Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

vodafone tethering δωρεαν παλι!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
365 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 01:04

ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ GOLDSTAMOS ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΨΟΓΑ ΣΕ MAC THANKS GOLDSTAMOS!


ρε παιδια θα μας τρελανετε? τα κανουμε ακριβως οπως τα λενε οι οδηγιες. λεμε δεν ανοιγει να επιλεξουμε η επιλογη για ipcc αρχεια. μονο ipsw μπορει να ανοιξει. γνωριζει καποιος καποιον αλλο τροπο, η οχι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 21/11/2011 - 01:08

ρε παιδια θα μας τρελανετε? τα κανουμε ακριβως οπως τα λενε οι οδηγιες. λεμε δεν ανοιγει να επιλεξουμε η επιλογη για ipcc αρχεια. μονο ipsw μπορει να ανοιξει. γνωριζει καποιος καποιον αλλο τροπο, η οχι?


Υπάρχει κι αλλος τρόπος.

Περιμένουμε να ξεκινήσει πάλι η αναβάθμιση απο βοντα οταν λυθεί το πρόβλημα.


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#273   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 01:23

μηπως θελει μικροτερη εκδοση απο το itunes που εχω? 10.5.0.142. ? λετε να παιζει κατι τετοιο?

#274   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 01:25

Υπάρχει κι αλλος τρόπος.

Περιμένουμε να ξεκινήσει πάλι η αναβάθμιση απο βοντα οταν λυθεί το πρόβλημα.


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)


μαριλινα, εσυ μπορει να μην το χρησιμοποιεις το tethering, καποιοι αλλοι ομως καιγονται. για αυτο βλεπεις το θελω αμεσσα.

#275   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 21/11/2011 - 03:51

κιε γο που ροτισα, μου ιπαν λωγεικα σαι μαιρηκαις μαιραις. αλα τω κωβο να καθεισταιρι.. :)



οκ.. αιλπύζο να μην καθεστεραίσουν και πόρα πολή

#276   gdelio

gdelio

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 16:00

οκ.. αιλπύζο να μην καθεστεραίσουν και πόρα πολή


Μετά από άπειρες συνομιλιες με διάφορους της vodafone τα συμπεράσματα του είναι οτι δεν ξέρουνε τι τους γίνεται..
άλλοι λενε ειναι ανοιχτό το tethering, αυτός ηταν ο λόγος που μετέφερα το ιδ. συμφωνητικό μου από την Cosmote στην Vodafone. Συνεπώς εδω εξαπατήθηκα απο την Vodafone

Στο 13830 άλλοι λέν είναι προσωρινό πρόβλημα αλλά δεν γνωρίζουν τι ακριβώς και δεν γνωρίζουν πότε θα λυθεί!

Απο την τεχ. υπηρεσία της Vodafone ή απάντηση είναι οτι δεν ειναι διαθέσιμο πια, δεν γνωρίζουμε πότε και αν θα είναι ξανά διαθέσιμο, και οτι η πολιτική της εταιρείας είναι ο ογκος δεδομένων (data plan) να μην προσμετρείτε οταν γίνεται χρήση tethering...ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ και άλλη κοροϊδία απο την Vodafone

Το απότέλεσμα είναι οτι δεν υπάρχει ελευθερο tethering...

Λύσεις-Ερωτήσεις.

1) Επιστροφή στην COSMOTE... τέλος στην ΑΠΑΤΗ και στην εξαπάτηση-παραπλάνηση από την vodafone

2) Jailbrake μολις βγει για το 5.0 για να μην κρεμόμαστε απο κανέναν.

3) Με την εγκατάσταση του v 11.1 θα λυθεί το πρόβλημα...? Το κινητό είναι οκ σεταρισμένο να μοιράσει internet?

YΓ.
Η συσκευή είναι 4s με 5.0.1 λειτουργικό

#277   gdelio

gdelio

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 16:33

Ερωτηση...

Πέρασα το v11.1 carrier settings. To μενου και οι επιλογές για το ΑPN εχουνε εξαφανιστεί. έχει μόνο Cellular Data- on-off.... είμαι οκ ετσι?

#278   imanos

imanos

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 21/11/2011 - 16:35

Ερωτηση...

Πέρασα το v11.1 carrier settings. To μενου και οι επιλογές για το ΑPN εχουνε εξαφανιστεί. έχει μόνο Cellular Data- on-off.... είμαι οκ ετσι?

Yes

#279   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2011 - 23:06

ρε παιδια ελεος.! κοντεβουμε να τρελαθουμε με αυτη την μ@λακια. εχω αλλαξει ακριβως 4 διαφορετικα pc, 2 laptop και 2 desktop, προσπαθωντας να βγαλω ακρη.!!! και στα 4 επιλογη για να φορτωσω αρχει ipcc δεν ειδα, ουτε και ανοιγει.! δοκιμασα και κατεβασα παλαιοτερη εκδοση itunes, αλλα δεν μου αναγνωριζει το 4s. οταν αναβαθμισα στο καινουργιο itunes, το βλεπει κανονικα, αλλα με την διαδικασια που περιγραφετε, δεν ανοιγει η επιλογη για ipcc.! δεν ξερει κανενας να απαντησει.!? δεν εχει συμβει σε κανεναν και να βρει τι φταιει??

#280   gdelio

gdelio

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2011 - 11:25

οι οδηγίες του Goldstamos δουλεψαν σε mac... ευχαριστώ πολύ...

#281   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2011 - 15:00

και εγω προσπαθησα πολλες φορες, δεν ανοιγει επιλογη για ipcc με τιποτα !

#282   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 22/11/2011 - 16:32

Πολύ περίεργο, το έχω κάνει σε 3 υπολογιστές. Αν κάποιος είναι Θεσσαλονίκη και θέλει να το κάνουμε, ας μου στείλει PM

#283   dxm

dxm

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:.Thale

Δημοσίευση 22/11/2011 - 18:20

"C:\Program Files\iTunes\iTunes.exe" /setPrefInt carrier-testing 1

και εγω προσπαθησα πολλες φορες, δεν ανοιγει επιλογη για ipcc με τιποτα !


Δεν ειμαι χρηστης Windows αλλα βλεποντας οτι μηνυματα σαν το παραπανω ειναι πολλα, ειπα να δοκιμασω.

Σε ενα Windows 7 λοιπον με iTunes 10.5.1.42 (την εκδοση που κατεβαινει απο το Apple Software Update) εκανα τις οδηγιες του Goldstamos κατα γραμμα και δουλευει κανονικα.

Εαν υποθεσω οτι η εντολη του command line που κανω quote παραπανω δεν γινεται copy/paste αλλα γραφεται με το χερι, προσεχει κανεις οτι δεν ειναι SETPREFLNT αλλα SETPREFINT (το γραφω με κεφαλαια για να ξεχωριζουν οι χαρακτηρες) απο το set, το Pref (-erence) και το Int (-eger);

Παντως επιβεβαιωνω οτι παιζει σε windows 64 bit (υποθετω και 32bit μιας και το μονο που αλλαζει ειναι το path στο Program files)...
εννοειται και σε mac... :lol:

#284   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 22/11/2011 - 20:07

Δεν ειμαι χρηστης Windows αλλα βλεποντας οτι μηνυματα σαν το παραπανω ειναι πολλα, ειπα να δοκιμασω.

Σε ενα Windows 7 λοιπον με iTunes 10.5.1.42 (την εκδοση που κατεβαινει απο το Apple Software Update) εκανα τις οδηγιες του Goldstamos κατα γραμμα και δουλευει κανονικα.

Εαν υποθεσω οτι η εντολη του command line που κανω quote παραπανω δεν γινεται copy/paste αλλα γραφεται με το χερι, προσεχει κανεις οτι δεν ειναι SETPREFLNT αλλα SETPREFINT (το γραφω με κεφαλαια για να ξεχωριζουν οι χαρακτηρες) απο το set, το Pref (-erence) και το Int (-eger);

Παντως επιβεβαιωνω οτι παιζει σε windows 64 bit (υποθετω και 32bit μιας και το μονο που αλλαζει ειναι το path στο Program files)...
εννοειται και σε mac... :lol:



Εισαι ένας ΘΕΟΣ. Αυτό ήταν τελικά , η βλακεία με το L αντί I που έγραφα (τουλάχιστον εγώ). Μολις τοκανα, μου βγαλε την επιλογή για ipcc στο Itunes και έγινε update.


+1 και αν υπήρχαν και παραπάνω θα σουβαζα.
Whatsapp doc?

#285   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2011 - 22:25

Δεν ειμαι χρηστης Windows αλλα βλεποντας οτι μηνυματα σαν το παραπανω ειναι πολλα, ειπα να δοκιμασω.

Σε ενα Windows 7 λοιπον με iTunes 10.5.1.42 (την εκδοση που κατεβαινει απο το Apple Software Update) εκανα τις οδηγιες του Goldstamos κατα γραμμα και δουλευει κανονικα.

Εαν υποθεσω οτι η εντολη του command line που κανω quote παραπανω δεν γινεται copy/paste αλλα γραφεται με το χερι, προσεχει κανεις οτι δεν ειναι SETPREFLNT αλλα SETPREFINT (το γραφω με κεφαλαια για να ξεχωριζουν οι χαρακτηρες) απο το set, το Pref (-erence) και το Int (-eger);

Παντως επιβεβαιωνω οτι παιζει σε windows 64 bit (υποθετω και 32bit μιας και το μονο που αλλαζει ειναι το path στο Program files)...
εννοειται και σε mac... :lol:


ρε φιλε χιλια ευχαριστω.! αυτο ηταν τελικα. δεν το πιστευω.........εισαι ο μοναδικος που υπεθεσες πιο ηταν το προβλημα. παντως ρε παιδια απορω σε εσας που το κανατε πως καταλαβατε οτι ηταν i και L

(και ναι επιτελους δουλευει)

Τελευταία επεξεργασία από: ipad, 22/11/2011 - 22:30


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες