Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S vs Samsung Galaxy Nexus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:14

καλησπερα μαγκες...ποιο λετε αναμεσα στα 2 και γιατι? εχω διλημμα αλλα θελω αντικειμενικες απαντησεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gpelekanos

gpelekanos

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:21

καλησπερα μαγκες...ποιο λετε αναμεσα στα 2 και γιατι? εχω διλημμα αλλα θελω αντικειμενικες απαντησεις

και τα 2 κάνουν παπάδες :excl:

#3   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:23

εδω μεσα ηρθες να ρωτησεις για αντικειμενικες απαντησεις??

#4   vampirios

vampirios

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:vampirios

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:23

Εδώ μέσα ψάχνεις αντικειμενικές απαντήσεις φίλε μου;;Κάτι μου λέει ότι το iPhone 4S είναι καλύτερο..Αντικειμενικά πάντα:P

#5   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:24

Το ζήτημα δηλαδή είναι Android vs iOS με λίγα λόγια.
Και σε αυτό μπορείς να απαντήσεις μόνο εσύ.
Το 4S όλοι ξέρουμε ότι είναι φοβερό, στο iPhonehellas είμαστε άλλωστε.
Το Nexus είναι φοβερό τηλέφωνο και πήρε και αναβάθμιση στο λειτουργικό.
Για μένα αξίζει αν θέλεις Android.

#6   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:28

Πως σκοπευεις να χρησιμοποιήσεις το κινητο;

#7   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:29

καλησπερα μαγκες...ποιο λετε αναμεσα στα 2 και γιατι? εχω διλημμα αλλα θελω αντικειμενικες απαντησεις


Πριν ψάξεις οτιδήποτε κοίτα αν σε βολεύει το μέγεθος

http://assets.gearli...-027_medium.jpg

#8   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:36

δε με νοιαζει το μεγεθος ισα ισα με φτιαχνει μια τετοια οθοναρα το πως θα το χρησιμοποιησω ειναι αλλο θεμα γιατι iphone ειχα εδω και 3 χρονια και παιχνιδια και εφαρμογες και hacks και internet ...το θεμα ειναι οτι εχω χρησιμοποιησει και το 4s για 25 μερες πριν το γυρισω πισω λογω προβληματων της συσκευης και δε ξερω το αλλο τι φαση ειναι σαν αισθηση..ξερει καποιος αν εχουν αναφερθει τιποτα θεματα παρομοια με κιτρινες οθονες η κατι αλλο ?

#9   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:36

Θα απαντησω σε κατι πολυ απλο..
Galaxy nexus... Φοβερο κινητο αλλα περιοριζεσαι σε 16gb μνημη γιατι 32gb δυσκολα βρισκεις ,μπαταρια 1750mAh και θελεις 3-4 ωρες για πληρη φορτιση!να το αφησεις μια ωρα στην φορτιση θα σε φορτωσει 20% μπαταρια!μν μου πειτε τιποτα το εχω δοκιμασει..
Iphone 4s πληθωρα επιλογων σε μνημες μεχρι και 64gb..και πληρη φορτιση σε 2 ωρες..!
Καλυτερο μαρκετ στο iOS καλυτερη εγγραφη βιντεο σε iphone 4s
Αποφασιζεις και παιρνεις αυτο που σε βολευει..!

#10   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:39

Θα απαντησω σε κατι πολυ απλο..
Galaxy nexus... Φοβερο κινητο αλλα περιοριζεσαι σε 16gb μνημη γιατι 32gb δυσκολα βρισκεις ,μπαταρια 1750mAh και θελεις 3-4 ωρες για πληρη φορτιση!να το αφησεις μια ωρα στην φορτιση θα σε φορτωσει 20% μπαταρια!μν μου πειτε τιποτα το εχω δοκιμασει..
Iphone 4s πληθωρα επιλογων σε μνημες μεχρι και 64gb..και πληρη φορτιση σε 2 ωρες..!
Καλυτερο μαρκετ στο iOS καλυτερη εγγραφη βιντεο σε iphone 4s
Αποφασιζεις και παιρνεις αυτο που σε βολευει..!

φιλε μου οκ με τη μπαταρια απο θεμα βιντεο 1080p τραβανε και τα 2 στη φωτογραφικη εχουν διαφορα...οσο για τη μνημη 16αρι θα επαιρνα και iphone ετσι και αλλιως ...ανεφερες τους μονους 2-3 λογους που δε με ενδιαφερουν για αυτα τα κινητα απο την αποψη οτι με ενδιαφερει πιο πολυ λειτουργικα το κινητο...σευχαριστω παντωσ

#11   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:40

δε με νοιαζει το μεγεθος ισα ισα με φτιαχνει μια τετοια οθοναρα το πως θα το χρησιμοποιησω ειναι αλλο θεμα γιατι iphone ειχα εδω και 3 χρονια και παιχνιδια και εφαρμογες και hacks και internet ...το θεμα ειναι οτι εχω χρησιμοποιησει και το 4s για 25 μερες πριν το γυρισω πισω λογω προβληματων της συσκευης και δε ξερω το αλλο τι φαση ειναι σαν αισθηση..ξερει καποιος αν εχουν αναφερθει τιποτα θεματα παρομοια με κιτρινες οθονες η κατι αλλο ?



Απ''ότι κατάλαβα θες να "σκαλισεις"...
Το android μάλλον προσφέρεται περισσότερο για τέτοια. Σε έξι μήνες βέβαια που θα εχεις βαρεθεί το "πειραγμα" ...
Γνώμη μου πάντα και πάντα φιλικα

#12   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:47

Απ''ότι κατάλαβα θες να "σκαλισεις"...
Το android μάλλον προσφέρεται περισσότερο για τέτοια. Σε έξι μήνες βέβαια που θα εχεις βαρεθεί το "πειραγμα" ...
Γνώμη μου πάντα και πάντα φιλικα

ναι φιλε μου αυτο σκεφτομαι και γω μαρεσει και αυτο αλλα θελω οτι καλυτερο και πιο πληρες μπορω απο θεμα κινητου smartphone και σιχαινομαι που το λεω γιατι και γω iphonakias ειμαι αλλα πιο πληρες μου φενεται το nexus

#13   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:49

δε με νοιαζει το μεγεθος ισα ισα με φτιαχνει μια τετοια οθοναρα το πως θα το χρησιμοποιησω ειναι αλλο θεμα γιατι iphone ειχα εδω και 3 χρονια και παιχνιδια και εφαρμογες και hacks και internet ...το θεμα ειναι οτι εχω χρησιμοποιησει και το 4s για 25 μερες πριν το γυρισω πισω λογω προβληματων της συσκευης και δε ξερω το αλλο τι φαση ειναι σαν αισθηση..ξερει καποιος αν εχουν αναφερθει τιποτα θεματα παρομοια με κιτρινες οθονες η κατι αλλο ?


Κάποια μικροπροβληματάκια με το σήμα αλλά στην verizon μόνο ,κάποια άλλα με τα ακουστικά με το volume και το mute.Παιδικές ασθένειες τίποτα σπουδαίο.Άμα δεν είχες ποτέ android και σου αρέσει να σκαλίζεις πράγματα,πάρτο θα ενθουσιαστείς !

#14   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:49

Μετα απο 3 χρονια χρήσης iOS όπως μας λες εγώ πάντως δε θα το τολμουσα.
Και για το θέμα των specs το μάθαμε πια το παραμύθι.

#15   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 06/01/2012 - 15:50

ναι φιλε μου αυτο σκεφτομαι και γω μαρεσει και αυτο αλλα θελω οτι καλυτερο και πιο πληρες μπορω απο θεμα κινητου smartphone και σιχαινομαι που το λεω γιατι και γω iphonakias ειμαι αλλα πιο πληρες μου φενεται το nexus


Παρτο φιλε μου και βγαλτου τα ματια..και οταν και αν το βαρεθεις παιρνεις παλι το μηλο!τι εχεις να χασεις;;ειναι ωραιο για μενα να τα δοκιμαζεις ολα..προσωπικα εγω ομως παντα γυριζω σε iphone :P
Οποτε καλη τυχη με την αποφαση σου..και τα δυο ειναι φοβερα κινητα και το καθενα με τα δικα του καλα..!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες