Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

yellowgate ? ( πρωην κιτρινο αντι για ασπρο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
335 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   matinablr

matinablr

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 20/12/2011 - 20:53

Ναι αυτό με το Vaio το έκανα κι εγώ και η οθόνη του Vaio μου φαινόταν κίτρινη :P Αλλά έχει άλλα χρώματα το ένα και άλλα το άλλο. Νομίζω στα pc ήταν κάμποσα εκατομμύρια χρώματα (δεν παιρνω και όρκο).

Aααα θα μας τρελάνουν οι οθόνες παιδιά δεν είναι να τα συγκρίνεις χαχα...τη κυριακή το έβαλα διπλα σε ενα 4αρι iphone και το δικο μου ήταν πιο ζεστό το χρώμα ενώ το άλλο πιο ψυχρό όπως σας είπα και σήμερα στη δουλειά για πλάκα το βαλα παλι δίπλα σε ενα 4αρι και το δικό μου ήταν πιο ασπρο..βέβαια το άλλο είχε 10% μπαταρια(δεν ξερω αν παιζει ρολο) αλλά σε φωτεινότητα ήταν και τα δυο τέρμα..ε μετά το σημερινό νομιζω οτι καθε φορα που το βαζεις διπλα σε καποιο σου φαινεται και αλλιως οποτε δεν εχει νοημα να τα συγκρινουμε,με τη σημερινη συγκριση θα παιρνα ορκο οτι εχω ψυχρο τελικα..χαχα τεσπα μ αρεσει εφοσον δεν θα εχω προβλημα ουσιαστικο δεν με ενοχλει και τους υπολοιπους το ιδιο θα πρεπει..μην τα πολυσκαλιζετε γιατι και ακρη δε θα βγαλετε χαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/12/2011 - 21:29

διαβαζοντας αυτο το θεμα πριν καν παρω το πρωτο μου iphone, πραγματικα ειχα τρομαξει..
οταν πηγα και το πηρα πριν 4 μερες, ελεγα, ας μην εχει προβλημα, ας μην τύχει και τους πω θελω αλλο..
Τελικα, ειπα οτι αν στα δικα μου ματια φανταζει ιδανικο, τοτε δεν θα κανω τιποτα...
Εχω το 4s, σε λευκο και σε μενα ειναι πολυ πιο λευκο και απο τις σελιδας του υπολογιστη μου...!
η μπαταρια του να κρατουσε οπως και στο htc μου κ θα ημουν 1000% ικανοποιημενος.

#303   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/01/2012 - 16:08

Παιδια το λευκο δεν το πιανεις με τιποτα,και επηρεαζετε αμεσα απο το φωτισμο του περιβαλοντος οπου γινετε η συγκριση.(αλλιως θα φανει το λευκο σε ενα δωματιο με φωτισμο λαμπας πυρακτωσεως ,και αλλιως σε λαμπα φθοριου.)

Σχετικα με τις διαφορες τωρα που μπορει να παρατηρηθουν στη θερμοκρασια του αναμεσα σε 2 iphone,αυτο οφειλετε καθαρα σε διαφορετικης παρτιδας led.
Με την οθονη δεν εχει καμια σχεση φυσικα αυτο,αυτο ειχε να κανει αποκλειστικα με τo/τα led που αναλαμβανουν χρεη οπισθιου φωτισμου της οθονης.
Για μενα λαθος της apple,oπου προφανως κ δεν κατασκευαζει led smd,αλλα τα εμπορευετε (τζαμπα)και δεν απαιτει καποιο στανταρ και ποιοτικο ελεγχο απο το εκαστοτε εργοστασιο/α κατασκευης led smd (εκει στη κινα...)

Τελευταία επεξεργασία από: monotis, 15/01/2012 - 16:13


#304   allos

allos

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2012 - 22:56

Παίδες, μια ωραία μέρα που πήρα κιτρινισμένο iphone διάβασα τα κατεβατά και απ' τα 2 τοπικ. Θυμάμαι κάποιοι να λένε για ένα αππ οταν βγεί το jailbreak που σε αφηνει να φτιξεις ρυθμισεις χρωματα κλπ. Θυμαται κανεις πιο;;

#305   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2012 - 15:01

Eμένα πάντως παιδια η οθόνη απο "θερμή" δηλαδη κιτρινη.. έγινε ξαφνικά κατακόκκινη :lol:

Συνημμένο αρχείο  100_0730.JPG   741,13KB   5 λήψεις

#306   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/01/2012 - 15:13

Eμένα πάντως παιδια η οθόνη απο "θερμή" δηλαδη κιτρινη.. έγινε ξαφνικά κατακόκκινη :lol:

Συνημμένο αρχείο  100_0730.JPG   741,13KB   5 λήψεις



:blink: :blink:

#307   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 13/04/2012 - 03:15

πως το βλεπεται ειναι το 2 που αλλαξα

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 13/04/2012 - 03:16


#308   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 13/04/2012 - 03:23

Αναρτημένη εικόνα

#309   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 13/04/2012 - 03:37

Αναρτημένη εικόνα

#310   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 13/04/2012 - 03:47

πειτε μου αν ειναι να παω να το αλλαξω κ αυτο το 1 που πηρα ηταν σε χειροτερη κατασταση απο αυτο καλα 2 φορα δε νομιζω να μ το αλλαξουνε παλι αλλα θα το στειλω σαν βλαβη περιμενω απαντησεις

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 13/04/2012 - 03:49


#311   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/04/2012 - 04:08

Ακριβώς τα ίδια πράγματα. Έχει την θερμη θερμοκρασία. Κρατά το ρε φίλε και απόλαυσε το τηλ. Ημαρτον ...
Δεν βαριέσαι να ταλαιπωρείσαι άσκοπα;

(null)

#312   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 13/04/2012 - 12:44

τι σημαινει θερμη θερμοκρασια και απο που βγαινει αυτη η εννοια στο κινητο το εχει πει καποιος η ετσι το λεμε κ καλα....??.
βαριεμαι να ταλαιπωρουμαι οπως επισης βαριεμαι και να παιρνω κιτρινα κινητα γιατι τα λεφτα βγαινουν με το ζορι πλεον ...

οποτε το κινητο μου ειναι κιτρινο ετσι :huh:

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 13/04/2012 - 12:45


#313   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 13/04/2012 - 14:30

το συγρινα με ενος φιλο μου ασπρο 4ς ιδιο μοντελο κ του φιλου μ ειναι μπλε κ μενα κιτρινο μεχρι και στο ξεκλειδωμα ειναι ποιο κιτρινο γενικα κιτρινιζει ....πηγα παλι στη κοσμοτε τους τα εδειξα μ ειπαν να το φορτισω και μετα να ξαναπαω με υφακι οτι πουλησαν κ αλλα κ δεν ειχε κανενα προβλημα κ τους λεω κοιταξτε εδω μπορστα στα ματια σας την διαφορα ...τεσπα απο οτι βλεπω τωρα δε μα του αλλαξουν αλλα θα το στειλουν σαν βλαβη μαλλον στν arvato εκει θα μου το αλλαξουν??

#314   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/04/2012 - 14:35

Πρωτον, καλοριζικο, και καλη αρχη!!!
επισης, εγω μια χαρα τα βλεπω...
εκτος και αν με ξεγελαει η οθονη/αναλυση του υπολογιστη μου.!
το πρωτο που λες δεν το ειδα το ποστ σου, αλλα σε αυτες τις εικονες, εγω το βλεπω καλο.!

#315   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 13/04/2012 - 14:48

ευχαριστω το 1 δε το εβγαλα δε προλαβα το πηγα κατευθειαν για αλλαγη πριν απο λιγο στο καφε πηγα με ενα φιλο μ εχει ασπρο 4ς και ηταν η διαφορα μερα με τη νυχτα επισης διπλα μασ ηταν κ ενα 4 το οποιο μεν ποιο μικρη η διαφορα μας αλλα παλι εμενα ηταν ποιο κιτρινο ............

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες