Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

yellowgate ? ( πρωην κιτρινο αντι για ασπρο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
335 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2011 - 23:29

απλα λες τα ιδια πραγματα συνεχεια.Για αυτο στο ειπε ο αλλος.Και επισης κανεις συνεχομενα ποστ ενω ολα αυτα μπορεις να τα γραψεις σε ενα.


για ποσταρε μου, τα διαφορετικα που λες εσυ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/11/2011 - 23:34

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι? Με τα άλλα κινητά τι συμβαίνει? Καλά ξέρω γενικά ότι με τα iPhones .. με το παραμικρό γίνεται θέμα.. Ακόμα και μια τρίχα να βρει κάποιος σε μια συσκευασία, θα ανοιχτεί θέμα από όλα forums/blogs με "hairgate"... Αυτό που λέμε για τις οθόνες πάντως .. ισχύει σε όλα τα κινητά ? Με το samsung galaxy πχ που είναι ανταγωνιστές τι ισχύει? Υπάρχει κάποιο κινητό που έχει τελείως ολόλευκη οθόνη?

#33   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/11/2011 - 23:40

καλοριζικο να ειναι, αν και στο ελεγα οτι οι περισσοτερες πιθανοτητες ηταν να παρεις ..... (δεν το λεω) :)

Ευχαριστώ πολύ. Το έδειξα στη μητέρα μου μαζί με το ipod. Στην αρχή της το έδειξα σκέτο και της λέω είναι κίτρινο? Και μου λέει όχι, της έδειξα και το άλλο και μου λέει "αυτό πολύ μπλε δεν είναι?". Σοβαρά δεν το λέω μόνο για να σου την πω ή κάτι τέτοιο αυτό είπε και μετά πείραζε τη φωτεινότητα... Πάντως το τηλέφωνο δεν το συζητώ είναι τέλειο από όλες τις απόψεις...

#34   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2011 - 23:41

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι? Με τα άλλα κινητά τι συμβαίνει? Καλά ξέρω γενικά ότι με τα iPhones .. με το παραμικρό γίνεται θέμα.. Ακόμα και μια τρίχα να βρει κάποιος σε μια συσκευασία, θα ανοιχτεί θέμα από όλα forums/blogs με "hairgate"... Αυτό που λέμε για τις οθόνες πάντως .. ισχύει σε όλα τα κινητά ? Με το samsung galaxy πχ που είναι ανταγωνιστές τι ισχύει? Υπάρχει κάποιο κινητό που έχει τελείως ολόλευκη οθόνη?


εαν εχουν τελειως ολολευκη οθονη δεν ξερω, αυτο που ξερω ειναι οτι ολες τουλαχιστον οι οθονες εχουν την ιδια αποχρωση.

#35   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2011 - 23:43

Ευχαριστώ πολύ. Το έδειξα στη μητέρα μου μαζί με το ipod. Στην αρχή της το έδειξα σκέτο και της λέω είναι κίτρινο? Και μου λέει όχι, της έδειξα και το άλλο και μου λέει "αυτό πολύ μπλε δεν είναι?". Σοβαρά δεν το λέω μόνο για να σου την πω ή κάτι τέτοιο αυτό είπε και μετά πείραζε τη φωτεινότητα... Πάντως το τηλέφωνο δεν το συζητώ είναι τέλειο από όλες τις απόψεις...


το σημαντικοτερο ειναι να μην ενοχλει εσενα. εαν οχι μια χαρα εισαι και θα το ευχαριστηθεις. εμενα με ενοχλουσε πολυ και για αυτο αλλαξα 2. :)
τραβα και ενα βιντεο full hd, και βαλτο σε μια full hd τηλεοραση να παθεις την πλακα σου. να ειναι μερα ομως, εκει θα δεις εκπληκτικα πραγματα.

Τελευταία επεξεργασία από: thelonapouliso, 22/11/2011 - 23:45


#36   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 00:44

Να σας επισημάνω πως έχετε βγει εκτος topic ..

#37   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 23/11/2011 - 04:55

To topic που επιμένετε είναι συγκεκριμένο. Δεν είναι ούτε Samsung Galaxy S203958029358 issue ούτε Wave. Είτε ας τοποθετηθούν νέα άτομα που απέκτησαν το κινητό είτε να πάρει και αυτό το δρόμο του κλειδώματος.

#38   stanto

stanto

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 09:24

....

Και προχωράμε.., υπάρχει κανένας ΝΕΟΣ χρήστης που θέλει να μας πει τις εμπειρίες του???
Κάποιος που το γύρισε ή σκέφτεται να το γυρίσει?
...



χμ...τι εννοεις? ??? χαχαχαχχα

offtopic: απο εγκυρη πηγη εμαθα οτι ομαδα γνωστης εταιριας ετοιμαζει εφαρμογη για να λυσει το προβλημα το χρηστων με κιτρινομπλε οθονη. Η εφαρμογη ichlorine απο την klinex lab θα είναι συντομα διαθεσιμη στο app store. Εν αναμονη λοιπον φιλοι!!

φιλικα

Τελευταία επεξεργασία από: stanto, 23/11/2011 - 09:24


#39   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 23/11/2011 - 10:07

Απαραδεκτο για μια εταιρια που επιμενει στην τελειοτητα -οπως η Apple- να μην απαιτει να ταιριαξουν τις οθονες τους οι 2 διαφορετικοι κατασκευαστες στη θερμοκρασια του χρωματος.

#40   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/11/2011 - 10:07

Παιδιά είναι πολύ απλή η λύση στο όλο θέμα-πρόβλημα, να βγει μία εφαρμογή ( η update της apple ) που να σε αφήνει να ρυθμίζεις manually την θερμοκρασία χρώματος.

Επίσης να έχετε υπόψη σας ότι ο φυσικός φωτισμός ( φως ήλιου ) κατ' αντιστοιχία με το backlight μιας οθόνης, "παράγει" θερμά χρώματα. Η blurish υφή, που βλέπουμε δυστυχώς στις περισσότερες οθόνες, δεν είναι το φυσιολογικό.

Τελευταία επεξεργασία από: kohran, 23/11/2011 - 10:08


#41   glk

glk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:glk85

Δημοσίευση 23/11/2011 - 10:19

Να πώ και την δικιά μου εμπειρία σαν καινούριος κάτοχος 4s!Η οθόνη εχει όντως πιο θερμά χρώματα αλλά καμία σχέση με χαλασμένη οθόνη ή αντιαισθητικό αποτέλεσμα! Μια χαρά μου φαίνονται όλα και το χαίρομαι! Εχω την εντύπωση οτι καποια τηλ είχαν όντως πρόβλημα αλλα και κάποιες περιπτώσεις και αντιδράσεις ήταν υπερβολικές ως προς την "θερμότητα" και "ψυχρότητα" των χρωμάτων!Αν βγει ποτέ jb για το 4s ας κάνει κάποιος εφαρμογή για το calibration της οθόνης, διότι η Apple δεν θα το κάνει ΠΟΤΕ! Σε τελική ανάλυση μάλλον μιλάμε για προσωπικό γούστο για την οθόνη παρα για yellowgate!

#42   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 23/11/2011 - 13:54

Τί μου κάνατε με αυτό το topic? Τί μου κάναταε???? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Λοιπόν, να σας πω κ εγώ τί έπαθα. Αγόρασα το iphone 4s τη Παρασκευή κατα-χαρούμενος κ υπερ-πορωμένος. Όλα καλά εως χθες το βράδυ που διάβασα αυτό το θέμα. Αμέσως τσέκαρα κ εγώ την οθόνη μου που ομολογουμένως δεν είχα παρατηρήσει κανένα πρόβλημα όταν την αγόρασα. Κοίταξα στα link που έχετε παραθέσει στο διαδίκτυο κλπ κλπ κλπ. Τελικά κ μένα τα χρώματα είναι λίγο -κ το τονίζω ότι είναι λίγο- πιο προς το κίτρινο. Όταν το σύγκρινα με τις φωτογραφίες σας δεν έβλεπα καμιά τρελή διαφορά όμως όταν το έβαλα δίπλα στο 3gs του αδερφού μου κ το παλιό 4αρι το δικό μου η διαφορά ήταν ναι μεν μικρή αλλά υπήρχε. Διάβασα ό,τι έχετε γράψει, το έψαξα κ στο διαδίκτυο κ αποφάσισα ότι θα πάω να το αλλάξω. Όχι ότι είχε κάποιο πρόβλημα -πιστεύω όντως ότι πρόκειται για διαφορά στο εξάρτημα της οθόνης- όμως επειδή τα έσκασα τα χρήματα κ το θέλω Α Ψ Ο Γ Ο απαιτώ να είναι όπως πρέπει να έιναι. Πήγα στο golden i στο golden hall απ' όπου κ το αγόρασα αφού προηγουμένως τους είχα στείλει email με το πρόβλημα κ μίλησα με έναν προϊστάμενο εκεί. Το είδανε κ οι υπάλληλοι οι οποίοι μου είπαν ότι δεν βλέπουν καμιά διαφορά. Όμως -κ τους το αναγνωρίζω αυτό- μου εξήγησαν τί πρέπει να γίνει. Δεν κάνουν άμεση αντικατάσταση καθώς τα προμηθεύονται από τη cosmote κ ότι πρέπει να το στείλουν σε τεχνικό για να το ελέγξει. Θα πάρει μία βδομάδα περίπου. Αναγνώρισαν ότι εφόσον εμένα δεν με καλύπτει έχω κάθε δικαίωμα να ζητήσω την αντικατάστασή του κ πως ΔΕΝ επισκευάζεται η συσκευή στην Ελλάδα καθώς δεν υπάρχουν τα απαραίτητα εξαρτήματα. όλες οι συσκευές εντός εγγύησης αντικαθίστανται. Η λεπτομέρεια είναι η εξής. Δεν σου δίνουν σφραγισμένο κουτάκι αλλά μόνο νέα συσκευή (το κινητό μόνο δηλαδή) το οποίο εγγυούνται ότι πρόκειται για καινούργιο. Αν κ τσίνησα λίγο στην αρχή κ τους ζήτησα για επιστροφή των χρημάτων μου όταν το ξανασκέφτηκα λέω πως σίγουρα καινούργιο θα είναι κ χιλιοτσεκαρισμένο. Απο την όλη συμπεριφορά τους κατάλαβα ότι ήταν ενήμεροι για το θέμα της οθόνης αν κ δε πρέπει να τους είχε ξανατύχει καθώς ψάχνανε τι διαδικασία να ακολουθήσουνε. Επίσης μου γράψανε στο χαρτάκι ότι κ καλά έχει κ πρόβλημα η μπαταρία (αρα κ με αυτο κάτι παιζει) ώστε -όπως μου είπε ο προϊστάμενος- να αντικατασταθεί άμεσα. Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις κ συνιστώ να ελέγξετε κ εσείς τις συσκευές σας κ όσο κ μικρή να είναι η διαφορά στο χρώμα (προς το κίτρινο) να ζητήσετε αντικατάσταση. Σίουρα υπάρχει θέμα! Κ το iphone 4s δεν κάνει 100-200 ευρώ αλλά 700 κ πρέπει να είναι άψογο. Θα καταλάβετε τη διαφορά βάζοντας τη φωτεινότητα στο full κ συκρίνοντας το με ένα iphone 4. Αν τη πρώτη βδομάδα είναι λίγο πιο κίτρινο που ξέρω σε 3-6-12 μήνες πώς θα 'ναι???

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 23/11/2011 - 13:57


#43   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/11/2011 - 14:01

Nα σε ενημερώσω εδώ ότι το κινητό που θα λάβεις δεν θα είναι καινούριο με την έννοια που εννοείς και καταλαβαίνεις αλλά ανακατασκευασμένο με νέα καπάκια και καινούριο imei.

Εγώ προσωπικά για μικρό λόγο δεν θα το έδινα εκτός και αν ήταν πολύ έντονο το πρόβλημα που εκεί δεν το συζητάμε θα το πήγαινα άμεσα πίσω.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#44   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 23/11/2011 - 14:06

Τί μου κάνατε με αυτό το topic? Τί μου κάναταε???? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Λοιπόν, να σας πω κ εγώ τί έπαθα. Αγόρασα το iphone 4s τη Παρασκευή κατα-χαρούμενος κ υπερ-πορωμένος. Όλα καλά εως χθες το βράδυ που διάβασα αυτό το θέμα. Αμέσως τσέκαρα κ εγώ την οθόνη μου που ομολογουμένως δεν είχα παρατηρήσει κανένα πρόβλημα όταν την αγόρασα. Κοίταξα στα link που έχετε παραθέσει στο διαδίκτυο κλπ κλπ κλπ. Τελικά κ μένα τα χρώματα είναι λίγο -κ το τονίζω ότι είναι λίγο- πιο προς το κίτρινο. Όταν το σύγκρινα με τις φωτογραφίες σας δεν έβλεπα καμιά τρελή διαφορά όμως όταν το έβαλα δίπλα στο 3gs του αδερφού μου κ το παλιό 4αρι το δικό μου η διαφορά ήταν ναι μεν μικρή αλλά υπήρχε. Διάβασα ό,τι έχετε γράψει, το έψαξα κ στο διαδίκτυο κ αποφάσισα ότι θα πάω να το αλλάξω. Όχι ότι είχε κάποιο πρόβλημα -πιστεύω όντως ότι πρόκειται για διαφορά στο εξάρτημα της οθόνης- όμως επειδή τα έσκασα τα χρήματα κ το θέλω Α Ψ Ο Γ Ο απαιτώ να είναι όπως πρέπει να έιναι. Πήγα στο golden i στο golden hall απ' όπου κ το αγόρασα αφού προηγουμένως τους είχα στείλει email με το πρόβλημα κ μίλησα με έναν προϊστάμενο εκεί. Το είδανε κ οι υπάλληλοι οι οποίοι μου είπαν ότι δεν βλέπουν καμιά διαφορά. Όμως -κ τους το αναγνωρίζω αυτό- μου εξήγησαν τί πρέπει να γίνει. Δεν κάνουν άμεση αντικατάσταση καθώς τα προμηθεύονται από τη cosmote κ ότι πρέπει να το στείλουν σε τεχνικό για να το ελέγξει. Θα πάρει μία βδομάδα περίπου. Αναγνώρισαν ότι εφόσον εμένα δεν με καλύπτει έχω κάθε δικαίωμα να ζητήσω την αντικατάστασή του κ πως ΔΕΝ επισκευάζεται η συσκευή στην Ελλάδα καθώς δεν υπάρχουν τα απαραίτητα εξαρτήματα. όλες οι συσκευές εντός εγγύησης αντικαθίστανται. Η λεπτομέρεια είναι η εξής. Δεν σου δίνουν σφραγισμένο κουτάκι αλλά μόνο νέα συσκευή (το κινητό μόνο δηλαδή) το οποίο εγγυούνται ότι πρόκειται για καινούργιο. Αν κ τσίνησα λίγο στην αρχή κ τους ζήτησα για επιστροφή των χρημάτων μου όταν το ξανασκέφτηκα λέω πως σίγουρα καινούργιο θα είναι κ χιλιοτσεκαρισμένο. Απο την όλη συμπεριφορά τους κατάλαβα ότι ήταν ενήμεροι για το θέμα της οθόνης αν κ δε πρέπει να τους είχε ξανατύχει καθώς ψάχνανε τι διαδικασία να ακολουθήσουνε. Επίσης μου γράψανε στο χαρτάκι ότι κ καλά έχει κ πρόβλημα η μπαταρία (αρα κ με αυτο κάτι παιζει) ώστε -όπως μου είπε ο προϊστάμενος- να αντικατασταθεί άμεσα. Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις κ συνιστώ να ελέγξετε κ εσείς τις συσκευές σας κ όσο κ μικρή να είναι η διαφορά στο χρώμα (προς το κίτρινο) να ζητήσετε αντικατάσταση. Σίουρα υπάρχει θέμα! Κ το iphone 4s δεν κάνει 100-200 ευρώ αλλά 700 κ πρέπει να είναι άψογο. Θα καταλάβετε τη διαφορά βάζοντας τη φωτεινότητα στο full κ συκρίνοντας το με ένα iphone 4. Αν τη πρώτη βδομάδα είναι λίγο πιο κίτρινο που ξέρω σε 3-6-12 μήνες πώς θα 'ναι???

απλα σου ειπαν αυτα που ηθελες να ακουσεις...το κινητο οπως σου λεει και ο Κωστας δεν ειναι καινουριο αλλα ανακατασκευασμενο και υπαρχει η πιθανοτητα να εχει κιτρινιλα και αυτο που θα σου δωσουν.

#45   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2011 - 14:10

Σιγουρα ανακατασκευασμενο...και σιγουρα το 4 δεν ειναι μετρο συγκρισης γιατι το ιδιο προβλημα υπαρχει απο εποχη 3g.. Σε ολα τα μοντελο υπαρχει το yellow kai blue tint!
Ελπιζω να αξιζει ολη αυτη η διαδικασια που θα κανεις...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες