Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καινούριο iphone4S...χρησιμοποιημένο?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
289 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   tAKR1

tAKR1

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2011 - 13:37

Καλησπερα παιδια.. Λοιπον πηγα απο εκει (oteshop κηφισιας) μιλησα με την κοπελα στο ταμειο και κατευθειαν πηγε στην κυρια που λογικα ηταν ο προισταμενος εκει ή το αφεντικο. Ηρθε σε εμενα και της ειπα αλλη μια φορα τι διαπιστωσα και με ρωτησε αν οταν μου το εδωσαν χθες με ενημερωσαν οτι το κινητο ειχε ανοιχτει. Της ειπα φυσικα και οχι αλλα δεν επεσαν σε χαζο.. Μου ειπε οτι το κινητο ειχε ανοιχθει και καλα για να δοκιμασουν το μηχανισμο που εχουν εκει που βαζουν το demo (που ειναι συνδεδεμενο συνεχεια με το καλωδιο και τον αντικλεπτικο μηχανισμο) επειδη και καλα ηταν καινουριος.
Μονο για αυτο χρησημοποιηθηκε και οτι δεν εχει τιποτα ξερω γω. Τελοσπαντων μου ειπε την τριτη να περασω να παρω καινουριο γιατι δεν ειχαν εκει...

Αυτο που με παρεξενεψε ειναι το οτι μου ειπε να κρατησω το κινητο εγω μεχρι την τριτη που θα παρω το καινουριο γιατι εκει ειναι κατι αποθηκες κλειστε λογο του οτι ειναι κυριακη, κατι τετοια.Φυσικα της ειπα το τηλεφωνο δεν το ακουμπαω καν και το εχω μεσα στην σακουλα οπως μου το δωσατε, μου λεει ναι..
Εκανα κακως που δεν το παρατησα εκει? Μην μου φορτωσει καμια ευθηνη και δεν ξερω τι να κανω..

Α και κατι αλλο , οταν θα μου δωσουν ρε παιδια αλλο κινητο το καινουριο, τι θα γινει με την αποδειξη? Γιατι εννοειται οτι θα εχει αλλο serial number. Μπορουν την καταργησουν και να βγαλουν αλλη ? Τι γινεται?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/12/2011 - 14:04

Εγω πάντως θα της το αφηνα κ θα της ζητούσα αυτα που λέει να τα γράψει κ να τα υπογράψει ώστε να είμαι κατοχυρωμένη-τα γραφτα μένουν B)
Απόδειξη λογικά θα σου δώσουν αλλη με το ΙΜΕ της καινούργιας συσκευής :)

#198   tAKR1

tAKR1

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2011 - 14:11

Δεν το σκεφτηκα να το κανω αυτο γιατι ενταξει, αφου μου το ειπε να παω απο εκει την τριτη που θα εχουν την παραλαβη, εχει και τα στοιχεια μου.. Ποσο πιο χαμηλα θα πεσουν αμα σκαρφιστουν καποια αλλη μαλαγανια...!

#199   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/12/2011 - 14:15

Δεν ξέρω απλα απο την ώρα που έκαναν κουτσουκελα μια φορα ποιος μου εγγυάται ότι δεν θα το ξανακάνουν???δεν πρέπει να εμπιστευεσαι κανέναν!!!

#200   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/12/2011 - 14:20

Όντως καλά λέει η Ευαγγελία,έπρεπε να σου δώσουν το πιστωτικό σου και να πας να το πάρεις από άλλο κατάστημα,τόσα υπάρχουν. Εγώ θα ξαναπήγαινα πίσω και θα τους έλεγα να το πάρουν και να μου δώσουν refund ή πιστωτικό για να πάω σε άλλο κατάστημα γιατί το θέλω για τη δουλειά μου κτλ. Μου φαίνεται πολύ ύποπτο που σου είπαν να το κρατήσεις!

#201   tAKR1

tAKR1

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2011 - 14:42

Πηρα και σε αλλα καταστηματα να ρωτησω αν το εχουν και μου λενε την τριτη η την τεταρτη θα τους ερθουν, οπως μου ειπε και αυτη... Δεν ξερω τι να κανω τωρα, μηπως να πεταγομουν απο εκει αυριο να τους το αφησω και να τους πω να μου υπογραψουν οτι την τριτη θα παραλαβω το καινουριο. Πως να το κανω :/ ?

#202   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 18/12/2011 - 14:45

Να το κάνεις οπωσδήποτε κατά την γνώμη μου! Δε ξέρεις τι πουστιά θα σου παίξουν. Και άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας... Κάντο για να είσαι καλυμμένος!

#203   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/12/2011 - 14:49

Ποσο πιο χαμηλα θα πεσουν αμα σκαρφιστουν καποια αλλη μαλαγανια...!


Δυστυχως η ιστορια αποδεικνυει οτι πάντα υπάρχει και πιο χαμηλά..

Προσωπική γνώμη,γύρνα το τώρα και κάνε αυτό που σου λένε τα παιδιά παραπάνω (να σου κοπεί πιστωτικό και πανε παρ'το αν θελεις και απο το ιδιο καταστημα παλι την Τριτη).

Απο την αλλη εχεις ενα μικρο μεριδιο ευθυνης και εσυ φιλε μου,γιατι δεν το ελεγξες οταν το πηρες (αν ειναι σφραγισμενο κτλ).

Οχι οτι θα χασεις το δικιο σου γι'αυτο,αλλα πρεπει να ειμαστε πιο προσεκτικοι για να μην τρεχουμε μετα (καλη ώρα..)

Πάντα φιλικά και με καλή διάθεση.

#204   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 18/12/2011 - 15:01

Κι αν την Τρίτη που θα πας είναι άλλη και δεν είναι αυτή που στα είπε;Κι αν δεν θυμάται τι σου είπε;Κι αν σου πουν εσύ το άνοιξες;Δεν ξέρεις τι έχουν κάνει με αυτό το τηλ ή είναι το συγκεκριμένο καμμιά επιστροφή για προβληματικό και στο πάσαραν εσένα...Αν είναι ακόμα ανοιχτά να πας τώρα...Δεν θέλω να σε πανικοβάλλω αλλά είναι πολύ απατεώνες τελικά..

Αναρτημένη εικόνα


#205   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/12/2011 - 15:09

Κι αν την Τρίτη που θα πας είναι άλλη και δεν είναι αυτή που στα είπε;Κι αν δεν θυμάται τι σου είπε;Κι αν σου πουν εσύ το άνοιξες;Δεν ξέρεις τι έχουν κάνει με αυτό το τηλ ή είναι το συγκεκριμένο καμμιά επιστροφή για προβληματικό και στο πάσαραν εσένα...Αν είναι ακόμα ανοιχτά να πας τώρα...Δεν θέλω να σε πανικοβάλλω αλλά είναι πολύ απατεώνες τελικά..

Συμφωνώ απόλυτα! Και δεν είναι ανάγκη να πας σε oteshop πάρε και σε Γερμανό πχ. Στο Γαλάτσι είχε σίγουρα (ποια χωρητικότητα δεν ξέρω) σίγουρα κάπου θα έχει κάποιο,δε μπορεί. Αλλά σου ξαναλέω και πουθενά να μην έχει πάρε το πιστωτικό σου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο γιατί μέχρι την Τρίτη είναι 4 μέρες από όταν το πήρες και δε θα στο αλλάζουν πιθανότατα!

#206   vina

vina

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/12/2011 - 15:37

Α και κατι αλλο , οταν θα μου δωσουν ρε παιδια αλλο κινητο το καινουριο, τι θα γινει με την αποδειξη? Γιατι εννοειται οτι θα εχει αλλο serial number. Μπορουν την καταργησουν και να βγαλουν αλλη ? Τι γινεται?


Δεν υπάρχει πρόβλημα με την απόδειξη. Κι εμένα που μου έδωσαν στην αρχή ντέμο (και έγραφε το ιμει του στην απόδειξη) χθες που μου το άλλαξαν μου έδωσαν καινούρια απόδειξη με τον ιμει του καινούριου κινητού.

Πάντως απαράδεκτο να το ανοίξουν πριν στο δώσουν, τι πάει να πει δοκιμή και μπούρδες. Κοίτα και από πίσω στο κουτί μη γράφει και σε σένα κανένα ντεμο, που είναι και της μοδός.

Με γεια σου!

#207   vina

vina

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/12/2011 - 15:41

Α και κάτι άλλο. Επειδή σου την έφεραν, μπορείς να κάνεις σαματά που δεν σου το είπαν και σου έδωσαν ανοιγμένο, και να απαιτήσεις να το φέρουν στο κατάστημα πάραυτα, με κούριερ. Εμάς μετά από πολύ φασαρία και διαμαρτυρία, ο καταστηματάρχης πήρε τον υπεύθυνό του τηλ στο κινητό, και είπε ότι το απαιτούμε άμεσα! Κι έτσι ήρθε με κούριερ την αμέσως επόμενη μέρα! (είμαστε και επαρχία).
Όσο πιο πολύ φωνάζουμε, τόσο πιο εύκολα γίνεται η δουλειά μας, δυστυχώς...

#208   tAKR1

tAKR1

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2011 - 15:51

Ναι εχεις δικιο, τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπε η υπαλληλος οτι εχει φυγει απο εκει η υπευθυνη πωλησεων (αυτη που μιλησα το πρωι απο κοντα), της ειπα οτι αυριο θα περασω να παρω το πιστωτικο και μου ειπε βεβαιως..

Δεν ξερω καθολου ομως πως λειτουργει αυτο? δηλαδη αφου μου κοψουν το πιστωτικο μπορω να παω την αλλη μερα που θα το εχουν ασπουμε ή την τεταρτη και να περασω να το παρω απο εκει? Απλα το κανω για να ειμαι πιο ''σιγουρος'' οτι δεν θα παιχτει παλι τιποτα ετσι?

EDIT: Ουτως η αλλιως απο την τεταρτη το απογευμα θα ειμαι εκτος αθηνων και για καποιες καποιες μερες , μπορω να τους ζητησω να μου το φερουν με courier οπως ειπε η vina ωστε να το σιγουρεψω? Πο παλι σε μπελαδες μπαινω :/

Τελευταία επεξεργασία από: tAKR1, 18/12/2011 - 15:56


#209   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 18/12/2011 - 15:53

Ναι για να μη σου λένε μετά ιστορίες πρέπει να πάρεις πιστωτικό οπωσδήποτε..Δες από κάτω από το κουτί λέει πουθενά κοντά στο IMEI τίποτα Demo not for sale ή κάτι παρόμοιο;Ή μήπως έχει τίποτα ξυσμένο με κανένα μαχαίρι;

Αναρτημένη εικόνα


#210   tAKR1

tAKR1

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2011 - 16:02

Ναι για να μη σου λένε μετά ιστορίες πρέπει να πάρεις πιστωτικό οπωσδήποτε..Δες από κάτω από το κουτί λέει πουθενά κοντά στο IMEI τίποτα Demo not for sale ή κάτι παρόμοιο;Ή μήπως έχει τίποτα ξυσμένο με κανένα μαχαίρι;

Οχι δεν λεει τιποτα για demo ή not for sale, ουτε ειναι καπου ξυσμενο. Η συσκευασια ηταν ανοιχτη , ελειπαν απο την συσκευη οι ζελατινες και τελος ηταν ενεργοποιημενο απο τις 15 του μηνα... Τοσο ''απλα''...

Τελευταία επεξεργασία από: tAKR1, 18/12/2011 - 16:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες