.

Sent from my iPhone using Mapatalk(arpouzi)

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 02/11/2011 - 22:18

Whatsapp doc?

#53   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:18

Δε θα ψηφίσω στο δημοψήφισμα αρνούμαι να απαντήσω σε εκβιαστικά διλήμματα. Θα περιμένω τις εθνικές εκλογές για να ψηφίσω κατά συνείδηση. Λυπάμαι μόνο για τη γενιά μου και τους νεώτερους από εμένα που κληρονομήσαμε όλη τη σαπίλα των μεγαλυτέρων μας και τώρα καλούμαστε να βγάλουμε το φίδι από την τρύπα. Αποδέχομαι απολύτως την ευθύνη να καθαρίσω για την πατρίδα μου αλλά δε θα δεχτώ την παραμικρότερη υποψία αναγωγής ευθυνών σε εμένα ή στη γενιά μου.

Και κάτι άλλο αγαπητοί φίλοι και φίλες:

Μην επιτρέπετε σε κανέναν να σας καλεί σε "απολογίες" για το ποιό κινητό αγοράσατε ή το που πήγατε διακοπές κτλ. Η πραγματικότητα είναι πέραν όλων των εξόδων που μπορεί ένας άνθρωπος να κάνει. Μια δήλωση χτές έριξε τα χρηματιστήρια και χάθηκαν δισεκατομύρια. 1-2 Apple ΕΤΑΙΡΙΕΣ εξαφανίστηκαν σε μια κουβέντα.

Ναι σίγουρα κακή παιδεία ο Έλληνας ναι σίγουρα φοροφυγάς και γενικά μαλ... σε αυτά τα θέματα αλλά αντικειμενικά πόση επίδραση είχε η κάθε κυρά Κατίνα? Όλη η πραγματική οικονομία της χώρας είναι μια τρίχα από το μαλλί της ευρωπαϊκής κεφαλής.

Οπότε να μην χτυπιόμαστε με ενοχές. Δε φταίμε εμείς. Είναι σαν να λές ότι το θύμα βιασμού φταίει που ντύθηκε προκλητικά. ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ. Το κτήνος που ασέλγησε φταίει. Το ίδιο και με το λαό μας.

#54   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:22

Για πες εσύ που γνωρίζεις οικονομικά ..διοτι και εγω γνωρλιζω οικονομικά και πιστεύω 8α γνωρίζεις τα cdsετσι???

CDS= Credit Default Swaps. Σημαίνει ότι αγοράζω το εν λόγω προιόν και πληρώνω κάθε 3,6,9,12 μήνες προμήθεια για να το κρατάω στο χαρτοφυλλάκιο μου. Επίσης σε περίπτωση που πτοχεύσει η εν λόγω εταιρία / χώρα παίρνω πίσω μειωμένο το face value του bond. μπορώ να σου πω κ άλλα αν θέλεις για τα cds αλλά δεν αφορά κανέναν εδω μέσα νομίζω.

Το θέμα είναι το εξής. Όταν μία χώρα θα κάνει υποτίμηση γίνεται πιο ανταγωνιστική, απάντηση για τον φίλο που λέει οτι δεν θα εξάγουμε… Θα εξάγεις και θα παραεξάγεις γτ δεν θα έχεις λεφτά να εισάγεις, απλα στο λέω. Όταν λοιπόν γίνει αυτή η υποτίμηση η ιστορία έχει δείξει ότι η χώρα κάνει 2-5 χρόνια να επανέλθει σε ανάπτυξη γτ στην ουσία αναδιαμορφώνεται.

Αν λοιπόν θέλετε να αράζετε κ να πίνετε τον φραπέ σας κάντε το, αλλα σεκφτείτε ότι όταν το παιδί σας σας ρωτήσει, μπαμπα τι έγινε τότε στην Ελλάδα, μην παραλείψετε να του πείτε α γιε μου δεν ξέρω, εγω άραζα, έβλπα μπάλα και έπινα καφε...

#55   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:23

Και εφοσον ειμαστε τοσο σημαντικοι για το μελλον του ιδιου του ευρω και της Ευρωπης και ολοι κοπτονται και φοβουνται το ντομινο των εξελιξεων απο πιθανη εξοδο μας τοτε εγω που τους εχω τυφλη εμπιστοσυνη πιστευω οτι δεν θα αφησουν να γινει κατι τετοιο.Θα κανουν τα αδυνατα δυνατα να μην γινει αυτο.
Απο τη αλλη ο δικος μας πρωθυπουργος κανει τα αδυνατα δυνατα να πετυχει ακριβως αυτο.Να δημιουργησουμε χαος στην Ευρωπη...για το οποιο φυσικα θα φταιει η λαικη ετυμηγορια.Και φυσικα οχι αυτος....γιατι αυτος τα συμφωνησε καλα αλλα ο λαος ειχε αλλη θεληση.

Αυτοι που τον εβαλαν στη θεση αυτη πριν 2 χρονια ηξεραν πολυ καλα τι εκαναν και ολα απο τοτε κυλουν βασει σχεδιου.Ενας ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ στα σωθικα της Ευρωπης.
Φυσικα ολα αυτα που γραφω ειναι καθαρα αποτελεσμα των πολλων ταινιων κατασκοπειας που βλεπω :P

Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 02/11/2011 - 22:26


#56   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:24

Έτσι μπράβο. Αρχίστε τώρα να μαλώνετε μεταξύ σας... :mad:

οταν καποτε ειχα πει οτι εχουμε γινει ο καθενας οτι να'ναι και ψαχνουμε αφορμη ολοι
να αρπαχτουμε μου ειχαν πει καποιοι να μιλαω μονο για τον εαυτο μου...με τα τεχνασματα των 300 που μια λενε και μια ξελενε σε διαφορα επαγγελαματα και θεματα εχουν καταφερει ο κοινωνικος ιστος να εχει γινει 1000 κομματια που το ενα κατηγορει το αλλο για την καταντια του...πρεπει καποια στιγμη να κλεισουμε το κουτακι και να αρχισουμε να αποφασιζουμε και να ζουμε με βαση το ΕΜΕΙΣ και οχι το ΕΓΩ...τελος για μενα ειναι μεγαλο λαθος να φευγουν τα δικα μας παιδια στο εξωτερικο χωρις καν να παλεψουν να κανουν κατι,οταν πας για καινουρια αρχη δεν μπορεις και δεν ειναι επιτρεπτο να πας με αραχνιασμενες ιδεες και αντιληψεις...τωρα για το δημοψηφισμα δεν ξερω αν θα παω και τι θα ψηφισω αν το κανω..


ΥΓ:η μονη λυση για μενα ειναι να βρεθει καποιος σαν τον Rafael Correa(για οποιον εχει δει το debtocracy)να βαλει την ελλαδα πανω απ'ολους και απ'όλα

Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 02/11/2011 - 22:28


#57   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:24

Δε θα ψηφίσω στο δημοψήφισμα αρνούμαι να απαντήσω σε εκβιαστικά διλήμματα. Θα περιμένω τις εθνικές εκλογές για να ψηφίσω κατά συνείδηση. Λυπάμαι μόνο για τη γενιά μου και τους νεώτερους από εμένα που κληρονομήσαμε όλη τη σαπίλα των μεγαλυτέρων μας και τώρα καλούμαστε να βγάλουμε το φίδι από την τρύπα. Αποδέχομαι απολύτως την ευθύνη να καθαρίσω για την πατρίδα μου αλλά δε θα δεχτώ την παραμικρότερη υποψία αναγωγής ευθυνών σε εμένα ή στη γενιά μου.

Και κάτι άλλο αγαπητοί φίλοι και φίλες:

Μην επιτρέπετε σε κανέναν να σας καλεί σε "απολογίες" για το ποιό κινητό αγοράσατε ή το που πήγατε διακοπές κτλ. Η πραγματικότητα είναι πέραν όλων των εξόδων που μπορεί ένας άνθρωπος να κάνει. Μια δήλωση χτές έριξε τα χρηματιστήρια και χάθηκαν δισεκατομύρια. 1-2 Apple ΕΤΑΙΡΙΕΣ εξαφανίστηκαν σε μια κουβέντα.

Ναι σίγουρα κακή παιδεία ο Έλληνας ναι σίγουρα φοροφυγάς και γενικά μαλ... σε αυτά τα θέματα αλλά αντικειμενικά πόση επίδραση είχε η κάθε κυρά Κατίνα? Όλη η πραγματική οικονομία της χώρας είναι μια τρίχα από το μαλλί της ευρωπαϊκής κεφαλής.

Οπότε να μην χτυπιόμαστε με ενοχές. Δε φταίμε εμείς. Είναι σαν να λές ότι το θύμα βιασμού φταίει που ντύθηκε προκλητικά. ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ. Το κτήνος που ασέλγησε φταίει. Το ίδιο και με το λαό μας.



Συμφωνώ στα περισσότερα αλλα το κτήνος ποιος το εξέλεξε ?????ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΕΞΕΛΕΓΕΙΝ???

#58   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:25

Και εφοσον ειμαστε τοσο σημαντικοι για το μελλον της του ιδιου του ευρω και της Ευρωπης και ολοι κοπτονται και φοβουνται το ντομινο των εξελιξεων απο πιθανη εξοδο μας τοτε εγω που τους εχω τυφλη εμπιστοσυνη πιστευω οτι δεν θα αφησουν να γινει κατι τετοιο.Θα κανουν τα αδυνατα δυνατα να μην γινει αυτο.
Απο τη αλλη ο δικος μας πρωθυπουργος κανει τα αδυνατα δυνατα να πετυχει ακριβως αυτο.Να δημιουργησουμε χαος στην Ευρωπη...για το οποιο φυσικα θα φταιει η λαικη ετυμηγορια.Και φυσικα οχι αυτος....γιατι αυτος τα συμφωνησε καλα αλλα ο λαος ειχε αλλη θεληση.

Αυτοι που τον εβαλαν στη θεση αυτη πριν 2 χρονια ηξεραν πολυ καλα τι εκαναν και ολα απο τοτε κυλουν βασει σχεδιου.Ενας ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ στα σωθικα της Ευρωπης.
Φυσικα ολα αυτα που γραφω ειναι καθαρα αποτελεσμα των πολλων ταινιων κατασκοπειας που βλεπω :P

νομίζω οτι συμφωνούμε οτι ο ίδιος υπονομεύει το ευρώ

#59   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:26

Συμφωνώ στα περισσότερα αλλα το κτήνος ποιος το εξέλεξε ?????ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΕΞΕΛΕΓΕΙΝ???


Το επελεξε ο ιδιος που επελεξε και τους προηγουμενους που αποφαγανε οτι ειχε μεινει. Και αυτος που θα επιλεξει και το επομενο που δε θα κανει τιποτα διαφορετικο γιατι δεν υπαρχει πλεον σοβαρη σωτηρια.


Sent from my iPhone using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

#60   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:27

Δε θα ψηφίσω στο δημοψήφισμα αρνούμαι να απαντήσω σε εκβιαστικά διλήμματα. Θα περιμένω τις εθνικές εκλογές για να ψηφίσω κατά συνείδηση. Λυπάμαι μόνο για τη γενιά μου και τους νεώτερους από εμένα που κληρονομήσαμε όλη τη σαπίλα των μεγαλυτέρων μας και τώρα καλούμαστε να βγάλουμε το φίδι από την τρύπα. Αποδέχομαι απολύτως την ευθύνη να καθαρίσω για την πατρίδα μου αλλά δε θα δεχτώ την παραμικρότερη υποψία αναγωγής ευθυνών σε εμένα ή στη γενιά μου.

Και κάτι άλλο αγαπητοί φίλοι και φίλες:

Μην επιτρέπετε σε κανέναν να σας καλεί σε "απολογίες" για το ποιό κινητό αγοράσατε ή το που πήγατε διακοπές κτλ. Η πραγματικότητα είναι πέραν όλων των εξόδων που μπορεί ένας άνθρωπος να κάνει. Μια δήλωση χτές έριξε τα χρηματιστήρια και χάθηκαν δισεκατομύρια. 1-2 Apple ΕΤΑΙΡΙΕΣ εξαφανίστηκαν σε μια κουβέντα.

Ναι σίγουρα κακή παιδεία ο Έλληνας ναι σίγουρα φοροφυγάς και γενικά μαλ... σε αυτά τα θέματα αλλά αντικειμενικά πόση επίδραση είχε η κάθε κυρά Κατίνα? Όλη η πραγματική οικονομία της χώρας είναι μια τρίχα από το μαλλί της ευρωπαϊκής κεφαλής.

Οπότε να μην χτυπιόμαστε με ενοχές. Δε φταίμε εμείς. Είναι σαν να λές ότι το θύμα βιασμού φταίει που ντύθηκε προκλητικά. ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ. Το κτήνος που ασέλγησε φταίει. Το ίδιο και με το λαό μας.

Φίλε μου σορρυ αλλα κάνεις ένα βασικό λάθος, ο ΥΠΕΡΔΑΝΕΙΣΜΟΣ φταίει για την κατάντια που είμαστε. Κ εννοω για τους πολίτες. Δάνειο για αμάξι, να το παίξω στην γκόμενα…δάνειο για διακοπές…πρέπει να παω γτ πήγε ο Λάκης εγω δεν γίενται να μην πάω…Δάνειο για τισ γιορτές…γτ δεν έχω να πλυθώ αλλα θέλω να καλέσω στο σπίτι το σόι στο σπίτι να φανώ large…αύτα φταίνε…


Κ αυτα που λες ότι δεν φταίι η Ελλάδα ειναι για να χαιδεύεις τα αυτιά της πλειψηφείας των δημόσιων υπαλλήλων..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες