Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

iOS 5.0.1


  • Please log in to reply
188 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   gthebest

gthebest

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2011 - 23:54

σωστη ειναι η beta που εχεις!
εισαι developer?
εχεις δηλωσει το UDID της συσκευης?


Δεν ειμαι developer. Και οταν ειχα πρωτοπερασει την 5.0 GM οταν πρωτοβγηκε δεν με εμποδισε να την βαλω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2,729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2011 - 23:56

Δεν ειμαι developer. Και οταν ειχα πρωτοπερασει την 5.0 GM οταν πρωτοβγηκε δεν με εμποδισε να την βαλω.

τοτε την επερνε σε ολους
τωρα μοno devs
οποτε μην προσπαθεις

#138   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2,009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2011 - 23:56

Η GM ειναι για ολους
Η beta, οχι

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#139   gthebest

gthebest

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2011 - 23:57

τοτε την επερνε σε ολους
τωρα μοno devs
οποτε μην προσπαθεις

Γραψε λαθος... :-(

#140   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2,729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2011 - 23:57

Γραψε λαθος... :-(

υπομονη να βγαλουν την κανονικη
καλο βραδυ

#141   psychasthenic

psychasthenic

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 15:07

Δεν είπαν πότε θα είναι έτοιμο;

#142   dakis

dakis

    iPH Contributor

  • 1,304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:dakis

Δημοσίευση 04/11/2011 - 15:14

για τον υπόλοιπο κόσμο ποτε θα κυκλοφορήσει? το jb που θα βγει θα ειναι για ιος 5 η ιος 5.0.1 ????

Τελευταία επεξεργασία από: dakis, 04/11/2011 - 15:16.


#143   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19,675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2011 - 17:42

Έχει βγει και για τις δύο εκδόσεις που αναφέρεσαι jb αλλά είναι tethered εκτός από τα παλιά μπουντρούμια 3gs που αυτά γίνονται jb untethered. :)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#144   GeorgePapadakis

GeorgePapadakis

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 19:47

ειναι για development Μονο
εισαι εσυ?


Πως αποκτας δικαιώματα development?

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgePapadakis, 04/11/2011 - 19:48.


#145   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13,499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 04/11/2011 - 19:49

Γιατί τοση βιασύνη βρε παιδιά, άστε να φτιάξουν τα bugs πρώτα με τους developers και μετά θα βγεί.
Whatsapp doc?

#146   giorgos15031977

giorgos15031977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 20:52

Παιδια γεια σας. Δεν ξερω ποσοι απο σας εχετε ηδη στην κατοχη σας ΤΩΡΑ το Iphone 4S. Εγω το εχω ηδη στα χερια μου, το παραγγειλα απο το Αγγλικό Ebay, φυσικα και ΑΣΠΡΟ και UNLOCKED, και με Ελληνικο μενου και Ελληνική γλωσσα στο πληκτρολογιο για SMS. (οχι θα καθομουν να εσκαγα μεχρι να ερθει Ελλαδα).
Το θεμα αυτο με την αυτονομια της μπαταριας πραγματικα ειναι τραγικο γεγονος και ευτυχως που βγαζουν τωρα σε λιγο καιρο την "ΙΟS 5.0.1" γιατι η μπαταρια αυτη την στιγμη οπως και σε αλλους φιλους Αγγλια που εχω τωρα και μου τα λενε ειναι αστα να πανε. Θα σας δωσω μια εικονα μονο για να καταλαβετε ποσο πολυ ολοι τους τρεχουν τα σαλια για την "IOS 5.0.1":

----Αν φορτισεις το τηλεφωνο Κυριακη Βραδυ (και μετα την φορτιση το κλεισεις), και Δευτερα πρωι το ανοιξεις το τηλεφωνο----

1) Εαν δεν κανεις κλήσεις καθολου, και ούτε σου κανουν κλήσεις αλλοι...
2) Εαν δεν στελνεις μυνηματα SMS-MMS, και δεν κανουν το ιδιο και αλλοι προς εσενα με SMS-MMS...
3) Εαν δεν σερφαρεις στο Internet με Wi-Fi καθολου παντελως ομως...
4) Εαν δεν εχεις κατεβασει εφαρμογες και ασχολεισαι με αυτες τακτικα οπως το "Talking Tom" κλπ και δεν ασχολεισαι καθολου με το τηλεφωνο παρα μονο να το εχεις μαζι σου σαν ρολοϊ...

----και γενικα εχεις το τηλεφωνο καθαρα ΣΑΝ ΓΛΑΣΤΡΑ, αναμμενο μονο και μονο για να δεις ποσο θα κρατησει η αυτονομια του μεχρι την στιγμη που θα αναψει κοκκινο χρωμα στο εικονιδιακι της μπαταριας, τοτε θα διαπιστωσεις οτι η αυτονομια του ΤΩΡΑ: κραταει προσωπικα εμενα απο ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΩΣ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ το πολυυυυυ, φυσικα με νουμερο που δεν το ηξερε κανεις για να μην με ενοχλουν και να τεσταρω την αυτονομια του.
Αυτος ο χρονος καθαρα ομως με το τηλεφωνο να ειναι απλα μαζι μου σαν ρολοϊ, και γλαστρα διακοσμητικη. Χωρις να κανω τιποτα απο τα Νο1, Νο2, Νο3, Νο4 κλπ.
Σιγουρα σε καποιους αλλους που τυχαινει να εχουν το 4S και κανουν και κλησεις και μυνηματα στελνουν και σερφαρουν στο net με Wi-Fi, κλπ πιστευω οτι θα τους κραταει το πολυ 4 μερες ισως και 3 αναλογα το ποσο πολυ το χρησιμοποιουν το τηλεφωνο, δεν γνωριζω.

Θ-Ε-Ω-Ρ-Ω οτι μολις βγει η "IOS 5.0.1" αυτος ο χρονος θα μεγαλωσει και θα εχω πιο καλη φυσιολογικη αυτονομια, περα απο τις κλησεις και τα SMS-MMS-WiFi κλπ που θα χρησιμοποιω...
Τωρα με το που θα ερθουν τα νεα τηλεφωνα 4S στην Ελλαδα μεθαυριο, τα οποια θα ειναι διαθεσιμα απο τα 3 δικτυα κινητης τηλεφωνιας, και θα αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα, ή θα ειναι ηδη αναβαθμισμενα στην 5.0.1 αυτο δεν το γνωριζω.
Oπως δεν ξερω αν με την παραλαβη απο το καταστημα της κινητης τηλεφωνιας σου λενε οτι το 4S ερχεται με την "IOS 5.0.0" και θα πρεπει να την αναβαθμισετε στην "IOS 5.0.1" αλλα δεν ξερω και απο την αλλη αν ερθουν τα τηλεφωνα με την νεα εκδοση του 5.0.1 (εκτος και ερθουν αφου κατοπιν τα αναβαθμισουν στην 5.0.1 οι υπαλληλοι των καταστηματων, αλλα λιγο απιθανο μου φαινεται...)

Αυτα ηθελα να αναφερω μιας και εχω στην κατοχη μου το "IPHONE 4S". Δεν ξερω τι εχετε να πειτε περι αυτονομιας, μπορει το νεο Iphone 4S να σκονταψε αυτην την φορα στο θεμα αυτονομιας
(μιας και το 4G ειχε σκονταψει στο θεμα με την κεραια σηματος) αλλα ευελπιστω οτι με την αναβαθμιση στην "IOS 5.0.1" μετα το τηλεφωνο θα ειναι ΜΠΟΜΠΑ. Παντως το Ασπρο χρωμα ειναι πολυ ομορφουλικο το ατιμο, πολυ κυριλε βρε παιδι μου... :wub:

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: giorgos15031977, 04/11/2011 - 20:58.


#147   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13,499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 04/11/2011 - 21:00

Ετσι απλα απο περιέργεια και εντελώς φιλικά θα ρωτήσω κάτι. Ξέρω πολυ καλα οτι τα smartphones του βεληνεκούς του Iphone θα έπρεπε να έχουν πολύ καλύτερες μπαταρίες.

ΑΛΛΑ.

Το 4άρι μου, που είναι στο χέρι μου απο το πρωί ως το βράδυ που θα πάω για ύπνο (100 μπαταρία το πρωί, με χρήση τηλεφωνήματα, push, wifi/3g ανάλογα με τον αν είμαι σπιτι η έξω, safari, imessage/μηνύματα, social networking, διάφορα apps, εμαιλ κλπ κλπ και αυτό κάθε λιγο και λιγάκι το καθένα και μέχρι την ώρα που πάω για ύπνο (και 3 ωρες on and off tapatalk το βράδυ), πριν πάω για ύπνο είναι στο 15 τοις εκατό, το φορτίζω και το αφήνω με τα πάντα ΟΦΦ (wifi/3g) κατά τη διάρκεια της νύχτας, και ξανα μανα την επόμενη μέρα.

Και ναι, είναι λιγο γελοιο ας πουμε οπως ειπα και παραπάνω, αλλα δεν με έχει χαλάσει ΚΑ-ΘΟ-ΛΟΥ. Πρίζες υπάρχουν παντού (επειδή είμαι και στο δρόμο αρκετά, αντε και usb car charger, τον οποιο ακομα δεν έχω χρησιμοποιήσει), και ποτε δεν μου λειψε μπαταρία.

Οπότε δε μπορω να καταλάβω γιατι γινεται τοσο θέμα, τη στιγμή που βέβαια τετοια βαριά χρήση εφαρμογών και οτιδηποτε άλλο σε αυτά τα τηλέφωνα φυσικά κατεβάζει την μπαταρία με γοργούς ρυθμούς.

Εκτός λοιπόν αν κάποιοι ειναι να πανε σε βουνο η μέρος χωρίς πρίζες για περισσοτερο απο μια μέρα, δεν καταλαβαίνω ειλικρινά προς τί ολη αυτή η φασαρία και γκρίνια.


Φιλικά πάντα έτσι? Απλή παρατήρηση με βάση τη δική μου κατάσταση (Χρήστης ΒΑΡΕΩΝ ΒΑΡΩΝ).
Whatsapp doc?

#148   giorgos15031977

giorgos15031977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 21:17

Oπότε δε μπορω να καταλάβω γιατι γινεται τοσο θέμα, τη στιγμή που βέβαια τετοια βαριά χρήση εφαρμογών και οτιδηποτε άλλο σε αυτά τα τηλέφωνα φυσικά κατεβάζει την μπαταρία με γοργούς ρυθμούς. Εκτός λοιπόν αν κάποιοι ειναι να πανε σε βουνο η μέρος χωρίς πρίζες για περισσοτερο απο μια μέρα, δεν καταλαβαίνω ειλικρινά προς τί ολη αυτή η φασαρία και γκρίνια. Φιλικά πάντα έτσι? Απλή παρατήρηση με βάση τη δική μου κατάσταση (Χρήστης ΒΑΡΕΩΝ ΒΑΡΩΝ).


Μαριλινα, γενικα ο Ελληνας χρηστης τα θελει ΟΛΑ. Και να χρησιμοποιει τα παντα σε Smartphone, και να κατεβαινει η μπαταρια σαν ΧΕΛΩΝΑ. Εμ δεν γινεται αυτο.
Και οι εταιριες που φτιαχνουν τα λογισμικα και τα σχετικα σε ενα τηλεφωνο, ποσο αργο μπορουν να κανουν ενα τηλεφωνο σε καταναλωση μπαταριας; Και αυτοι κανουν οτι μπορουν βασικα, και τα ακουνε και απο πανω... :P

#149   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13,499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 04/11/2011 - 21:19

Μαριλινα, γενικα ο Ελληνας χρηστης τα θελει ΟΛΑ. Και να χρησιμοποιει τα παντα σε Smartphone, και να κατεβαινει η μπαταρια σαν ΧΕΛΩΝΑ. Εμ δεν γινεται αυτο.
Και οι εταιριες που φτιαχνουν τα λογισμικα και τα σχετικα σε ενα τηλεφωνο, ποσο αργο μπορουν να κανουν ενα τηλεφωνο σε καταναλωση μπαταριας; Και αυτοι κανουν οτι μπορουν βασικα, και τα ακουνε και απο πανω... :P



Καλά δεν είναι μονο οι Έλληνες, πολλοί φωνάζουν σχετικά με το θέμα της μπαταρίας. Λες και χαθήκαν οι πρίζες. Να φωνάζει ο βοσκός στους λόφους να το καταλάβω. (αν και εκεί σίγουρα έχει πρίζες :P )
Whatsapp doc?

#150   giorgos15031977

giorgos15031977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 21:25

Καλά δεν είναι μονο οι Έλληνες, πολλοί φωνάζουν σχετικά με το θέμα της μπαταρίας. Λες και χαθήκαν οι πρίζες. Να φωνάζει ο βοσκός στους λόφους να το καταλάβω. (αν και εκεί σίγουρα έχει πρίζες :P )


Χαχαχαχα λοιπον για να μην ταλαιπωρω αλλο, κοιταξε: Ο Ελληνας εχει στο πετσι του την ΓΚΡΙΝΙΑ. Οτι του δωσεις παντα θα βρει κατι να γκρινιαζει. Και το πιο τελειο Iphone 4G (ή 4S) να του δωσεις, ολο και κατι θα βρει να θιξει... Γι'αυτο λεμε οπως και στις αγαπες:
***ΒΡΕΣ ΚΑΤΙ ΑΤΕΛΕΣ + ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΣΟΥ***
(αντι βρες κατι ατελες + τελειοποιησε το με την αγαπη σου)
:P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες