Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

PwnageTool for iPhone OS 3.1 [iPhone 1st Gen, iPhone 3G, iPod Touch 1st Gen]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
100 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   jimmny

jimmny

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2009 - 16:22

το βρηκα .το κατεβαζω το δοκιμαζω με windows και σας λεω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   jimmny

jimmny

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2009 - 16:47

βγαζει error 1604

#33   Swiftpanos

Swiftpanos

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2009 - 17:10

Βρήκες την έκδοση για windows και σου βγάζει το error? Ποιο είναι το link?

#34   jimevi13

jimevi13

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2009 - 17:25

θα σας ανεβάσω εγώ την custom .ipsw σήμερα το βράδυ ΑΛΛΑ για κατόχους 2G!!!δεν έχω 3G για να συνεχίσω την διαδικασία!!!!;) οκ?

#35   minotavrs

minotavrs

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 17/09/2009 - 17:37

Εκστασιασμένος !!!

THanks Brothers !!

#36   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 17/09/2009 - 18:11

Για JB του 3GS στην 3.1 έχουμε κανένα νεότερο;;;
(Όχι τίποτα άλλο, αλλά κλείνει και το forum αύριο για ΠΣΚ!)

Τελευταία επεξεργασία από: Kostas75, 17/09/2009 - 18:15


#37   jimmny

jimmny

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2009 - 18:37

με ενα search στο google το iPhone1,2_3.1_7C144_Custom_Restore το βρισκεις.τι να το κανεις ομως αφου βγαζει error οπως εγραψα ποιο πανω.

#38   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2009 - 19:19

βγαζει error 1604


Ποσα mb είναι το root partition του iPhone σου; Τα custom firmwares που κατεβαζεις είναι για 600mb, αν εσυ έχεις 500mb είναι λογικό να σου βγάζει error!!! Κάντε λιγάκι υπομονή ακόμα βρε παιδιά... Θα βγει κ για windows!!!

Τελευταία επεξεργασία από: michaelkrtikos, 17/09/2009 - 19:23


#39   YuGo007

YuGo007

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:yugo007sporting

Δημοσίευση 17/09/2009 - 19:49

sorry λιγο για να καταλαβουμε και εμεις οι ασχετοι ...
για να κανεισ JB στην 3,1 πρεπει να εχεισ root partition 600 mb και πανω ??

#40   DJACID

DJACID

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2009 - 20:12

Εκανα κι εγω μολις τωρα το jailbreak και εχω κι εγω το γνωστο προβλημα με το carrier name. Δεν μου εμφανιζει το γνωστο vf gr.Αν παω να βαλω το carrier logo απο cydia θα μου εμφανισει το λογοτυπο της vodafone;;; Και κατι ακομα. Το οτι δεν μου εμφανιζει το ονομα του παροχου ειναι μονο σφαλμα "γραφικο" ή υπαρχει καποια επιπλοκη που δημιουργειται επειτα απο το quickpwn και δημιουργει περισσοτερα προβληματα απο αυτο;;; Ευχαριστω εκ των προτερων.

#41   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/09/2009 - 20:13

Mόνο γραφικό είναι. Η dev-Team το αναγνώρισε και επίσημα και είπε ότι θα διορθωθεί στην επόμενη έκδοση που θα υποστηρίζει και το 3GS

Follow me on twitter


#42   jimevi13

jimevi13

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2009 - 20:16

απλό γραφικό είνια!!!!παίρνεις τηλέφωνα?δέχεσαι?so no problem!!με το wi-fi όλα καλά στην 3.1????ε?όλοι όσοι έχετε?και όντως για να βγάζει error μάλλον φταίει το partition σας!;)
αλλά λίγη υπομονή!!!!αλλά τί το θέλετε το custom firmware όσοι έχετε iphone απο Ελλάδα?και επιπλέον ποια έκδοση itunes έχετε???ε??όσοι έχετε κάνει update στην ver.9.0 μάλλον ατυχήσατε!!!

#43   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2009 - 20:36

απλό γραφικό είνια!!!!παίρνεις τηλέφωνα?δέχεσαι?so no problem!!με το wi-fi όλα καλά στην 3.1? ??? ε?όλοι όσοι έχετε?και όντως για να βγάζει error μάλλον φταίει το partition σας! ;)
αλλά λίγη υπομονή!!!!αλλά τί το θέλετε το custom firmware όσοι έχετε iphone απο Ελλάδα?και επιπλέον ποια έκδοση itunes έχετε ??? ε??όσοι έχετε κάνει update στην ver.9.0 μάλλον ατυχήσατε!!!


διάβαζα πως το πρόβλημα με το wifi δεν λύθηκε στην 3.1... Ούτε το bug με το mail.app (άνοιγε μόνο του)! Το bug με την μπαταρία δεν λύθηκε σύμφωνα με αναφορές καποιων εδώ στο φόρουμ!!! Λύθηκε το bug με τα notes όμως (κάτι είναι κ αυτό)! Το custom firmware το χρειαζόμαστε όσοι τρέχουμε windows γιατί το pwnage tool για την ώρα είναι μόνο για mac οπότε αν κατεβασουμε ένα custom fw έτοιμο θα μπορέσουμε να το περάσουμε με iTunes χωρίς το pwnage tool!!! Αν κ σύμφωνα με τον οδηγό στο πρώτο ποστ πρέπει να ανεβασεις το root partition στα 600mb (που αυτό γίνεται με το pwnage tool)! Άρα κ να κατεβασουμε ένα custom δεν μας βοηθάει αφού τα δικά μας root partitions είναι 500mb!!!

Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί ατυχησαμε οσοι έχουμε iTunes 9; Αφου για να περάσεις την 3.1 το χρειάζεσαι... Με το 8.2.1 δεν την περνάει νομίζω (αν κάνω λάθος διορθωστε με)

#44   jimmny

jimmny

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2009 - 20:38

εγω το μονο που θελω ειναι να κανω jailbreak το 3g με windows και itunes 9 m με v.3.1 εχω μπερδευτει με ολα αυτα που γραφετε.Α και το τηλ μου ειναι απο ελλαδα.οποτε τι ακριβως πρεπει να κανω?

ξερετε για καποιο προγραμμα που με μια photo σου κανει αναγνωριση αν εχει profil στο facebook?

Τελευταία επεξεργασία από: jimmny, 17/09/2009 - 20:46


#45   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2009 - 20:53

εγω το μονο που θελω ειναι να κανω jailbreak το 3g με windows και itunes 9 m με v.3.1 εχω μπερδευτει με ολα αυτα που γραφετε.Α και το τηλ μου ειναι απο ελλαδα.οποτε τι ακριβως πρεπει να κανω?


Δεν μπορείς ακόμα!!! Θα σου πώ πως έχω καταλάβει εγώ τα πράγματα:
1) Για να περάσεις την 3.1 έστω και την official πρέπει να έχεις iTunes 9
2) Το Pwnage Tool μέχρι στιγμής είναι μόνο για mac!
3) Αυτό που κάνει το Pwnage Tool είναι να προσθέτει μέσα στο official fw το cydia και να σε αφήνει να πειράξεις τα partition του iPhone! Κάνει και activate αλλά ο οδηγός λέει να μην το κάνουμε! Το αποτέλεσμα όλων αυτών είναι ένα custom fw!!!
4) Το custom fw που πήραμε απο το Pwnage Tool το περνάμε στο iPhone με το iTunes (shift+restore)

Ομως πως θα σου χωρέσει το custom fw αφού το root partition είναι 500mb και αυτό θέλει 600mb!!!
Καταλήγουμε λοιπόν ότι οι χρήστες windows δεν μπορούν με κανέναν τρόπο ακόμα να κάνουν jb!
Περιμένουμε το pwnage tool για το λειτουργικό μας

Αν κάτι απο αυτά είναι λάθος θα παρακαλέσω να με διορθώσεται!!!
Ευχαριστώ!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες