Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Πώς λειτουργεί & τί είναι το 4sqwifi [follow-up]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
59 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   angelosath

angelosath

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2011 - 21:20

Ρε συ φίλε Apas τι βλακεία εφαρμογή είναι αυτή που έχεις ανεβάσει και μάλιστα κάνεις και σχόλια. Καταρχάς η εφαρμογή δεν λειτουργεί.Απορώ πως σου έδωσαν χώρο στο site να ανεβάσεις μια από τις χειρότερες εφαρμογές που έχω δει. Κρίμα και είσαι και Έλληνας.

:blink:
Ζήτα τα λεφτά σου πίσω!
Έ ρε κάτι άνθρωποι...
:mad:
Και για να σε πληροφορήσω, η εφαρμογή είναι πολύ καλή, μόνο που χρειάζεται dataplan...

Τελευταία επεξεργασία από: angelosath, 10/11/2011 - 21:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 10/11/2011 - 22:02

Ρε συ φίλε Apas τι βλακεία εφαρμογή είναι αυτή που έχεις ανεβάσει και μάλιστα κάνεις και σχόλια. Καταρχάς η εφαρμογή δεν λειτουργεί.Απορώ πως σου έδωσαν χώρο στο site να ανεβάσεις μια από τις χειρότερες εφαρμογές που έχω δει. Κρίμα και είσαι και Έλληνας.


Άλλος ένας που δεν διάβασε λέξη απο όσα γραφτηκαν, και που σίγουρα μόλις είδε το app υπέθεσε πως είναι σπαστήρι για wi-fi δίκτυα...

#33   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/11/2011 - 22:04

Άλλος ένας που δεν διάβασε λέξη απο όσα γραφτηκαν, και που σίγουρα μόλις είδε το app υπέθεσε πως είναι σπαστήρι για wi-fi δίκτυα...

Μα μην ασχολειστε με τετοια ατομα.


Σταλμένο με iΤσίου, το νεο ταχυδρομικό περιστέρι της Apple (προπαραγγελίες στο www.ikoutsoulame.gr)
Whatsapp doc?

#34   JStriker

JStriker

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2011 - 22:24

Έχω κανονικά data+3G+location on, αλλά όσες φορές το έχω ανοίξει μου βγάζει συνέχεια loading venues και κολλάει εκεί για λεπτά ολόκληρα...whats up?

#35   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/11/2011 - 12:06

Καταρχάς καλο είναι να διαβάζουμε όσα έχουν γραφτεί και μετά άν έχουμε κάποια απορία να ρωτάμε με κόσμιο και ευγενικό τροπο ΠΑΝΤΑ. Καλό είναι επίσης να γνωρίζουμε πως λειτουργεί το ρημάδι i-device που έχουμε και να μη το κουβαλάμε μόνο για μόστρα. Συγγνώμη αλλά έχει γινει κουραστικό να ακούς συνεχείς οτι η τάδε εφαρμογη δε δουλεύει ή δείχνει ότι κολάει. Οποίος θέλει να έχει iPhone or iPad και να το δουλεύει τουλάχιστον το 30% των δυνατοτήτων του ΠΡΈΠΕΙ να έχει ενα στοιχειώδες data plan. Αλλιώς άστο.

ΤΕΣΠΑ η εφαρμογη είναι ιδιαίτερα αξιόλογη, σε μένα δουλεύει άψογα τόσο σε iPhone 4 iOS 5 jailbreak, όσο και σε iPad 1 5.0.1, και πρόσθεσα και ενα wifi το οποίο θα παρακολουθήσω ποτέ θα ανεβεί για να ενημερώσω καταλλήλως.

Συγγνώμη για το ύφος μου, αλλά κρίνω ιδιαίτερα άδικα κάποους χαρακτηρισμούς που γράφονται, όχι μόνο σε αυτο το thread αλλά γενικότερα στο forum

#36   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/11/2011 - 12:42

Ρε συ φίλε Apas τι βλακεία εφαρμογή είναι αυτή που έχεις ανεβάσει και μάλιστα κάνεις και σχόλια. Καταρχάς η εφαρμογή δεν λειτουργεί.Απορώ πως σου έδωσαν χώρο στο site να ανεβάσεις μια από τις χειρότερες εφαρμογές που έχω δει. Κρίμα και είσαι και Έλληνας.


εσυ σαν ελληνας που εισαι λιγο ντροπη δεν εχεις να εκφραζεσαι ετσι για εναν συνανθρωπο που σου προσφερει μια ελληνικη εφαρμογη τελειως δωρεαν που βοηθαει παρα πολυ??..το προβλημα ειναι οτι δεν ξερεις εσυ μαλλον να το χρησιμοποιεις και να το ξερεις πως χρησιμοποιειτε και δεν σαρεσει απλα σεβασμος στον ανθρωπο που το εφτιαξε..ουτε λεφτα σου ζητησε να το αγορασεις ουτε σε πιεσε να το εγκαταστησεις..επιλογη καθενος!

#37   Babis2011

Babis2011

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 16:05

Καταρχάς καλο είναι να διαβάζουμε όσα έχουν γραφτεί και μετά άν έχουμε κάποια απορία να ρωτάμε με κόσμιο και ευγενικό τροπο ΠΑΝΤΑ. Καλό είναι επίσης να γνωρίζουμε πως λειτουργεί το ρημάδι i-device που έχουμε και να μη το κουβαλάμε μόνο για μόστρα. Συγγνώμη αλλά έχει γινει κουραστικό να ακούς συνεχείς οτι η τάδε εφαρμογη δε δουλεύει ή δείχνει ότι κολάει. Οποίος θέλει να έχει iPhone or iPad και να το δουλεύει τουλάχιστον το 30% των δυνατοτήτων του ΠΡΈΠΕΙ να έχει ενα στοιχειώδες data plan. Αλλιώς άστο.

ΤΕΣΠΑ η εφαρμογη είναι ιδιαίτερα αξιόλογη, σε μένα δουλεύει άψογα τόσο σε iPhone 4 iOS 5 jailbreak, όσο και σε iPad 1 5.0.1, και πρόσθεσα και ενα wifi το οποίο θα παρακολουθήσω ποτέ θα ανεβεί για να ενημερώσω καταλλήλως.

Συγγνώμη για το ύφος μου, αλλά κρίνω ιδιαίτερα άδικα κάποους χαρακτηρισμούς που γράφονται, όχι μόνο σε αυτο το thread αλλά γενικότερα στο forum


Συγγνώμη για την (ίσως αφελή) ερώτησή μου, αλλά τι ακριβώς είναι το data plan και η έλλειψή του πώς ακριβώς επηρεάζει την δυνατότητα να λειτουργήσει αυτό το, όντως αξιόλογο, πρόγραμμα ?

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Δεν θεωρώ κακό να μην ξέρει κάποιος κάποια πράγματα, που για τους γνωρίζοντες είναι αυτονόητα. Άλλωστε και οι γνωρίζοντες κάποτε δεν ήξεραν και έμαθαν. Εκτός και αν αυτό εδώ το φιλόξενο forum είναι μόνο για γνωρίζοντες. Παρακαλώ λοιπόν τους γνωρίζοντες να είναι πιο επιεικείς με εμάς τους αδαείς. Ευχαριστώ

#38   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 11/11/2011 - 18:25

Συγγνώμη για την (ίσως αφελή) ερώτησή μου, αλλά τι ακριβώς είναι το data plan και η έλλειψή του πώς ακριβώς επηρεάζει την δυνατότητα να λειτουργήσει αυτό το, όντως αξιόλογο, πρόγραμμα ?

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Δεν θεωρώ κακό να μην ξέρει κάποιος κάποια πράγματα, που για τους γνωρίζοντες είναι αυτονόητα. Άλλωστε και οι γνωρίζοντες κάποτε δεν ήξεραν και έμαθαν. Εκτός και αν αυτό εδώ το φιλόξενο forum είναι μόνο για γνωρίζοντες. Παρακαλώ λοιπόν τους γνωρίζοντες να είναι πιο επιεικείς με εμάς τους αδαείς. Ευχαριστώ


Ούτε εγώ το θεωρώ κακό αλλά πηγαίνεις και δίνεις 600€ για iPhone και δεν ξέρεις αρκετά πράγματα για αυτό;(όχι ότι είσαι ο μόνος) Εγώ το 2007 δεν ήξερα τι θα πει iPhone, έμαθα διάβασα όπως λες και εσύ. Μία συμβουλή ,αν θες, μόνο, χρησιμοποίησε το το ρημάδι.

Τελευταία επεξεργασία από: jwr, 11/11/2011 - 18:25


#39   apas

apas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 19:24

:blink:
Ζήτα τα λεφτά σου πίσω!
Έ ρε κάτι άνθρωποι...
:mad:
Και για να σε πληροφορήσω, η εφαρμογή είναι πολύ καλή, μόνο που χρειάζεται dataplan...



διευκρίνησα πως ποτέ δεν μίλησα στο iphonehellas για να ανεβάσει την εφαρμογή
επίσης δεν διαβάζω καν iphonehellas
επίσης τι σχέση έχει που είμαι έλληνας

#40   apas

apas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 19:25

Καλησπέρα σε όλους.

Αφού ευχαριστήσω τον δημιουργό για την εφαρμογή 4sqwifi που μας χάρισε, θάθελα να ξεκαθαρίσω κάτι που μάλλον δεν έχω καταλάβει:

Εχω κατεβάσει την εφαρμογή. Έχω κάνει registration στο foursquare και όντας on line από το wifi του γραφείου μου, είδα ta 83 venues της περιοχής μου.
Μέχρις εδώ καλά (so far, so good που λέμε στα ελληνικά).
Όμως όταν δοκίμασα να ανοίξω την εφαρμογή στο δρόμο, όπου δεν είχα wifi, ούτε 3G δεδομένα (off line στα ελληνικά) τότε η εφαρμογή έκανε ατελείωτο search και εμφανιζόταν το μήνυμα "Network error"(αφού το τηλέφωνό μου ήταν εκτός δυκτίου) και δεν εμφανιζόταν τίποτα.

Το ερώτημά μου λοιπόν είναι: Πρέπει να έχεις πρόσβαση στο Internet για να βρεις τους κωδικούς των γύρω δωρεάν wifi? Και αν είναι έτσι, τότε τι νόημα έχει?

Προφανώς κάτι δεν έχω καταλάβει καλά, και ευχαριστώ εκ των προτέρων, όποιον έχει την καλωσύνη να με φέρει στον ίσιο δρόμο.

Μπάμπης


ναι, πρέπει να έχεις πρόσβαση για να επικοινωνήσει το app με τους server του Foursquare (κάτι λογικό)

#41   apas

apas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 19:27

Συγγνώμη για την (ίσως αφελή) ερώτησή μου, αλλά τι ακριβώς είναι το data plan και η έλλειψή του πώς ακριβώς επηρεάζει την δυνατότητα να λειτουργήσει αυτό το, όντως αξιόλογο, πρόγραμμα ?

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Δεν θεωρώ κακό να μην ξέρει κάποιος κάποια πράγματα, που για τους γνωρίζοντες είναι αυτονόητα. Άλλωστε και οι γνωρίζοντες κάποτε δεν ήξεραν και έμαθαν. Εκτός και αν αυτό εδώ το φιλόξενο forum είναι μόνο για γνωρίζοντες. Παρακαλώ λοιπόν τους γνωρίζοντες να είναι πιο επιεικείς με εμάς τους αδαείς. Ευχαριστώ


dataplan = πακέτο internet από cosmote/wind/vodafone κλπ κλπ

#42   angelosath

angelosath

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2011 - 19:30

διευκρίνησα πως ποτέ δεν μίλησα στο iphonehellas για να ανεβάσει την εφαρμογή
επίσης δεν διαβάζω καν iphonehellas
επίσης τι σχέση έχει που είμαι έλληνας

Λάθος quote φίλε. Εγώ είμαι αυτός που την ''είπα'' στον απο πάνω που σε έκραξε...

Για την ακρίβεια εμένα μου αρέσει πολύ η εφαρμογή

#43   apas

apas

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2011 - 19:39

Λάθος quote φίλε. Εγώ είμαι αυτός που την ''είπα'' στον απο πάνω που σε έκραξε...

Για την ακρίβεια εμένα μου αρέσει πολύ η εφαρμογή


sorry eh :)

#44   Babis2011

Babis2011

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 00:57

Ούτε εγώ το θεωρώ κακό αλλά πηγαίνεις και δίνεις 600€ για iPhone και δεν ξέρεις αρκετά πράγματα για αυτό;(όχι ότι είσαι ο μόνος) Εγώ το 2007 δεν ήξερα τι θα πει iPhone, έμαθα διάβασα όπως λες και εσύ. Μία συμβουλή ,αν θες, μόνο, χρησιμοποίησε το το ρημάδι.

Ευχαριστώ για την συμβουλή, αλλά δεν χρειαζόταν να με στείλεις στο google για να βρώ ανάμεσα στα 480.000 αποτελέσματα, τι σημαίνει "data plan".
Αν μου έλεγες ότι είναι το "Πακέτο Internet" δεν θα χρειαζόταν όλη αυτή η κουβέντα. Φαντάζομαι ότι θα σου πήρε περισότερη ώρα να βάλεις στην απάντησή σου τον σύνδεσμο (link ή url στα ελληνικά) για το Google. Επίσης φαντάζομαι ότι η αγορά ενός τηλεφώνου (έστω και σαν το iPhone) δεν είναι σαν το αυτοκίνητο, όπου πρέπει πρώτα να έχεις δίπλωμα για να το αγοράσεις. Οι οδηγίες χρήσεως φτάνουν και περισεύουν για να μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις και να εκμεταλευτείς τις δυνατότητές του. Άλλωστε εiδικά το iPhone είναι τόσο εύκολο να το "στήσεις", που δεν χρειάζεται να ξέρεις το παραμικρό για να το κάνεις (οι χρήστες τηλεφώνων με λειτουργικό Windows θα με καταλάβουν).

Πάντως, ευχαριστώ για τον χρόνο που ξόδεψες να μου απαντήσεις.


Οι αληθινοί γνώστες, μεταδίδουν τη γνώση τους με σεμνότητα και χωρίς αλαζονία



#45   Babis2011

Babis2011

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/11/2011 - 01:11

dataplan = πακέτο internet από cosmote/wind/vodafone κλπ κλπ


Ευχαριστώ θερμά για την απάντηση. Τώρα κατάλαβα την πλήρη λειτουργία της εφαρμογής σου και σε ευχαριστώ ΚΑΙ γι αυτήν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες