Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τί θα αγοράζατε iPad 2 ή iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Τί θα αγοράζατε iPad 2 ή iPhone 4S

Τί θα αγοράζατε iPad 2 ή iPhone 4S

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2011 - 22:12

Ανάλογα τι έχεις...Αν έχεις το iPhone 4 πιστεύω δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγοράσεις το 4S!
Αν πάλι έχεις iPhone 3GS ή 3G, τότε ναι το iPhone 4S είναι μια καλή επιλογή!
Εγώ έχω το iPhone 4 και δεν έχω σκοπό να αγοράσω με την καμία το iPhone 4S! Προχθές πήρα το iPad 2 και είναι πολύ καλύτερο απ 'ότι περίμενα!
Κάνεις την δουλειά σου άνετα, αν είχε και Flash δεν θα το σύγκρινα με κανένα άλλο tablet, αλλά έλα που δεν έχει! Μόνο αυτό είναι το μειονέκτημά του, τίποτα άλλο κατα την γνώμη μου! Καλή αυτονομία! Πολύ βολικό και στο χέρι! Τέλειο! ;)


Ελα που το ipad εχει και flash....( το κανεις να εχει)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   skipper03

skipper03

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2011 - 22:13

Μπορείς να πουλήσεις και το 3GS επίσης και να πάρεις ένα 4S μαζί με επιδότηση και λεφτά από 3GS.
Εναλλακτική σου λέω.

Βασίκα είτε για το iPad 2 είτε για το iPhone 4S δέν θα χρειαστούν extra λεφτά η επιδότηση με καλύπτει πλήρως(είμαι σε εταιρικό πρόγραμμα και έχω κάθε χρόνο αρκετά μεγάλη επιδότηση... :):D)(Ευχαριστώ πάντως για την πρόταση)

Τελευταία επεξεργασία από: skipper03, 29/11/2011 - 22:14


#18   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 29/11/2011 - 22:15

Εάν δε χρειάζεσαι το iPad κάπου πχ για δουλειά,πιστεύω καλύτερα να πάρεις το 4S. Η γνώμη μου είναι πως τα tablets είναι άχρηστα όσο υπάρχουν τα laptop. Κάνουν πάαααααααααααααρα πολύ λιγότερα πράγματα και κοστίζουν περισσότερο. + του ότι άμα έχεις iphone πάλι δε βρίσκω λόγο να πάρεις iPad γιατί,για να είναι πιο μεγάλο? Μην πέσετε να με φάτε αλλά δεν πιστεύω ότι όλοι χρειαζόμαστε τα πάντα ή όλη τη συλλογή της apple. Αν είχα πάρει πριν χρόνια iPhone φυσικά και δε θα έπαιρνα iPod. Και τώρα που πήρα το 4S το κακόμοιρο το iPod το τρώει η μαρμάγκα που σκέφτομαι να το δώσω σε κανα φίλο (προφανώς χωρίς λεφτά).

#19   lukeexecute

lukeexecute

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Twitter:@lukeexecute
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/11/2011 - 22:16

Από τότε που αγόρασα το ipad κατάλαβα οτι η χρησιμότητα του iphone 4 που έχω ειναι ελάχιστη πλέον.
Το iphone το χρησιμοποιώ πλέον πολύ ως τηλέφωνο και λιγότερο ως όλα τα άλλα που παρέχει.
Σίγουρα χρειάζεσαι ένα iphone, αλλά ήδη έχεις το 3Gs που είναι ικανοποιητικό.

Οπότε μην το σκέφτεσαι καθόλου! Πάρε το iPad και δεν θα το μετανιώσεις ούτε στιγμή!

#20   skipper03

skipper03

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2011 - 20:22

Δίνει επιδότηση και για Ipad?

Φίλε μου ρώτησα σήμερα το πρωί και τελικά θυμόμουν καλα..Δίνει επιδότηση για iPad 2 η vodafon...

#21   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 01/12/2011 - 10:02

iPad 2. Έτσι κι αλλιώς το 3GS πάει μια χαρά και με την 5, οπότε δεν έχεις θέμα...

#22   amark

amark

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2011 - 10:31

συμφωνω,πηρα το 4s,το εδωσα και τωρα παω και εγω για ipad2

#23   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2011 - 10:49

Ανάλογα τι έχεις...Αν έχεις το iPhone 4 πιστεύω δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγοράσεις το 4S!
Αν πάλι έχεις iPhone 3GS ή 3G, τότε ναι το iPhone 4S είναι μια καλή επιλογή!
Εγώ έχω το iPhone 4 και δεν έχω σκοπό να αγοράσω με την καμία το iPhone 4S! Προχθές πήρα το iPad 2 και είναι πολύ καλύτερο απ 'ότι περίμενα!
Κάνεις την δουλειά σου άνετα, αν είχε και Flash δεν θα το σύγκρινα με κανένα άλλο tablet, αλλά έλα που δεν έχει! Μόνο αυτό είναι το μειονέκτημά του, τίποτα άλλο κατα την γνώμη μου! Καλή αυτονομία! Πολύ βολικό και στο χέρι! Τέλειο! ;)


βάλε τον pathon browser απλα εκπληκτικος για flash ακομα και στο ipad2.

#24   skipper03

skipper03

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2011 - 04:07

iPad 2. Έτσι κι αλλιώς το 3GS πάει μια χαρά και με την 5, οπότε δεν έχεις θέμα...

Παιδια αρχικα θελω να σας ευχαριστησω ολους για τις απαντησεις σας..Τελικα δεν θα παρω προς το παρον τπτ διοτι η επιδοτηση μου επειδη ειναι απο τα δυο μονο κινητα(4 συνολο σε εταιρικο πακετο)ειναι 400 ευρο οποτε αναμονη μεχρι τον μαρτιο που θα ανοιξει και για τα αλλα δυο και μαλλον θα παρω κανα iPad 3 αν εχει βγει μεχρι τοτε :) :P

#25   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 12/12/2011 - 08:17

Δίνει επιδότηση και για Ipad?



Την επιδότηση από vodafone μπορείς να την κάνεις πιστωτικό στο Πλαίσιο και να πάρεις ό,τι έχει το Πλαίσιο... και τηλεόραση ακόμα..

Eγώ στη θέση σου να πω την αλήθεια θα παιρνα iPhone 4s αν είχα το 3Gs... τεράστια διαφορά.. αν είχες το 4 θα σου λεγα iPad 2

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 12/12/2011 - 08:18


#26   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/12/2011 - 09:16

Παιδια αρχικα θελω να σας ευχαριστησω ολους για τις απαντησεις σας..Τελικα δεν θα παρω προς το παρον τπτ διοτι η επιδοτηση μου επειδη ειναι απο τα δυο μονο κινητα(4 συνολο σε εταιρικο πακετο)ειναι 400 ευρο οποτε αναμονη μεχρι τον μαρτιο που θα ανοιξει και για τα αλλα δυο και μαλλον θα παρω κανα iPad 3 αν εχει βγει μεχρι τοτε :) :P


Να σου δώσω μια συμβουλή (προσωπική γνώμη), ΠΟΤΕ μην αφήνεις κάτι που μπορείς να ευχαριστηθείς άμεσα, για άλλη χρονική στιγμή !! Πάρε το τώρα, κοίτα να το ευχαριστηθείς και όταν με το καλό βγει το επόμενο, βάζεις μια αγγελία το παλιό και είσαι κομπλέ! Να έχεις υπόψιν σου πως με την υπάρχον πολιτική γραμμή που ακολουθάμε τώρα στην Ελλάδα, τον Μάρτιο που λες δεν θα υπάρχει σάλιο ούτε για κωλόχαρτο!! Οπότε άσε τα όνειρα τα μελλοντικά και ζήσε το... τώρα !!! :P
Όσο γι' αυτό που ρωτάς : iPad 2 white!! ;)

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 12/12/2011 - 09:16


#27   GP2600

GP2600

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/12/2011 - 11:10

Έχω iPhone 3GS και iPad2.

Με βεβαιότητα σου προτείνω να αγοράσεις iPad2.

#28   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 12/12/2011 - 11:13

Από τότε που αγόρασα το ipad κατάλαβα οτι η χρησιμότητα του iphone 4 που έχω ειναι ελάχιστη πλέον.
Το iphone το χρησιμοποιώ πλέον πολύ ως τηλέφωνο και λιγότερο ως όλα τα άλλα που παρέχει.
Σίγουρα χρειάζεσαι ένα iphone, αλλά ήδη έχεις το 3Gs που είναι ικανοποιητικό.

Οπότε μην το σκέφτεσαι καθόλου! Πάρε το iPad και δεν θα το μετανιώσεις ούτε στιγμή!



Ναι ε? Και αμα είσαι στο δρόμο ή έξω τη μισή ή την περισσότερη μέρα οπως είναι όλοι κουβαλάς/ανοίγεις το ipad ανα πάσα στιγμή για να δεις εμαιλ, social networks, κλπ κλπ? ::)
Whatsapp doc?

#29   oliveadv

oliveadv

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/12/2011 - 11:35

Αν και έχω πάρει και τα 2 , το ipad2 δεν το αλλάζω με τίποτα , το 4s πια το χρησιμοποιώ ελάχιστα σαν smartphone . Έχω καταργήσει και το laptop αλλα και τον σταθερό υπολογιστή σχεδόν . Χρησιμοποιω το iPad συνέχεια και για οτιδήποτε . Αν καταφέρουν να κάνει και ΚΑΦΕ τότε καθαρισες και απο τις καφετεριες . τον πρώτο μήνα κόντεψε να με χωρίσει η γυναίκα μου γιατι κοιμομουν με το iPad δίπλα μας στο κρεβάτι . Και να σκεφτείς ότι δεν το χρησιμοποιώ για παιχνίδια αλλα μόνο για δουλειά και ενημέρωση

#30   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/12/2011 - 12:03

Γνωμη μου είναι να μην παρει καποιος το ipad2 γιατι είναι πατατα...εχει μόνο μεγαλυτερη΄οθονη απο το 4ς ..δηλαδη ειναι iphone 4 s σε μεγαλυτερες διαστασεις και δεν μπορεις να το χρησιποιησεις ευκολα οταν είσαι σε καφετερια κτλπ(δηλαδη δεν μπορεις καθολου),δεν εχει καλη καμερα (πατατα) και δεν εχει και τοσο καλο hardware ...καλυτερα iphone 4s !!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες