Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Χαμηλή Επιδότηση VODAFONE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
486 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   eleniv

eleniv

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/11/2011 - 13:51

Εγώ έκανα αίτηση φορητότητας στην cosmote, και την επόμενη μέρα με πήρε τηλέφωνο η vodafone και μου πρότεινε πολυ καλυτερη επιδότηση


μια απο τα ιδια και σε μενα,στην αρχη μου λεγαν δεν γινεται τπτ και μετα το αιτημα φορητοτητας,γιναμε και φιλαρακια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2011 - 14:21

παιδια οταν λετε έκανα αίτηση φορητότητας στην cosmote.
πως ακριβως γινεται η διαδικασια?μην το κανω και βρεθω καταλαθος στην κοσμοτε.

#48   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/11/2011 - 14:26

Πας σε κατάστημα cosmote, λες θέλω να κάνω αίτηση φορητότητας και στην κάνουν από εκεί. Υπογράφεις ένα χαρτί και φεύγεις, και σου λένε σε 3-4 εργάσιμες που θα έχει ολοκληρωθεί έλα να δούμε πακέτο, συμβόλαιο, συσκευή κλπ. Ίσως γίνεται και online, αλλά δεν ξέρω σίγουρα.
Την επόμενη ημέρα σε παίρνει η vodafone σε ρωτάει γιατί θες να φύγεις, τους λες το παραμύθι, σου κάνουν καλύτερη προσφορά και αν δεχτείς λες οκ, δε φεύγω. Μετά από λίγο σε παίρνουν ξανά από τη vodafone να επιβεβαιώσουν ότι συμφωνείς να ακυρώσουν την αίτηση φορητότητας που έκανες, λες ναι και τελείωσες. Μετά πας σε κατάστημα vodafone και κάνεις τα χαρτιά με βάση την προσφορά που συμφώνησες από το τηλέφωνο.

Βέβαια έχω ακούσει και μία και μοναδική περίπτωση ατόμου που έκανε αίτηση φορητότητας, και δεν τον πήραν ποτέ τηλέφωνο. Τους πήρε μάλιστα αυτός και είπε τι γίνεται, θέλω να αλλάξω εταιρεία κλπ και δεν του απάντησαν κάτι χρήσιμο. Πάντως όλοι οι άλλοι γνωστοί (και εγώ ο ίδιος μαζί) δέχτηκαν κλήση την επόμενη κιόλας μέρα από την αίτηση φορητότητας.

#49   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2011 - 15:29

Εγω παλι που πετυχα μεγαλυτερη επιδοτηση σε Cosmote(απο 430,00 σε 600,00) αλλα δεν μου την στελνει σε καταστημα Γερμανου παρα μονο αν μου στειλουν απο τα κεντρικα την συσκευη οταν θα εχουν διαθεσιμη τι να κανω??Ισχυει αυτο η μουφες λενε?Πρεπει να το παρω απο συγκεκριμενο Γερμανο μιας και μου εχει κρατησει την συσκευη!


ισχυει κανονικα, και εγω στην κοσμοτε μια χρονια που ειχαν κανει μια φοβερη επιδοτηση αλλα με την δεσμευση οτι θα το παραλαβω σπιτι με courier και τα χρηματα θα τα δωσω εκεινη την ωρα, και οτι η προσφορα δεν ισχυε σε κανενα καταστημα γερμανος και cosmote shop.

#50   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/11/2011 - 15:33

Πάντα κοιτάνε μόνο το πως θα σου αρπάξουν περισσότερα και αυτό είναι το κακό. Αντί να σκέφτονται ότι πρέπει να τους έχουν όλους τους πελάτες ικανοποιημένους, κάνουν ό,τι μπορούν και περνάει από το χέρι τους για να φάνε περισσότερα. Και να πεις ότι οι υπηρεσίες τους ήταν κάτι το αξιόλογο, να πω πάει στο καλό. Τέλος πάντων, το θέμα είναι να έχεις τα "balls" να τους απειλείς ότι θα φύγεις κλπ. όπως έκαναν αρκετά παιδιά από εδώ μέσα και κατάφεραν και πήραν παραπάνω από το maximum!

#51   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2011 - 15:40

Πάντα κοιτάνε μόνο το πως θα σου αρπάξουν περισσότερα και αυτό είναι το κακό. Αντί να σκέφτονται ότι πρέπει να τους έχουν όλους τους πελάτες ικανοποιημένους, κάνουν ό,τι μπορούν και περνάει από το χέρι τους για να φάνε περισσότερα. Και να πεις ότι οι υπηρεσίες τους ήταν κάτι το αξιόλογο, να πω πάει στο καλό. Τέλος πάντων, το θέμα είναι να έχεις τα "balls" να τους απειλείς ότι θα φύγεις κλπ. όπως έκαναν αρκετά παιδιά από εδώ μέσα και κατάφεραν και πήραν παραπάνω από το maximum!


ξερεις ομως κατι, γιατι να μπεις κ σε αυτη την διαδικασια της απειλης οτι θα φυγεις, μετα να σε παιρνει η αλλη εταιρεια να δει αν τελικα θα μεινεις, μετα να μιλας παλι με την δικη σου για την προσφορα, ασε που το εχουν ψηλιαστει πλεον και δεν κανουν τα τρελα που εκαναν..βεβαια ειναι αναλογα και το χαρακτηρα του καθενος ποσο θελει να το τραβηξει και αν εχει την διαθεση να κανει 100 τηλεφωνα σε 2 εταιρειες για ενα κινητο, λες και θα αγοραζε οικοπεδο... :P

#52   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/11/2011 - 15:44

Κι όμως το κάνουν αυτό πολλοί και μάλιστα αρκετοί που είναι πιο έξυπνοι, βγαίνουν κερδισμένοι.

#53   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/11/2011 - 15:54

Αν έχεις διάθεση να το τραβήξεις, μπορείς να πετύχεις πολλά.
Ο κουνιάδος μου πληρώνει στη vodafone για 2 νούμερα με παροχές unlimited 45 το καθένα, συνολικό πάγιο 35 ευρώ και για τα δύο άτομα (δεν ήθελε βέβαια επιδότηση συσκευής). Τον είχε πάρει τηλ από μόνη της η cosmote, ρωτούσε τι πληρώνετε τώρα κλπ, είχαν λογαριασμό τότε γύρω στα 40 το μήνα ο καθένας, και τους πρότεινε 60 ευρώ και οι 2 μαζί (νομίζω) για να φύγουν από vodafone και να πάνε cosmote, και είπε οκ δέχομαι, και μετά την άλλη μέρα τον πήρε η vodafone και τον ρώτησε γιατί φέυγει, τους είπε την ιστορία, του πρότειναν 50 ευρώ, είπε όχι γιατί και καλά ήθελε ούτως ή άλλως να αλλάξει επειδή δεν έχει καλό σήμα στο σπίτι του και μετά από 2 ώρες τον ξαναπήραν με τελική προσφορά 35....

Απλά οι εταιρείες δε στα λένε από την αρχή, γιατί ποντάρουν ότι μερικοί θα βαριούνται όλη τη διαδικασία και απλά θα πάρουν την αρχική προσφορά για να μην τρέχουν από τη μία εταιρεία στην άλλη (π.χ. η μάνα μου που έκανε ανανέωση cosmote με 60 ευρώ επιδότηση και την κυνήγαγα μετά, αλλά μου είπε ότι δεν μπορεί να τα κάνει αυτά τα πράγματα και να λέει ψέματα ότι θα αλλάξει εταιρεία αφού στην πραγματικότητα δε θέλει να αλλάξει!!)

Τελευταία επεξεργασία από: thagkol, 27/11/2011 - 15:58


#54   ipad

ipad

    iPH Contributor

  • 949 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2011 - 16:05

εγω παντως εκανα την βλακεια απο οτι φαινεται, γιατι εκτος του οτι εχω δυο νουμερα στο ονομα μου συμβολαιο, στο ενα νουμερο ειμαι στο unlimited 45, και σε αυτο που πηρα τωρα το 4s, ειχα ενα παλιο προγραμμα που μου εδινε 3 giga internet. 300 λεπτα προς αλλους, και unlimited σταθερα και vodafone. λοιπον αλλαξα το προγραμμα το πηγα unlimited 70 με 1.5 giga internet και 280 λεπτα προς αλλους, 24 μηνες, και πληρωσα για το 16 4s, και 180 ευρω. (και μου εκαναν και χαρη). με αυτα που ακουω μαλλον μ@λ@κια εκανα. θα τα ξαναπω μαζι τους ομως τον μαρτιο που τελειωνει το αλλο νουμερο.
ξεχασα να πω οτι εαν δεν αλλαζα προγραμμα, 24μηνο θα πληρωνα 480 ευρω μου ειπαν.!

Τελευταία επεξεργασία από: ipad, 27/11/2011 - 16:07


#55   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/11/2011 - 20:18

Καταρχήν δικαιούσαι από σήμερα κιόλας μια έκπτωση γύρω στο 10% και στα δύο πάγια, λόγω του ότι έχεις πάνω από μία γραμμή στο όνομά σου ("οικογενειακό" λέγεται).
Το Μάρτιο που τελειώνει το άλλο πήγαινε απευθείας να κάνεις αίτηση στην cosmote και θα σε πάρουν από τη vodafone τηλέφωνο να τα πείτε.

Με unlimited 70 το 4s είναι δωρεάν με βάση τον επίσημο τιμοκατάλογο αν είσαι νέος συνδρομητής...

#56   periss

periss

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:periss88

Δημοσίευση 27/11/2011 - 20:51

παιδια η vodafone πληρωνει καλες επιδοτησεις και δν τους αρεσει να χανουν πελατες απο οτι εχω καταλαβει!!! οποτε, μπαινεις στο site αλλης εταιριας(cosmote, wind) και κανεις μια αιτηση φωριτωτητας , αυτοι αυτοματα μπαινουν να δουν αν εσυ χρωστας λογαριασμους κλπ. στην παλια σου εταιρια. Mετα εγκρινουν το αιτημα σου... αυτοματα με την εγκριση πεφτει τηλ. απο την εταιρια σου και σου δινει προσφορα, τους πριζεις λιγο τα @@ και αν σε συμφερει δν δινεις το οκ για φορητωτητα....με αυτο τον τροπο πηρα το 4αρι στο unlimited 45 (18μηνο) 190ευρωπουλα μολις ειχε βγει!!! """ βεβαια εχεις κανει μια ερευνα στις αλλες εταιριες πρωτα να δεις τι σου δινουν για να σε παρουν στο δικτυο τους...

#57   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2011 - 03:56

εμενα απο εκει που θα μου διναν 90ε με το που εκανα φορητοτητα με πηραν τηλ κ οταν τουσ την ειπα μου ζητησαν συγνωμη γτ εγινε καποιο λαθοσ κ τελικα στο unlimited 60 μου δωσαν 609ε επιδοτηση!!!!!δυστυχωσ ομωσ μπηκα σε αναμονη γτ λευκο 32αρι δεν υπαρχει ...μου παν θα κοιταξουν κ στισ αποθηκεσ μεσα απο βοντα....μια ειναι η λυση καντε φορητοτητα!!!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: bellinaki, 29/11/2011 - 03:57


#58   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2011 - 09:01

εκανα αιτηση φορητοτητας τωρα περιμενω την vodafone οταν με παρει τι να τους λεω?

οτι η επιδοτηση μου ειναι 70 ευρω και θελω να μου την κανετε 200 γιατι ειναι πολυ λιγα με βαση αυτα που πληρωσα φετος?

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#59   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2011 - 09:06

Αν τους πεις έτσι έχεις χάσει το παιχνίδι.Πρέπει να μιλήσεις με επιχειρήματα.Τι σου δίνει η μια και τι η άλλη εταιρεία και ότι με αυτά που δίνεις είναι πολύ λίγα η επιδότηση που παίρνεις συγκρίνοντας με άλλη εταιρεία κινητής που σου δίνει μεγαλύτερα προνόμια και τους λες και πόσα σου δίνουν επιδότηση .
Αλλά θα πρέπει να τα έχεις γραμμένα όλα το τι σου δίνει η άλλη εταιρεία για να καταλάβουν ότι θες να φύγεις και ότι την αίτηση φορητότητας δεν την έκανες για να πάρεις μεγαλύτερη επιδότηση αλλά επειδή είσαι δυσαρεστημένος και θες να φύγεις.

Θέλει λίγο να το παίξεις καλά και όσο ποιο καλά το παίξεις το ρόλο τόσα ποιο πολλά θα πάρεις.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#60   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2011 - 09:11

Αν τους πεις έτσι έχεις χάσει το παιχνίδι.Πρέπει να μιλήσεις με επιχειρήματα.Τι σου δίνει η μια και τι η άλλη εταιρεία και ότι με αυτά που δίνεις είναι πολύ λίγα η επιδότηση που παίρνεις συγκρίνοντας με άλλη εταιρεία κινητής που σου δίνει μεγαλύτερα προνόμια και τους λες και πόσα σου δίνουν επιδότηση .
Αλλά θα πρέπει να τα έχεις γραμμένα όλα το τι σου δίνει η άλλη εταιρεία για να καταλάβουν ότι θες να φύγεις και ότι την αίτηση φορητότητας δεν την έκανες για να πάρεις μεγαλύτερη επιδότηση αλλά επειδή είσαι δυσαρεστημένος και θες να φύγεις.

Θέλει λίγο να το παίξεις καλά και όσο ποιο καλά το παίξεις το ρόλο τόσα ποιο πολλά θα πάρεις.




εγω θελω να παρω το 4s στο 45 24μηνο με 269 ευρω που ειναι και απο 70 που εχω να τα παω στα 200 ωστε να δωσω 60 ευρω μονο!

δηλαδη τι να τους πω οτι η cosmote μου το δινει μονο με 50 ευρω στο ιδιο προγραμμα??

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες