Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S vs Samsung Galaxy Nexus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 06/01/2012 - 16:08

και δε μας λες κιολας που ηταν πατατα; Ενταξει χαλαρωστε παιδια.. Αλλο δε σας καλυψε εσας μια συσκευη, κι αλλο ηταν πατατα και να αποτρεπετε κ κοσμο να την παρει.

Μιλαμε για κορυφαια συσκευη που ψηνει κ καφε... Out of the box, το μηλο ουτε τα μισα δεν κανει που κανεο το s2. Κι εγω apple fan ειμαι απο κινητα εως υπολογιστες. Αλλα δε μηδενιζω το παν..


απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

να σου πω εγώ θα το πω το γεμίζω μέχρι τα μπούνια και μου λάγκαρε σαν τρελό!

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 06/01/2012 - 16:16

να σου πω εγώ θα το πω το γεμίζω μέχρι τα μπούνια και μου λάγκαρε σαν τρελό!

πραγματικα περιεργο.. Ιδιαζουσα περιπτωση... Τελος παντων εφοσον βρηκες αυτο που σε καλυπτει, μια χαρα...


απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

#33   bilaras7

bilaras7

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/01/2012 - 01:33

προς nexus καταληγω τελικα παντως

#34   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2012 - 16:46

και γω ρε γαμώτο το γλυκοκοιτάζω από την μερα που βγηκε
έχω το 4s αλλα κάτι με τραβάει πίσω στο android
από την άλλη κάθε 2 μήνες βγαίνει και ένα super duper android phone που ισοπεδώνει όλα τα προηγούμενα
σε 6 μήνες δηλαδή έχουμε δει galaxy nexus xperia s htc one(quad core παρακαλώ) και περιμένουμε και το sgs 3
εκεί λίγο χάνεις την μπαλα ως προς ποιο είναι καλύτερο και τι είναι το καλύτερο τελικά...

#35   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 12/04/2012 - 17:00

To S2 σαν συσκευη ειναι τελειο...και μεγαλυτερη μπαταρια και 1gb ram...
EPIC πατατα ειναι το android...ειχα και εγω και δεν το πηγαινα καθολου....ουτε τα animations, ουτε τα αχρειαστα του widgets , ουτε τo μενου, καθολου μα καθολου την επιφανεια εργασιας κλπ
Το ios φιλε ειναι πιο λιτο και πιο κομψο :)
ως συσκευες σκιζουν και τα 2 που βρισκεσαι αναμεσα

#36   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 12/04/2012 - 17:10

Το είπα και θα το ξαναπώ. Φέρτε ένα Android με 1024 πυρήνες στα 700 TeraHertz με 1024 TB RAM και ο, τι άλλο θέλετε και πάλι δεν θα είναι ουτε στο ελάχιστο καλύτερο από το iPhone 4S.

#37   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2012 - 17:25

Το είπα και θα το ξαναπώ. Φέρτε ένα Android με 1024 πυρήνες στα 700 TeraHertz με 1024 TB RAM και ο, τι άλλο θέλετε και πάλι δεν θα είναι ουτε στο ελάχιστο καλύτερο από το iPhone 4S.

μαλιστα
και με τι επιχειρήματα το στηρίζεις αυτό ?
στο browsing σίγουρα το ios είναι πιο γρήγορο αλλα φορτώνει και το μισό περιεχόμενο συνήθως (no flash)
είναι πιο φιλοσοφημένο το ios να κάνεις την ιδια δουλειά με λιγότερα taps ναι, αλλα όχι ότι είναι πιο γρήγορο στο άνοιγμα εφαρμογών πχ
έχει καλύτερο store το ios ναι ,αλλα και πάλι δεν είναι συγκρίσιμο ως προς το καλύτερο κινητό

#38   yianko

yianko

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2012 - 18:00

αφου θα δωσεις που θα δωσεις αρκετα χρηματα να περιμενεις το Galaxy S ΙΙΙ το οποιο αρχες Ιουλιου θα βγει στην αγορα. Και σιγουρα θα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αφου οι ανταγωνιστες εβγαλαν τις ναυαρχιδες τους. Ετσι η Samsung παει διαβασμενη. Κι εγω εχω ενα ολοκαινουργιο 4S με παρα πολλα παρελκομενα θηκες, εξωτερικες μπαταριες, φορτιστες αυτοκινητου και τα παντα αλλα σκεφτομαι να το πουλησω μολις ανακοινωθει το S III. Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο το iphone, προς θεου μην τα ισοπεδωνουμε και ολα αλλα δεν μπορουμε να λεμε οτι ειναι οτι καλυτερο υπαρχει γιατι το καθε τηλεφωνο ανταποκρινεται σε διαφορετικες αναγκες χρηστων. Εγω προσωπικα εχω βαρεθει τοσο μικρη οθονη και μια οθονη 4,7 ιντσων ισως και κατι παραπανω θα με βολευε πολυ περισσοτερο. Τελος τα widgets ειναι κατα την γνωμη κατι παρα πολυ πρακτικο και απορω γιατι τα μηλοφωνο αρνουνται να βαλουν...Αυτα απο μενα.

#39   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2012 - 18:58

για τα widgets θα συμφωνησω
για το μέγεθος πάλι όχι μέχρι 4 4,2 είναι υπέρ αρκετές για κινητό...
για mini tablet είναι λίγες πάλι..

#40   MarsMan

MarsMan

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2012 - 12:39

Καλησπέρα και απο μένα! Το Nexus το είδα σε 2 μεγάλα καταστήματα με ενα φίλο που αυτός έχει android.
Δεν με ενθουσίασε η οθόνη του, περίμενα κάτι καλύτερο για 720p. Ήμουν έτοιμος να το πάρω (έχω iPhone 4)
αλλά το μετάνιωσα. Στη θέση σου θα περίμενα λίγο για HTC One X.

#41   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/05/2012 - 07:19

4s

#42   LAKATSA

LAKATSA

    iPH newbie

  • Pip
  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/05/2012 - 07:28

δαγκωτο 4s....καλες οι περιπετειες....αλλα κατα βαση ολοι οι παλαιοι χρηστες apple επιστρεφουν eventually

#43   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 30/05/2012 - 07:50

Ακριβώς !! κατά καιρούς (όχι πάνω από 15 μέρες ) αγοράζω κι εγώ και τίποτα άλλο ...και το πουλάω σχεδόν αμέσως !!

#44   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/05/2012 - 08:03

και μονο που ενα τηλεφωνο οπως 3gs που ειναι 2 ετων και ανω και εχει ακομα υποστηριξη και πουλαει ακομα για μην πουμε για την υποστηριξη του iphonehellas αντε να χαλασει το Samsung να δω ποιος θα σου απαντηση :D

#45   antonis3064

antonis3064

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 30/05/2012 - 08:11

δεν μπορει να υπαρξει συγκριση για μενα...φυσικα 4s σε καμμια περιπτωση δεν θα μπορουσα να επιλεξω την samsung η οποια μολις ¨¨χθες¨¨ ανακοινωσε το νεο πλυντηριο πιατων.. :o :o

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες