Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Dev-Team αναβαθμίζει το UltraSn0w για τη 5.0.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
122 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/12/2011 - 23:01

το διαβασα..αλλα λυση δεν βρηκα και δεν ξερω τι κανω λαθος..εχω κολλησει στην ενεργοποιηση του κινητου, δεν μου αναγνωριζει sim και δεν μπορω να μπω στο μενου για μπω στο cydia και να χρησιμοποιησω ultrasnow. τα βηματα που εκανα ηταν τα εξης:
1) create custom ipsw 5.0.1 με redsnow
2) install custom ipsw
3)jailbrreak με επιλογη απο redsnow deactivate
και παει να μπει στο κινητο και κολλαει στην sim δεν την αναγνωριζει (δεν εχω της ATT)


Από άλλον υπολογιστή δοκίμασες..?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/12/2011 - 23:01

οκ σορρυ.Υπερβαλλω για να ειμαι σιγουρος . ανχωνομαο γτ το χαλασα μια φορα δε θελω και 2η να παθω τα ιδια ! , οτι απορια εχω θα σε ρωτησω πριν κανω καμια βλακεια και τρεχω παλι....Σορρυ και παλι αν γινομαι κουραστικος !


Σου έιπα και πρίν. Δε στη λέω. Ουτε να μου ζητάς συγγνώμη.

Απλά προσπαθω να καταλάβω, γιατι ρωτάς το ίδιο πράγμα ενω σου έχουμε απαντήσει.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#93   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/12/2011 - 23:02

το διαβασα..αλλα λυση δεν βρηκα και δεν ξερω τι κανω λαθος..εχω κολλησει στην ενεργοποιηση του κινητου, δεν μου αναγνωριζει sim και δεν μπορω να μπω στο μενου για μπω στο cydia και να χρησιμοποιησω ultrasnow. τα βηματα που εκανα ηταν τα εξης:
1) create custom ipsw 5.0.1 με redsnow
2) install custom ipsw
3)jailbrreak με επιλογη απο redsnow deactivate
και παει να μπει στο κινητο και κολλαει στην sim δεν την αναγνωριζει (δεν εχω της ATT)


Κάνε Hactivate με RedSn0w και μετα UltraSn0w.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#94   alan79

alan79

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/12/2011 - 23:04

Από άλλον υπολογιστή δοκίμασες..?

δεν μπορω τωρα να βρω αλλο υπολογιστη..τετοια ωρα. ειμαι με mac... παει στραβα? μηπως να μην επιλεξω το deactivate στο redsnow? και ειχα κανει μια χαρα unlock & jailbreak στο ιδιο τηλ. στην 4.1 πιο παλια. το pwnage tool δουλειει για 5.0.1?

#95   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/12/2011 - 23:08

Δοκίμασε να ανοίξεις ένα νέο χρήστη στον υπολογιστή σου και ξανά δοκίμασε.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#96   alan79

alan79

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/12/2011 - 23:10

Δοκίμασε να ανοίξεις ένα νέο χρήστη στον υπολογιστή σου και ξανά δοκίμασε.

ξανα restore και ολα τα σχετικα? θα το δοκιμασω...τελικα το deactivate σωστα το επελεξα η οχι? Σε ευχαριστω για την βοηθεια φιλε

#97   Outlaw

Outlaw

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:kxristop

Δημοσίευση 25/12/2011 - 16:15

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εφόσον μου λέτε οτι δεν αξίζει δεν θα προχωρήσω σε αναβάθμιση. Χρόνια πολλά σε όλους!

#98   galmakhs

galmakhs

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/12/2011 - 19:55

Kalispera.Exo iphone 3GS me ekdosi 06.15.00 kai os 5.0.1.
ekana jailbreak tin 5.0.1,ola ok.
kai meta evala to ultrasn0w 1.2.5 alla unlock den ginetai me tipota!
exei kaneis to idio provlima?kamia idea?
eyxaristo

#99   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 27/12/2011 - 19:58

Kalispera.Exo iphone 3GS me ekdosi 06.15.00 kai os 5.0.1.
ekana jailbreak tin 5.0.1,ola ok.
kai meta evala to ultrasn0w 1.2.5 alla unlock den ginetai me tipota!
exei kaneis to idio provlima?kamia idea?
eyxaristo



Μην γράφεις greeklish!
Έβαλες την official iOS 5.0.1;;;;

#100   galmakhs

galmakhs

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/12/2011 - 07:41

Μην γράφεις greeklish!
Έβαλες την official iOS 5.0.1;;;;



Ναι έβαλα την iOS 5.0.1 αλλά οχι με update απο το itunes.Κατέβασα το αρχείο και το έκανα με shift+restore απο το itunes.
Μετά έκανα το jailbreak με redsn0w 0.9.10b1.
Μετά έβαλα απο cydia το ultrasn0w 1.2.5.
Δεν βλέπει καθόλου την sim εκτός απο μια φορά που μου ζήτησε το pin της αλλά και πάλι δεν έκανε τίποτα μετά.
Καμιά ιδέα??

#101   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 28/12/2011 - 09:08

Ναι έβαλα την iOS 5.0.1 αλλά οχι με update απο το itunes.Κατέβασα το αρχείο και το έκανα με shift+restore απο το itunes.
Μετά έκανα το jailbreak με redsn0w 0.9.10b1.
Μετά έβαλα απο cydia το ultrasn0w 1.2.5.
Δεν βλέπει καθόλου την sim εκτός απο μια φορά που μου ζήτησε το pin της αλλά και πάλι δεν έκανε τίποτα μετά.
Καμιά ιδέα??



Αν διάβασες για το ultrasn0w λέει μακριά από τις official ipsw! Τώρα πρέπει να κάνεις reflash baseband


Also, some iPhone3GS users with the 06.15 baseband may have tried to install iOS5 using a stock IPSW (even though you should never ever try to use a stock IPSW if you’re an ultrasn0w unlocker). If you did try this, your baseband is probably in an inconsistent state, and you’ll need to reflash the 06.15 baseband again (using redsn0w). Be very careful if you use redsn0w to reflash the iPad baseband — don’t interrupt the process! And please avoid using stock IPSWs in the future :) Unlockers should never go near stock IPSWs.

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 28/12/2011 - 09:09


#102   godblessed

godblessed

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Twitter:@godblessed13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2011 - 14:04

γεια σας.εχω καιρο να ασχοληθω με unlock και δν θυμαμαι κ πολλα,δν θελω να το χαλασω κιολας.σε λιγες ωρες περιμενω ενα iphone3gs της αδερφης μου,new bootrom στην 4.3.3 νομιζω η λιγο πιο πισω με ββ6.15.00. κατεβαζω τωρα ενα custom ipsw που δημοσιευεσε καποιος φιλος λιγο πιο πανω που ελεγε οτι εχει επιλεχθει preserve bb και hacktivate μιας και δν εχουμε τη σιμ απο γαλλια.τωρα για να περασω την custom ετσι οπως ειναι απλως παω shift restore με itunes η πρεπει να κανω κατι αλλο με redsn0w η αυτο το κανω μετα για jailbreak?αν μπορει καποιος να μου πει η να μου δωσει καποιο link να το διαβασω εγω,που να ναι α3ιοπιστο ομως γτ οπως ειπα δν θελω να το χαλασω μιας και τωρα δουλευει gg(εκτος του gps)!ευχαριστω.

#103   godblessed

godblessed

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Twitter:@godblessed13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2011 - 14:24

γεια σας.εχω καιρο να ασχοληθω με unlock και δν θυμαμαι κ πολλα,δν θελω να το χαλασω κιολας.σε λιγες ωρες περιμενω ενα iphone3gs της αδερφης μου,new bootrom στην 4.3.3 νομιζω η λιγο πιο πισω με ββ6.15.00. κατεβαζω τωρα ενα custom ipsw που δημοσιευεσε καποιος φιλος λιγο πιο πανω που ελεγε οτι εχει επιλεχθει preserve bb και hacktivate μιας και δν εχουμε τη σιμ απο γαλλια.τωρα για να περασω την custom ετσι οπως ειναι απλως παω shift restore με itunes η πρεπει να κανω κατι αλλο με redsn0w η αυτο το κανω μετα για jailbreak?αν μπορει καποιος να μου πει η να μου δωσει καποιο link να το διαβασω εγω,που να ναι α3ιοπιστο ομως γτ οπως ειπα δν θελω να το χαλασω μιας και τωρα δουλευει gg(εκτος του gps)!ευχαριστω.

στην 4.1 ειναι και ββ 6.15.00.

#104   galmakhs

galmakhs

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/12/2011 - 14:30

Αν διάβασες για το ultrasn0w λέει μακριά από τις official ipsw! Τώρα πρέπει να κάνεις reflash baseband


Also, some iPhone3GS users with the 06.15 baseband may have tried to install iOS5 using a stock IPSW (even though you should never ever try to use a stock IPSW if you’re an ultrasn0w unlocker). If you did try this, your baseband is probably in an inconsistent state, and you’ll need to reflash the 06.15 baseband again (using redsn0w). Be very careful if you use redsn0w to reflash the iPad baseband — don’t interrupt the process! And please avoid using stock IPSWs in the future :) Unlockers should never go near stock IPSWs.


Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.
Επειδή διάβασα κάποια πράγματα αλλά εξακολουθώ να έχω απορία έχω να ρωτήσω το εξής.
Με το redsn0w μπορώ να κάνω το reflash επιλέγωντας το "reflash the iPad baseband"? Και με αυτό δεν υπάρχει φόβος?
Και μετά απο αυτό κατεβάζω ultrasn0w και λογικά δουλεύει κανονικά??

#105   veteranos92

veteranos92

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2011 - 14:34

Παιδιά μην το μπλέκετε με τη baseband.

Οσοι έχουν 4άρι με 4.08.11 baseband ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να ξεκλειδώσουν, γιατί δεν υπάρχει Gevey που να υποστηρίζει αυτή τη baseband.


Εννοεις 4.11.08.... Αυτο ομως αμα ειναι ενα βημα πιο κοντα στο ξεκλειδωμα. Αποκλειεται να αφησουν τοσο κοσμο ξεκρεμαστο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες