Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προσοχη!Απατεωνας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
112 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 10/11/2011 - 22:33

προσπαθήστε να είστε λίγο κόσμιοι ότι και αν έχει συμβεί.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/11/2011 - 23:33

Μετα απο ολα αυτα εχει το θρασος και απανταει στο φορουμ δεν ξερω πως να το χαρακτηρισω γιατι αυτη τη στιγμη δεν εχω ουτε το τηλεφωνο ουτε τα λεφτα μου και απο οτι καταλαβατε δεν ειμαι και ο μονος.
Οι υποσχεσεις και αυτα που γραφει μου τα εστελνε και σε προσωπικα μηνυματα εδω και 1 μηνα και 10 μερες ακριβως...
Πως θα χαρακτηριζατε αυτο τον ανθρωπο???Το λιγοτερο ψευτης και απατεωνας.
Και δεν με ενδιαφερει οτι σχολια και αν κανει εχω κινηθει νομικα και θα το τραβηξω οσο παει.

#63   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/11/2011 - 00:06

Δυστυχώς κάτι τέτοιοι τύποι χαλάνε την πιάτσα με τις αγγελίες και υπάρχει μεγάλο πρόβλημα.. Κι εγώ έχω πουλήσει και το 3gs μου και το iphone 4 επιτυχώς (όχι φυσικά με τέτοιον τρόπο κατάθεση που θεωρώ απαράδεκτο να δεχτεί κάποιος, αλλά με αντικαταβολή και χέρι-χέρι) και εκνευρίζομαι από τέτοια. Πρέπει να γίνει κάτι... Το ban είναι το λιγότερο πιστεύω. Απορώ πως τον αφήνετε να συνεχίζει... Από τη στιγμή που και ο ίδιος το παραδέχεται δεν θεωρείται απαραίτητο η εξεύρεση και άλλως στοιχείων.

#64   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 00:18

και ban να φαει ua μπει με αλλο nickname
οσο δεν θεσπιζεται ενας κανονας να συμμετεχουν στις αγγελιες μελη με πανω απο χχχ posts ωστε να υπαρχει μια ιστορια
παντα θα γινεται αυτο
ευτηχως(για τους mods) το iphonehellas ειναι νομικα καλυμμένο
τα μελη παλι...οχι και δεν βλεπω και καμια κινηση για προστασια
οκ εκλεισε τα μαγαζακια (η αυτους που απλα δεν τους θελανε εδω μεσα)
και οποιος θελει αλωνιζει
(οκ ισως ειμαι υπερβολικος αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου)

#65   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/11/2011 - 00:27

και ban να φαει ua μπει με αλλο nickname
οσο δεν θεσπιζεται ενας κανονας να συμμετεχουν στις αγγελιες μελη με πανω απο χχχ posts ωστε να υπαρχει μια ιστορια
παντα θα γινεται αυτο
ευτηχως(για τους mods) το iphonehellas ειναι νομικα καλυμμένο
τα μελη παλι...οχι και δεν βλεπω και καμια κινηση για προστασια
οκ εκλεισε τα μαγαζακια (η αυτους που απλα δεν τους θελανε εδω μεσα)
και οποιος θελει αλωνιζει
(οκ ισως ειμαι υπερβολικος αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου)


Δεν είσαι υπερβολικός... Συμφωνώ απόλυτα...

#66   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 11/11/2011 - 23:15

Ίσως διαβάζοντας το ip του υπολογιστή του,κάποια στιγμη θα βρεθεί και με άλλο username

#67   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 02:27

Δυστυχώς ρε παιδιά ακούμε συνέχεια τέτοιες περιπτώσεις. Γιατί δέχεστε ακόμα να δίνετε λεφτά προκαταβολικά;


θανο, ειναι τοσο εκπαιδευμενοι μερικοι στο να μπορουν να σε παρασυρουν και να σε κανουν να τους εμπιστευεσαι, που δεν μπορεις να φανταστεις.! και εναν στους 100 να μπορουν να εξαπατησουν, βγαζουν καλο μεροκαματο. ειναι καποια ατομα , καλως η κακος που εμπιστευονται πιο ευκολα απο καποιους αλλους. εκει βρισκουν αδυναμια και πατανε ο απατεωνες.! οποτε μην λες πως την πατανε. βαλε μεσα και την καψουρα που εχουν καποιοι να παρουν το κινητο. παρασυρονται.....

#68   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 12/11/2011 - 10:30

Και; ενσυνθαισθηση παιδια,ο άνθρωπος εξαπατηθηκε θα πρέπει όλοι να είμαστε οισοπεδοτικοι απέναντι σε οποιονδηποτε; Όχι,λέω εγω,θα μπορούσε να γίνει σε οποιονδηποτε απο εμάς,γιαυτο να τον στηρίξουμε ο καθένας μας όπως μπορει και όχι να βγάζουμε λόγους για το πως θα μπορούσε να γίνει και δεν έγινε.

#69   moutzou

moutzou

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2011 - 04:31

Από περιέργεια, υπήρξε καμιά εξέλιξη στο θέμα...???

#70   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/11/2011 - 13:26

Αν δεις το μηνυμα του στην προηγουμενη σελιδα του τοπικ δινει μια υποσχεση οτι το θεμα θα ληγε και καλα αυτη την βδομαδα,
αλλα δεν με ειδοποιησε για τιποτα και οπως εγραψα και πανω το περιμενα γιατι εδω και 1 μηνα και 18 ημερες συνεχως μου δινει υποσχεσεις και στο τελος δεν γινεται κατι,εγω εχω κουραστει πια...
Και πριν κατι μερες μου πε οτι τα βαλε και με στειλε αδικα στην τραπεζα,μπορειτε να καταλαβετε και μονοι σας οτι το θεμα το τρεναρει και ο σκοπος του δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι...

#71   jimmy3

jimmy3

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:26

Αυτή τη στιγμή τον πήρα τηλέφωνο και το σήκωσε (μάλλον κατά λάθος) και αφού κατάλαβε ποιος είμαι, μου είπε να τον πάρω σε λίγο και μου το έκλεισε.

#72   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2011 - 15:37

Ε μα ελεος...Με τοσα που γινονται και ακομα κανετε καταθεσεις σε αγνωστους?
Προχτες που πηρα τα 4s ειδα μια κοπελα και ειχε ερθει να παρει εναν φορτιστη.. Και τη της λεει η υπαλληλος.. ''κοπελα μου το τηλεφωνο που σου εχουν δωσει ειναι ψευτικο'' ..
Να μη σας περιγραψω την εκφραση της αμοιρης.. Με επιασε η καρδια μου!
Αλλα οπως ειπωθηκε και εγω θεωρω οτι κ νομικα ακρη δεν θα βγαλεις ποτε και ισα ισα θα εχεις ξοδεψει ενα σεβαστο ποσο..
Εκτος κ αν σου περισευουν οποτε πασο..
Για αλλη μια φορα... ποτε μα ποτε δεν κανουμε καταθεση σε αγνωστους.. Γι αυτο υπαρχει η αντικαταβολη, το paypal και η συναλλαγη χερι με χερι!

#73   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 00:48

Αν δεις το μηνυμα του στην προηγουμενη σελιδα του τοπικ δινει μια υποσχεση οτι το θεμα θα ληγε και καλα αυτη την βδομαδα,
αλλα δεν με ειδοποιησε για τιποτα και οπως εγραψα και πανω το περιμενα γιατι εδω και 1 μηνα και 18 ημερες συνεχως μου δινει υποσχεσεις και στο τελος δεν γινεται κατι,εγω εχω κουραστει πια...
Και πριν κατι μερες μου πε οτι τα βαλε και με στειλε αδικα στην τραπεζα,μπορειτε να καταλαβετε και μονοι σας οτι το θεμα το τρεναρει και ο σκοπος του δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι...


bily οσο και αν σε ποναει και νοιωθεις αδικημενος, το ΜΕΓΑΛΟ λαθος εσυ το εκανες, αφου εβαλες λεφτα σε λογαριασμο, χωρις να εισαι σιγουρος.! εχω να σου δωσω μια συμβουλη. η το λυνεις το θεμα μονος σου, ξερεις τι ενοω. ;) φυσικα με το ρισκο να βρεθεις εσυ κατηγορουμενος, (εξαρταται πως θα το χειριστεις), η αλλιως ξεχνας λεφτα και κινητο, αφου ειμαι σχεδον σιγουρος οτι κινητο δεν υπαρχει. εκτος αυτου και κατηγορουμενος να παει, δυσκολα θα καταδικαστει αφου μπορει να ισχυριστει οτι θελει για την καταθεση που του εκανες. δεν θα βγαλεις ακρη. σου μιλαω εκ πειρας. οποτε η το ξεχνας για να το βγαλεις απο το κεφαλι σου να ηρεμησεις, η .......

#74   stanto

stanto

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 00:56

bily οσο και αν σε ποναει και νοιωθεις αδικημενος, το ΜΕΓΑΛΟ λαθος εσυ το εκανες, αφου εβαλες λεφτα σε λογαριασμο, χωρις να εισαι σιγουρος.! εχω να σου δωσω μια συμβουλη. η το λυνεις το θεμα μονος σου, ξερεις τι ενοω. ;) φυσικα με το ρισκο να βρεθεις εσυ κατηγορουμενος, (εξαρταται πως θα το χειριστεις), η αλλιως ξεχνας λεφτα και κινητο, αφου ειμαι σχεδον σιγουρος οτι κινητο δεν υπαρχει. εκτος αυτου και κατηγορουμενος να παει, δυσκολα θα καταδικαστει αφου μπορει να ισχυριστει οτι θελει για την καταθεση που του εκανες. δεν θα βγαλεις ακρη. σου μιλαω εκ πειρας. οποτε η το ξεχνας για να το βγαλεις απο το κεφαλι σου να ηρεμησεις, η .......


πάνε τα λεφτά αστο... μόνο ηθικά μπορεί να αποζημιωθεί ο φίλος. Αρκεί να έχει όρεξη να πέσουν λίγες σφαλιάρες ή.... Εγώ έχω λύσει τέτοια φάση με τρόπο που το φύσαγε και δεν κρύωνε και δεν εννοώ ξύλο, αλλά είμασταν και στην ίδια πόλη με το λαμόγιο.

#75   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/11/2011 - 17:09

Παιδες 1 μηνας και 20 μερες!!!
"Κυριος" παντως....Ειπε πως θα βαλει τα λεφτα και τα εβαλε!!!
Και θιγεται κιολας πως τον χαρακτιριζω και ΨΕΥΤΗ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑ!!!!
Το λαμογιο!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες