Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iCloud Storage .. Ποιο πακέτο έχετε στο λογαριασμό σας?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iCloud Storage .. Ποιο πακέτο έχετε στο λογαριασμό σας?

iCloud Storage

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#46   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2012 - 09:49

με το free

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/03/2012 - 14:57

Αυτό με την μπαταρία μπορεί όντως να κάνω λάθος μιας και δεν το χρησιμοποιώ.

Αλλά αν καταστραφεί ο υπολογιστής που λες, τι θα σου προσφέρει το icloud backup?

Αν είσαι με jailbreak το backup σου δεν ενδείκνυται να χρησιμοποιηθεί...

Για jb δεν ξερω μιας και δεν εχω κανει τωρα... Αλλα γενικα το λεω.. Πχ αν σου κλεψει καποιος το iphone και παρεις καινουριο.. Ή και χωρις να στο κλεψουν.. Αν απλα αλλαξεις συσκευη και παρεις πχ το iphone 5.. Επισης πχ εγω εχω ενα iphone και ενα ipad.. Παιζω ενα παιχνιδι στο iphone και μετα όταν το ανοιξω στο ipad, θα με βγαλει απο εκει που το ειχα αφησει στο iphone.. (αυτο μπορει να ισχυει και για εγγραφα, pages, numbers κτλ.. Φυσικα ακομα δεν υποστηριζεται απο ολες τις εφαρμογες)

Αν και λιγο ασχετο το τελευταιο γιατι μιλαωαμε κηριως για back up.. Όσο να ναι εγω νιωθω καλυτερα να εχω εκει το back up μου απο οτι στον υπολογιστη.. Μπορει να κολλησεις κανεναν ιο και να καταστραφουν ή να στον κλεψουν κα

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 03/03/2012 - 14:58


#48   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 03/03/2012 - 14:59

Ναι. Έφτιαξα ένα @me.com και έχω βάλει προώθηση από όλα τα εταιρικά mail σε αυτό και έχω ανεβάσει στο σύννεφο και όλο το αρχείο των παλαιών mail.
Όσο για το photostream, η αλήθεια είναι οτι έχω λίγες φώτογραφίες και δεν με πολυενδιαφέρει, νομίζω όμως οτι πιάνεται...

Δεν πιανεται, γιατι δεν αποθηκευονται για παντα στο συννεφο.. Ειναι για μοιρασμο κυριως.. Πχ να βγαλεις μια φωτο στο iphone και να μεταφερθει αυτοματα στο pc ή στο ipad. Στο συννεφο μενουν για 1 μηνα μονο οπως εχει αναφερθει ..


Ναι το free δε φτανει ουτε για πλακα...

Αλλα και παλι μονο με τα πολυ παραπανω θα ημουν οκ. Ειναι ασχημο το πως αναγκαζει η εταιρια να δωσεις τα εξτρα λεφτα αν εχεις 32 ή 64 giga συσκευη. Το icloud ειναι βελτιωση με αυτο που ειχε στο παρελθον (θυμαται κανενας πως το ελεγαν?) αλλα δεν ειναι τελειο στη καμια. Ειχα ξενερωσει που καθε φορα επρεπε να επελεγεις ενα-ενα τα apps που δε θες να αποθηκευσει το cloud.

Εγω το απενεργοποιησα... Θα περιμενω το update του ios. Δε κρινω οτι τα αξιζει τα λεφτα του, εξαλλου με την εξαρτηση που εχουν γενικα οι συσκευες με το itunes ειναι μικρο το κακο...


To mobile me εννοεις;

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 03/03/2012 - 15:02


#49   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 03/03/2012 - 15:27

5 gb φτανουν ακομα μαλλον θα βαλω 25gb σε λιγο

#50   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 03/03/2012 - 15:35

Για μια απλη ατομικη χρηση και οχι χρηση καποιου που εχει εταιρια ή μαγαζι τα 5 φτανουν π[ιστευω!Με τα 25 εισαι 100% καλυμενος!
XS Max 256 Gb Space Gray

#51   niklakis

niklakis

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Twitter:@Nick_Bourlai
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:niklakis2

Δημοσίευση 03/03/2012 - 16:24

εγω με τα 5 ειμαι απολυτα ικανοποιημενος βεβαια δεν κανω την ιδια χρηση με καποιον αλλον που μπορει να εχει ενα μαγαζι η μια επιχειριση

#52   kos75

kos75

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 03/03/2012 - 16:38

5g δεν μου χρειαζεται παραπανω




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες