Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καινούριο iphone4S...χρησιμοποιημένο?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
289 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 10/12/2011 - 00:12

Ναι ειναι πανευκολο.. Υπαρχουν μηχανηματα που κανουν τη δουλεια αυτη κ τα βρισκεις παντου!

Η ζελατινα ειναι μυθος..


απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/12/2011 - 00:13

Πιο δύσκολο είναι να ξανασφραγίσεις το κουτί παρά να μπει η ζελατίνα...Τη ζελατίνα τη βάζεις και με το χέρι...

Αναρτημένη εικόνα


#138   mara

mara

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Twitter:@karnalimaria
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:Maria K.

Δημοσίευση 10/12/2011 - 00:24

Πιο δύσκολο είναι να ξανασφραγίσεις το κουτί παρά να μπει η ζελατίνα...Τη ζελατίνα τη βάζεις και με το χέρι...


Συμφωνώ..!!!

#139   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 10/12/2011 - 01:39

Καλα εδω πουλάνε τρίχες και ρούχα επωνύμων για εκατοντάδες χιλιάδες δολάρια επειδή τα εχουν φορέσει μια φορα σε μια ταινία. αν κάποιος βρεθεί και αγοράσει το τηλέφωνο για δικούς του λόγους και τι έγινε δηλαδή.
Δεν μιλάμε και για τα κόμικς που κάνανε 10 σεντς και τα πουλάνε δεν ξέρω και εγω πόσο. Αυτο δεν ειναι απάτη? και ας ειναι συλλεκτικά. Το ίδιο ειναι και τα demo iPhone για κάποιους.


παιδια αν εκμεταλευεσται το παθος του αλλου (τον ονομασατε ψωνιο)
προσωπικα το θεωρω απατη

Αφου δεν θεωρεις απατη την διαφορα τιμης αγορας-πωλησης ουτε οτι πας να του πουλησεις κατι "ξεχωριστο"δες τοτε σαν απατη το NOT FOR SALE(αποκομιζεις οφελος απο προιον που δεν ειναι προς πωληση)...

Αναρτημένη εικόνα

#140   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 11/12/2011 - 06:23

Περιμένουμε να μάθουμς τα νεότερα...

#141   stayros79

stayros79

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/12/2011 - 13:30

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
εαν σε ενδιαφερει δωσε μου το ιμει να σου πω εαν ειναι demo.εχω την δυνατοτητα να το βρω μεσω μερκελ.και κατι ακομα επειδη εγω αφτη την στιγμη εχω στα χερια μου ενα τετοιο κατα 99% ειναι το δεμο του μαγαζιου που ερχετε ετσι σεταρισμενο.και σε ασπρο
1 μπορει να πουληθει αφου ομωσ η ετερεια σου δωσει το οκ.
2 φυσικα και εχει εκπτωση σε σχεση με το κανονικο
3 δεν ειανι κλειδωμενο σε καμια περιπτωση εχω και το 4 και το 4ς και πεζουν και τα 2 κανονικα
4 πιστευω οτι μαλλον ηθελε να εξυπηρετηση την κοπελα και επειδη ειναι υποχρεομενωσ να εχει το δεμο στο μαγαζι θα το αντικατασηση με ενα αλλο.
5

#142   vina

vina

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/12/2011 - 16:00

Τώρα άμα σας πω ότι έβγαλα άκρη, ψέματα θα πω!

Μετά από επικοινωνία με το κατάστημα, ο υπεύθυνος δηλώνει απόλυτη άγνοια για το ότι μας έδωσε ντέμο. Αρχικά επέμενε στην εκδοχή του συγχρονισμού με τον Η/Υ, μετά είπε ότι μάλλον είναι όντως ντέμο, αλλά δεν το γνώριζε. Για το ξυσμένο κουτί δεν είχε απάντηση, και μας παρότρυνε να κάνουμε ότι νομίζουμε, πχ. να κάνουμε καταγγελία στα κεντρικά.

Ύστερα είχα τηλεφωνική επικοινωνία με κάποιον υπεύθυνο καταστημάτων,ο οποίος ούτε λίγο ούτε πολύ έριξε το φταίξιμο στο κατάστημα. Είπε λοιπόν ότι το κατάστημα προσπαθώντας να μας εξυπηρετήσει σε καιρούς που το iphone 4s είναι σε έλλειψη, μας έδωσε το ντέμο, αλλά χωρίς οικονομικό όφελος, καθώς η διαφορά (η έκπτωση στο κατάστημα) που εισπράχθηκε από εμάς εφόσον πωλήθηκε κανονικά, του χρεώθηκε μετέπειτα στον λογαριασμό. Και αυτό γιατί με το που γίνεται η συναλλαγή τα κεντρικά ξέρουν κατευθείαν ότι πωλήθηκε ντέμο και όχι κανονικό τηλέφωνο. (Αυτό δηλ σημαίνει ότι τα κεντρικά πήραν 660 ευρώ για ένα ντέμο? ή είμαι χαζή ξανθιά και κάτι μου διαφεύγει???). Θεωρεί όμως απαράδεκτο το ότι δεν μας το είπε εξαρχής. Ο επιθεωρητής λοιπόν επέπληξε το κατάστημα γιατί δεν έλεγξε το κουτί και έδωσε ντέμο εν αγνοία του πελάτη, του το χρέωσε σε κανονική τιμή, και κανείς δεν ξέρει να μου πει ποιος πήγε να το αποκρύψει, ξύνοντας την ετικέτα...

Για να είμαι ειλικρινής, εάν έστω και τώρα κάποιος παραδεχόταν την κοτσάνα, και έλεγε ότι πήγε να μας...εξυπηρετήσει, αλλά "ξέχασε" να μας το αναφέρει, μπορεί να δώσω τόπο στην οργή, και να πάω παρακάτω. Αλλά με τρώει το γαμ*το, και γιατί εμείς να έχουμε αίσθημα ντροπής (μη κάνουμε ζημιά σε κάποιον) ενώ κάποιοι άλλοι όχι???

Αύριο λέω να αποφασίσω τελικά προς ποιους θα κάνω καταγγελία. Δεν θέλω να δώσω περισσότερη έκταση εδώ, πριν ξεκαθαρίσω τα πράγματα, γιατί (πείτε μας συναισθηματικούς) θα προτιμούσαμε να μη χοντρύνει άλλο το θέμα. Θα εξαρτηθεί από την τελική στάση του καταστήματος υποθέτω...

#143   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/12/2011 - 16:07

Εγω θα το τραβαγα όσο πάει.

Αντε γιατι το έχουν ξεφτιλήσει το θέμα. Καταγγελία και στους 2.

Ακου εκει "καντε ο,τι νομιζετε".. Να το λυπηθεις κιόλας?

Ηξερε πολυ καλα οτι είναι Demo. Μη τρελαθουμε τελειως. Απαραδεκτοι, για να μη πω τιποτα άλλο..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#144   Mixalisgate7

Mixalisgate7

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/12/2011 - 16:55

Κανενα ντεμο πηρες και εσυ.....

#145   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 12/12/2011 - 17:01

Εγω θα το τραβαγα όσο πάει.

Αντε γιατι το έχουν ξεφτιλήσει το θέμα. Καταγγελία και στους 2.

Ακου εκει "καντε ο,τι νομιζετε".. Να το λυπηθεις κιόλας?

Ηξερε πολυ καλα οτι είναι Demo. Μη τρελαθουμε τελειως. Απαραδεκτοι, για να μη πω τιποτα άλλο..

Αποκλείεται να μην το ήξερε γιατί έβαλε το IMEI για να το πάρεις με επιδότηση και θα του έβγαζε αν είναι demo ή όχι...Σίγουρα πράγματα.Επίσης γιατί σου έδωσε απόδειξη 230 ευρώ δλδ τη διαφορά και δεν έλεγε τίποτα για επιδοτήσεις;Να πας στο κατάστημα αν μπορείς σε ήρεμο τόνο κατ'αρχήν και να του πεις να σου δώσει τα χαρτιά για την επιδότηση κι αν δεν σε πείσει να πάρεις και τα κεντρικά να ενημερωθείς αν έχει προχωρήσει η διαδικασία της επιδότησής σου,δλδ αν έχει χορηγηθεί κανονικά και με τι συσκευή εφόσον έχει χορηγηθεί.Αν δεν έχει χορηγηθεί επιδότηση είναι πασιφανές τι έχει παιχτεί...Και σε τέτοια περίπτωση εγώ θα το έφτανα μέχρι τέλους...

Αναρτημένη εικόνα


#146   giogr4

giogr4

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/12/2011 - 22:00

Κλασικές ελληνικές καταστάσεις! Και τώρα προσπαθούν να ρίξουν το φταίξιμο ο ένας στον άλλο...

Μην το αφήσεις έτσι..νομίζουν ότι έχουν να κάνουν με κορόιδα!

#147   vina

vina

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/12/2011 - 14:13

Γεια σας και πάλι!
Μετά από μιας βδομάδας μαραθώνιο με το καινούριο μου iphone 4s, το οποίο όπως αποδείχτηκε δεν ήταν χρησιμοποιημένο (όπως πίστευα αρχικά) αλλά ντέμο κατέληξα στα εξής:

Μου αλλάζουν τη συσκευή με καινούρια, η οποία θα παραδοθεί σε 1 εργάσιμη μέρα (αύριο δηλ)και θα συνοδεύεται από μία εγγύηση για σπάσιμο/πέσιμο δικής μου υπαιτιότητας με αντικατάσταση κινητού, για ένα χρόνο.("αποζημίωση" για το πρόβλημα που μας δημιούργησαν).

Δεν το προχωρώ παρακάτω γιατί πλέον ξέρω ότι η ευθύνη δεν είναι του καταστήματος, αλλά του Γερμανού.

Αυτό σημαίνει ότι ο Γερμανός αποφάσισε να σπρώξει στην αγορά ντέμο iphone, δήθεν για εξυπηρέτηση των πελατών λόγω έλλειψης.

Δεν μπορώ να το κυνηγήσω άλλο μετά από θερμή παράκληση του καταστηματάρχη, διότι την ευθύνη την έχουν ρίξει αποκλειστικά πάνω του και δεν θέλω να του δημιουργήσω πρόβλημα στο μέλλον.

θέλω όμως να ξέρουν ΟΛΟΙ οι φίλοι/γνωστοί/χρήστες/αγοραστές ότι στην αγορά κυκλοφορούν ντεμο με ξυσμένη ετικέτα, που πασάρονται ύπουλα (και προφανώς παράνομα) ώστε τουλάχιστον από δω και πέρα να μην καταφέρουν να πουλήσουν ούτε μία τέτοια συσκευή!

Η κοροϊδία τους και η έλλειψη ντροπής δεν έχει όρια!

Ενημερώστε όποιον ξέρετε για να έχει τα μάτια του ανοιχτά, τουλάχιστον να μην κοροϊδέψουν κανέναν ποτέ ξανά.

#148   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 16/12/2011 - 14:17

Συγχαρητήρια για εξέλιξη της υπόθεσης!
Αν όντως ισχύει η κατάσταση αυτή(με τον Γερμανό) τότε τι να πω??
Που έχουμε φτάσει πλέον?? ή καλύτερα που έχει φτάσει ο Γερμανός για να μας "εξυπηρετήσει"!!

#149   colombian

colombian

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2011 - 14:18

εγω που το πηρα πριν 3 μερες απο vodafone μου το δωσανε σφραγισμενο χωρις να το ανοιξουν καν και να το ενεργοποιησουν αυτοι...... φουμαρα σου πουλησε...μαλλον demo τηλεφωνο σου δωσανε... ε αφου λυθηκ το θεμα παλι καλα... το θεμα ειναι εμεις να εχουμε τον νου μας και να μην κοιμομαστε σε οτι μας πασαρουν αυτοι......εμεις φταιμε κατα την δικη μου αποψη γιατι μπροστα στο να παρουμε το καινουργιο δεν κοιταμε πραγαματα που θα επρεπε να τα κοιταξουμε(κουτι αν ειναι σφραγισμενο-γιατι το ενεργοποιουν αυτοι και οχι εσυ-τα serial number..)

Τελευταία επεξεργασία από: colombian, 16/12/2011 - 14:21


#150   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/12/2011 - 14:18

Τέλος καλό λοιπόν αν και βέβαια αν το κυνηγούσες μπορούσες να τους πάρεις και τα σώβρ@κ@.

Αφού τουλάχιστον σου έδωσαν κάτι παραπάνω από μια απλή συσκευή (εγγύηση αν σου πέσει να σου δώσουν άλλη συσκευή δωρεάν) κάτι είναι και αυτό.

Αν βέβαια ξεκινούσες μηνύσεις και φωτογραφίες σε ξένα site και ειδησεογραφικά περιοδικά που ψοφάνε για τέτοια ξέρεις πολύ καλά ότι μπορεί να σου έστελναν όλες τις συσκευές που βγάζει η Apple δωρεάν.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες