Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προσοχη!Απατεωνας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
112 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   bumperakias

bumperakias

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 17:13

Κ πάλι καλά να λες με το λαμογιο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 17:15

Παιδες 1 μηνας και 20 μερες!!!
"Κυριος" παντως....Ειπε πως θα βαλει τα λεφτα και τα εβαλε!!!
Και θιγεται κιολας πως τον χαρακτιριζω και ΨΕΥΤΗ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑ!!!!
Το λαμογιο!!



Τα βαλε τα λεφτα;


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#78   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/11/2011 - 17:19

Τα βαλε τα λεφτα;


Σταλμένο απο το iΤσίου, το νέο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελία στο www.i-koutsoulame.gr)


Το "Κύριος" δεν ξέρω αν το πρόσεξες είναι σε εισαγωγικά!!!!
Φυσικά και δεν τα έχει βάλει....

#79   bumperakias

bumperakias

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 17:30

Άρα έτσι;;
Γιατι ρε φιλε δεν πας να του κανείς τώρα μήνυση στο α.τ της περιοχής σου;;
Κ μετά έχει να φάει σφαλιάρες Απο τα παιδιά εκεί... Τρίβουν τα χέρια τους οι της διώξεις οικ. Εγκλήματος για τέτοια..

Τελευταία επεξεργασία από: bumperakias, 19/11/2011 - 17:30


#80   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/11/2011 - 17:45

Άρα έτσι;;
Γιατι ρε φιλε δεν πας να του κανείς τώρα μήνυση στο α.τ της περιοχής σου;;
Κ μετά έχει να φάει σφαλιάρες Απο τα παιδιά εκεί... Τρίβουν τα χέρια τους οι της διώξεις οικ. Εγκλήματος για τέτοια..

Αστα να πανε φιλε.. Ετσι το αφηνουν οι περισσοτεροι και περναει, σαν να τους κλεβουν το σπιτι η το αυτοκινητο και να εχουν τα στοιχεια του κλεφτη, τις περισσοτερες φορες ακομα και το ονομα τους και αλλα στοιχεια περισσοτερα, και δεν κανουν απολυτως τιποτα!
Και ετσι οπως ειναι φυσικο συνεχιζουν την δραση τους οι καθε ειδους απατεωνες, και την πατανε και αλλοι και αλλοι και αλλοι και συνεχιζεται ολο αυτο κ τελειωμο δεν εχει..

#81   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/11/2011 - 18:20

Eντάξει προφανώς δε γίνεται τίποτα απ'οτι φαίνεται αν και θα πρεπε να τρέξεις παραπάνω και να τον βρείς και να τον κυνηγήσεις.

Αλλα αν τελικά δεν πάρεις τα λεφτά σου, θα πρέπει να σκεφτείς οτι έχεις και συ εν μέρει φταίξιμο, βάζοντας λεφτά σε λογαριασμό κάποιου χωρίς να έχεις το προιον στα χέρια......τοσα γίνονται κάθε μέρα, ειναι δυνατόν να κάνεις τέτοιο πραγμα?
Whatsapp doc?

#82   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/11/2011 - 20:03

θανο, ειναι τοσο εκπαιδευμενοι μερικοι στο να μπορουν να σε παρασυρουν και να σε κανουν να τους εμπιστευεσαι, που δεν μπορεις να φανταστεις.! και εναν στους 100 να μπορουν να εξαπατησουν, βγαζουν καλο μεροκαματο. ειναι καποια ατομα , καλως η κακος που εμπιστευονται πιο ευκολα απο καποιους αλλους. εκει βρισκουν αδυναμια και πατανε ο απατεωνες.! οποτε μην λες πως την πατανε. βαλε μεσα και την καψουρα που εχουν καποιοι να παρουν το κινητο. παρασυρονται.....


Συμφωνώ αλλά οι εποχές έχουν αλλάξει. Ακούμε συνέχεια διάφορα. Πούλησα από το φόρουμ 2 φορές πράγματα και πάντα με αντικαταβολή. Το 1 παλικάρι ήταν σε νησί και το άλλο Θεσ/νίκη. Τι να τους πω; Βάλτε λεφτά πρώτα; Και αν χανόντουσαν; Να μου μείνει η ρετσινιά; Η προπληρωμή και χωρίς εξασφάλιση (τύπου ebay/paypal) νομίζω ότι πλέον δε νοείται.

#83   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2011 - 20:12

Άρα έτσι;;
Γιατι ρε φιλε δεν πας να του κανείς τώρα μήνυση στο α.τ της περιοχής σου;;
Κ μετά έχει να φάει σφαλιάρες Απο τα παιδιά εκεί... Τρίβουν τα χέρια τους οι της διώξεις οικ. Εγκλήματος για τέτοια..


να ηταν τοσο απλα τα πραγματα φιλε μου. πρεπει να εχεις αποδειξεις για ολα. ο αλλος μπορει να ισχυριστει οτι τα χρωσταγε τα λεφτα. μπλεξιμο ασε. και προφανως ο αλλος που την εκανε το γνωριζει , και για αυτο δεν βαζει και τα χρηματα.

#84   djbilly

djbilly

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/11/2011 - 20:21

Ειχα παει τις προαλλες στην Ευελπιδων στον εισαγγελεα και εκανα εισαγγελικη παραγγελια στη αστυνομια και τον βρηκαν πριν κατι μερες και του ειπαν οτι πρεπει να επιστρεψει τα χρηματα και απαντησε οτι θα τα επιστρεψει οποτε το χει παραδεχτει και εχει καταγραφει το γεγονος.Επομενως περιμενω λιγο ακομα αλλιως θα αναγκαστω να παω δικαστικα οπως αναφερει το χαρτι εφοσον δεν τηρηθει το αιτημα μου εχω το δικαιωμα.

#85   blade

blade

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 20/11/2011 - 06:00

και ο τυπος ειχε το απιστευτο θρασος να γραψει εδω οτι ειναι κ αδικημενος...αρε φαπες που χρειαζονται μερικοι μερικοι...ντροπη τους απλα

φιλε,καψτον

απλα καψτον να μαθει

Τελευταία επεξεργασία από: blade, 20/11/2011 - 06:01


#86   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/11/2011 - 08:46

Από εμπειρία λόγω του επαγγέλματός μου σας διαβεβαιώ ότι ο συγκεκριμένος θα το επαναλάβει έστω και αν χρειαστεί να βρεθεί και άλλος τρόπος. Δεν χρειάζεται να είναι γεννημένος "λαμόγιο" , αλλά αρκεί και μια προσωπική - οικογενειακή κατάσταση να τον ώθησε να βρει τρόπους εύκολου χρήματος. Ο γενημένος λαμόγιο είναι άρωστος εκ φύσεως και περιορίζεται σε μικρές καταστάσεις, ο άλλος όμως είναι πιο επικίνδυνος, διότι το αρχικό του άγχος για το αν θα τα καταφέρει, μετατρέπεται σε ιδονή όταν τελικά τα καταφέρει και στο τέλος του γίνεται εμονή. Σαν τον τζογαδόρο - χαρτοπαίκτη όπου ακόμα και η αποτυχία μετά τον παθιάζει ακόμα περισσότερο. Θα προσπαθήσει να βρει και άλλες διεξόδους κυνηγόντας την επιτυχία ( και όχι μόνο την πώληση κινητών όπως τώρα) και αυτο θα αποβεί στο τέλος μοιραίο για αυτόν και την οικογένειά του ίσως.

Για αρχή θα έλεγα ο djbilly να μιλήσει με τη γυναίκα του, να την ενημερώσει για ότι έχει γίνει γιατί το πιθανότερο πιστεύω ότι είναι να μην γνωρίζει τίποτα και ίσως αυτή να μπορεί και να δώσει λύση αλλά και να τον επαναφέρει.

Τελευταία επεξεργασία από: valandis, 20/11/2011 - 08:47


#87   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 20/11/2011 - 13:02

καλα ακομα δεν τα εχει επιστρεψει και παζαρευει σε αλλες αγγελιες? καλα μιλαμε ο ανθρωπος εχει θρασος! εκτος απο μηνυσεις κατι τετοιοι χρειαζονται να τους σπασεις και στο ξυλο να δουν με τι ωραια χομπι φλερταρουν οταν κλεβουν τον κοσμο...

λες να παραμεινεις πολιτισμενος! οκ δεκτο! αλλα η κοροιδια εχει και το ορια της... Φιλε djbilly, ευχομαι το καλυτερο και συντομα να ξεμπερδεψεις... Κι οσο για τον tasaros, να την βρει απο αλλου με τον τροπο που προανεφερα! κανενας πιο ευεξαπτος αδικημενος, ευχομαι να του σπασει 2 παϊδια να θυμαται...

#88   jimmy3

jimmy3

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/11/2011 - 19:30

Η γυναίκα του είναι αλλοδαπή, είναι μέσα στο κόλπο και τον καλύπτει. Όταν τον πήρα στο σταθερό και το σήκωσε εκείνη, μου έλεγε ότι ο Τάσος έχει φύγει από τη χώρα, ότι έχουν χωρίσει, ότι δεν θέλει ούτε να τον ξέρει, να μην τολμήσω να ξαναπάρω τηλέφωνο ούτε στο σταθερό, ούτε στο κινητό του, γιατί τώρα το κινητό του έχει αυτή.

Και μετά από 10 λεπτά μου έστειλε μήνυμα ο Τάσος και μου έλεγε "ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ κλπ κλπ κλπ!"

χαχαχα

#89   lefteris82

lefteris82

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2011 - 20:32

ε ρε κατι ΛΑΜΟΓΙΑ <_<

καλά ξεμπερδέματα.... :(

#90   Minko

Minko

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:SmartPad Android 4.0.3

Δημοσίευση 20/11/2011 - 20:34

Ευχαριστω παιδιά για την ενημέρωση...παραλίγο να κάνουμε συναλλαγή με τον συγκεκριμένο μέλος του φόρουμ...αλλα δεν είναι μόνο αυτός....τι να πω!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες