Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Official unlock παροχων σε ολο τον κοσμο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
420 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   spertoy

spertoy

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2012 - 12:57

κλειδωμενο τηλεφωνο απο αμερικη at&t με 4.11.08 μπορει να ξεκλειδωθει στην αγγλια απο παροχο επισημα(πχ vodafone) και να λειτουργησει ελλαδα κανονικα? Υπαρχει κανεις που το εχει κανει?

Τελευταία επεξεργασία από: spertoy, 09/01/2012 - 12:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 09/01/2012 - 13:02

κλειδωμενο τηλεφωνο απο αμερικη at&t με 4.11.08 μπορει να ξεκλειδωθει στην αγγλια απο παροχο επισημα(πχ vodafone) και να λειτουργησει ελλαδα κανονικα? Υπαρχει κανεις που το εχει κανει?



Από όσο ξέρω η AT&T δεν προσφέρει official unlock. Άρα θα μείνει κλειδωμένο!

#48   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 09/01/2012 - 13:03

κλειδωμενο τηλεφωνο απο αμερικη at&t με 4.11.08 μπορει να ξεκλειδωθει στην αγγλια απο παροχο επισημα(πχ vodafone) και να λειτουργησει ελλαδα κανονικα? Υπαρχει κανεις που το εχει κανει?

μονο ο παροχος του τηλεφωνου μπορει (αν θελει) να κανει ξεκλειδωμα. Η ΑΤ&Τ και γενικα οι Αμερικάνικοι δεν το κανουν
Whatsapp doc?

#49   batjump

batjump

    iPH Contributor

  • 1.467 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/01/2012 - 13:04

κλειδωμενο τηλεφωνο απο αμερικη at&t με 4.11.08 μπορει να ξεκλειδωθει στην αγγλια απο παροχο επισημα(πχ vodafone) και να λειτουργησει ελλαδα κανονικα? Υπαρχει κανεις που το εχει κανει?


ναι ο Τσακ Νορις
πλακα μας κανεις τωρα ετσι?

εσυ που εισαι γιος της μανας σου χωρις τεχνητη γονιμοποιηση
μπορεις να αναγνωριστεις και να εισαι και γιος μιας
αλλης μανας με εξεταση dna (imei στην περιπτωση μας)

οτι σας κατεβαινει στο κεφαλι ρωτατε χωρις να σκεφτείτε ή να διαβάσετε το τοπικ

απλα ρωτατε και εμεις απλα γραφουμε και εσεις μας γραφετε...

ειλικρινα δεν εχω λογια


Λοιπον
ΟΧΙ δεν γινεται αυτο που λες

#50   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 09/01/2012 - 13:04

Μάλλον δηλαδή ο Κουμπαρος μου που το έχει αγοράσει απο Καναδά να μην ελπίζει ε;


Δεν ξέρω τι γίνεται μέσω e-bay και αν γίνεται να το ξεκλειδώσει από εκεί! Ενημερωτικά πάντως, όσον αφορά εμένα και το μηλόφωνο μου, το οποίο αγόρασα με contract από την αγγλική Vodafone, όταν ζήτησα official unlock δεν είχα κανένα πρόβλημα και κυρίως μου το έκανε ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ. Ενδεχομένως στους pay monthly ( συμβολαίου ) πελάτες δεν χρεώνει κάποια παραπάνω ταρίφα για το ξεκλείδωμα και να την χρεώνει στους κατόχους καρτοκινητής.

#51   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 09/01/2012 - 13:07

Δεν ξέρω τι γίνεται μέσω e-bay και αν γίνεται να το ξεκλειδώσει από εκεί! Ενημερωτικά πάντως, όσον αφορά εμένα και το μηλόφωνο μου, το οποίο αγόρασα με contract από την αγγλική Vodafone, όταν ζήτησα official unlock δεν είχα κανένα πρόβλημα και κυρίως μου το έκανε ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ. Ενδεχομένως στους pay monthly ( συμβολαίου ) πελάτες δεν χρεώνει κάποια παραπάνω ταρίφα για το ξεκλείδωμα και να την χρεώνει στους κατόχους καρτοκινητής.


ΑΛΛΟ Ευρωπη.

Μην τα μπλεκεις φίλε μου. Απο Αμερική/Καναδά κλειδωμένα ΜΑΚΡΥΑ!
Whatsapp doc?

#52   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/01/2012 - 13:08

Μάλλον δηλαδή ο Κουμπαρος μου που το έχει αγοράσει απο Καναδά να μην ελπίζει ε;


Σε ποιόν πάροχο είναι κλειδωμένο στον Καναδά;

#53   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 09/01/2012 - 13:09

ναι ο Τσακ Νορις
πλακα μας κανεις τωρα ετσι?

εσυ που εισαι γιος της μανας σου χωρις τεχνητη γονιμοποιηση
μπορεις να αναγνωριστεις και να εισαι και γιος μιας
αλλης μανας με εξεταση dna (imei στην περιπτωση μας)

οτι σας κατεβαινει στο κεφαλι ρωτατε χωρις να σκεφτείτε ή να διαβάσετε το τοπικ

απλα ρωτατε και εμεις απλα γραφουμε και εσεις μας γραφετε...

ειλικρινα δεν εχω λογια


Λοιπον
ΟΧΙ δεν γινεται αυτο που λες


Bat, clain main φιλαράκι, μην εκνευρίζεσαι!! Ξέρω ότι τα έχουμε χιλιοπεί αλλά και τι να κάνουμε!!

Όσον αφορά το unlock που ζητάς spertoy ακόμα και σε jailbroken συσκευή δεν θα λειτουργεί το μηλόφωνο παρά μόνο σαν ipod καθώς ούτε unlock έχει βγει για αυτή την baseband (μέσω ultrasn0w εννοώ, για jailbroken συσκευές), αλλά είναι και αμερικάνικο!! Ψάξε αν θες e-bay να δεις αν παίζει κανένα unlock official. Αλλά να ξέρεις ότι μάλλον θα τα σκάσεις χοντρά αν θες να το κάνεις!!

#54   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 09/01/2012 - 13:11

ΑΛΛΟ Ευρωπη.

Μην τα μπλεκεις φίλε μου. Απο Αμερική/Καναδά κλειδωμένα ΜΑΚΡΥΑ!


Ναι Μαριλίνα μου το γνωρίζω αυτό και το είχα ψάξει αρκετά γιατί σκεφτόμουν να πάρω το 4αρι από αμερική, πριν το καλοκαίρι που μας πέρασε!! Αλλά δεν έκανα καμία τέτοια κίνηση φοβούμενος την κλειδωμένη συσκευή!!

Καλημέρα σου!! :) ::)

#55   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 09/01/2012 - 13:16

Ναι Μαριλίνα μου το γνωρίζω αυτό και το είχα ψάξει αρκετά γιατί σκεφτόμουν να πάρω το 4αρι από αμερική, πριν το καλοκαίρι που μας πέρασε!! Αλλά δεν έκανα καμία τέτοια κίνηση φοβούμενος την κλειδωμένη συσκευή!!

Καλημέρα σου!! :) ::)



Aντικαλημέρα!

Μονο αν το πάρεις απο Official Apple Store και να ειναι factory unlocked, εκει θα εισαι οκ!
Whatsapp doc?

#56   spertoy

spertoy

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2012 - 13:22

η ερωτηση

i must tell you that i am in greece, i have a contract with vodafone greece with another phone and i want to know if you can unlock my locked in at& usa iphone 4, to use it in greece with vodafone number i allready have.my iphone 4 never been used . if you can unlock it i can pay you the charge of 19,99 and i will wait for your instructions to do that

η απαντηση

Thank you for writing to Vodafone customer services.

I would like to inform you that there will be a charge of £19.99 for the unlock code. As currently you do not have a Vodafone connection, I would suggest you to take a Pay As You Go connection and top it up with £20 so that we can deduct the charges. You then need to register online on the Vodafone site and then get back to us for the unlock code.

Once you register your account on the Vodafone site and have the calling credit, please reply to this email and I’ll be pleased to provide you with your unlock code.


ΝΟΡΙΣ ? ΤΣΑΚ ? Γιατι εκνευριζεσαι? σε αναγκασε κανεις να απαντησεις? δεν εχεις λογια αλλα εχεις λεξεις? απαντωντας προσφερεις τις γνωσεις σου την αποψη σου μια βοηθεια...αν ειναι να βγαλεις τα νευρα σου τη ξινιλα σου τα προβληματα σου μαλλον κανεις κατι λαθος εσυ...

#57   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 09/01/2012 - 13:29

η ερωτηση

i must tell you that i am in greece, i have a contract with vodafone greece with another phone and i want to know if you can unlock my locked in at& usa iphone 4, to use it in greece with vodafone number i allready have.my iphone 4 never been used . if you can unlock it i can pay you the charge of 19,99 and i will wait for your instructions to do that

η απαντηση

Thank you for writing to Vodafone customer services.

I would like to inform you that there will be a charge of £19.99 for the unlock code. As currently you do not have a Vodafone connection, I would suggest you to take a Pay As You Go connection and top it up with £20 so that we can deduct the charges. You then need to register online on the Vodafone site and then get back to us for the unlock code.

Once you register your account on the Vodafone site and have the calling credit, please reply to this email and I’ll be pleased to provide you with your unlock code.


ΝΟΡΙΣ ? ΤΣΑΚ ? Γιατι εκνευριζεσαι? σε αναγκασε κανεις να απαντησεις? δεν εχεις λογια αλλα εχεις λεξεις? απαντωντας προσφερεις τις γνωσεις σου την αποψη σου μια βοηθεια...αν ειναι να βγαλεις τα νευρα σου τη ξινιλα σου τα προβληματα σου μαλλον κανεις κατι λαθος εσυ...


Αν μπορούν να στο ξεκλειδώσουν, θα πρέπει να πάρεις μια κάρτα από την αγγλική Vodafone, να βάλεις 20 GBP και να τα τραβήξουν από εκεί!! Ξαναρώτησε του για να επιβεβαιώσεις αν μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο στα σίγουρα!! Δηλαδή να σου ξεκλειδώσουν αυτοί το αμερικάνικο ΑΤ&Τ!! Αν και από την στιγμή που θα λειτουργεί με δικό τους αριθμό (της Vodafone δηλαδή) ενδεχομένως να μπορεί να έρθει σε επικοινωνία η ίδια με ΑΤ&Τ και να το ξεκλειδώνει, ή να το κάνει η ίδια μόνη της χωρίς να την νοιάζει που είναι κλειδωμένο!! Όπως και να έχει, σιγουρέψου ότι κατάλαβαν τι τους είπες και μετά θα βρούμε μια άκρη να ενεργοποιήσουμε το τηλέφωνο!

#58   spertoy

spertoy

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2012 - 13:33

εχω καταλαβει την διαδιακασια οπως την λενε, εχω στειλει αλλα 2-3 μειλ ωστε να διευκρινισω οτι μετα το unlock θα δουλευει κανονικα ελλαδα με εδω παροχο αλλα δεν εχουν στελει σαφη απαντηση, για αυτο και η ερωτηση...(ενοχληθηκαν βεβαια καποιοι...)

#59   batjump

batjump

    iPH Contributor

  • 1.467 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/01/2012 - 13:39

η ερωτηση

i must tell you that i am in greece, i have a contract with vodafone greece with another phone and i want to know if you can unlock my locked in at& usa iphone 4, to use it in greece with vodafone number i allready have.my iphone 4 never been used . if you can unlock it i can pay you the charge of 19,99 and i will wait for your instructions to do that

η απαντηση

Thank you for writing to Vodafone customer services.

I would like to inform you that there will be a charge of £19.99 for the unlock code. As currently you do not have a Vodafone connection, I would suggest you to take a Pay As You Go connection and top it up with £20 so that we can deduct the charges. You then need to register online on the Vodafone site and then get back to us for the unlock code.

Once you register your account on the Vodafone site and have the calling credit, please reply to this email and I’ll be pleased to provide you with your unlock code.


ΝΟΡΙΣ ? ΤΣΑΚ ? Γιατι εκνευριζεσαι? σε αναγκασε κανεις να απαντησεις? δεν εχεις λογια αλλα εχεις λεξεις? απαντωντας προσφερεις τις γνωσεις σου την αποψη σου μια βοηθεια...αν ειναι να βγαλεις τα νευρα σου τη ξινιλα σου τα προβληματα σου μαλλον κανεις κατι λαθος εσυ...



Αν μπορούν να στο ξεκλειδώσουν, θα πρέπει να πάρεις μια κάρτα από την αγγλική Vodafone, να βάλεις 20 GBP και να τα τραβήξουν από εκεί!! Ξαναρώτησε του για να επιβεβαιώσεις αν μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο στα σίγουρα!! Δηλαδή να σου ξεκλειδώσουν αυτοί το αμερικάνικο ΑΤ&Τ!! Αν και από την στιγμή που θα λειτουργεί με δικό τους αριθμό (της Vodafone δηλαδή) ενδεχομένως να μπορεί να έρθει σε επικοινωνία η ίδια με ΑΤ&Τ και να το ξεκλειδώνει, ή να το κάνει η ίδια μόνη της χωρίς να την νοιάζει που είναι κλειδωμένο!! Όπως και να έχει, σιγουρέψου ότι κατάλαβαν τι τους είπες και μετά θα βρούμε μια άκρη να ενεργοποιήσουμε το τηλέφωνο!


δες την φωτο
iphone στην at&t δεν ξεκλειδωνει
εγω προσπαθω να βοηθω οσο μπορω
αλλα πραγματα χιλιοειπωμένα
βαρέθηκα να τα καναλεω
και εκνευρίζομαι και λιγο που αναγκάζομαι να τα
ξανα λεω
ποσο μαλλον στο τοπικ που εχω κανει εγω και θα επρεπε να το ειχες διαβασει προσεκτικά για να ποσταρεις σε αυτο

δεν μπορω να δεχτω την απαντηση που σου εδωσαν
καθως νομιζω οτι δεν εχουν καταλαβει τι τους λες

πες τους

i have an iphone 4 locked to at&t carrier with an contract .
can you unlock it so i can use it with vodafone greece?

να δουμε τι θα σου απαντησουν

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  index.jpg   76,01KB   25 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: batjump, 09/01/2012 - 13:40


#60   batjump

batjump

    iPH Contributor

  • 1.467 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/01/2012 - 13:42

εχω καταλαβει την διαδιακασια οπως την λενε, εχω στειλει αλλα 2-3 μειλ ωστε να διευκρινισω οτι μετα το unlock θα δουλευει κανονικα ελλαδα με εδω παροχο αλλα δεν εχουν στελει σαφη απαντηση, για αυτο και η ερωτηση...(ενοχληθηκαν βεβαια καποιοι...)



δεν ενοχληθηκαν καποιοι πολλοι
εγω ενοχληθηκα
και συνεχιζεις να με ενοχλεις
ενω εγω συνεχιζω να
αφιερωνω χρονο να σου απανταω στις ερωτησεις που εχεις

Τελευταία επεξεργασία από: batjump, 09/01/2012 - 13:43


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες