Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Dev-Team αναβαθμίζει το UltraSn0w για τη 5.0.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
122 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   JIMGUN

JIMGUN

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2011 - 14:13

Λοιπον βρηκα ενα πολυ επεξηγηματικο link και ελπιζω να βηθησει και αλλους !
Μεχρι το βραδυ θα σας πω και το αν δουλεψε για μενα !
Κατεβαζω τωρα την custom ipsw 5.0.1 για iPhone 3GS oldbootrom !

Check 3GS old boot rom and Update to iOS 5 Untethered

Τελευταία επεξεργασία από: JIMGUN, 23/12/2011 - 14:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Outlaw

Outlaw

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kxristop

Δημοσίευση 23/12/2011 - 18:08

Παιδιά είμαι εντελώς άσχετος με το θέμα αλλά μπορώ να πω το εξής. Το μηλόφωνο της κοπέλας μου ειναι σε 05.12.01 baseband και 3.1.3 iOS version. Υπάρχει κάποιος να μου εξηγήσει πολύ απλά, ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να το κάνω update σε οτι πιο σύγχρονο version μπορώ χωρίς να τις το καταστρέψω??? Ενημερώνω οτι είναι ένα iPhone 3g αγορασμένο στην Αγγλία (ήταν κλειδωμένο σε αγγλικό πάροχο) και το πήγα σε κατάστημα για να μου το κάνουν jb και unlock. Έχω δυνατότητες να καταλάβω σε πολύ απλές και αριθμημένες οδηγίες τι πρέπει να κάνω αρκεί να είναι ακριβείς και με την σειρά δοσμένες. Μπορείτε να βοηθήσετε για να μην πληρώνω 30αρια στα καταστήματα και για να μην ακούσω κραυγές απόγνωσης απο την κοπέλα μου αν το χαλάσω??? Εχω και Mac και Windows υπολογιστή. Help please. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

#78   alan79

alan79

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/12/2011 - 21:55

παιδια μια βοηθεια..προσπαθω να κανω ενα iphone 4 με bb 1.59.00 update και unlock apo 4.1 σε 5.0.1. εκανα custom ipsw με το τελευταιο redsnow, προχωρησα και εκανα custom update που εκανε κανονικα, αναγνωριζει το itunes το τηλ. αλλα σταματαει στη διαδικασια που λεει οτι δεν αναγνωριζει την sim και δεν μπορω να μπω στο menu για να επιλεξω cydia και ultrasnow. το τηλ. ειναι αμερικανικο ATT..τι λαθος κανω. οποιος μπορει να βοηθησει γιατι βλεπω να με διαολοστελνει βραδυατικο ο φιλος. ευχαριστω

#79   niav

niav

    iPH Elite Poster

  • 2.997 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:GioAth

Δημοσίευση 24/12/2011 - 21:58

iPhone 3GS iOS 5.0.1 bb 06.15.00 ξεκλειδωνει κανονικα ετσι ?

#80   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/12/2011 - 22:33

Yep.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#81   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/12/2011 - 22:34

Y.a.w..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#82   alan79

alan79

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/12/2011 - 22:41

καμια βοηθεια παιδια???

#83   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/12/2011 - 22:49

παιδια μια βοηθεια..προσπαθω να κανω ενα iphone 4 με bb 1.59.00 update και unlock apo 4.1 σε 5.0.1. εκανα custom ipsw με το τελευταιο redsnow, προχωρησα και εκανα custom update που εκανε κανονικα, αναγνωριζει το itunes το τηλ. αλλα σταματαει στη διαδικασια που λεει οτι δεν αναγνωριζει την sim και δεν μπορω να μπω στο menu για να επιλεξω cydia και ultrasnow. το τηλ. ειναι αμερικανικο ATT..τι λαθος κανω. οποιος μπορει να βοηθησει γιατι βλεπω να με διαολοστελνει βραδυατικο ο φιλος. ευχαριστω


Δες εδώ.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#84   niav

niav

    iPH Elite Poster

  • 2.997 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:GioAth

Δημοσίευση 24/12/2011 - 22:49

καμια βοηθεια παιδια???


ως προς τι ?

#85   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/12/2011 - 22:52

ως προς τι ?

ως προς το προηγουμενό του ποστ.
Whatsapp doc?

#86   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 24/12/2011 - 22:53

Παιδιά είμαι εντελώς άσχετος με το θέμα αλλά μπορώ να πω το εξής. Το μηλόφωνο της κοπέλας μου ειναι σε 05.12.01 baseband και 3.1.3 iOS version. Υπάρχει κάποιος να μου εξηγήσει πολύ απλά, ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να το κάνω update σε οτι πιο σύγχρονο version μπορώ χωρίς να τις το καταστρέψω??? Ενημερώνω οτι είναι ένα iPhone 3g αγορασμένο στην Αγγλία (ήταν κλειδωμένο σε αγγλικό πάροχο) και το πήγα σε κατάστημα για να μου το κάνουν jb και unlock. Έχω δυνατότητες να καταλάβω σε πολύ απλές και αριθμημένες οδηγίες τι πρέπει να κάνω αρκεί να είναι ακριβείς και με την σειρά δοσμένες. Μπορείτε να βοηθήσετε για να μην πληρώνω 30αρια στα καταστήματα και για να μην ακούσω κραυγές απόγνωσης απο την κοπέλα μου αν το χαλάσω??? Εχω και Mac και Windows υπολογιστή. Help please. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!


3g iphone, το καλύτερο ios ειναι το 3.1.3. Παει μεχρι 4.2.1 αλλα θα σερνεται. Αν θελεις να το κανεις παρ´ολα αυτά, στειλε πμ να σου δωσω οδηγούς.
Whatsapp doc?

#87   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/12/2011 - 22:54

iPhone 3GS iOS 5.0.1 bb 06.15.00 ξεκλειδωνει κανονικα ετσι ?


Kαλά, απο το μεσημέρι τόσοι σου απάντησαν πως ξεκλειδώνει, στο είπα και 'γω και ακόμα δεν το έκανες?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#88   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/12/2011 - 22:56

παιδια μια βοηθεια..προσπαθω να κανω ενα iphone 4 με bb 1.59.00 update και unlock apo 4.1 σε 5.0.1. εκανα custom ipsw με το τελευταιο redsnow, προχωρησα και εκανα custom update που εκανε κανονικα, αναγνωριζει το itunes το τηλ. αλλα σταματαει στη διαδικασια που λεει οτι δεν αναγνωριζει την sim και δεν μπορω να μπω στο menu για να επιλεξω cydia και ultrasnow. το τηλ. ειναι αμερικανικο ATT..τι λαθος κανω. οποιος μπορει να βοηθησει γιατι βλεπω να με διαολοστελνει βραδυατικο ο φιλος. ευχαριστω


Κάνε Hactivate με RedSn0w και μετα UltraSn0w.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#89   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/12/2011 - 22:57

δεν ειχα wifi.Αυριο θα το κανω :) Χαλαρωσε σε παρακαλω Νικο


Mια χαρά χαλαρός είμαι. Το οτι δεν έχεις WiFi, τι σχέση έχει με το να ρωτάς συνέχεια και παντού αν ξεκλειδώνει τη 06.15?

Που σου έχουν απαντησει τόσοι οτι γίνεται?

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 24/12/2011 - 22:58

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#90   alan79

alan79

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/12/2011 - 22:58

Δες εδώ.

το διαβασα..αλλα λυση δεν βρηκα και δεν ξερω τι κανω λαθος..εχω κολλησει στην ενεργοποιηση του κινητου, δεν μου αναγνωριζει sim και δεν μπορω να μπω στο μενου για μπω στο cydia και να χρησιμοποιησω ultrasnow. τα βηματα που εκανα ηταν τα εξης:
1) create custom ipsw 5.0.1 με redsnow
2) install custom ipsw
3)jailbrreak με επιλογη απο redsnow deactivate
και παει να μπει στο κινητο και κολλαει στην sim δεν την αναγνωριζει (δεν εχω της ATT)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες