Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

3GS - Δείχνει ότι φορτίζε,ι άλλα δεν φορτίζει !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2011 - 11:00

εαν το βαλεις στο pc φορτιζει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   miltosz

miltosz

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Twitter:@miltosz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2011 - 11:04

Το ίδιο πράγμα κάνει, δείχνει ότι φορτίζει αλλά δεν...!

#18   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 28/11/2011 - 11:07

Το ίδιο πράγμα κάνει, δείχνει ότι φορτίζει αλλά δεν...!



Πάντως αν δεν είναι το καλώδιο θα θέλει άλλαγμα η μπαταρια. Αν ήταν το καλώδιο θα είσουν οκ με άλλο (χτες πέθανε καινούριο καλώδιο usb απο 10 μερών σφραγισμένο τηλέφωνο του συζύγου).

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 28/11/2011 - 11:08

Whatsapp doc?

#19   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2011 - 11:12

Βασικά δεν έχω καταλάβει... Το βάζεις να φορτίσει, το iTunes το βλέπει (άρα δεν φταίει το καλώδιο). Τον κεραυνό στον βγάζει; Σε ρωτάω για να δω αν το λειτουργικό καταλαβαίνει οτι συνδέθηκε σε πηγή ρευματος.

Αν ολα αυτά ισχύουν τότε πας για μπαταρία!

#20   miltosz

miltosz

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Twitter:@miltosz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2011 - 11:18

Σωστά!
Κεραυνό δείχνει και με τον φορτιστή και με USB σε PC.
Το iTunes το βλεπει κανονικά, κάνει και sync!
Δοκίμασα με δυο καλώδια Original σε δυο PCs και κάνει το ίδιο ακριβός.

Άρα μάλλον μπαταρία!?!

#21   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2011 - 11:28

Δυστυχώς η γνώμη μου (χωρίς να είμαι τεχνικός) είναι οτι πας για μπαταρια! Μπορείς να επικοινωνίσεις με ΠΜ με κάποιον απο τους τεχνικούς που είναι στο φόρουμ να κανονίσεις να του ρίξουν μια ματιά και αν είναι μπαταρία να σου κάνουν μια αλλαγή!

Επισεις θα πρότεινα να το αφήσεις συνδεδεμένο σε ρεύμα ή στο pc ώστε να μην σου κλείσει! Δεν είμαι σίγουρος αν γίνεται αυτό, δηλαδή αν η πρίζα τροφοδοτεί πρώτα το κινητο και φορτίζει την μπαταρία παράλληλα αλλά δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις τίποτα! Βεβαια αν αυτό δεν ισχυει τότε και στο ρεύμα να είναι το τηλέφωνο θα μείνει απο μπαταρία!

Δεν μου έχει τύχει ποτέ για να το δοκιμάσω αν δουλεύει!

#22   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/11/2011 - 11:32

για να μην ανοιγω αλλο θεμα, εχω και εγω ενα 3gs και ενω δειχνει κανονικα οτι φωρτιζει την μπαταρια και οπως ειναι ανοιχτο κλεινει μονο του και ξαναανοιγει χωρις να ζητα μετα ξανα πιν. εχεται καποια ιδεα γιατι το κανιε αυτο?

Τελευταία επεξεργασία από: xarisk, 28/11/2011 - 11:35


#23   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 28/11/2011 - 11:33

για να μην ανοιγω αλλο θεμα, εχω και εγω ενα 3gs και ενω δειχνει κανονικα οτι φωρτιζει παραμενει να δειχνει κοκκινη την μπαταρια και επισης και εδω ειναι που θελω βοηθεια οπως ειναι ανοιχτο κλεινει μονο του και ξαναανοιγει χωρις να ζητα μετα ξανα πιν. εχεται καποια ιδεα γιατι το κανιε αυτο?



Ιος? Jailbroken η οχι? κλπ κλπ.
Whatsapp doc?

#24   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/11/2011 - 11:36

Ιος? Jailbroken η οχι? κλπ κλπ.

ειναι μολις τωρα set us new σε 5.0.1 ελληνικο ...ποτε JB. ΦΩΡΤΙΖΕΙ κανονικα τωρα πανω στο pc αλλα συναιχεια καθε λιγο κανει αυτο με το να κλεινει και να ανοιγει.

#25   miltosz

miltosz

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Twitter:@miltosz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2011 - 11:39

Επισεις θα πρότεινα να το αφήσεις συνδεδεμένο σε ρεύμα ή στο pc ώστε να μην σου κλείσει! Δεν είμαι σίγουρος αν γίνεται αυτό, δηλαδή αν η πρίζα τροφοδοτεί πρώτα το κινητο και φορτίζει την μπαταρία παράλληλα αλλά δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις τίποτα! Βεβαια αν αυτό δεν ισχυει τότε και στο ρεύμα να είναι το τηλέφωνο θα μείνει απο μπαταρία!


Το δοκίμασα αλλά εξακολουθεί να τροφοδοτείτε από την μπαταρία και όχι από το καλώδιο.
Παρατήρησα ότι ξεφορτιζόταν και ποιο γρήγορα.
Από το 8% μου πήγε στο 5% σε 30 λεπτά και τώρα που το έχω εκτός είναι στο 5% εδώ και 2 ώρες, φυσικά wifi - bluetooth - 3G κλειστά.

#26   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 28/11/2011 - 11:39

ειναι μολις τωρα set us new σε 5.0.1 ελληνικο ...ποτε JB. ΦΩΡΤΙΖΕΙ κανονικα τωρα πανω στο pc αλλα συναιχεια καθε λιγο κανει αυτο με το να κλεινει και να ανοιγει.



To κανες κανα hard reset? Ισως να χρειαστεί να ξανακάνεις restore, Και αν δε φτιάξει θα πρέπει να δείς μαλλον κάποιον τεχνικό. Δεν ξέρω κατα ποσο έχει σχέση με τη μπαταρία το που κλείνει ξαφνικά. Σαν software ακούγεται πάντως.
Whatsapp doc?

#27   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/11/2011 - 11:43

To κανες κανα hard reset? Ισως να χρειαστεί να ξανακάνεις restore, Και αν δε φτιάξει θα πρέπει να δείς μαλλον κάποιον τεχνικό. Δεν ξέρω κατα ποσο έχει σχέση με τη μπαταρία το που κλείνει ξαφνικά. Σαν software ακούγεται πάντως.

το κανα το κανα. μαλλον τα εχει παιξει η μπαταρια γιατι ενω ειναι πρασινο μετα απο το κλεισε ανοιξε παει παλι κοκκινο....

#28   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 28/11/2011 - 11:47

το κανα το κανα. μαλλον τα εχει παιξει η μπαταρια γιατι ενω ειναι πρασινο μετα απο το κλεισε ανοιξε παει παλι κοκκινο....



Κάνε άλλο ένα ρεστορε πάντως πρίν κάνεις οτιδήποτε άλλο.
Whatsapp doc?

#29   theo83

theo83

    iPH Enthousiast

  • 568 μηνύματα

Δημοσίευση 28/11/2011 - 12:18

Το δοκίμασα αλλά εξακολουθεί να τροφοδοτείτε από την μπαταρία και όχι από το καλώδιο.
Παρατήρησα ότι ξεφορτιζόταν και ποιο γρήγορα.
Από το 8% μου πήγε στο 5% σε 30 λεπτά και τώρα που το έχω εκτός είναι στο 5% εδώ και 2 ώρες, φυσικά wifi - bluetooth - 3G κλειστά.

Πριν από λίγες ημέρες μου έτυχε παρόμοιο περιστατικό με ένα άλλο iPhone 3GS που μου ήρθε για φτιάξιμο. Αν και δεν μπορεί να αποκλειστεί η μπαταρία, μάλλον είναι η μητρική (power ic). Αν θες να το δούμε στείλε μου PM.

#30   miltosz

miltosz

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Twitter:@miltosz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2011 - 12:32

Πριν από λίγες ημέρες μου έτυχε παρόμοιο περιστατικό με ένα άλλο iPhone 3GS που μου ήρθε για φτιάξιμο. Αν και δεν μπορεί να αποκλειστεί η μπαταρία, μάλλον είναι η μητρική (power ic). Αν θες να το δούμε στείλε μου PM.

Βρήκα μια μπαταρία από έναν φίλο.
Θα δοκιμάσω να την αλλάξω και αν δεν γίνει κάτι θα σε ενημερώσω.

Ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες