Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Open your eyes


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
82 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/11/2011 - 13:34

Αντι να λέμε οτι πρεπει η apple να κατσει να ασχοληθει με τα σχολια των εφαρμογων καλυτερα πιστευω ειναι πριν αγοραζουμε εφαρμογες να διαβαζουμε εμεις οι ιδιοι τα σχολια. Εγω προσωπικα, οσα θετικα σχολια αν εχει μια εφαρμογη, αν δεν με ενδιαφερει σαν περιεχόμενο και λειτουργια δεν την αγοραζω απλα απο περιεργια. Επειτα αν με ενδιαφερει καποια το ψαχνω, και οχι επειδη ειναι στην πρωτη δεκαδα την αγοραζω και οτι κατσει.. Ειναι θεμα προσωπικης προσοχης το να μην μας πιανουν κοροιδα.. Θελει ιδιαίτερη προσοχη από όλους... Και το installous δεν ειναι ασχημη ιδεα για οποιον εχει jb.. ειδικα με ακριβες εφαρμογες βολευει για δοκιμες. Ας πουμε για navigator σιγουρα δεν θα μπορουσα να δοκιμασω απο appstore δυο τρια για να καταληξω σε αυτο που εχω τωρα (αγορασμενο)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   freedoom

freedoom

    iPH Member

  • 235 μηνύματα
  • Twitter:@lefpol
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:freedoom1013

Δημοσίευση 07/11/2011 - 13:42

Το παρατήρησα κι εγώ! Μου κίνησε την περιέργεια με τόσα αστεράκια και είπα να διαβάσω τα σχόλια και δεν πίστευα στα μάτια μου! Απαράδεκτο!
Το πρόβλημα, μιας και αναφέρθηκε και η εφαρμογή με το διάφανο τηλέφωνο (!!) είναι ότι στην λίστα top, πρέπει να μπαίνουν οι εφαρμογές, βάσει αξιολογήσεων και όχι downloads. Είναι κρίμα να φιγουράρει στην κορυφή ένα σκουπίδι.
Βέβαια οι επιτήδειοι ακόμα κι έτσι, βρήκαν τον τρόπο.

#18   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 07/11/2011 - 13:43

Εϊναι απορίας άξιο πως ανεβαίνουν τέτοιες εφαρμογές....

#19   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 07/11/2011 - 13:57

Λέω για το: Camera+, από το: tap tap tap
Έχει 117 σχόλια αυτή τη στιγμή και τα περισσότερα, αν κάτσεις να τα διαβάσεις, είναι από κάποιο αυτόματο μεταφραστή…


Για την ιδια εφαρμογη λεμε. Και νομιζω οτι κανεις λαθος. Διαβασε τα σχολια καλυτερα.
Διαβασα και τις 7 σελιδες σχολιων και δεν υπαρχει ουτε ενα σχολιο απο αυτοματο μεταφραστη.
Ριξε μια ματια και στα usernames. Δεν πρεπει να υπαρχει ουτε ενα που να μην ειναι ή να μην μοιαζει Ελληνικο.

Και σου ξαναλεω για το camera+. Ειναι μια απο τις πιο γνωστες εφαρμογες στο χωρο της φωτογραφιας στο AppStore. Ριξε μια ματια και στο US Store και γενικα στο internet. Καμια σχεση με σαβουρα.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 07/11/2011 - 13:59


#20   iKallitexnis

iKallitexnis

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2011 - 14:33

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει σχετικό topic με εφαρμογές που θα έπρεπε να προσέξουμε και που είναι απάτη. Αν δεν υπάρχει, μήπως θα ήταν καλό να δημιουργήσουμε ένα; (Εννοώ όπως το App Store - Deals)

Τελευταία επεξεργασία από: iKallitexnis, 07/11/2011 - 14:34


#21   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 07/11/2011 - 14:46

Για την ιδια εφαρμογη λεμε. Και νομιζω οτι κανεις λαθος. Διαβασε τα σχολια καλυτερα.
Διαβασα και τις 7 σελιδες σχολιων και δεν υπαρχει ουτε ενα σχολιο απο αυτοματο μεταφραστη.
Ριξε μια ματια και στα usernames. Δεν πρεπει να υπαρχει ουτε ενα που να μην ειναι ή να μην μοιαζει Ελληνικο.

Και σου ξαναλεω για το camera+. Ειναι μια απο τις πιο γνωστες εφαρμογες στο χωρο της φωτογραφιας στο AppStore. Ριξε μια ματια και στο US Store και γενικα στο internet. Καμια σχεση με σαβουρα.

Το Camera+ είναι πράγματι (αν όχι η καλύτερη), από τις καλύτερες εφαρμογές φωτογραφίας που έχω χρησιμοποιήσει. Οι άλλες, κάνουν μπαμ ότι είναι απάτη... Αλλά ναι, θα μπορούσαμε να κάνουμε μια λίστα με ότι σαβούρα τέτοιου είδους βρίσκουμε, αν και δε θα έχει τελειωμό...

#22   OldTrafford

OldTrafford

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2011 - 14:46

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει σχετικό topic με εφαρμογές που θα έπρεπε να προσέξουμε και που είναι απάτη. Αν δεν υπάρχει, μήπως θα ήταν καλό να δημιουργήσουμε ένα; (Εννοώ όπως το App Store - Deals)


Πολύ καλή ιδέα. Εγώ ήδη κάνω report τις εφαρμογές με ψεύτικα reviews, αλλά δεν είδα να φεύγει καμία.

Μήπως το report πάει στην εκάστοτε εταιρεία και όχι στην Apple??

Τελευταία επεξεργασία από: OldTrafford, 07/11/2011 - 14:50


#23   magnett

magnett

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/11/2011 - 15:36

Κύριοι,
για τους Developers είναι γνωστό το θέμα αυτό. Υπάρχουν εταιρίες που αναλαμβάνουν να δώσουν θετικά reviews έναντι αμοιβής. Σας παραθέτω e-mail που έλαβα σχεδόν αμέσως μετά που ανέβασα στο App Store την πρωτη μου εφαρμογή:

Hello!
We do a promotion of iPhone/iPad applications and we want to offer you our services. We are a young but a very useful company that is why our prices are extremely low and our clients are more than satisfied by the results
If you want your application to be known by as many people as possible we are what you need. What do we offer?

1) A request to make a review of your app on 587 iPhone/iPad sites all over the world (includin sites in English and forums in Russian)
2) A request to review you app on 144 sites in English
3) A request to make a review of the app on 89 sites in Russian + 17 forums (also in Russian)
4) A NEW SERVICE! Sending a request to make a video review of your app to 49 popular youtube video reviewers only for 29$

You can also avoid filling boring forms on our site, you can just e-mail us and say what you want to order, give us a link to your application, pay for the order and we will find all the necessary information ourselves

An additional service which is not offered to everyone: download+ 5 stars + positive comment on Appstore (US aacounts). If you want to know about the price, e-mail to promoarrow@gmail.com
You can also order a free test of our service. We will send a request to review your app to 15 sites, so you can see how we work.
You can visit our site promoarrow.com

If you have any questions, we are always ready to answer you! E-mail us to support@promoarrow.com
Sincerely,
Roman
Promoarrow.com team



#24   paris18m

paris18m

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Twitter:@unitedworx
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Paris.P.

Δημοσίευση 07/11/2011 - 15:58

εφαρμογές που είναι απάτη είναι σχετικό,

απλά ψάξτε για κανένα review πριν κατεβάσετε κάτι ακριβό, μην αρκεστείτε στο ratign του app store.

η ακόμη καλύτερα δοκιμάστε τη lite έκδοση πριν αγοράσετε κάτι.

η apple για το το προτρέψει αυτό έχει πρόσφατα καταργήσει τη δυνατότητα να αφήσεις review όταν κατεβάσεις κάτι με promo code από τον developer. νομίζω αυτό έγινε πριν 3 μήνες.

ένα από τα χαρακτηριστικά στον αλγόριθμο για το πόσο ψηλά θα βγαίνει ένα app είναι τα downloads και τα reviews, που προφανώς μερικοί το εκμεταλλεύονται για να βάλουν εκατοντάδες reviews και πιθανώς ψεύτικα downloads για να βγάλουν ψηλά κάποιο app

#25   paris18m

paris18m

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Twitter:@unitedworx
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Paris.P.

Δημοσίευση 07/11/2011 - 16:03

An additional service which is not offered to everyone: download+ 5 stars + positive comment on Appstore (US aacounts). If you want to know about the price, e-mail to promoarrow@gmail.com
You can also order a free test of our service. We will send a request to review your app to 15 sites, so you can see how we work.
You can visit our site promoarrow.com


αυτό δεν το γράφουν στο site τους όμως διότι αυτό είναι το παράνομο και όχι να ενημερώσουν διάφορα sites με κάποιο review

#26   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 07/11/2011 - 16:56

Αντι να λέμε οτι πρεπει η apple να κατσει να ασχοληθει με τα σχολια των εφαρμογων καλυτερα πιστευω ειναι πριν αγοραζουμε εφαρμογες να διαβαζουμε εμεις οι ιδιοι τα σχολια. Εγω προσωπικα, οσα θετικα σχολια αν εχει μια εφαρμογη, αν δεν με ενδιαφερει σαν περιεχόμενο και λειτουργια δεν την αγοραζω απλα απο περιεργια. Επειτα αν με ενδιαφερει καποια το ψαχνω, και οχι επειδη ειναι στην πρωτη δεκαδα την αγοραζω και οτι κατσει.. Ειναι θεμα προσωπικης προσοχης το να μην μας πιανουν κοροιδα.. Θελει ιδιαίτερη προσοχη από όλους... Και το installous δεν ειναι ασχημη ιδεα για οποιον εχει jb.. ειδικα με ακριβες εφαρμογες βολευει για δοκιμες. Ας πουμε για navigator σιγουρα δεν θα μπορουσα να δοκιμασω απο appstore δυο τρια για να καταληξω σε αυτο που εχω τωρα (αγορασμενο)

καλα σιγουρα το instalous ειναι μεγαλη ευκολια, και εγω κατεβασα navigator , και το navigon , & το mls talk and drive και δε με βολεψε κανενα απο τα δυο , με το "μαμα" του iphone
βρισκω οτι θελω πολυ ποιο γρηγορα μιας και το εχω συνηθησει! τωρα να εδινα 30+ για το ενα και 60+ για το αλλο και να μην μ αρεσουν ξεφτιλα!

#27   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/11/2011 - 17:06

Εγώ μέχρι τώρα έκανα πάντα report σε τέτοιες εφαρμογές αν έπεφταν στην αντίληψή μου με αιτιολογικό "obviously fake reviews".

Δεν ξέρω αν θα έχει κάποια επίδραση στον τρόπο αντιμετώπισης του θέματος από την Apple αλλά τουλάχιστον για το ελληνικό App store θα μπορούσαμε να συντονίσουμε τα reports μας με το ίδιο κείμενο, πχ "This app's reviews are obviously fake, probably generated using a translator. The iPhoneHellas members' community"

#28   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 07/11/2011 - 17:16

παιδια μολις τωρα κατεβαζω διαφορα free apps Για το iPad μου και ετσι οπως εψαχνα στο Top (απο iTunes) μου εβγαλε μια εφαρμογη που λεγετε iFax Pro - Send fax και απο περιεργια διαβασα και τα σχολεια και ειδα οτι ειναι αθλια δηλαδη για να βγαλεις μια σελιδα θελει 1$ και ειναι στο 166 νουμερο (τη σας θυμιζει.?) δηλαδη ειναι μια ακομα "απατη" και γιαυτο απο τα πολλα downloads φτανει εκει που φτανει.!

iTunes Link --> iFax Pro - Send Fax & Received

#29   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 07/11/2011 - 17:28

Εγώ ψάχνω το e-mail για Abuse του App Store γιατί έχω μια μεγάλη λίστα να τους στίλω..

#30   vsk0p3

vsk0p3

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2011 - 18:01

Εδω και δυο χρονια κανω συνεχης αναφορες στην apple για διαφορες εφαρμογες που "ανεβαινουν" με αυτον τον τροπο, αλλα το φαινομενο συνεχιζεται μεχρι σημερα σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες