Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πως ενεργοποιώ το FaceTime και το iMessage;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
133 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   sportis

sportis

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 12:17

να σε καλα για το ψαξιμο που ριχνεις για εμας.. θελεις ψαξιμο παντως πολυ πφφφφ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 04/11/2011 - 12:18

να σε καλα για το ψαξιμο που ριχνεις για εμας.. θελεις ψαξιμο παντως πολυ πφφφφ


Να δείς που θα είναι κανα κουλό και εύκολο και θα μας σπάσει τα νεύρα.
Whatsapp doc?

#33   sportis

sportis

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 12:32

κάτι τέτοιο μου μυρίζετε και έμενα... εντωμεταξύ το κουλο εχθές ένας φιλος μου ενώ εγώ ημουν σε αναμονή για ενεργοποίηση ο φίλος μου μου έστελνε κανονικά imessage εχθες και του απαντούσα κανονικά κ εγώ αλλα εγώ αν έκανα την κίνηση να του στείλω καινούριο μην δεν το έστελνε σε imessage τελείως κουλό, ε μετά έκανε και αυτός την βλακεία να το απενεργοποιήσει και να το ξανα ενεργοποιήσει και έφαγε άκυρο και αυτος χαχα ελεος...

#34   sportis

sportis

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2011 - 12:47

εχει βγει η αναβάθμιση 5.0.1?? αν ειναι για να το ξανα σεταρω μηπως και διορθωθεί και αυτό..λεω εγω τωρα... :blush:

Τελευταία επεξεργασία από: sportis, 04/11/2011 - 12:48


#35   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 04/11/2011 - 13:22

εχει βγει η αναβάθμιση 5.0.1?? αν ειναι για να το ξανα σεταρω μηπως και διορθωθεί και αυτό..λεω εγω τωρα... :blush:


Επίσημα φίλε μου όχι, δεν έχει δοθεί. Μόνο ως beta στους developers μέχρι στιγμής.

#36   tso3

tso3

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2011 - 20:19

Παίδες και εγώ έψαχνα μια ώρα αλλά τελικά ήταν πιο εύκολο απ' όσο νόμιζα!! Απλά στην ενεργοποίηση μου ζητάει αν θέλω να σταλεί sms πάτησα άκυρο, μου το ξαναέβγαλε και ξανά άκυρο και ενεργοποιήθηκε..!! Αν περιμένεις από την cosmote....

#37   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 04/11/2011 - 23:35

Παίδες και εγώ έψαχνα μια ώρα αλλά τελικά ήταν πιο εύκολο απ' όσο νόμιζα!! Απλά στην ενεργοποίηση μου ζητάει αν θέλω να σταλεί sms πάτησα άκυρο, μου το ξαναέβγαλε και ξανά άκυρο και ενεργοποιήθηκε..!! Αν περιμένεις από την cosmote....


Δε λεει αν θες να σταλει σμς, λεει οτι θα υπαρχουν χρεωσεις data για imessage αν εισαι σε 3g


Sent from my iPhone 4s2 using Mapatalk(arpouzi)
Whatsapp doc?

#38   alexrom338

alexrom338

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2011 - 00:55

Ενεργοποιειται αλλα μονο μεσω e mail. Φταιει η cosmote. Δοκιμασα καρτα wind και δουλευει. Τι θα κανουμε εμεις που εχουμε cosmote?

#39   tso3

tso3

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2011 - 04:03

Εκεί κολλησες εσυ; Ο φορέας λέει μπορεί να με χρεώσει για την ενεργοποίηση του iMessage.. Εκεί πατησα άκυρο και όλα οκ...

#40   tso3

tso3

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2011 - 04:05

Cosmote έχω και εγώ και το ονεργοποιησα και επικοινώνησα κιόλας

#41   rapmn69

rapmn69

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2011 - 12:48

Παίδες και εγώ έψαχνα μια ώρα αλλά τελικά ήταν πιο εύκολο απ' όσο νόμιζα!! Απλά στην ενεργοποίηση μου ζητάει αν θέλω να σταλεί sms πάτησα άκυρο, μου το ξαναέβγαλε και ξανά άκυρο και ενεργοποιήθηκε..!! Αν περιμένεις από την cosmote....

Plus 1 φίλε γιατί και εγώ παιδευόμουν όλη μέρα χθες με το νέο ιφον απο αντικατάσταση που πήρα και μόλις πάτησα άκυρο και στα μηνύματα και στο φεις ταιμ δουλεύει μια χαρά. Μάλλον κάτι παίζει με την κοσμοτε και τα μηνύματα ενεργοποιήσεις.

#42   PanGa

PanGa

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 06/11/2011 - 12:52

Εγώ κατάφερα να ενεργοποιήσω Facetime και iMessages και να ξεφορτωθώ το "Waiting for activation" (Σε αναμονή για ενεργοποίηση) απλά επιλέγοντας "Άκυρο" (Cancel) στο προειδοποιητικό μήνυμα ότι ο φορέας μπορεί να σας χρεώσει.

Παρόλα αυτά στις καρτέλες "You can be reached for video calls at:" (Για βιντεοκλήσεις, θα σας καλούν στο: ) και "Για μηνύματα, θα σας καλούν στο:" εμφανίζονται μόνο οι λογαριασμοί email μου και όχι ο αριθμός μου.
Γνωρίζει κανείς πως μπορεί να εμφανίζεται και o αριθμός μου;

Δεν έχω προβεί σε Jailbreak και δεν μπορώ να παρέμβω στο αρχείο Carrier.plist. Υπάρχει άλλος τρόπος;
(4S factory unlocked, iOS 5.0, Cosmote)

Τελευταία επεξεργασία από: PanGa, 06/11/2011 - 12:59


#43   babbeto

babbeto

    iPH Member

  • 322 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2011 - 13:02

Τελικά πρέπει να φταίει cosmote...στο ίδιο τηλ που έχουμε τα παραπάνω προβλήματα έβαλα vodafone σύνδεση κ ενεργοποιήθηκε...
Μίλησα με cosmote αλλά μου αναφέραν πως δεν έχει σχέση το δίκτυο με το facetime & imessage...

#44   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 06/11/2011 - 13:12

παιδια μαλλον μπορει να εχει σχεσει και με carrier settings διοτι δεν ξερω αν εβγαλε η cosmote update στο δικτυο αν εχει βγαλει ας ενημερωσουν καποιοι διοτι θα ειμαι και εγω σε λιγο κατοχος 4s και εχω και συνδεση και καρτα COSMOTE

#45   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2011 - 13:18

Τελικά πρέπει να φταίει cosmote...στο ίδιο τηλ που έχουμε τα παραπάνω προβλήματα έβαλα vodafone σύνδεση κ ενεργοποιήθηκε...
Μίλησα με cosmote αλλά μου αναφέραν πως δεν έχει σχέση το δίκτυο με το facetime & imessage...


το οτι μιλησες με υπαλληλο της εταιριας. αποτελει εγγυηση σε ο,τι σου ειπε.. πληροφοριακα επι του θεματος δεν ξερουν τι τους γινεται.. >:(

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 06/11/2011 - 13:19


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες