Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Πώς λειτουργεί & τί είναι το 4sqwifi [follow-up]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
59 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/11/2011 - 01:00

Φιλε μου Σαλονικιε θα παω κι εγω tribeca αποψε!!!! Απο την προφιλ φωτο πως θα σε γνωρισω ομως :lol: ??



τελικα δεν εκατσα στο tribeca γιατι φοβομουν μην με κοροιδεψετε για την φατσα μου και αρχιζα να ριχνω χλεπες σε ολο το μαγαζι :P
παρολα αυτα περασα απο εξω και εβαλα τον κωδικο wifi και το επιασε αμεσως (ενα σταθερο τηλεφωνο ηταν ο κωδικος)
μπορω να πω απλα "καλη φαση" :P
και τελικα σαν λαμα που ειμαι πηγα σε ταβερνα που δεν ειχε καθολου wifi <_<

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2011 - 01:04

τελικα δεν εκατσα στο tribeca γιατι φοβομουν μην με κοροιδεψετε για την φατσα μου και αρχιζα να ριχνω χλεπες σε ολο το μαγαζι :P
παρολα αυτα περασα απο εξω και εβαλα τον κωδικο wifi και το επιασε αμεσως (ενα σταθερο τηλεφωνο ηταν ο κωδικος)
μπορω να πω απλα "καλη φαση" :P
και τελικα σαν λαμα που ειμαι πηγα σε ταβερνα που δεν ειχε καθολου wifi <_<

ποιος ήταν dj?

#18   giogr4

giogr4

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/11/2011 - 01:07

Πολύ καλή εφαρμογή φίλε! Συνέχισε την καλή δουλειά! ;)

#19   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/11/2011 - 01:18

ποιος ήταν dj?


δεν ξερω φιλε μου..!δεν ειδα..απεναντι στην παραλια καθομουν εκει στα καραβακια παρεα :P
γενικα δεν ξερω και πολλα απτο μαγαζι..δεν παω γενικα εκει..!θα πηγαινα να δω εναν φιλο μου ο οποιος επιασε προσφατα δουλεια εκει για ενα γεια μονο! τον Γιωργο που δουλευει στο μπαρ "αν" τυχον τον γνωριζετε !!

#20   apas

apas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2011 - 02:32

apas συγχαρητηρια για την εφαρμογη σου..να σε ρωτησω κατι γτ μολις σημερα κατεβασα την εφαρμογη σου...εκει που αφηνεις το tip εκει βαζουμε τον κωδικο για το wifi?γτ σημερα πηγα σε μια καφετερια κ ειπα να το δοκιμασω κ εκει που αφηνεις το tip εκει εβαλα τον κωδικο αλλα μετα που πηγα στο 4sqwifi συνεχιζει να δειχνει τους παλιους κωδικους...αργει να το εμφανιση εκει?κ επισης στη θεση του tip βαζουμε τον κωδικο?ευχαριστω


παίζει ρόλο το refreshing rate του API του foursquare. πχ άλλο περιστατικό στην αθήνα από φίλο μου, ήταν στο μαγαζί με 2 tips αλλά δεν εμφανίζονταν.
το περιεχόμενο στηρίζεται στο περιεχόμενο του foursquare itself, απλά το παίρνουμε raw, με τον αλγόριθμο μαζεύουμε αυτά που θέλουμε να μαζέψουμε και μετά τα εμφανίζουμε.

όσο πιο content density και όσο πιο καλό είναι στο foursquare τόσο καλύτερο θα είναι και στο 4sqwifi.

για να προσθέσεις tip με pwd το κάνεις από το app του foursquare αφού κάνεις checkin στο venue. σε επόμενο version θα το κάνεις within 4sqwifi app.

thanks—contactable 24/7 @apas

#21   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2.989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 10/11/2011 - 08:32

ετσι το εκανα αλλα δε το βγαζει στο 4sqwifi

#22   apas

apas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2011 - 17:22

ετσι το εκανα αλλα δε το βγαζει στο 4sqwifi


σου είπα, παίζει ρόλο το refreshing rate του foursquare itself. plus και οι δικοί του αλγόριθμοι για το "show venues"

#23   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2011 - 18:03

εγω παλι δεν μπορω να κανω login ... με στελνει στο appstore ...
\

#24   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/11/2011 - 18:07

εγω παλι δεν μπορω να κανω login ... με στελνει στο appstore ...
\


Προφανώς γιατί δεν έχεις foursquare.
Whatsapp doc?

#25   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2011 - 18:41

Προφανώς γιατί δεν έχεις foursquare.


να μαλλον αυτο φταιει ...ουτε που ξερω βεβαια τι ειναι αυτο αλλα το ψαχνω και κανω sign in //...

:blush: :blush: :blush:


ευχαριστω

#26   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/11/2011 - 18:50

να μαλλον αυτο φταιει ...ουτε που ξερω βεβαια τι ειναι αυτο αλλα το ψαχνω και κανω sign in //...

:blush: :blush: :blush:


ευχαριστω



LOL!!

Foursquare είναι μια εφαρμογή που κάνεις check in, κάπως σαν τα places, με location services. Αλλα δουλεύει κυρίως με μέρη. Λές οτι πχ κάνεις checkin στην ταδε καφετέρια και δείχνει τα στοιχεία της, και βλέπεις και που έχουν κάνει check in άλλα άτομα στην περιοχή που είσαι, καθώς και πληροφορίες για τα συγκεκριμένα μέρη.
Whatsapp doc?

#27   apas

apas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2011 - 19:04

να μαλλον αυτο φταιει ...ουτε που ξερω βεβαια τι ειναι αυτο αλλα το ψαχνω και κανω sign in //...

:blush: :blush: :blush:


ευχαριστω


ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω, δεν διαβάζετε τι γράφουμε; εξήγησα ήδη σε 1 παράγραφο τι κάνει και τί είναι

#28   Babis2011

Babis2011

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2011 - 19:55

Καλησπέρα σε όλους.

Αφού ευχαριστήσω τον δημιουργό για την εφαρμογή 4sqwifi που μας χάρισε, θάθελα να ξεκαθαρίσω κάτι που μάλλον δεν έχω καταλάβει:

Εχω κατεβάσει την εφαρμογή. Έχω κάνει registration στο foursquare και όντας on line από το wifi του γραφείου μου, είδα ta 83 venues της περιοχής μου.
Μέχρις εδώ καλά (so far, so good που λέμε στα ελληνικά).
Όμως όταν δοκίμασα να ανοίξω την εφαρμογή στο δρόμο, όπου δεν είχα wifi, ούτε 3G δεδομένα (off line στα ελληνικά) τότε η εφαρμογή έκανε ατελείωτο search και εμφανιζόταν το μήνυμα "Network error"(αφού το τηλέφωνό μου ήταν εκτός δυκτίου) και δεν εμφανιζόταν τίποτα.

Το ερώτημά μου λοιπόν είναι: Πρέπει να έχεις πρόσβαση στο Internet για να βρεις τους κωδικούς των γύρω δωρεάν wifi? Και αν είναι έτσι, τότε τι νόημα έχει?

Προφανώς κάτι δεν έχω καταλάβει καλά, και ευχαριστώ εκ των προτέρων, όποιον έχει την καλωσύνη να με φέρει στον ίσιο δρόμο.

Μπάμπης

#29   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2011 - 21:01

ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω, δεν διαβάζετε τι γράφουμε; εξήγησα ήδη σε 1 παράγραφο τι κάνει και τί είναι



ειπαμε ρε φιλε δεν ηξερα καν οτι υπαρχει τετοιο πραγμα που να λεει που εισαι και τι κανεις.... ειχα μαλιστα απορια οταν εβλεπα στο twitter οτι ειμαι εκει ειναι ο αλλος εκει και τρωει και τετεοια...

εννοείται οτι εκανα sign in μονο για την εφαρμογη σου η οποια ειναι οντως πολυ καλη και πολλα μπραβο....

#30   Antmavr

Antmavr

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2011 - 21:05

Ρε συ φίλε Apas τι βλακεία εφαρμογή είναι αυτή που έχεις ανεβάσει και μάλιστα κάνεις και σχόλια. Καταρχάς η εφαρμογή δεν λειτουργεί.Απορώ πως σου έδωσαν χώρο στο site να ανεβάσεις μια από τις χειρότερες εφαρμογές που έχω δει. Κρίμα και είσαι και Έλληνας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)