Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ερωτησεις αρχαιου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
173 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2011 - 15:37

Γιαννη, θα μπορουσα να σου βαλω 100+ αν με αφηνε το φορουμ. Ευγε, γιατι στις προηγουμενες 6 σελιδες του τοπικ που αναλωθηκαν σε υποτιμιτικα σχολια για το παιδι που εκανε την ερωτηση, σε διαμαχες και παραφιλολογιες, δεν βρεθηκε κανεις να του δωσει την απαντηση που ηθελε.
Μπραβο σου και παλι

Τελευταία επεξεργασία από: pakritidis, 24/11/2011 - 15:37


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2011 - 15:42

Κατ'αρχήν Θεοδόση καλωσήρθες!

Όσον αφορά τα γελοία και επιθετικά posts, μήν δίνεις σημασία (αν και καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο, καθώς σού ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι!).
Αυτοί οι χρήστες εκφράζουν μόνο τόν εαυτό τους καί όχι τούς iPhone users γενικά ή το φόρουμ. Και αν εσένα σέ νευριάζουν μία, εμάς μάς νευριάζουν δέκα, γιατί βγάζουν κακή εικόνα για τούς apple users.


Όσον αφορά το iPhone, νομίζω οι λόγοι τής επιτυχίας του είναι οι εξής:



1.) Smoothness. Ξεχνάς lagα
Αυτοί είναι κάποιοι από τούς λόγους που προτιμώ το iOS.
Απλά το κακό σέ πολλές περιπτώσεις είναι ότι μερικά πράγματα, όσο σπαστικό καί άν ακούγεται, πρέπει να τά χάσεις γιά να τά εκτιμήσεις! :P


Οντως ειναι πολυ καλη η αναλυση που εκανες.. πραγματικα.. αλλα την επομενη φορα που θα σου πει πειναω.. μαθε τον να μαγειρευει (να ψαχνει στα fora) .. για να μην ξαναπεινασει... :)

#138   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 24/11/2011 - 18:08

Οντως ειναι πολυ καλη η αναλυση που εκανες.. πραγματικα.. αλλα την επομενη φορα που θα σου πει πειναω.. μαθε τον να μαγειρευει (να ψαχνει στα fora) .. για να μην ξαναπεινασει... :)


Να ψαξω γιατι (πραγμα) ακριβως λοιπον φιλε μου, γιατι θεωρει ο ΧΡΗΣΤΗΣ καλυτερο το iPhone απο μια Android συσκευη? Αν ειναι ετσι κλειστε το φορουμ τελειως και βαλτε ενα -> ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΟ GOOGLE, ΚΛΕΙΣΑΜΕ!

#139   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2011 - 18:19

Ναι κατ´ αρχήν δεν απευθυνόμουν σε σενα αλλα στο συγγραφέα του μηνύματος ...

Οσο αφορα το συγκεκρινο topic στο πρωτο μηνυμα σου αναφέρεις 10 ερωτήματα .. Που καθε ενότητα στο forum εχει και τις απαντησεις .. Και πολλα ακομη που εχεις στο μυαλο σου να ρωτήσεις ..

Εγω στο android ειμαι άσχετος το πρωτο που θα κανω ειναι να μάθω τι ειναι αυτο το λειτουργικό , τι δυνατότητες εχει, εαν καλύπτει τα ζητούμενα μου και πως το κανει ..

Δεν θα σε βρω και θα σου πω εγω εκανα ετσι με το iPhone πες μου φιλε μου πως το κανω αυτο στο android .. Χωρις ίχνος επίθεσης στα γραφόμενα μου και ολη την καλη διαθεση να σε βοηθήσω στα πρωτα σου βήματα .. Μεσα στα fora του IPHONEHELLAS

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 24/11/2011 - 19:02


#140   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 24/11/2011 - 18:42

Εγω δεν καταλαβαινω αυτην την σταση ομως. Οκ, υπαρχουν και αυτοι που μπαινουν και ρωτανε ποτε θα βγει JB για το 4S και τι διαφορες εχει το 4 με το 4S. Τις καταλαβαινω αυτες τις κουλες ερωτησεις. Αλλα σε αυτα που ρωταω επειδη ειναι ΧΑΟΤΙΚΟ το forum δεν μπορωβ να τα βρω ολα οσα θελω, οποτε ΑΝΤΙ να ανοιγω συνεχεια καινουργια τοπικς κανοντας το φορουμ απο πιο χαοτικο, ρωταω εδω και ΟΠΟΙΟΣ εχει την ορεξη με βοηθαει και απανταει. Κ πολλοι ειχαν την ορεξη και μου απαντησαν παρα πολυ ομορφα και με βοηθησαν και παρα πολυ. Τωρα το να λες στον giannisg2004 να μην μου τα κανει μασημενη τροφη ή να μην γραφει τοσο μεγαλα τοπικ (που βοηθησαν) επειδη δεν ξερω γιατι, και που το εκανε τοσο καλοπροαιρετα και δεν βαρεθηκε στο να τα γραψει τοσα πολλα... τοτε τι να πω. Δεν μπορω καταλαβω εκτος απο το ios και το πως λειτουργειτε εδω μεσα κ τι θελετε.
Ναι εδω ειναι το IPHONEHELLAS γραφτητε αλλα μην ρωταω πραγματα που ειναι ηδη απαντημενα. Οκ υπαρχει το search και το εχω χρησιμοποιησει αλλα οπως σου ειπα και πριν, ειναι χαωδες το φορουμ, δεν μπορεις να βρεις τα παντα οπως θελεις εσυ (εγω δηλαδη).

#141   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2011 - 18:57

Εγώ ζηλεύω τον Γιάννη γιατί είναι έκδηλος ο ενθουσιασμός του από το iOS. Θα έλεγα πως είναι σχετικά προσφατος switcher και φαίνεται η απήχηση του iOS πάνω του...

Είναι τόσο απλά τοποθετημένος, αλλά τα γραφόμενά του έχουν τόσο πολύ ζουμί γιατί προέρχονται από βίωμα. Φαίνεται πόσο τον εξέπληξε το όλο περιβάλλον και περιληπτικά αποτελεί έναν άνθρωπο που περιγράφει την εμπείρια του με το iOS.

Μου θύμισε το πως μιλούσα εγώ το 2001 για το tiger os x των Mac. Ωραίο συναίσθημα το να έχεις ανακαλύψει κάτι τόσο απλό και λειτουργικό.

#142   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2011 - 20:06

Άσε, τήν έχω φάει μιά 5ετία με διάφορα Windows Mobile και Symbian, Καί λίγο από Android.

Τόν τελευταίο ενάμιση χρόνο με iOS ηρέμησα!
Είναι όπως το Mac OS X, η λιτότητα φαίνεται να σε περιορίζει και να κάνει "φτωχό" το λειτουργικό, αλλά αν το δουλεύεις πολλές ώρες, εκτιμάς τίς διακριτικές λεπτομέρειες Καί τόν unobtrusive χαρατήρα του! :)

#143   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2011 - 03:09

Άσε, τήν έχω φάει μιά 5ετία με διάφορα Windows Mobile και Symbian, Καί λίγο από Android.

Τόν τελευταίο ενάμιση χρόνο με iOS ηρέμησα!
Είναι όπως το Mac OS X, η λιτότητα φαίνεται να σε περιορίζει και να κάνει "φτωχό" το λειτουργικό, αλλά αν το δουλεύεις πολλές ώρες, εκτιμάς τίς διακριτικές λεπτομέρειες Καί τόν unobtrusive χαρατήρα του! :)


ταπες ολα.! μια απο τα ιδια και εγω, ακριβως.

Τελευταία επεξεργασία από: ipad, 25/11/2011 - 03:11


#144   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 01/12/2011 - 15:54

Με προβληματιζει που δεν καποιο προβλημα με την συσκευη μου. Αντε να δουμε πως παει αυτο το JB. Μιας που το θυμηθηκα, παιδια εχει βγει jail break για το 4S? :P Κατι βρηκα γι αυτην την Κυριακη! :lol:

#145   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 01/12/2011 - 15:58

Με προβληματιζει που δεν καποιο προβλημα με την συσκευη μου. Αντε να δουμε πως παει αυτο το JB. Μιας που το θυμηθηκα, παιδια εχει βγει jail break για το 4S? :P Κατι βρηκα γι αυτην την Κυριακη! :lol:



Ειπαμε 8.30 ωρα την Κυριακη.
Whatsapp doc?

#146   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 22/12/2011 - 12:12

Λοιπον, μετα απο σχεδον ενα μηνα με το κινητο μπορω να πω, πως δεν αλλαξε τπτ για μενα απο την πρωτη επαφη μαζι του. Ειμαι ναι μεν πιο εξοικειωμενος με το IOS κ γενικως με την φιλοσοφια της APPLE και απλα θα πω οτι δεν ειναι για μενα αυτη η φυλακη. Επειδη ειμαι ανθρωπος που την ψαχνει με τα gadgetakia του, ενα μη-Jailbreak iPhone ειναι απλα για πεταμα (για τα λεφτα του), αν εκανε 250€ θα ελεγα οκ. Δεν σου δινει ΚΑΜΙΑ απολυτως δυνατοτητα παραπανω απο ενα απλο αλλο κινητο κ οποιος πει διαφορετικα απλα ξερει οτι λεει μπαρουφες ή δεν εχει χρησιμοποιησει ποτε Symbian, Win mobile, Android κινητο. Και μην μου πειτε το Siri γιατι πραγματικα ειναι αχρηστο εδω Ελλαδα τουλαχιστον. Επειδη με το iPhone μου κοπηκαν τα χερια σε σχεση με τις δυνατοτητες μου ειχα με το Android μου πηγα και πηρα ενα Galaxy Tab και για λιγο καιρο ημουν οκ. Οτι ηθελα απο εφαρμογες (δωρεαν), Navigation κλτ κλτ τα εκανα με αυτο, απλα λογο μεγεθους με κουρασε και αυτο οποτε μαλλον θα γυρισω στα παλια (an android phone).
Δεν υπαρχει λογος να γραψω τι εξακολουθω να μην μπορω να κανω με το μηλο κ για μενα ηταν τοσο φυσιολογικα. Γενικοτερα δεν θα προτεινα σε καποιον που ειναι απο Android να παει σε 4s λογο του διπλοπυρινου. Σε 4αρη απλο που γινεται JB οκ. Παντως η μεγαλες απογοητευσεις ειναι η μπαταρια του που θελει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ φορτιση κ η οθονη του που πλεον ειναι μια σταλιτσα μπροστα στα αλλα κινητα και γενικως αυτο το "κλειδωμα" που εχει επιβαλει η Apple.

Υ.Γ. Και οποιος λεει οτι οι εφαρμογες στα Apple δεν κολλανε ειναι ψευτης!

Τελευταία επεξεργασία από: EddieX, 22/12/2011 - 12:20


#147   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2011 - 12:17

η χρησιμοτητα του παραπανω μηνυματος ειναι για να μας πεις . πως το iphone δεν αξιζει φραγκο χωρις jailbreak.. αλλα γυρισες σε αυτο γιατι δεν σε καλυψε οπως περιμενες .. καποιο αλλο ???

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 22/12/2011 - 12:18


#148   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 22/12/2011 - 12:20

η χρησιμοτητα του παραπανω μηνυματος ειναι για να μας πεις . πως το iphone δεν αξιζει φραγκο χωρις jailbreak.. αλλα γυρισες σε αυτο γιατι δεν σε καλυψε οπως περιμενες .. καποιο αλλο ???


Οχι, δεν γυρισα σε αυτο. Θα γυρισω στα παλια (Android).

#149   glk

glk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:glk85

Δημοσίευση 22/12/2011 - 12:24

Οσο αφορά το Siri, για μένα δεν είναι καθόλου άχρηστο!Αν εξαιρέσουμε αυτά που είναι σχετικά με τις τοποθεσίες (τύπου "Πεινάω...." "Ορίστε τα εστιατόρια που είναι κοντά σου" ) το Siri αρκετές φορές μου έχει λύσει τα χέρια, αποτελεσματικά!
Σχετικό link απο το maclife.com Chat with Siri

#150   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 22/12/2011 - 12:27

Εκτος οτι μου ποσταρες μια συζητηση που κανει ενα ανθρωπος με ενα κινητο (αν ειναι δυνατον, που εχουμε φτασει πλεον να μιλαμε με κινητα) θα σου πω οτι το ιδιο πραγμα εχουν και αλλα android κινητα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες