Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απόπειρα Κλοπής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 12/12/2011 - 01:49

Αααχ Αμερική .. Η χώρα της νομικής τρέλας(Liebeck v. McDonald's Restaurants)
(a jury awarded $160,000 [2] to cover medical expenses and compensatory damages (in addition to $2.7 million in punitive damages)
Όλα αυτά επειδή ο καφές ήταν πολύ πιο ζεστός απο όσο θα έπρεπε και θα μπορούσε να προκαλέσει σοβαρές βλάβες :P



Ναι αστα. Και επισης ενας πατερας εκανε μηνυση στην Apple περισυ γιατι η κορη του εριξε το ιphone 4 της κατω και τοσπασε. Ο λογος; Επειδη στο κουτι δεν ελεγε οτι αν το ριξεις σπαει.
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 12/12/2011 - 01:51

Ναι αστα. Και επισης ενας πατερας εκανε μηνυση στην Apple περισυ γιατι η κορη του εριξε το ιphone 4 της κατω και τοσπασε. Ο λογος; Επειδη στο κουτι δεν ελεγε οτι αν το ριξεις σπαει.

πες μου οτι αποζημιωθηκε κιολας απ την apple να λιποθυμησω :lol:

#48   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/12/2011 - 01:52

Ισως πήγαινε να σκαλισει το μπαχτσέ της.... :lol: :lol: ::)


:lol: Χαχαχαχαχαχα

#49   katya

katya

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/12/2011 - 01:52

Αν τα έκανες αυτά εδώ πέρα μην πω τι θα έπαιρνες όποιον και να είχες δικηγόρο. Πολλοί είχαν καταπιεί στην Αμερική διάφορα αντικέιμενα ή ακόμα και απορρυπαντικά και μετά έκαναν μήνυση για ψυχική οδύνη επειδή δεν το έγραφε στα κουτιά,μπουκάλια κτλ.
edit: Οι γύφτοι και τσιγγάνοι νομίζω υπάγονται σε κάποιον ειδικό νόμο και κανείς δεν μπορεί να απλώσει χέρι πάνω τους. Και να σκοτώσουν δηλαδή στη δίκη θα υπάρχει πρόβλημα... Ποιός ηλίθιος έφτιαξε αυτούς τους νόμους ήθελα να ήξερα...

Τελευταία επεξεργασία από: katya, 12/12/2011 - 01:53


#50   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/12/2011 - 02:00

Στην Αμερική μπορει να αποζημιωθεις για το πιο κουλο πραγμα!!! Η ξαδερφη μου οταν ηταν μικρη πήγε να βάλει το χέρι της στις κυλιόμενες σκάλες στο Alexanders στη Νεα Υόρκη ! Στο τσακ τη πρόλαβε η θεία μου! Έκανε αγωγή στο κατάστημα ότι οι σκάλες δεν είχαν απαγορευτικό για τα μικρά παιδιά :blink: κ πήρε 1000$ αποζημίωση-τα οποία της τα βάλανε σε τράπεζα κ τα πήρε με τόκους στα 18!!

#51   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 12/12/2011 - 02:17

Χαχα με τον άλλον που τον άφησαν γυμνό ελιωσα. Ρε ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑΝ!

Δυστυχώς όντως οι εποχές άλλαξαν!
Και Αυτό με το παιδί που τον φάγανε για τη κάμερα πρέπει να το χουμε όλοι στο μυαλό μας! Υπάρχει κόσμος που σκοτώνει για το τίποτα και κανείς δεν δίνει σημασία γιατι το βλέπει στη τηλεόραση! Πρέπει να παθεις για να μάθεις ; Λίγη επιφύλαξη δεν βλάπτει.
Γιατι σιγά σιγά ο κόσμος που στην κηριολεξια πειναει εχει αρχίσει και πλυθενει, όταν πειναει κάποιος και κλέφτης θα γίνει και κάποιοι και δολοφόνοι, δυστυχώς δεν μπορούμε εμείς που προσέχουμε να κάνουμε τους άλλους που πανε κάπως πόιο <άνετοι> να αρχίζουν να νιαζοντε για τον εαυτό τους! Πόσο μάλλον μέσα απο ένα φόρουμ....

Και φυσικά μην περιμένετε απο την αστυνομία και τους περαστικούς ΤΙΠΟΤΑ , Μα τίποτα , ο κάθενας μας μόνος του είναι ...

Περιστατικό πριν απο 4 χρόνια

Ο αδελφός μου με ένα φίλο μου περναγαν την αερο γέφυρα στο Καραϊσκάκη που παει για μικρολιμανο, τους την πέφτουν 8 άτομα ( όσο υπερβολή κ αν ακούγεται εχει γίνει) ζητάνε τα κινητά και τα δίνουν .τους λένε φύγετε . Μετα απο κάτι Δεύτερα αλλάζουν γνώμη και αρχίζουν να τους κυνηγάνε! Πιάνουν τον φίλο μου, και τον κατάντησαν με ποσά ράμματα στο κεφάλι , να είναι το παιδι με τα αίματα στο κεφάλι απέναντι άπ τον ηλεκτρικό και να στάζει αίμα απο παντού · περναγαν ποσά αμάξια και κανείς δεν έδινε σημασία ! Εν τελεί ένα παιδι συνομήλικο πήγε και τον βοήθησε και πήρε τον πατέρα του τηλέφωνο, μερικά λεπτά πριν γίνει Αυτό ο αδελφός μου είχε βρει ένα περιπολικό εκει κοντά και όταν είπε στον αστυνομικό τι είχε γίνει αυτός απάντησε " δεν μου επιτρέπεται να βγω απο το περιπολικό"
Φυσικά και Οι δυο αστυνομικοί ήξεραν ότι κόντρα σε 8 άτομα δεν μπορούν να πανε με τα γκλοπ. Όποτε αναγκάστηκα η Μονή λύση είναι το όπλο. Κάτι που και να το βγάλει όλοι ξέρουν πλέον έναν γαματο νομό που δεν ξέρω ποιος τον εχει βγάλει που δηλώνει ξεκάθαρα ότι: ο αστυνομικός δεν μπορεί να βγάλει όπλο και να πυροβόλησει (ούτε στον αέρα μάλλον ) εάν δεν εχει δεχτεί πόιο πριν πυροβολισμό .... " θα κάτσει να φάει ξύλο ο αστυνομικός για κάποιον που δε ξέρει ;; Όχι βέβαια .. Δεν είναι και η δουλειά του δα!

Όποτε ο αστυνομικός "" τυπικά" δε μπορούσε να κάνει τίποτα ! Ενταξει τι επηδει ένα παιδι 20 ετών κάτι μέτρα πόιο κάτω είχε φτάσει κοντά στο θάνατο; Και τι έγινε κόσμος πεθάνει κάθε μέρα ....

Συμπεράσματα δικά σας

Μπορείτε βέβαια να ελπιζετε στους Δίας , μιας , και ότι άλλη ομάδα έχουν βγάλει αλλα στη θέση σας δε θα περίμενα και πολλα!


Sent from iPhone τέσσερο using tapatalk!

#52   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 12/12/2011 - 02:26

πάντως στο θέμα της απόπειρας κλοπής δεν ξέρω τι θα κάνα
έχω σκευτεί πολλά σενάρια , ή θα έτρεχα , η θα τους έδερνα, ή θα το έδινα το κινητο..
εν τέλει δεν ξέρω.. ευχόμε να μην χρειαστεί να βρεθώ στο σημειο να "χρειαστεί" να πάρω απόφαση!

και κάτι αλλο που ήθελα να συμπληρώσω αλλα ξέχασα!

δεν θα ξεχάσω ποτε έναν παππουκα που ειπε στις ειδήσεις

"ναι λέει, πήρα ενα όπλο απο εναν αλλοδαπο στην ομόνοια με 300Ε, ας κάνει η αστηνομία την δουλειά τις να το πετάξω" ;)

#53   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 12/12/2011 - 10:19

πάντως στο θέμα της απόπειρας κλοπής δεν ξέρω τι θα κάνα
έχω σκευτεί πολλά σενάρια , ή θα έτρεχα , η θα τους έδερνα, ή θα το έδινα το κινητο..
εν τέλει δεν ξέρω.. ευχόμε να μην χρειαστεί να βρεθώ στο σημειο να "χρειαστεί" να πάρω απόφαση!

και κάτι αλλο που ήθελα να συμπληρώσω αλλα ξέχασα!

δεν θα ξεχάσω ποτε έναν παππουκα που ειπε στις ειδήσεις

"ναι λέει, πήρα ενα όπλο απο εναν αλλοδαπο στην ομόνοια με 300Ε, ας κάνει η αστηνομία την δουλειά τις να το πετάξω" ;)



Tετοια κάνουνε και στην Αμερική ομως και πάνε και σκοτώνονται παιδάκια στα σπίτια γιατι βρήκαν το όπλο του μπαμπά, η πάνε και παίρνουνε όπλα και κάνουνε λίμπα τα σχολεία (οπως το Columbine).
Whatsapp doc?

#54   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 12/12/2011 - 10:59

Tετοια κάνουνε και στην Αμερική ομως και πάνε και σκοτώνονται παιδάκια στα σπίτια γιατι βρήκαν το όπλο του μπαμπά, η πάνε και παίρνουνε όπλα και κάνουνε λίμπα τα σχολεία (οπως το Columbine).



καλά μη μου λες οτι να νε και εγώ σε σπίτι με πόσα οπλά μεγάλωσα δεν έπαθε ποτε κανεις τίποτα.

τωρα για την αμερική δεν ξέρω τι παίζει ... ισως φτεν τα παιδια που έχουν ψυχολογικά ή οι γονείς που είναι ανευθηνοι

#55   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 12/12/2011 - 11:25

Εγώ έχω μεγαλώσει κ συνεχίζω κ μένω ακόμα (30άρης) σε γειτονια του κέντρου της Αθήνας. Κακόφημη. Η αστυνόμευση ήταν πάντοτε ανύπαρκτη, οι μετανάστες άπειροι κ τπωρα τελευταία έχουμε κ πιάτσα με "κυρίες" λίγο παρακατω! Οι κλοπές είναι πολλές. Ιδιαίτερα στα αυτοκίνητα. Εμένα μου το κατσαβίδωσαν φέτος -χωρίς να καταφέρουν να μπουν- κ του αδερφού μου το άνοιξαν. Του πατέρα μου το εταιρικό του σπάσανε το τζάμι πρόπερσι, του κολλητού του αδερφού μου πέρσι κ ενός γνωστού του το ανοίξανε 3 φορές σε ένα μήνα. Τη μία φορά του κλέψανε τη στολή του καράτε κ τη τελευταία φορά βρήκε πακιστανό να κοιμάται στη θέση του συνοδηγού!!!!!! Είναι αλήθεια! Τηλεφώνησε στο 100 κ τους το πε κ του απαντήσανε ότι θα στείλουνε κάποιον αμέσως κ να μην τον πειραξει/χτυπήσει γιατι θα εχει δίωξη. Αποτέλεσμα, η αστυνομία ήρθε καμια ώρα αργότερα κ ο ληστής την είχε κάνει σαν κύριος. Επίσης απο γνωστό αστυνομικό μάθαμε ότι πλέον δεν έχουνε τα απαραιτητα να κάνουνε τη δουλεια τους!!! Αφηστε που πληρωνονται με 700€!

Πρεπει να έχουμε όλοι μας τα μάτια μας 14! Να μην περναμε απο σκοτεινους δρόμους, να μην παρκαρουμε σε ερημιες, να μην κυκλοφορουμε στο κέντρο νυχτερινες ωρες κλπ κλπ κλπ που τα ξερετε όλοι. Όχι να παρουμε όπλα ομως! Υπαρχει η πολιτεια που οφειλει να μας προστατευει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 12/12/2011 - 11:30


#56   sixtypounder

sixtypounder

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:sixtypounder

Δημοσίευση 12/12/2011 - 11:29

πάντα για κάποιο περίεργο λόγο ο κύριος υπεύθηνος καταλύγει να είναι το κρατος. δηλαδή ο κανένας ....


(*πακιστανός στη θέση του συνοδηγου... χαχαχαχα... επρεπέ να τον αφήκεις ... κρίμα είναι :lol: :lol: )

#57   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 12/12/2011 - 11:33

(*πακιστανός στη θέση του συνοδηγου... χαχαχαχα... επρεπέ να τον αφήκεις ... κρίμα είναι :lol: :lol: )


Γιατί που του κλεψανε τη στολη του καρατε;;;;; Ρε συ εδω όλοι ειναι ψιλιασμενοι κ δεν αφηνουν τιποτα στα αυτοκινητα οποτε κυριως πρεζονια κλεβουν μηπως βρουν κανα ψιλο για τη δοση τους.
Φίλε το παιδί αυτό τί έχει ακούσει από την παρέα του δεν φαντάζεσαι! Χαχαχαχα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#58   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 12/12/2011 - 11:34

Στην Αμερική μια γριά αφού έπλενε το σκύλο της τον έβαζε μέσα στον φούρνο αφου τον προθέρμανε σε πολύ χαμηλή φωτιά και τον στέγνωνε. Κάποια στιγμή αγόρασε φούρνο μικροκυμάτων. Επειδή δεν ήξερε να τον χρησιμοποιεί τον προγραμάτισε για 20' και έβαλε το σκύλο για στέγνωμα. Μπορείτε να φανταστείτε τι έπαθε ο σκύλος. Λοιπόν η γριά έκανε μύνηση στην εταιρεία που έβγαζε τον φούρνο μικροκυμάτων γιατί δεν ανέφερε πουθενά ότι απαγορεύεται να χρησιμοποιείται για ζώα. Φυσικά κέρδισε μια τρελή αποζημίωση.

Είναι αλήθεια απλά δεν θυμάμαι την εταιρεία.


Sent from my iPhone4s using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 12/12/2011 - 11:44


#59   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/12/2011 - 11:56

Τη μία φορά του κλέψανε τη στολή του καράτε

Κινέζος μάλλον θα ήτανε......! :P

#60   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/12/2011 - 12:22

OΛΟ το ποστο είναι για ΛΟΛ ΛΟΛ ΛΟΛ ΛΟΛ και αν δεν μπορειτε να υποστηριξετε μερικά πραγματα μην τα παιρνετε.. αν είναι να φευγουν μεντες οταν σας πλησιαζει καποιος???ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΤ :lol: ΛΟΛ ΛΟΛ ΛΟΛ ΛΟΛ ΛΟΛ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες