Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ασφάλεια για Iphone "Γερμανός"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iKostis

iKostis

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/12/2011 - 16:48

Γερμανός επεισόδιο Δεύτερο. Με πήραν τηλέφωνο και με ενημέρωσαν ότι το τηλέφωνο που μου δίνουν είναι το δικό μου επισκευασμένο ενώ προχθές ήταν καινούργιο. Επισκευάστηκε με νέο λογικό κύκλωμα με νέο ιμει.
Περιμένω να συννενοηθούν με το τεχνικό τμήμα και θα ξανακαλέσουν. Πώς γίνεται το τηλέφωνο να είναι δικό από την μία και να είναι καινούργιο από την άλλη; Σχιζοφρενής προσωπικότητα το κινητό μου :mad:
Περιμένω το τρίτο ημίχρονο.


Δε νομίζω να επισκευασαν το δικό σου! Έτσι το λένε για να δικαιολογήσουν το imei

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   belial

belial

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/12/2011 - 17:10

δεν γνωρίζουν ούτε αυτοί, είναι ανακατασκευασμένο όχι από αυτούς αλλά από την apple νομίζω Ιρλανδία αν δεν κάνω λάθος
είναι ολοκαίνουργιο πάνε πάρτο εγώ το πήγα 4 φορές και απαιτούσα ανακατασκευασμένο

έχει επισκευαστεί από το service της Γερμανός αυτό μου αναφέρθηκε.

#18   TAKIS77

TAKIS77

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/12/2011 - 17:16

ετσι τα δινουν και δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα παραπάνω πηγαινε πάρτο και είσαι και τυχερός που παίρνεισ καινουργιο τηλέφωνο πριν λήξει η εγγύηση....Ξέρω φιλαρακι που τουσ έστειλε εξώδικο και στο τέλος δεν έκανε τίποτα βέβαια πήρε το ανακατασκευασμένο το οποίο είναι καινούριο σε χάρτινο κουτάκι κτλ αλλά έχασε τα 300ε του εξώδικου

#19   belial

belial

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/12/2011 - 19:06

ετσι τα δινουν και δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα παραπάνω πηγαινε πάρτο και είσαι και τυχερός που παίρνεισ καινουργιο τηλέφωνο πριν λήξει η εγγύηση....Ξέρω φιλαρακι που τουσ έστειλε εξώδικο και στο τέλος δεν έκανε τίποτα βέβαια πήρε το ανακατασκευασμένο το οποίο είναι καινούριο σε χάρτινο κουτάκι κτλ αλλά έχασε τα 300ε του εξώδικου

τάκη δεν πρόκειται για εγγύηση, πρόκειται για ασφάλεια.

#20   belial

belial

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2011 - 16:05

Τελικά έπρεπε να μπεί και το κερασάκι στην τούρτα για να κλείσει η χρονιά. Η συσκευή μου, που αρχικά είχε αντικατασταθεί με καινούργια, μετά είχε αλλαχθεί λογικό κύκλωμα... ναι μαντέψτε!
Δέν είναι πολύ δύσκολο ... έχουν αλλαχθεί και τα πάνω κάτω καπάκια (σήμερα το έμαθα κι αυτό!) όσο ζείς μαθαίνεις... Όμως δέν είναι η δική μου!!!
Θα μπορούσα να γράψω κι άλλα πολλά :mad: αλλά η υπόθεση έχει πάρει τον δρόμο της και δεν θα ήθελα να δώσω δικαιώματα.
Με λίγα λόγια,Μου επισκευάσαν την συσκευή κάποιου άλλου λοιπόν. Τόσο απλά.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μου δώσατε εδώ και για το ενδιαφέρον σας - συμβουλές.
"offtopic mode on"
Εύχομαι ο νέος χρόνος, να μας βρεί πιο κοντά στους ανθρώπους που αγαπάμε και μας αγαπάνε γεμάτους υγεία και αντοχή. Και πάνω απ'όλα να είμαστε άνθρωποι.
Σκεφτείτε ότι τον χρόνο που αφιερώνουμε σε άλλα πράγματα, τον χάνουμε από ανθρώπους που είναι δίπλα μας και περιμένουν καρτερικά λίγη από την προσοχή μας για να λάμψουν...

Τελευταία επεξεργασία από: belial, 30/12/2011 - 16:07


#21   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/12/2011 - 16:14

Τελικά έπρεπε να μπεί και το κερασάκι στην τούρτα για να κλείσει η χρονιά. Η συσκευή μου, που αρχικά είχε αντικατασταθεί με καινούργια, μετά είχε αλλαχθεί λογικό κύκλωμα... ναι μαντέψτε!
Δέν είναι πολύ δύσκολο ... έχουν αλλαχθεί και τα πάνω κάτω καπάκια (σήμερα το έμαθα κι αυτό!) όσο ζείς μαθαίνεις... Όμως δέν είναι η δική μου!!!
Θα μπορούσα να γράψω κι άλλα πολλά :mad: αλλά η υπόθεση έχει πάρει τον δρόμο της και δεν θα ήθελα να δώσω δικαιώματα.
Με λίγα λόγια,Μου επισκευάσαν την συσκευή κάποιου άλλου λοιπόν. Τόσο απλά.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μου δώσατε εδώ και για το ενδιαφέρον σας - συμβουλές.
"offtopic mode on"
Εύχομαι ο νέος χρόνος, να μας βρεί πιο κοντά στους ανθρώπους που αγαπάμε και μας αγαπάνε γεμάτους υγεία και αντοχή. Και πάνω απ'όλα να είμαστε άνθρωποι.
Σκεφτείτε ότι τον χρόνο που αφιερώνουμε σε άλλα πράγματα, τον χάνουμε από ανθρώπους που είναι δίπλα μας και περιμένουν καρτερικά λίγη από την προσοχή μας για να λάμψουν...



Βρε παιδι μου αυτό σημαινει "ανακατασκευασμενο"

Καινουρια καπακια μπρος πισω και καινουριο ΙΜΕΙ.

Τι δεν καταλαβες απο αυτο?
Whatsapp doc?

#22   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 30/12/2011 - 16:18

The neutrality of this article is disputed. Please see the discussion on the talk page. Please do not remove this message until the dispute is resolved. (December 2011)
Refurbishment is the process of maintenance or major repair of an item, either aesthetically or mechanically.
Refurbished products cannot be sold as new products in the US, which is why they are relabeled as refurbished or refreshed units even if they are good-as-new (if, for example, the unit was returned for some reason unrelated to the product itself, such as the customer changing their mind about the color). Refurbished items may have scratches, dents or other forms of cosmetic damage which do not affect the performance of the unit.[citation needed] However, some refurbished goods are actually "rebranded" new products called newfurbs. [1]
Refurbished products could possibly be the products which are returned by the customer within the return policy of the company which sold the product, without any defect with the product. Refurbished products are generally bench tested and certified by the authorized service centers of the company and then re-packaged, labeled as a Refurbished Product.
Refurbished electronics are products which have most often been returned to the manufacturer because it was unwanted or had some minor defect.[citation needed] The items are simply returned because most major retail superstores offer a 30 day money back guarantee on their products and there are those consumers that just simply take advantage of this liberal return policy.[citation needed] However, there is also a very good chance that the unit you receive may never have been used as it may have been a unit whose box was damaged or simply an overstock model that many retailers return to the manufacturers to make room for incoming models.[citation needed] When the electronic goods such as TVs, home theater systems, computers and other electronics have been returned in an undamaged and fully functional condition and although they are still in a brand new condition, due to legal reasons they cannot be marketed or sold as new.[citation needed] In such cases, where it is found to have a minor defect, the manufacturer rectifies this by replacing the defective component, or permanently repairing it.[2]
Whatsapp doc?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες