Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποιοι ειναι μουσικοι στο φορουμ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
78 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   vvaassiilliiss

vvaassiilliiss

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:vasilis112233

Δημοσίευση 09/12/2011 - 21:32

Καλησπέρα!! ωραίο topic. Μάλλον ειμαι ο μονος ντράμερ εδώ ε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   themberis

themberis

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/12/2011 - 15:25

Καλησπέρα!! ωραίο topic. Μάλλον ειμαι ο μονος ντράμερ εδώ ε?

λαθος :Ρ Δες στην 2η σελιδα :)

#48   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/12/2011 - 15:59

να προσθεσω κι εγω εναν μουσικο.. και τη δουλεια του σε ipad με garageband ... :)

http://www.iphonehel...ageband__st__40

#49   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/12/2011 - 16:12

να προσθεσω κι εγω εναν μουσικο.. και τη δουλεια του σε ipad με garageband ... :)

http://www.iphonehel...ageband__st__40

Τελειοοοοοοοοοο!!!! Δεν χορταινω να τα ακούω!!!!!πολλα μπραβο!! :)

#50   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 11/12/2011 - 16:53

Πολύ καλός.......

Αναρτημένη εικόνα


#51   stanto

stanto

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/12/2011 - 16:20

και φυσικα κανενας εγχορδος... μαλλον οι συναδελφοι ειναι αρκετα απασχολημενοι για να ασχοληθουν με το μηλο. violoncello παιδια... το καλυτερο οργανο που υπαρχει και θα υπαρξει. Στα ψιλα γραμματα, παιζω με ιταλικο οργανο του 18ου αιωνα.

Τελευταία επεξεργασία από: stanto, 13/12/2011 - 16:21


#52   stakhs

stakhs

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2011 - 01:26

Στα ψιλα γραμματα, παιζω με ιταλικο οργανο του 18ου αιωνα.


RESPECT ! Δεν ξερω πως το απεκτησες, αλλα εισαι πολυ τυχερος που εχεις οργανο πανω απο 300 χρονια. Φανταζομαι, ο ηχος του θα σταζει μελι!

#53   klarintzis1983

klarintzis1983

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:klarintzis

Δημοσίευση 23/12/2011 - 20:39

Καλησπέρα κι από μένα αν και είδα το topic κάπως αργά..... Λοιπόν: Ξεκίνησα από τα 5 μου με αρμόνιο και πιάνο ταυτόχρονα και με θεωρία. Μετά πήγα στο Μουσικό Σχολείο Θεσσαλονίκης, όπου διδάχθηκα παραδοσιακό κλαρίνο. Το 2001 πέρασα στο τμήμα "Μουσικής Επιστήμης και Τέχνης" στο "Πανεπιστήμιο Μακεδονίας" στη Θεσσαλονίκη και αποφοίτησα ως πτυχιούχος του τμήματος με κατεύθυνση "Ελληνική Παραδοσιακή (Δημοτική) Μουσική" και ειδίκευση το Παραδοσιακό κλαρίνο. Με λίγα λόγια "Κλαριντζής" με πτυχίο.....

Σαν δουλειά είμαι καθηγητής στο Μουσικό Σχολείο Θεσσαλονίκης πλέον, αλλά δουλεύω και στη νύχτα

#54   bmedaros

bmedaros

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2011 - 21:37

Ακόμα τους κυνηγάω και με δικηγορο να με αποζημιώσουν, αυτή η εταιρία στην οποία έπεσα ειναι απίστευτη. Τωρα πλέον μιλάω μονο με την ασφαλιστική τους οχι με αυτούς.

Στασου να βρω τις φωτο.

Ητανε και απο τη gallery Steinway αγορασμένο καινούριο, τοχα 5 χρόνια.


Και είχαν το θράσος να προσπαθήσουν να πούνε οτι και καλά εφταιγε το πακετάρισμα. Το τι έχουν ακούσει δε λέγεται.

Τωρα στέλνω ενα χαρτί ειδικού που τους εξηγεί οτι ΔΕΝ φτιάχνεται (ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΜΕ ΧΡΕΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟΘΗΚΗ 1.5 χρονο που δε μου κανανε settle καταλαβες)
Εχει να πεσει αγωγή γερή.



#55   bmedaros

bmedaros

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2011 - 21:45

Ο Χριστός.... ήμαρτον.!!! Τι νομίζουν ότι κουβαλάνε, τίποτα τσουβάλια. Δεν ξέρω αν πρέπει να πω για μεταφορική οργάνων(διαφήμιση) αλλά υπάρχουν και επαγγελματίες στον χώρο οι οποίοι κάνουν πολύ καλή δουλειά.

#56   robo

robo

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Twitter:@kostasdjrobo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 25/12/2011 - 20:46

Εμενα με δεχεστε σαν μουσικο? εκανα περιπου 1 χρονο κιτηαρα περισσοτερο για να αποκτησω βασεις τωρα πια ειμαι ντι τζει απο το 2003

#57   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2.989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 28/12/2011 - 23:01

μια που δεν ειχα χρονο να μπω κ το πηρα τωρα χαμπαρι...μουσικος κ γω,καθηγητης στο μουσικο σχολειο της ροδου,στο κολλεγιο ροδου καθως επισης κ σε ωδεια..ξεκινησα τη λυρα(κρητικη+δωδεκανησιακη) απο το 1991 κ ακομα συνεχιζω..εχω παρει το πτυχιο απο το 1999 κ τωρα παω για διπλωμα βυζαντινης

#58   agelos89

agelos89

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@ageloskosmatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:agelos1989

Δημοσίευση 29/12/2011 - 11:17

καλησπερα και απο εμενα.παρολο που δημιουργησα το τοπικ τωρα βρηκα χρονο να ασχοληθω..λοιπον...

ΕΙΜΑΙ 22 ΕΤΩΝ
Ξεκίνησα στα 4 κλασικο πιανο οπου φετος ειναι να δωσω για το διπλωμα πιανου.βλεπετε ηταν να το κανω απο περισυ αλλα...(στρατος) .
παραλληλα τελειωσα ενα μερος ανωτερων θεωριτικων οπως (αρμονια-αντιστιξη-φουγκα ειναι να το δωσω τωρα)
ομως με γεμιζε παντα και ο χωρος των κρουστων.ετσι λοιπον εκανα τα κλασσικα μου κρουστα οπου πηρα το διπλωμα.
φυσικα εκανα και ντραμς και φυσικα τον μεγαλο τους αδερφο το ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΜΠΑΣΣΟ.
επειτα η αγαπη μου για το μοντερνο τμημα και ειδικα της jazz με εκανε να ασχοληθω με το jazz πιανο
και τωρα διδασκω σε ωδειο αλλα παιζω σε στουντιο και σε μαγαζια(ροκ-λατιν-φανκι-και πολλα αλλα τετοιου ειδους!

#59   chrisSerres

chrisSerres

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2011 - 11:35

Είμαι κι'εγώ μουσικός, κατέχω στούντιο με 1yamaha tyros3 + yamaha mm6 και τα συναφή αξεσουάρ για ηχογραφήσεις μίξεις κλπ.
Και για γάμους και άλλες εκδηλώσεις(για έξω) έχω ένα yamaha psr or 700 και ένα pa50,κάτω στο σπίτι έχω άλλα 2 της hamaha είναι psr 10 δεκαετίας++ ... θυμάμαι 150 + 200 χιλιάρικα δραχμές αντίστοιχα τα είχα πάρει τότε..Και από άλλα όργανα έχω 1 επαγγελματικό τουμπερλέκι belek, ένα άλλο μεταλλικό με ανάγλυφα ημηεπαγκελματικό, καθώς και ένα Γεωργιανικό και ένα μεγάλο. Α και μια κιθάρα ηλεκτρική έχω Granite απλή,και κάτι πνευστά(σορνα+ φλογέρες).. Κατέχω μόνο τα πλήκτρα και τα κρουστά ωμός.

#60   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 29/12/2011 - 12:52

Πρώιν jazz πιανίστας (Ωδείο Θεσσαλονίκης) και νύν πλήκτρα , όλα KORG !!! Ενα Μ1 (κλασσικό) , ένα Ο1/W και το τελευταίο ένα TRITON με την κάρτα για sampling..

Κυρίως παίζω rock αν και η αγάπη μου είναι η ψυχεδέλεια !!!

Α, θέλω το νέο ακριβό KORG !!!! (ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ !!!) :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες