Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προσοχη!Απατεωνας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
112 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 10/11/2011 - 04:10

Όντας δικηγόρος έχω να σου πω πως δεν ισχύει όλο αυτό ;) .....


Πολυ χρήσιμα όλα αυτά που μας είπες @AlexK, μόνο που εγώ δεν κατάλαβα γιατί δεν μπορεί να ισχύουν τα παραπάνω που είπα, αν τελικά υποθέσουμε ότι καταφέραμε καταδίκη;;

Οχι τίποτα άλλο, αλλά ξέρω από προσωπική μου υπόθεση (από ενοικιαστή) ότι γίνεται και παραγίνεται. Τωρα βέβαια μπορείς να μου πεις ότι περί ενοικιοστασίου υπαγόμαστε σε άλλο άρθρο (του αστικού κώδικα προφανώς) αλλά η ουσία παραμένει!

Και η ερώτηση μου προς τα εσένα λοιπόν ως κατέχοντας: Αν καταφέρουμε καταδίκη στην προαναφερόμενη περίπτωση, και ο κατάδικος αδυνατεί να πληρώσει το χρέος είτε εν μέρει, είτε ολικός, τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; Δεν γίνεται διακανονισμός; Και αυτό που θα ορίσει μετέπειτα ο κάθε αρμόδιος δικαστής, (τον διακανονισμό) πως το ξέρεις εσύ ότι ο κατάδικος θα προχωρήσει στην σωστή και έγκυρη εξόφληση;;

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 10/11/2011 - 04:11

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Alvo

Alvo

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:thessaloniki

Δημοσίευση 10/11/2011 - 14:16

προς τους αρμοδιους αμα μου πειτε την ip η αστυνομια τον εντοπιζει και εχω ακρες μπορω να μαθω και θα δειξει ακριβος που βρισκεται στο pc ευκολο και με το κινητο που εχει φιλος μπορει να παει στην αστυνομια και να τα μαθει ολα....αφου ολα τωρα ειναι δηλωμενα....

#48   Tasaros

Tasaros

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2011 - 14:25

Καλησπερα σε ολους, λοιπον οι καταγγελιες σου ειναι εν μερη ψευδης βαση της πραγματικης εικονας, Ναι μενω και στην Πατρα, σου ειπα οτι τα χρηματα θα τα παρεις πισω και θα τα παρεις!
Γνωριζεις τι επαθα εγω με αυτην την Ιστορια???(οχι και ουτε σε ενδιαφερει!)
Με αποκαλεις απατεωνα και κανεις ποστ στο φορουμ, Ξεχνας ομως να πεις τι ειπες στην κορη μου.....οτι απειλησες την ζωη του παιδιου μου και οτι μου εστειλες γραμμα που αυτην την στιγμη ειναι στα χερια της αστυνομιας!(Το εστειλες μαλιστα και ανωνυμο και μετα μιλας για αντρες και για παντελονια!)
Εγω παραδεχτηκα οτι κατεθεσες τα χρηματα στον λογαριασμο μου και οτι δεν σου εστειλα το κινητο, οπως και οτι θα σου επιστρεψω τα χρηματα σου χωρις ομως να γνωριζεις και την αλλη οψη του νομισματος!
ΟΜΩΣ, θα εδινε ενας απατεωνας το κινητο του την διευθηνση του και τον πραγματικο αριθμο τραπεζικου του λογαριασμου, θα συνεχιζε να κανει ποστ για πωλησεις κινητων?
Σταματα λοιπον τις αθλιες απειλες σου να σου στειλω και τα χρηματα σου πισω και να κλεισει το θεμα!
Δεν εχω κατι αλλο να πω!
Ευχαριστω για την φιλοξενια

#49   mazlou

mazlou

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:mazlou

Δημοσίευση 10/11/2011 - 14:36

Παιδιά όσα αναφέρετε εδώ μπορεί να τα βλέπει,γνώμη μου όποιος έχει να δώσει καμιά συμβουλή/πληροφορία για το πως θα πράξει o djbilly καλύτερα με πμ.

#50   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2011 - 15:28

Ξεχνας ομως να πεις τι ειπες στην κορη μου.....οτι απειλησες την ζωη του παιδιου μου

:blink:

#51   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/11/2011 - 16:16

Καλησπερα σε ολους, λοιπον οι καταγγελιες σου ειναι εν μερη ψευδης βαση της πραγματικης εικονας, Ναι μενω και στην Πατρα, σου ειπα οτι τα χρηματα θα τα παρεις πισω και θα τα παρεις!
Γνωριζεις τι επαθα εγω με αυτην την Ιστορια???(οχι και ουτε σε ενδιαφερει!)
Με αποκαλεις απατεωνα και κανεις ποστ στο φορουμ, Ξεχνας ομως να πεις τι ειπες στην κορη μου.....οτι απειλησες την ζωη του παιδιου μου και οτι μου εστειλες γραμμα που αυτην την στιγμη ειναι στα χερια της αστυνομιας!(Το εστειλες μαλιστα και ανωνυμο και μετα μιλας για αντρες και για παντελονια!)
Εγω παραδεχτηκα οτι κατεθεσες τα χρηματα στον λογαριασμο μου και οτι δεν σου εστειλα το κινητο, οπως και οτι θα σου επιστρεψω τα χρηματα σου χωρις ομως να γνωριζεις και την αλλη οψη του νομισματος!
ΟΜΩΣ, θα εδινε ενας απατεωνας το κινητο του την διευθηνση του και τον πραγματικο αριθμο τραπεζικου του λογαριασμου, θα συνεχιζε να κανει ποστ για πωλησεις κινητων?
Σταματα λοιπον τις αθλιες απειλες σου να σου στειλω και τα χρηματα σου πισω και να κλεισει το θεμα!
Δεν εχω κατι αλλο να πω!
Ευχαριστω για την φιλοξενια

Τραγικος :(

#52   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/11/2011 - 16:30

Καλησπερα σε ολους, λοιπον οι καταγγελιες σου ειναι εν μερη ψευδης βαση της πραγματικης εικονας, Ναι μενω και στην Πατρα, σου ειπα οτι τα χρηματα θα τα παρεις πισω και θα τα παρεις!
Γνωριζεις τι επαθα εγω με αυτην την Ιστορια???(οχι και ουτε σε ενδιαφερει!)
Με αποκαλεις απατεωνα και κανεις ποστ στο φορουμ, Ξεχνας ομως να πεις τι ειπες στην κορη μου.....οτι απειλησες την ζωη του παιδιου μου και οτι μου εστειλες γραμμα που αυτην την στιγμη ειναι στα χερια της αστυνομιας!(Το εστειλες μαλιστα και ανωνυμο και μετα μιλας για αντρες και για παντελονια!)
Εγω παραδεχτηκα οτι κατεθεσες τα χρηματα στον λογαριασμο μου και οτι δεν σου εστειλα το κινητο, οπως και οτι θα σου επιστρεψω τα χρηματα σου χωρις ομως να γνωριζεις και την αλλη οψη του νομισματος!
ΟΜΩΣ, θα εδινε ενας απατεωνας το κινητο του την διευθηνση του και τον πραγματικο αριθμο τραπεζικου του λογαριασμου, θα συνεχιζε να κανει ποστ για πωλησεις κινητων?
Σταματα λοιπον τις αθλιες απειλες σου να σου στειλω και τα χρηματα σου πισω και να κλεισει το θεμα!
Δεν εχω κατι αλλο να πω!
Ευχαριστω για την φιλοξενια

κι εσυ παρολα αυτα, για ποιο λογο του καθυστερεις την επιστροφη των χρηματων του, κ "προκλητικα" συνεχιζεις μες στο φορουμ τις αγοροπωλησιες; Εαν απειλησε οπως λες το παιδι σου, που ΛΑΘΟΣ του διοτι ειναι ενα παιδι, ΕΣΥ κ μονο ΕΣΥ εισαι υπευθυνος! ΕΣΥ τον ωθησες να το κανει. Ας ειμαστε αντικειμενικοι επιτελους.
Οχι οτι ξερω τον εξαπατηθεντα, αλλα επειδη ο καθενας μπορει να πεσει θυμα απατεωνα, η αντικειμενικοτητα κ η αληθεια, ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ!

Το σωστοτερο ολων, αν αντιμετωπισες προβλημα υγειας ή οικογενειακο, ηταν να το ενημερωσεις αμεσα κι οχι να του λες αυριο, αυριο, αυριο. Οι καλοι λογαριασμοι, κανουν τους καλους φιλους ως γνωστον

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Τελευταία επεξεργασία από: Eirini1988, 10/11/2011 - 16:34


#53   jimmy3

jimmy3

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2011 - 16:59

Παρακολουθώ με ενδιαφέρον αυτό το thread γιατί είμαι ο δεύτερος εξαπατηθείς, από τις αγγελίες του insomnia, όπου ο Tasaros έχει username: Anastasisau και συνεχίζει τις ανταλλαγές του με ενεργές αγγελίες.

Εν ολίγοις η δική μου ήταν i phone 4 white 16GB - 450€. Έγινε κατάθεση στον ίδιο τραπεζικό λογαριασμό που κατέθεσε και ο djbilly, είχαμε τις "περίεργες" δικαιολογίες τύπου: τράκαραν την κόρη μου και είναι στο νοσοκομείο, θα κάνει επέμβαση να της βάλουν 2 βίδες στο πόδι.. κλπ κλπ κλπ.

Ό,τι λέει παραπάνω περί απειλών και εξυβρίσεων είναι ψέμα γιατί λέει τα ίδια και σ'εμένα. Έχω όλες τις συνομιλίες μας στο insomnia και τα sms που ανταλλάσσουμε. Επίσης έχω όλα τα στοιχεία του και μαθαίνω ακόμα περισσότερα μέρα με τη μέρα.

Το μόνο που ξέρω είναι ότι η κατάληξη δεν θα έχει happy end για τον Τάσο. (Αυτό να μη ληφθεί ως απειλή παρακαλώ! Δεν πρόκειται να πέσω σε χαμηλό επίπεδο και να κινηθώ παράνομα και ανήθικα).

#54   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2011 - 17:07

ρε φιλε αφου ξερεις που μενει
πηγαινε κανε μια επισκεψη με 2 φιλους στην οικογενεια του
και να δεις πως λυνεται η ''παρεξηγηση''

#55   Tasaros

Tasaros

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2011 - 18:20

Α ωστε λεω και ψεματα ετσι???
Λοιπον ασ ελθει η ωρα να αμοιξουν τα χαρτια μας Κυριοι!
Το εαν λεω ψεματα ειναι καταγεγραμενο και σε γραμμα και σε τηλεφωνικες συνομιλιες δυστυχως για εσας!!!
Οσον αφορα την απειλη της οικογενειας μου τολμηστε ρε παιδια ενταξει!
Εγω ειπα τα πραγματα με το ονομα τους εαν ημουν απατεωνας δεν νομιζω οτι θα σας απαντουσα καν!
Και στα παραπανω δεν ειπα κανενα ψεμα!
Τα στοιχεια μου τα δινω και δημοσια Κυριοι δεν εχω κανενα προβλημα!
Δεν νομιζω να χρειαστηκε να ψαξετε να τα βρειτε!
Απλα διοτι προυπηρχαν νομιζω!
Τεσπα το θεμα την επομενη εβδομαδα θα θεωρειτε ληξαν ΟΡΙΣΤΙΚΑ αλλα θα περιμενω τουλαχιστον μια συγνωμμη!
Ευχαριστω και παλι!
*Τα οσα δηλωσα περι εκβιασμων ειναι ΠΛΗΡΩΣ αληθη!!!

#56   Tasaros

Tasaros

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2011 - 18:24

κι εσυ παρολα αυτα, για ποιο λογο του καθυστερεις την επιστροφη των χρηματων του, κ "προκλητικα" συνεχιζεις μες στο φορουμ τις αγοροπωλησιες; Εαν απειλησε οπως λες το παιδι σου, που ΛΑΘΟΣ του διοτι ειναι ενα παιδι, ΕΣΥ κ μονο ΕΣΥ εισαι υπευθυνος! ΕΣΥ τον ωθησες να το κανει. Ας ειμαστε αντικειμενικοι επιτελους.
Οχι οτι ξερω τον εξαπατηθεντα, αλλα επειδη ο καθενας μπορει να πεσει θυμα απατεωνα, η αντικειμενικοτητα κ η αληθεια, ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ!

Το σωστοτερο ολων, αν αντιμετωπισες προβλημα υγειας ή οικογενειακο, ηταν να το ενημερωσεις αμεσα κι οχι να του λες αυριο, αυριο, αυριο. Οι καλοι λογαριασμοι, κανουν τους καλους φιλους ως γνωστον

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Σωστα τα λες εκτος του σημειου των παιδιων!
Εκει δεν χωραει τιποτα συγνωμμη!!!

#57   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/11/2011 - 18:24

Α ωστε λεω και ψεματα ετσι???
Λοιπον ασ ελθει η ωρα να αμοιξουν τα χαρτια μας Κυριοι!
Το εαν λεω ψεματα ειναι καταγεγραμενο και σε γραμμα και σε τηλεφωνικες συνομιλιες δυστυχως για εσας!!!
Οσον αφορα την απειλη της οικογενειας μου τολμηστε ρε παιδια ενταξει!
Εγω ειπα τα πραγματα με το ονομα τους εαν ημουν απατεωνας δεν νομιζω οτι θα σας απαντουσα καν!
Και στα παραπανω δεν ειπα κανενα ψεμα!
Τα στοιχεια μου τα δινω και δημοσια Κυριοι δεν εχω κανενα προβλημα!
Δεν νομιζω να χρειαστηκε να ψαξετε να τα βρειτε!
Απλα διοτι προυπηρχαν νομιζω!
Τεσπα το θεμα την επομενη εβδομαδα θα θεωρειτε ληξαν ΟΡΙΣΤΙΚΑ αλλα θα περιμενω τουλαχιστον μια συγνωμμη!
Ευχαριστω και παλι!
*Τα οσα δηλωσα περι εκβιασμων ειναι ΠΛΗΡΩΣ αληθη!!!

Δεν ειναι αναγκη να δημοσιευσεις κανενα ονομα εδω στο φορουμ νομιζω.
Αν εχεις οφειλες προς τα παιδια και τους εχεις παρει τα χρηματα και δεν τα εχεις επιστρεψει, οι απειλες ειναι το ελαχιστο, ολοι στην θεση τους θα ειχαμε αναλογες αντιδρασεις.
Για αυτο επεστρεψε (αφου δεν το εχεις κανει τοσες μερες) πισω τα λεφτα στα παιδια να ληξει το θεμα επιτελους.

#58   schumigirl86

schumigirl86

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2011 - 18:27

Καλησπερα σημερα και ενα παλικαρι την πατισε απ αλλο φορουμ δεν ξερω αν επιτρεπε να το πω το (insomnia)

ονομα μελολους tzelisblack με τηλ 00306984318078 με ονομα σκυπε: Maik.tsompras με τραπεζικο λογαριασμο: 235/810947-88 dimitris xatzhgewrgiou

και με email: alex_puppygrc@hotmail.com και ονομα στο μαιλ ειναι alex και επωνυμο Magdalinidis!!!!

προσοχι αν σας τυχει τπτ τετοι μακρυα!!! ειανι απατεονας!!!!

#59   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 10/11/2011 - 18:32

ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω πώς δίνεις σε έναν άγνωστο ΛΕΦΤΑ χωρίς να εισαι σίγουρος οτι θα πάρεις κάτι!!!!
Βγαίνω έξω απο τα ρούχα μου με αυτά που ακούω..
>:(

#60   schumigirl86

schumigirl86

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2011 - 18:35

ασ ειναι τραγικο!!!!απερισκεπτες κοινισεις , απο αμελια απο αγαθοτιτα τι να πω!!!!!! κριμα παντος!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες