Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

iOS 5.0.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
188 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/11/2011 - 21:27

Πως αποκτας δικαιώματα development?

Με $15 για 3 μήνες ανα συσκευή είσαι ΟΚ. Μετά είναι 3$ η ανανέωση.

http://imzdl.com/udid2/faq2

Αν πας κανονικά μέσω apple είναι $99 το χρόνο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2011 - 21:35

Χα...καλο ε. Πριν ακόμα κυκλοφορήσει η πρώτη beta του ios5 τζουπ κυκλοφόρησε και άλλη beta στο καπάκι. Καλα έκαναν και έβγαλαν ενημερώσει OTA γιατι μας έβλεπα με τα καλώδια και τα λάπτοπ στα χέρια όλη μερα να περνάμε ενημερώσεις. Αρχίζει να θυμίζει ολιγή απο microsoft

#153   Jeronimos

Jeronimos

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2011 - 21:37

Χαχαχαχα λοιπον για να μην ταλαιπωρω αλλο, κοιταξε: Ο Ελληνας εχει στο πετσι του την ΓΚΡΙΝΙΑ. Οτι του δωσεις παντα θα βρει κατι να γκρινιαζει. Και το πιο τελειο Iphone 4G (ή 4S) να του δωσεις, ολο και κατι θα βρει να θιξει... Γι'αυτο λεμε οπως και στις αγαπες:
***ΒΡΕΣ ΚΑΤΙ ΑΤΕΛΕΣ + ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΣΟΥ***
(αντι βρες κατι ατελες + τελειοποιησε το με την αγαπη σου)
:P

Ε??????

#154   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2011 - 21:37

Το θεμα με την μπαταρια του 4s ειναι υπαρκτο και γινεται ακομα μεγαλυτερο με την συγκριση με το 4. Δεν νοειται συσκευη νεοτερη να εχει χειροτερη μπαταρια απο τον προκατοχο.Με προσεκτικη χρηση βγαζει την μερα ενω το 4 μπορει να βγαλει και 2 ημερες. Ας ελπισουμε οτι θα βελτιωθει η κατασταση με την 5.0.1. Και μια συμβουλη: οσοι εχετε 4αρια καθιστε στα αβγα σας...

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 04/11/2011 - 21:38


#155   georgebest2

georgebest2

    iPH Contributor

  • 1.143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 23:29

Ελεος ρε παιδια.
Εχει καταντησει η APPLE να βγαζει νεα iOS και ολοι να φοβουνται να αναβαθμιστουν επειδη δεν ξερουν αν θα ειναι stable.
Καθε νεα iOS εχει και διαφορετικα προβληματα.

#156   airbus

airbus

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 05/11/2011 - 00:48

Ρε παιδιά όπως έγραψα και σε ένα άλλο πόστ σε άλλο thread η λύση στο πρόβλημα της μπαταρίας υπάρχει και πρέπει να κάνετε τα εξής: απενεργοποιηση της αυτόματης ενειμερωσης της ώρας, χαμηλωνετε την φωτηνοτητα της οθόνης(τέρμα σκοτεινό για μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας), απενεργοποιειται την ώθηση των mail, απενεργοποιειται το 3g ίσως και τα data αν θέλετε, κλείνετε κάθε 1 ώρα της εφαρμογές στο background, καθίστε δίπλα σε κεραία του παρόχου σας( γιατι ως γνωστό με full σήμα ξοδεύεται λιγότερο η μπαταρία), κλείνετε το location service, και επίσης 23:00 με 07:00 απενεργοποιειται την συσκευή σας. Αν μετά απο όλα αυτά δεν δείτε διάφορα στην μπαταρία τότε μάλλον πρέπει να αλλάξετε συσκευη.
Αυτά για όσους δεν μπορούν να περιμένουν τη 5.0.1 που θα λύσει μια για πάντα το πρόβλημα αυτονομίας στα κινητα μας...lol
ΥΓ ξέχασα να αναφέρω να απενεργοποιησεται και της γνωστοποιησεις


Η καλυτερα παιρνεις ενα NOKIA 6310 που κραταει βδομαδες!

Ε μα ποιος ο λογος να εχω smartphone αν κλεινω ολα τα παραπανω;

#157   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 05/11/2011 - 01:16

Η Apple κυκλοφόρησε το iOS 5.0.1 Beta 2

Κανω update μεσω OTA και ενημερωνω σε λιγο

Update:
iPhone 4 μεγεθος λήψεις 44.3mb
iPad 2 μεγεθος ληψεις 45.4mb

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 05/11/2011 - 01:25


#158   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 05/11/2011 - 01:17

Μην πάρεις κινητο τότε! Πάρε μια τηλεκαρτα και παίρνει απο κάρτοτηλέφωνα! :lol:

#159   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 05/11/2011 - 01:22

Ετσι απλα απο περιέργεια και εντελώς φιλικά θα ρωτήσω κάτι. Ξέρω πολυ καλα οτι τα smartphones του βεληνεκούς του Iphone θα έπρεπε να έχουν πολύ καλύτερες μπαταρίες.

ΑΛΛΑ.

Το 4άρι μου, που είναι στο χέρι μου απο το πρωί ως το βράδυ που θα πάω για ύπνο (100 μπαταρία το πρωί, με χρήση τηλεφωνήματα, push, wifi/3g ανάλογα με τον αν είμαι σπιτι η έξω, safari, imessage/μηνύματα, social networking, διάφορα apps, εμαιλ κλπ κλπ και αυτό κάθε λιγο και λιγάκι το καθένα και μέχρι την ώρα που πάω για ύπνο (και 3 ωρες on and off tapatalk το βράδυ), πριν πάω για ύπνο είναι στο 15 τοις εκατό, το φορτίζω και το αφήνω με τα πάντα ΟΦΦ (wifi/3g) κατά τη διάρκεια της νύχτας, και ξανα μανα την επόμενη μέρα.

Και ναι, είναι λιγο γελοιο ας πουμε οπως ειπα και παραπάνω, αλλα δεν με έχει χαλάσει ΚΑ-ΘΟ-ΛΟΥ. Πρίζες υπάρχουν παντού (επειδή είμαι και στο δρόμο αρκετά, αντε και usb car charger, τον οποιο ακομα δεν έχω χρησιμοποιήσει), και ποτε δεν μου λειψε μπαταρία.

Οπότε δε μπορω να καταλάβω γιατι γινεται τοσο θέμα, τη στιγμή που βέβαια τετοια βαριά χρήση εφαρμογών και οτιδηποτε άλλο σε αυτά τα τηλέφωνα φυσικά κατεβάζει την μπαταρία με γοργούς ρυθμούς.

Εκτός λοιπόν αν κάποιοι ειναι να πανε σε βουνο η μέρος χωρίς πρίζες για περισσοτερο απο μια μέρα, δεν καταλαβαίνω ειλικρινά προς τί ολη αυτή η φασαρία και γκρίνια.


Φιλικά πάντα έτσι? Απλή παρατήρηση με βάση τη δική μου κατάσταση (Χρήστης ΒΑΡΕΩΝ ΒΑΡΩΝ).

Βαρέων βαρών εεε? μια χαρα σε παει η μπαταρία ρε παιδι μου! Και ζηλεύω τοοοοοοοσο giorgo15031977 που του ήρθε...... Το δικό μου ποτε θα ερθει γαμω την Γερμανία μου και γαμω την deutsche post!

#160   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/11/2011 - 04:29

Σωστά αν και βγήκε update πλέον. http://blog.iphone-d...rg/redsn0w-iOS5

Λοιπον,εκανα jb με αυτην την εκδοση,αλλα μου ζητησε την 5.0!!

#161   Ponjo

Ponjo

    iPH Contributor

  • 932 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2011 - 08:27

αν βαλω την 5.0.2 beta μπορω να κανω jb με το redswhow b8 κανονικα????απλα θα ειναι tethered..ε????

#162   GeorgePapadakis

GeorgePapadakis

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2011 - 09:58

Τηλέφωνο iPhone 4
iOS 5.0 χωρίς jailbreak
Για να γίνει αναβάθμιση και ταυτόχρονα jailbreak στην 5.0.1 ας πούμε. Πρέπει πρώτα να γίνει restore με το iTune και μετα jailbreak με το redsn0w 0.9.9b8(αυτό κάνω μέχρι τώρα) ή γίνεται κατ ευθείαν jailbreak στην 5.0.1?
Ευχαριστώ

#163   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/11/2011 - 10:06

Γίνεται με shift + update χωρίς restore .

Το udid το έχεις όμως δηλωμένο από developer..?

Δεν είναι επίσημη γιαυτό δεν μπορεί να την περάσεις έτσι απλά .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#164   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2011 - 10:13

αν βαλω την 5.0.2 beta μπορω να κανω jb με το redswhow b8 κανονικα????απλα θα ειναι tethered..ε????

unthethered δεν υπαρχεια ακομα στην 5 και μετα

#165   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/11/2011 - 10:14

unthethered δεν υπαρχεια ακομα στην 5 και μετα


Except 3gs old bootroom.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες