Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Official unlock παροχων σε ολο τον κοσμο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
420 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   giwrfrg

giwrfrg

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2012 - 15:45

Δεν παίζει αυτό.
Πούλα το στο eBay και αγόρασε ένα ξεκλείδωτο από 'δω καλύτερα, όσο είναι καιρός, για να ελαχιστοποιήσεις την ζημία σου...

Και άμα είναι έτσι όλα τα Αλλα κινητά πως μου τα ξεκλειδώνε και αυτό δεν μπορεί;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   giwrfrg

giwrfrg

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2012 - 15:45

Βρε παιδί μου, τα αλλα κινητά ήταν 4s?

Για τα άλλα ΥΠΑΡΧΕΙ διαδικασία για ξεκλείδωμα. Για αυτό δεν υπάρχει και ούτε είναι στον ορίζοντα.

Και γω να μου φέρεις απο 2g μέχρι 4άρι στο ξεκλειδώνω χαλαρά.

4s ΔΕΝ έχει βγει λεμε.

Δεν έχει βγει ΑΚΟΜΑ

#33   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 07/01/2012 - 15:48

Δεν έχει βγει ΑΚΟΜΑ



Και δεν είναι στον ορίζοντα για να βγει γιατι για να βγει πρεπει να ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ και να τους νοιάζει να βγει.

Και ΔΕΝ τους νοιάζει τη στιγμή που η Apple τα πουλάει ξεκλείδωτα στο Apple Store το official.

Tί ακριβώς δεν καταλαβαίνεις?

Ναι οκ, μπορεί να βγει σε 1-2 χρόνια ΑΝ κάποιος ασχοληθεί. Αυτό θες? να τοχεις το κινητό και να το κοιτάς με την ελπίδα οτι θα βγει?

Εδώ δε βγαίνει unlock στα τεσσάρια που καταλάθως φίλοι τα αναβαθμίσανε σε baseband 4.11.08 και μου λες για το 4s?

Αλλά προφανώς δε μας πιστεύεις. Οποτε θα σε ξαναρωτήσω σε μια βδομάδα που λέει ο "ξεκλειδάς" σου να δούμε αν το ξεκλείδωσε.

(Παρεπιπτώντως, το JAILBREAK έλεγε ο pod2g οτι μπορεί να βγει σε μια βδομαδα, ΜΠΟΡΕΙ οχι οτι θα βγει, δεν εκανε ΚΑΜΙΑ αναφορά για unlock απολύτως και ρώτα οποιον θες εδώ μέσα).

Είναι κρίμα να παιδεύεσαι.
Whatsapp doc?

#34   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 07/01/2012 - 15:49

Σου εξήγησα παραπάνω τους λόγους για τους οποίους είναι εξαιρετικά απίθανο να βγει.
Αφού αρνείσαι να καταλάβεις την κατάσταση, καλές ακροάσεις με το iPod.

#35   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 07/01/2012 - 15:52

Σου εξήγησα παραπάνω τους λόγους για τους οποίους είναι εξαιρετικά απίθανο να βγει.
Αφού αρνείσαι να καταλάβεις την κατάσταση, καλές ακροάσεις με το iPod.



Aστο.


Να φίλε, πάρε κι ένα άλλο τοπικ απο Αpple Support.

https://discussions....tart=0&tstart=0
Whatsapp doc?

#36   Senior

Senior

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2012 - 20:51

Και άμα είναι έτσι όλα τα Αλλα κινητά πως μου τα ξεκλειδώνε και αυτό δεν μπορεί;

Να σε ρωτησω που ειναι αυτος Ελλαδα η Αμερικη?
Ο Dealer στην Αμερικη ισως και να μπορει γιατι ολα τα τηλεφωνα που παιρνει ειναι ελευθερα μεχρι την πωληση τους και οταν τα πουλησει σε καποιο πελατη για να παρει τη διαφορα πισω το στελνει σαν κλειδωμενο στο Χ παροχο (ΑΤ-Τ για παραδειγμα) και οταν το κανεις ενεργοποιηση ειναι ηδη κλειδωμενο.
Τωρα σε αυτη τη περιπτωση αναλογα με τη επιδοτηση που εχει παρει και αναλογα με το ποσο που θα πληρωσεις υπαρχει περιπτωση να το κανει αλλα μονο αυτος (επισημος πωλητης).
Εχω περιπτωση για ενα 4$ πριν μερικες μερες που το ειχε αγορασει σαν ελευθερο 600$ με την αποδειξη στο χερι και ηταν κλειδωμενο αλλα μετα απο καποιες επικοινιες με αυτον κια την εταιρια... σε 2 μερες ηταν ελευθερο.Εδω ηταν κα8αρη περιπτωση "λαθους" του πωλητη.
Μονο αυτη η περιπτωση υπαρχει

#37   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/01/2012 - 10:32

Να σε ρωτησω που ειναι αυτος Ελλαδα η Αμερικη?
Ο Dealer στην Αμερικη ισως και να μπορει γιατι ολα τα τηλεφωνα που παιρνει ειναι ελευθερα μεχρι την πωληση τους και οταν τα πουλησει σε καποιο πελατη για να παρει τη διαφορα πισω το στελνει σαν κλειδωμενο στο Χ παροχο (ΑΤ-Τ για παραδειγμα) και οταν το κανεις ενεργοποιηση ειναι ηδη κλειδωμενο.
Τωρα σε αυτη τη περιπτωση αναλογα με τη επιδοτηση που εχει παρει και αναλογα με το ποσο που θα πληρωσεις υπαρχει περιπτωση να το κανει αλλα μονο αυτος (επισημος πωλητης).
Εχω περιπτωση για ενα 4$ πριν μερικες μερες που το ειχε αγορασει σαν ελευθερο 600$ με την αποδειξη στο χερι και ηταν κλειδωμενο αλλα μετα απο καποιες επικοινιες με αυτον κια την εταιρια... σε 2 μερες ηταν ελευθερο.Εδω ηταν κα8αρη περιπτωση "λαθους" του πωλητη.
Μονο αυτη η περιπτωση υπαρχει



Βρε σιγα μην τα ΠΗΓΑΙΝΕ στην Αμερική για ξεκλειδωμα. Αφού είπε οτι τα παει σε καποιον. Προφανως κανα φιλο που ξέρει έχει εδω.
Whatsapp doc?

#38   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2012 - 10:41

Βρε παιδί μου, τα αλλα κινητά ήταν 4s?

Για τα άλλα ΥΠΑΡΧΕΙ διαδικασία για ξεκλείδωμα. Για αυτό δεν υπάρχει και ούτε είναι στον ορίζοντα.

Και γω να μου φέρεις απο 2g μέχρι 4άρι στο ξεκλειδώνω χαλαρά.

4s ΔΕΝ έχει βγει λεμε.

οκ iMarilina θα μου ξεκλειδωσεις ενα Iphone4 απο AT&T τοτε?αφου τα ξεκλειδωνεις χαλαρα αν μου το ξεκλειδωσεις σου δινω 80 ευρο.baseband 4.11.08 χωρις κρατημενα shsh

#39   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/01/2012 - 10:49

οκ iMarilina θα μου ξεκλειδωσεις ενα Iphone4 απο AT&T τοτε?αφου τα ξεκλειδωνεις χαλαρα αν μου το ξεκλειδωσεις σου δινω 80 ευρο.baseband 4.11.08 χωρις κρατημενα shsh



1. Δεν ξεκλειδωνει η 4.11.08 baseband
2. Δεν εχει σημασία αν ειναι κρατημένα shsh ή όχι γιατί και να ήταν και να κατέβαινε ιος απο την 5 καπου αλλού, η baseband δεν αλλάζει και δε γινεται downgrade.

Αν ποτέ ασχοληθεί κάποιος και βγάλει unlock, θα σε βοηθήσω ευχαρίστως να το ξεκλειδώσεις, αλλα χωρίς λεφτά. Δεν είναι δουλειά μου αυτό, χομπυ είναι.

ΥΓ: μη μου πουλάς εξυπνάδα τώρα για το οτι υπάρχει διαδικασία για τα άλλα τηλέφωνα, δε θα καθομουνα να εξηγήσω στον φιλο που προφανώς δεν ξερει καθολου απο ξεκλειδωματα το ποιες baseband και πού ξεκλειδώνουν. Αλλο προσπαθουσα να του πω.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 08/01/2012 - 10:50

Whatsapp doc?

#40   tsigris

tsigris

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2012 - 10:54

Καλημέρα και απο εμένα παιδιά λοιπόν έχω μια περίπτωση που ακόμα προσπαθώ να την καταλάβω αλλα τίποτα...λοιπόν έχω έναν γνωστό (απο Αλβανία δεν λέει κάτι αυτο) και έχει ένα iPhone 4 16g κλειδωμενο απο Αγγλία και το λειτουργούσε με μια gevey (την είχα πάρει εγω για αυτόν) λοιπόν παει Αλβανία για διακοπές Χριστουγέννων και γυρνάει με ένα κινητο στην 5.0.1 unlock και του λέω τι και πως;και μου λέει βρήκα έναν μου τα κάνει για πάντα unlock απο 80 μέχρι 120 ευρώ..τώρα περιμένουμε ποτέ θα ξαναπάρει για να του δώσουμε το κινητο του κουμπάρου μου...

#41   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/01/2012 - 10:59

Καλημέρα και απο εμένα παιδιά λοιπόν έχω μια περίπτωση που ακόμα προσπαθώ να την καταλάβω αλλα τίποτα...λοιπόν έχω έναν γνωστό (απο Αλβανία δεν λέει κάτι αυτο) και έχει ένα iPhone 4 16g κλειδωμενο απο Αγγλία και το λειτουργούσε με μια gevey (την είχα πάρει εγω για αυτόν) λοιπόν παει Αλβανία για διακοπές Χριστουγέννων και γυρνάει με ένα κινητο στην 5.0.1 unlock και του λέω τι και πως;και μου λέει βρήκα έναν μου τα κάνει για πάντα unlock απο 80 μέχρι 120 ευρώ..τώρα περιμένουμε ποτέ θα ξαναπάρει για να του δώσουμε το κινητο του κουμπάρου μου...



Ναι αυτός το κατάφερε επειδή το κινητό ήταν από Αγγλία προφανώς από κάποιο πάροχο που δέχεται να το ξεκλειδώσει.

Στης Αμερικής τα κινητά δεν γίνεται αυτό.
Whatsapp doc?

#42   tsigris

tsigris

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2012 - 11:05

Μάλλον δηλαδή ο Κουμπαρος μου που το έχει αγοράσει απο Καναδά να μην ελπίζει ε;

#43   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/01/2012 - 11:06

Μάλλον δηλαδή ο Κουμπαρος μου που το έχει αγοράσει απο Καναδά να μην ελπίζει ε;

εξαρτάται τον πάροχο. Αλλα δύσκολα. Ειναι κλειδωμένο κι αυτουνού; Τί baseband εχει;
Whatsapp doc?

#44   tsigris

tsigris

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2012 - 11:08

Έχει 4.3.5 firmware λειτουργεί το κινητο με gevey αλλα έλεγα για να παει στην iOS 5 κάποια στιγμή

#45   gsouri

gsouri

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2012 - 11:12

Καλημέρα και απο εμένα παιδιά λοιπόν έχω μια περίπτωση που ακόμα προσπαθώ να την καταλάβω αλλα τίποτα...λοιπόν έχω έναν γνωστό (απο Αλβανία δεν λέει κάτι αυτο) και έχει ένα iPhone 4 16g κλειδωμενο απο Αγγλία και το λειτουργούσε με μια gevey (την είχα πάρει εγω για αυτόν) λοιπόν παει Αλβανία για διακοπές Χριστουγέννων και γυρνάει με ένα κινητο στην 5.0.1 unlock και του λέω τι και πως;και μου λέει βρήκα έναν μου τα κάνει για πάντα unlock απο 80 μέχρι 120 ευρώ..τώρα περιμένουμε ποτέ θα ξαναπάρει για να του δώσουμε το κινητο του κουμπάρου μου...


απο Αμερικη δεν παιζει να μπορει να το κανει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες