Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δημοψήφισμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
105 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Δημοψήφισμα

Θα ψηφίσετε ναι η όχι στο δημοψήφισμα

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:31

Φίλε μου σορρυ αλλα κάνεις ένα βασικό λάθος, ο ΥΠΕΡΔΑΝΕΙΣΜΟΣ φταίει για την κατάντια που είμαστε. Κ εννοω για τους πολίτες. Δάνειο για αμάξι, να το παίξω στην γκόμενα…δάνειο για διακοπές…πρέπει να παω γτ πήγε ο Λάκης εγω δεν γίενται να μην πάω…Δάνειο για τισ γιορτές…γτ δεν έχω να πλυθώ αλλα θέλω να καλέσω στο σπίτι το σόι στο σπίτι να φανώ large…αύτα φταίνε…


Κ αυτα που λες ότι δεν φταίι η Ελλάδα ειναι για να χαιδεύεις τα αυτιά της πλειψηφείας των δημόσιων υπαλλήλων..

Ετσι πες τα ..γιατι οταν τα λέω εγώ είμαι κακός ..Συμφωνω 1000000000%...ποιοι τους εξελεξαν αραγε????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:36

Ετσι πες τα ..γιατι οταν τα λέω εγώ είμαι κακός ..Συμφωνω 1000000000%...ποιοι τους εξελεξαν αραγε????

Όπλα παιδιά, όταν η τράπεζα σε καλεί κάθε μέρα έλα εδώ πάρε αυτο μην φοβάσαι θα στο δώσω με καλή τιμή, έλα πάρε εκείνο, και ξανα μάνα πάρε και πάρε και χίλια τηλέφωνα, και να περνεις τηλέφωνο για μια δουλειά και να σου λέει στο τέλος έλα να σου πω μπορείς να κανείς αυτο εκείνο το άλλο, οκ εγω δεν έχω πάρει ούτε πιστωτική ούτε τπτ αλλα ο παππούς η γιαγιά? η ο έξυπνος που η τράπεζα του δίνει δάνειο για αυτοκίνητο το περνάει το χερσαία και μετα τις λέει έλα πάρτι τώρα καυτό κατάσχεση δεν πληρώνω, φταίει? οι κυβερνήσεις τόσο καιρο της αφήνουν να κάνουν ότι θέλουν ο πολίτης φταίει πάλι?

#63   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:36

Όσο ποιο πολλα δανειζομαστε τόσο ποιο πολλα χρωστάμε! Το χρέος ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ! ΔΕΝ ψηφίστηκε ποτε απο την ολομέλεια! Η Ελλάδα μπορει κάλλιστα να το ανακηρύξει ΠΑΡΑΝΟΜΟ χωρις ΚΑΜΊΑ ρήτρα! Είμαι δικηγόρος ξέρω πολυ καλα τι λέω! Αναρωτιέμαι ποιος νοημοσύνη άνθρωπος θα ψήφιζε να συνεχίσουμε να παραμένουμε στο ΔΝΤ!

#64   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:38

Όσο ποιο πολλα δανειζομαστε τόσο ποιο πολλα χρωστάμε! Το χρέος ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ! ΔΕΝ ψηφίστηκε ποτε απο την ολομέλεια! Η Ελλάδα μπορει κάλλιστα να το ανακηρύξει ΠΑΡΑΝΟΜΟ χωρις ΚΑΜΊΑ ρήτρα! Είμαι δικηγόρος ξέρω πολυ καλα τι λέω! Αναρωτιέμαι ποιος νοημοσύνη άνθρωπος θα ψήφιζε να συνεχίσουμε να παραμένουμε στο ΔΝΤ!


Αντε πες τα! Η Ισλανδία επαθε τιποτα ;


Sent from my iPhone using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

#65   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:38

Όπλα παιδιά, όταν η τράπεζα σε καλεί κάθε μέρα έλα εδώ πάρε αυτο μην φοβάσαι θα στο δώσω με καλή τιμή, έλα πάρε εκείνο, και ξανα μάνα πάρε και πάρε και χίλια τηλέφωνα, και να περνεις τηλέφωνο για μια δουλειά και να σου λέει στο τέλος έλα να σου πω μπορείς να κανείς αυτο εκείνο το άλλο, οκ εγω δεν έχω πάρει ούτε πιστωτική ούτε τπτ αλλα ο παππούς η γιαγιά? η ο έξυπνος που η τράπεζα του δίνει δάνειο για αυτοκίνητο το περνάει το χερσαία και μετα τις λέει έλα πάρτι τώρα καυτό κατάσχεση δεν πληρώνω, φταίει? οι κυβερνήσεις τόσο καιρο της αφήνουν να κάνουν ότι θέλουν ο πολίτης φταίει πάλι?

Bεβαίως και φταίς εσυ ενήλικας δεν εσυ ή μόνο παίρνουμε δάνεια και δεν τα εξοφλούμε ???Οι τράπεζες δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα...

#66   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:40

Αντε πες τα! Η Ισλανδία επαθε τιποτα ;


Sent from my iPhone using Mapatalk(arpouzi)

Α Κ Ρ Ι Β Ω Σ!!!! Ίσα ίσως που σε 8 μήνες τελειώνει αυτη η υπόθεση εκει πέρα! Και εδω βλέπω ακομα ψήφους ΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ Δ.Ν.Τ έλεος δηλαδη, πληροφορήθηκε τι συμβαίνει λιγο! Μην τρώτε αμασητα παπάδες!

#67   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:41

Όσο ποιο πολλα δανειζομαστε τόσο ποιο πολλα χρωστάμε! Το χρέος ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ! ΔΕΝ ψηφίστηκε ποτε απο την ολομέλεια! Η Ελλάδα μπορει κάλλιστα να το ανακηρύξει ΠΑΡΑΝΟΜΟ χωρις ΚΑΜΊΑ ρήτρα! Είμαι δικηγόρος ξέρω πολυ καλα τι λέω! Αναρωτιέμαι ποιος νοημοσύνη άνθρωπος θα ψήφιζε να συνεχίσουμε να παραμένουμε στο ΔΝΤ!

Δεν ξέρεις τι λες μ φαίνεται...το ελλειμα παράγει χρεος αν δεν το ξέρεις ...και δεν είναι μονο τα δάνεια ,ειναι κα τα δημοσιονομικα..και οι συμβάσεις επικυρωθήκανε μεσα στη βουλη απο 155 ψήφους ..

#68   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:42

Α Κ Ρ Ι Β Ω Σ!!!! Ίσα ίσως που σε 8 μήνες τελειώνει αυτη η υπόθεση εκει πέρα! Και εδω βλέπω ακομα ψήφους ΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ Δ.Ν.Τ έλεος δηλαδη, πληροφορήθηκε τι συμβαίνει λιγο! Μην τρώτε αμασητα παπάδες!

Μα ο Σαρκοζι το δηλωσε το οχι σημαινει, οχι στο 6 δανειο..δηλαδη no money στο δημοσιο

#69   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:42

Παιδια τι λετε ? και να κρίνουμε το χρεος παράνομο άντε να βγούμε μετα σε ανάπτυξη.. Με την δραχμη που θα εχει αξια τίποτενια. εγω θα ηθελα να πάρω του χρονου το 5 αλλα αν γινει αυτο, δε το κόβω να μπορω να τα βγαζω περα για αλλα πραγματα.

#70   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:43

Bεβαίως και φταίς εσυ ενήλικας δεν εσυ ή μόνο παίρνουμε δάνεια και δεν τα εξοφλούμε ???Οι τράπεζες δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα...

Δεν είπα ότι είναι φιλανθρωπικά, αλλα πίεζαν απο μόνα τους να δώσουν, και ο άλλος σου ξαναλέω που μπορούσε να τους την φέρει τους την έφερνε, επίσης όταν σου δίνουν με επιτόκιο 10 και πάνω μια κάρτα, αλλα όταν έχεις καταθέσεις σου δίνουν το πολύ 2,5-3 ε τότε είναι κερδοσκοπία, και γιατρό τώρα τρέχουν να μαζέψουν αυτά που τους χρωστά ο κόσμος. Και φυσικά ξέρουν ότι δεν μπορούν να κάνουν και πολλά γιατρό έχουν τις υπηρεσίες που περνούν τον κόσμο στο τηλέφωνο όλη μέρα και τον ζαλιζουν , με σκοπό μας και πληρώσει κάποιος.

#71   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:44

Nα μας απαντησει ο δικηγορος που αμφισβητει την νομιμοτητα απο τον Υπουργο που ειναι καθηγητης Νομικης ...τι να πει κανεις???

#72   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:45

Παιδια τι λετε ? και να κρίνουμε το χρεος παράνομο άντε να βγούμε μετα σε ανάπτυξη.. Με την δραχμη που θα εχει αξια τίποτενια. εγω θα ηθελα να πάρω του χρονου το 5 αλλα αν γινει αυτο, δε το κόβω να μπορω να τα βγαζω περα για αλλα πραγματα.

Πιο 5 ρε σύ. Αυτο σε απασχολεί εσένα?

#73   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:47

Υπήρχαν ( και υπαρχουν δυστυχως) άτομα που έπαιρναν δάνειο διακοπών για να πανε μύκονο και να κανουν κοσμοπολιτικες διακοπές, τι να λέμε τωρα για τα δάνεια :lol:

#74   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:48

Η συζητηση ειναι ατερμονη και χωρις ουσια και δεν συννετέχω αλλο

#75   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2011 - 22:48

Σε αυτο συμφωνώ και εγω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες