Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

yellowgate ? ( πρωην κιτρινο αντι για ασπρο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
335 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   stavrosczc

stavrosczc

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2011 - 18:46

Παιδιά, ξαναμίλησα με το golden i κ με τη γραμμη 800-... της apple κ έμαθα μερικά νεότερα. Πρώτον το golden i με κάλεσε κ μου είπε ότι το στείλανε πριν από λίγο (στις 14:30 μίλήσα) στον τεχνικό κ θα μου πούνε τ΄συμβαίνει. Μου τονίσανε ότι εκείνοι δεν βλέπουνε πρόβλημα κ ότι το πιθανότερο κ ο τεχνικός δεν θα βρει κάποιο πρόβλημα ΑΛΛΑ εαν επιμένω μπορούν να μου το αντικαταστήσουν. Συνεπώς, θα μάθω τί παίζει κ εαν όντως δεν βρίσκουν πρόβλημα τότε το κρατάω. Επίσης στην Apple, μετά από καμιά 5άρα συνδέσεις από άνθρωπο σε άνθρωπο, μίλησα με έναν προϊστάμενο κ μου εξήγησε ότι οι οθόνες σε κάθε συσκευή ποικίλουν. Μου είπε επακριβώς πως από παρτίδα σε παρτίδα υπάρχουν μικροδιαφορές. Γνώριζε το θέμα για την κίτρινη οθόνη ΑΛΛΑ μου είπε ότι πρόκειται για τις σειρές c36 εώς c39 (s/n) κ ότι εκείνες είναι κίτρινες κ όχι με πιο "θερμά" χρώματα. Επίσης τρεμοπαίζουν κ στις γωνίες φαίνονται πιο σκοτεινά τα χρώματα. Με διαβεβαίωσε κ αυτός ότι εφόσον όμως δεν με ικανοποιεί θα μου το αντικαταστήσει το golden i αλλά μου τόνισε ότι είναι θέμα παρτίδας κ ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό. Τελος, γιατί σας κούρασα, στο κατ/μα του golden i σύγκρινα με δύο (μία λευκή που υποτίθεται δεν εμφανίζεται κιτρινίλα κ μία μαύρη) συσκευές αλλά είδα ανεπαίσθητες διαφορές στα χρώματα. Όπως κ να 'χει αύριο-μεθαύριο θα ξέρω σίγουρα τί παίζει κ ελπίζω να βοηθήσω κ τους υπολοίπους εδώ μέσα.

ΥΓ. Ευτυχώς έτυχε σήμερα να έχω ρεπό κ ούτως ή αλλως επρεπε να περάσω κ από το golden hall για ψώνια αλλιώς να δω πότε έβρισκα χρόνο να το τσεκάρω. Γενικά είμαι ψείρας σε κάτι τετοια :lol: χαχαχαχαχαχαχα!!!


Ακομη και να δεχτουμε οτι ειναι παρτιδες οι διαφορετικοι κατασκευαστες....θεωρω προσωπικα ΠΑΡΑΔΕΚΤΟ μι ατετοια εταιρια να μην εχει στανταρ προδιαγραφες!!!Στην τελικη εαν ειναι λαθος ας κανουν ανακλιση των συσκευων....για να μην ΞΑΝΑΘΥΜΗΘΟΥΜΕ την ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ των δωρεαν pumber πριν λιγο καιρο....
Αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 19:05

Ακομη και να δεχτουμε οτι ειναι παρτιδες οι διαφορετικοι κατασκευαστες....θεωρω προσωπικα ΠΑΡΑΔΕΚΤΟ μι ατετοια εταιρια να μην εχει στανταρ προδιαγραφες!!!Στην τελικη εαν ειναι λαθος ας κανουν ανακλιση των συσκευων....για να μην ΞΑΝΑΘΥΜΗΘΟΥΜΕ την ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ των δωρεαν pumber πριν λιγο καιρο....
Αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα!


Σε αυτό συμφωνώ. Και επειδή δεν έχω κάτι προσωπικό με τον thelonapuliso, πιθανώς θέλω να πιστεύω πως αναφέρεται σε ακραίες περιπτώσεις. Το κιτρινιασμένο iPad μου το είχα 2 μήνες και καταλάθος μία βραδιά η κοπέλα μου, μου είπε "γιατί το δικό σου iCal είναι πιο κίτρινο και εμένα πιο φωτεινογάλαζο;"

Εγώ είπα αποκλείεται! Και όμως...πλέον η δική της μου φαινόταν απόκοσμη ενώ η δική μου πιο χάρτινη.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΜΑΞΙΜΟΥΜ ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ. Σε φωτεινότητα στο ήμισυ δεν υπάρχει κάποια διάφορα που να την βλέπω με το μάτι.

Οπότε υποθέτω πως ίσως το κιτρίνιασμα που αναφέρεται τόσο καιρό να είναι το bleeding. Η διαφορά tint δε φαίνεται στα χρώματα, παρά μόνο στο άσπρο με έντονο brightness.

#63   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 23/11/2011 - 20:05

Λοιπόν αυτή είναι η δική μου οθόνη με full φωτεινότητα,δυστυχώς με ζελατίνα που μου χαλάει λίγο τα χρώματα,αλλά τι να κάνουμε.


ετσι ακριβως ειναι και η δική μου ακριβως ακριβως..σήμερα άνοιξα του πατερα μου καινουργιο 4s black..και ειναι ψυχρο χρωμα ;)

#64   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 20:23

ξερει κανεισ πως βλεπουμε ποια σειρα ειναι το κινητο? αυτο που ελεγε ενας φιλος πιο πριν κατι για c40 c38 και τετοια?

#65   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 23/11/2011 - 20:24

ξερει κανεισ πως βλεπουμε ποια σειρα ειναι το κινητο? αυτο που ελεγε ενας φιλος πιο πριν κατι για c40 c38 και τετοια?


ρυθμισεις>γενικα>πληροφοριες και κοιτας τον αριθμο σειρας ;)

#66   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 20:27

ναι εκει που λες εκει δε γραφει αριθμους αλλα εχει 7-8 αγγλικα γραμματα και ενα 9αρι

#67   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 23/11/2011 - 20:29

ναι εκει που λες εκει δε γραφει αριθμους αλλα εχει 7-8 αγγλικα γραμματα και ενα 9αρι


Ο αριθμος σειρας σου με τι ξεκιναει;;; τα 3 πρωτα γραμματα;;;

#68   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 20:30

ξεκιναει με DNW

#69   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 20:32

DNQ εδώ με θερμή.

#70   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 20:58

Καλησπέρα και σε σένα κ. "απορρίπτω όλα τα posts των ειδικών sites με review και απαντήσεισ και λέω το μακρύ μου και το κοντό μου".


αν μη τι αλλο, τωρα που ερχονται και χριστουγεννα, ποιος σε πιανει. θα στελνεις τις πιο ΘΕΡΜΕΣ ευχες απο το iphone σου. :)

#71   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 21:00

Ακομη και να δεχτουμε οτι ειναι παρτιδες οι διαφορετικοι κατασκευαστες....θεωρω προσωπικα ΠΑΡΑΔΕΚΤΟ μι ατετοια εταιρια να μην εχει στανταρ προδιαγραφες!!!Στην τελικη εαν ειναι λαθος ας κανουν ανακλιση των συσκευων....για να μην ΞΑΝΑΘΥΜΗΘΟΥΜΕ την ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ των δωρεαν pumber πριν λιγο καιρο....
Αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα!


α μπραβο.! ουτε εγω εχω κατι προσωπικο με τον researcher, αυτος φουντωνει επειδη ειναι προβληματικο, το iphone του. :)

#72   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 21:07

α μπραβο.! ουτε εγω εχω κατι προσωπικο με τον researcher, αυτος φουντωνει επειδη ειναι προβληματικο, το iphone του. :)

χαχα αμαν ρε φιλε μη τον φωρτονεις και ετσι!! :) φιλικα παντα προς ολους λιγη πλακιτσα να πανε κατω τα κιτρινα φαρμακια

#73   gastonegr

gastonegr

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Sbxgr

Δημοσίευση 23/11/2011 - 21:09

DNR λευκή .

#74   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 21:11

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Εσύ είσαι σαν τον Παπανδρέου..


Εκτός πραγματικότητας.

Φέρε μου ένα post από έγκυρο site (εγώ σου έδωσα/ πόσταρα αναλύσεις της οθόνης, το βλέπουν και όλοι καιμκρίνουν) όπου με επιχειρήματα αποδεικνύουν πως δεν υπάρχει θερμό και ψυχρό tint, και πως οι θερμές είναι προβληματικές όσο και οι ψυχρές.

Έτσι όπως λες για τις θερμές πως είναι προβληματικές εγώ σου λέω πως είναι οι ψυχρές γιατί μπλεδιάζει και αν φέρεις 2 κοντά κοντά τότε θα καταλάβεις πόσο περίεργο είναι. Αλλά σιγά μη πεις στον κόπο...πάλι παπάτζα θα πεις αποδεικνύωντας για άλλη μια φορά πόσο μεγάλη βαρύτητα έχουν οι αερολογίες που λες βασίζονται στα όσα γράφτηκαν στο αγαπημένο site σου www.me_and_my_opinion.com.

Περιμένουμε όλοι, για να σε πάρουμε για πρώτη φορά στα σοβαρά λινκς και πηγές που υποστηρίζουν τα όσα λες.

Ps: το www.me_and_my_opinion.com δεν πιάνεται.
Ps2: Και μην αγχώνεσαι...οι γαλαζωπές αποχρώσεις δεν είναι από τα ληγμένα!

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 23/11/2011 - 21:11


#75   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2011 - 21:35

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Εσύ είσαι σαν τον Παπανδρέου..


Εκτός πραγματικότητας.

Φέρε μου ένα post από έγκυρο site (εγώ σου έδωσα/ πόσταρα αναλύσεις της οθόνης, το βλέπουν και όλοι καιμκρίνουν) όπου με επιχειρήματα αποδεικνύουν πως δεν υπάρχει θερμό και ψυχρό tint, και πως οι θερμές είναι προβληματικές όσο και οι ψυχρές.

Έτσι όπως λες για τις θερμές πως είναι προβληματικές εγώ σου λέω πως είναι οι ψυχρές γιατί μπλεδιάζει και αν φέρεις 2 κοντά κοντά τότε θα καταλάβεις πόσο περίεργο είναι. Αλλά σιγά μη πεις στον κόπο...πάλι παπάτζα θα πεις αποδεικνύωντας για άλλη μια φορά πόσο μεγάλη βαρύτητα έχουν οι αερολογίες που λες βασίζονται στα όσα γράφτηκαν στο αγαπημένο site σου www.me_and_my_opinion.com.

Περιμένουμε όλοι, για να σε πάρουμε για πρώτη φορά στα σοβαρά λινκς και πηγές που υποστηρίζουν τα όσα λες.

Ps: το www.me_and_my_opinion.com δεν πιάνεται.
Ps2: Και μην αγχώνεσαι...οι γαλαζωπές αποχρώσεις δεν είναι από τα ληγμένα!


δεν χρειαζομαι εγκυρα ποστ. :) μονο και μονο που στρατιες απο παραπονουμενους χρηστες που τρεχουν να τα αλλαξουν, σε ολο τον κοσμο, οπως ημουν και εγω ενας απο αυτους μου φτανει. και θα σε ρωτησω για αλλη μια φορα. πως γινεται αυτοι που πανε για αντικατασταση να εχουν ολοι θερμη οθονη και οχι ψυχρη. :) τυχαιο, ? δεν νομιζω. ολα τα αλλα ειναι για καταναλωση.
σου ειπα να μην φουντωνεις. εχεις ακομα καιρο να το αλλαξεις. πως κανεις ετσι? επειδη στενοχωριεμαι, αν θες σου δινω το δικο μου ΟΛΟΛΕΥΚΟ, και παιρνω το δικο σου. με μια διαφορα μονο 100 ευρω απο μερους σου. δεν θα σου επαιρνα τιποτα, αλλα σκεφτομαι την ταλαιπωρια για να το ξανααλαξω με ενα χωρις προβλημα οθονης. :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες