Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Καινούριο iphone4S...χρησιμοποιημένο?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
289 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/12/2011 - 16:10

Καλα ρε παιδιά έλεος :mad: :mad: Τι απατεώνες υπάρχουν!!που φτάσαμε μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων να μας κοροϊδεύουν μες στα μούτρα!!!μα καλα δεν καταλαβαίνουν ότι δυσφήμιζονται με αυτές τις μ@@@@@ες που κάνουν :mad:
Αίσχος!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   mais

mais

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Billys Mais

Δημοσίευση 18/12/2011 - 16:30

Σε λίγο θα τα χρησιμοποιούν οι καταστηματάρχες για κανα μήνα και μόλις τα βαριούνται θα μας τα πουλάνε με δικαιολογία ότι το τέσταραν για να είναι σίγουροι ότι δουλεύει άψογα. Για μας δουλεύουν παιδιά! Μην είμαστε αχάριστοι.

#213   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 18/12/2011 - 17:06

μακρια απο τον γερμανο για οποιοδηποτε αγορα!οι τυποι παιρνουν καινουριες συσκευες,οτιδηποτε ειναι αυτο,το χρησιμοποιουν οι ιδιοι για λιγο καιρο και μετα στο πασαρουν σαν καινουριο!το 2003 ειχα 2 περιπτωσεις απατης σε 2 διαφορετικα καταστηματα γερμανος και απο τοτε δεν ξαναπατησα ποτε!ειχα παει τοτε και ειχα αγορασει το πρωτο κινητο με εγχρωμη οθονη τοτε το nokia 3310i μετρητοις συσκευη!πηγαινοντας σπιτι και ανοιγοντας το βρηκα μεσα στην εκθεση ενα φακελο με το ονομα "μαρια" ενω η μπαταρια του επεφτε σε μια ωρα!γυρναω πισω στο καταστημα την αλλη μερα και τους λεω στην αρχη για την μπαταρια και αρχισαν τις δικαιολογιες οτι θελει 4 πληρη φορτισματα για αρχη και θα στρωσει κτλ.μετα τους λεω οτι ειναι μεταχειρισμενο και μου λενε ειναι καινουριο!μεχρι που τους πασαρα τον φακελο που εδειχνε το ονομα "μαρια" μεσα και μεινανε καγκελο δεν ξερανε τι να πουνε!ζητησα αλλη συσκευη και μου λενε θα φερουμε απο βδομαδα!τους λεω εγω θελω αλλη τωρα!μετα απο λογομαχια καλω περιπολικο και ζητω απο τον αστυνομικο να τον συλλαβει γιατι θα καταθεσω μηνυση για απατη!τοτε ο υπευθυνος εκει χεσ...ε και θυμηθηκε ξαφνικα οτι ειχε μια καινουρια συσκευη αλλα σε αλλο χρωμα!την πηρα και εφυγα!μετα απο κανα μηνα πηγα σε αλλο καταστημα γερμανος και αγορασα ενα νουμερο καρτοκινητο tim τοτε!πηγαινω σπιτι ανοιγω το πακετακι και βλεπω την καρτα sim να ειναι σπασμενη,βγαλμενη δηλαδη απο την κυρια καρτα που την κραταει!την βαζω στο κινητο και βλεπω οτι ειναι ενεργοποιημενη 2 μερες πριν και μαλιστα απο τον ενσωματωμενο χρονο ομιλιας 5 ευρω που ειχε ειχαν μεινει τα 3 ευρω!παω στο καταστημα νευριασμενος και τους λεω για την καρτα sim και μου απαντησαν σαν μην τρεχει τιποτα!ΑΚΟΥΣΤE:τις καρτες τις ανοιγουμε εμεις και τις δοκιμαζουμε!τις λεω παρτε την και βαλτε την στον κ...ο σας και δωστε μου τα λεφτα πισω!πριν κανα χρονο ενας φιλος ενος φιλου μου που δουλευε στον γερμανο μου ειπε οτι αυτο κανουν σε ολα τα μαγαζια του γερμανου γι'αυτο μακρια απο αυτους!

Τελευταία επεξεργασία από: costas1984, 18/12/2011 - 17:10


#214   vina

vina

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/12/2011 - 17:35

τις καρτες τις ανοιγουμε εμεις και τις δοκιμαζουμε!τις λεω παρτε την και βαλτε την στον κ...ο σας και δωστε μου τα λεφτα πισω!πριν κανα χρονο ενας φιλος ενος φιλου μου που δουλευε στον γερμανο μου ειπε οτι αυτο κανουν σε ολα τα μαγαζια του γερμανου γι'αυτο μακρια απο αυτους!


και να δοκιμάζανε μόνο τις κάρτες... ;)
Αυτοί τ' ανοίγουν όλα και τα πασάρουν όλα... για το καλό μας!! Δεν πάμε καλά!! :lol:

#215   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 18/12/2011 - 17:39

Για το καλό του αγοραστή το κάνουν.Αχαριστία ρε..Έλεος τι άλλο θα ζητήσετε πια... Κι εγώ δουλεύω σε μια ταβέρνα σερβιτόρος και δοκιμάζω τα φαγητά πριν τα δώσω για το καλό των πελατών κακό είναι;
Γερμανός λέγεται δεν περιμέναμε τίποτα καλύτερο στην εποχή που ζούμε...Γερμανοί είναι οι Νο1 κλέφτες.

Αναρτημένη εικόνα


#216   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/12/2011 - 17:41

μακρια απο τον γερμανο για οποιοδηποτε αγορα!οι τυποι παιρνουν καινουριες συσκευες,οτιδηποτε ειναι αυτο,το χρησιμοποιουν οι ιδιοι για λιγο καιρο και μετα στο πασαρουν σαν καινουριο!το 2003 ειχα 2 περιπτωσεις απατης σε 2 διαφορετικα καταστηματα γερμανος και απο τοτε δεν ξαναπατησα ποτε!ειχα παει τοτε και ειχα αγορασει το πρωτο κινητο με εγχρωμη οθονη τοτε το nokia 3310i μετρητοις συσκευη!πηγαινοντας σπιτι και ανοιγοντας το βρηκα μεσα στην εκθεση ενα φακελο με το ονομα "μαρια" ενω η μπαταρια του επεφτε σε μια ωρα!γυρναω πισω στο καταστημα την αλλη μερα και τους λεω στην αρχη για την μπαταρια και αρχισαν τις δικαιολογιες οτι θελει 4 πληρη φορτισματα για αρχη και θα στρωσει κτλ.μετα τους λεω οτι ειναι μεταχειρισμενο και μου λενε ειναι καινουριο!μεχρι που τους πασαρα τον φακελο που εδειχνε το ονομα "μαρια" μεσα και μεινανε καγκελο δεν ξερανε τι να πουνε!ζητησα αλλη συσκευη και μου λενε θα φερουμε απο βδομαδα!τους λεω εγω θελω αλλη τωρα!μετα απο λογομαχια καλω περιπολικο και ζητω απο τον αστυνομικο να τον συλλαβει γιατι θα καταθεσω μηνυση για απατη!τοτε ο υπευθυνος εκει χεσ...ε και θυμηθηκε ξαφνικα οτι ειχε μια καινουρια συσκευη αλλα σε αλλο χρωμα!την πηρα και εφυγα!μετα απο κανα μηνα πηγα σε αλλο καταστημα γερμανος και αγορασα ενα νουμερο καρτοκινητο tim τοτε!πηγαινω σπιτι ανοιγω το πακετακι και βλεπω την καρτα sim να ειναι σπασμενη,βγαλμενη δηλαδη απο την κυρια καρτα που την κραταει!την βαζω στο κινητο και βλεπω οτι ειναι ενεργοποιημενη 2 μερες πριν και μαλιστα απο τον ενσωματωμενο χρονο ομιλιας 5 ευρω που ειχε ειχαν μεινει τα 3 ευρω!παω στο καταστημα νευριασμενος και τους λεω για την καρτα sim και μου απαντησαν σαν μην τρεχει τιποτα!ΑΚΟΥΣΤE:τις καρτες τις ανοιγουμε εμεις και τις δοκιμαζουμε!τις λεω παρτε την και βαλτε την στον κ...ο σας και δωστε μου τα λεφτα πισω!πριν κανα χρονο ενας φιλος ενος φιλου μου που δουλευε στον γερμανο μου ειπε οτι αυτο κανουν σε ολα τα μαγαζια του γερμανου γι'αυτο μακρια απο αυτους!

Πω πω πραγματικα τέτοιο ρεζιλικι δεν το φανταζόμουν ούτε για το χειρότερο κατάστημα... Πόσο τραγικοι πλέον;;;

#217   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/12/2011 - 17:45

Σοδομα κ γομοραααααααα :P

#218   Sgouros

Sgouros

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/05/2012 - 11:45

παιδια , sorry mou mpainw se auto to chat etsi sto asxeto , alla agorasa iphone apo megalo polikatastima tis thessalonikis 4s 32 tou koutiou me zelatina kai mou edwsan enos allou til to opoio, exei mesa epafes til kai ta panta, exw pathei sok , exete kapoia lisi na mou protinetai, einai safos megali kai treli apati, tha ithela na akousw tin gnwmi sas, sas euxaristw :D

ps to imei tou koutiou me ton iphone einai idio alla autoi stin apodiksi kai stin egkiisi evalan to barcode

#219   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 17/05/2012 - 11:47

παιδια , sorry mou mpainw se auto to chat etsi sto asxeto , alla agorasa iphone apo megalo polikatastima tis thessalonikis 4s 32 tou koutiou me zelatina kai mou edwsan enos allou til to opoio, exei mesa epafes til kai ta panta, exw pathei sok , exete kapoia lisi na mou protinetai, einai safos megali kai treli apati, tha ithela na akousw tin gnwmi sas, sas euxaristw :D

ps to imei tou koutiou me ton iphone einai idio alla autoi stin apodiksi kai stin egkiisi evalan to barcode



Αυτό που σου έδωσαν κατά 99% είναι demo.

Να το πας πίσω και να ζητήσεις άλλο σφραγισμένο.


Υ.Γ. Μην γράφεις Greeklish, απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum.

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 17/05/2012 - 11:48


#220   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/05/2012 - 11:47

Στο κουτί από κάτω γράφει demo not for resale ?

Ή μήπως έχει τίποτα ξυσμένο;Για δες καλά.

Αναρτημένη εικόνα


#221   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 17/05/2012 - 11:47

παιδια , sorry mou mpainw se auto to chat etsi sto asxeto , alla agorasa iphone apo megalo polikatastima tis thessalonikis 4s 32 tou koutiou me zelatina kai mou edwsan enos allou til to opoio, exei mesa epafes til kai ta panta, exw pathei sok , exete kapoia lisi na mou protinetai, einai safos megali kai treli apati, tha ithela na akousw tin gnwmi sas, sas euxaristw :D

ps to imei tou koutiou me ton iphone einai idio alla autoi stin apodiksi kai stin egkiisi evalan to barcode


Ε πήγαινέ το αμέσως πίσω.. Τι ρωτάς? Όσο πιο γρήγορα το πας τόσο καλύτερα.. (μη γράφεις με greeklish)

#222   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 17/05/2012 - 11:50

κρατησε το σιγα και τι εγινε αν εχει λιγες επαφες πανω η αν εχει χρησιμοποιηθει? για καινουργιο δε το πηρες ε και τι εγινε?

αν εχει κ καμια γρατσουνια ακομα καλυτερα θα λεες οτι το εχεις απο παλια :P

πλακα κανω αλλαξετο κατευθειαν τωρα κιολας και με τσαμπυκα να σου κανουν και κανενα δωρακι ;)

Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 17/05/2012 - 11:52


#223   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/05/2012 - 11:54

Το πλήρωσες για κανονικό ή με χαμηλότερη τιμή;;;;

Αναρτημένη εικόνα


#224   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/05/2012 - 12:07

προφανως για κανονικο

#225   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/05/2012 - 12:09

Αν το πλήρωσε κανονικό και όχι χαμηλότερα τότε πρέπει να πάει με την αστυνομία εκεί.....Εγώ δεν θα βολευόμουν με μια απλή αντικατάσταση που είναι το αυτονόητο.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 17/05/2012 - 12:09

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες