Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Free Paid Applications


  • Please log in to reply
64 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13,499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 08/01/2012 - 15:20

Τώρα συμφωνούμε.Αυτό που αλλάζεις στο Hardware είναι είναι όλο το Hardaware πλην της οθόνης.Την μητρική του iPhone δηλαδή και τότε ναι αλλάζει το UDID.



Αρα ξαναγυρνάμε στο οτι δεν γίνεται να αλλάξεις UDID χωρίς να αλλάξεις τηλέφωνο?
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 08/01/2012 - 15:20

στην αρχη σου ζηταει να κανεις εγκατασταση!και αν διαγραψεις το προφιλ ( εννοεις στο apple store?)εισαι ενταξει? ο αλλος δεν συνεχιζει να εχει το UDID?

Τελευταία επεξεργασία από: dreamangel25, 08/01/2012 - 15:21.


#48   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1,111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/01/2012 - 15:20

Τώρα συμφωνούμε.Αυτό που αλλάζεις στο Hardware είναι είναι όλο το Hardaware πλην της οθόνης.Την μητρική του iPhone δηλαδή και τότε ναι αλλάζει το UDID.

Δεν ξέρω μπορεί, δε μου είχε πει λεπτομέρειες αλλά είχαμε πιάσει την συζήτηση περί αυτού του θέματος και μου το είπε

#49   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9,488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/01/2012 - 15:21

Αρα ξαναγυρνάμε στο οτι δεν γίνεται να αλλάξεις UDID χωρίς να αλλάξεις τηλέφωνο?



Ακριβώς :)

ezgif_com_crop_2.gif


#50   sakis17

sakis17

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2012 - 15:25

Εκει που πιστευω οτι ολοι θελουμε να καταληξουμε ειναι οτι αν αυτος ο τροπος ωστε να κατεβαζουμε τα παιχνιδια δινοντας το UDID μας ειναι ασφαλης η μπορει να υπαρχει καποια συνεπεια;

#51   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1,111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/01/2012 - 15:27

Εκει που πιστευω οτι ολοι θελουμε να καταληξουμε ειναι οτι αν αυτος ο τροπος ωστε να κατεβαζουμε τα παιχνιδια δινοντας το UDID μας ειναι ασφαλης η μπορει να υπαρχει καποια συνεπεια;

Από ότι διάβασα στο ποστ που έστειλε η Μαριλίνα είναι τελείως ανασφαλής

#52   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 08/01/2012 - 15:28

στην αρχη σου ζηταει να κανεις εγκατασταση!και αν διαγραψεις το προφιλ ( εννοεις στο apple store?)εισαι ενταξει? ο αλλος δεν συνεχιζει να εχει το UDID?

κανεις?και πως διαγραφω το προφιλ?

#53   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/01/2012 - 15:32

Εκει που πιστευω οτι ολοι θελουμε να καταληξουμε ειναι οτι αν αυτος ο τροπος ωστε να κατεβαζουμε τα παιχνιδια δινοντας το UDID μας ειναι ασφαλης η μπορει να υπαρχει καποια συνεπεια;


Μιλάμε για κάποιο Site που δίνεις το UDID σου. Μόνο ασφαλές δεν είναι αυτό..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#54   alexakisd

alexakisd

    iPH Contributor

  • 1,184 μηνύματα
  • Twitter:@alexakisdim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:alexakisd@gmail.com

Δημοσίευση 08/01/2012 - 16:10

Δεν μπορώ να σου πω εγώ γιατί δε ξέρω λεπτομέρειες αλλά γίνεται αν αλλάξεις κάτι στο hardware. Μου το χε πει πριν 1-2 χρόνια κάποιος γνωστός

ρε magneto ειλικρινά το παπατζιλίκι και την βλακεία όπου βρεθείς και όπου σταθείς την πετάς και αναφέρομαι σε:

1) είσαι πολύ large και έκανες donation για το j/b στον Α5 επεξεργαστή κάπου 157$.....
2) αγοράζεις paysafe και τις μετατρέπεις σε paypal με "μόλις" 30% προμήθεια......
3) είσαι ο μοναδικός που μπορεί να αλλάξει το original UDID της συσκευής μόνιμα.......

μήπως είσαι ο γυιός του chuck norris? αν είναι να το ξέρω για να ζητήσω μία χάρη.....να δουλεύουμε 20 μέρες και τις υπόλοιπες να τις πάρουμε άδεια με αποδοχές........



EDIT: ΠΡΟΣ ADMINISTRATORS/MODERATORS.......ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ BAN ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2012? ΓΙΑ ΜΑΖΕΥΤΕ ΤΟΝ ΛΙΓΑΚΙ........με όλο το θάρρος και σεβασμό.........

Τελευταία επεξεργασία από: bluehorizon71, 08/01/2012 - 16:12.


#55   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1,111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/01/2012 - 16:13

ρε magneto ειλικρινά το παπατζιλίκι και την βλακεία όπου βρεθείς και όπου σταθείς την πετάς και αναφέρομαι σε:

1) είσαι πολύ large και έκανες donation για το j/b στον Α5 επεξεργαστή κάπου 157$.....
2) αγοράζεις paysafe και τις μετατρέπεις σε paypal με "μόλις" 30% προμήθεια......
3) είσαι ο μοναδικός που μπορεί να αλλάξει το original UDID της συσκευής μόνιμα.......

μήπως είσαι ο γυιός του chuck norris? αν είναι να το ξέρω για να ζητήσω μία χάρη.....να δουλεύουμε 20 μέρες και τις υπόλοιπες να τις πάρουμε άδεια με αποδοχές........



EDIT: ΠΡΟΣ ADMINISTRATORS/MODERATORS.......ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ BAN ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2012? ΓΙΑ ΜΑΖΕΥΤΕ ΤΟΝ ΛΙΓΑΚΙ........με όλο το θάρρος και σεβασμό.........

1) Ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι το ποστ αυτό έγινε για χαβαλέ
2) Αυτό είναι αλήθεια
3) Διάβασε τι λέω πιο πάνω

#56   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/01/2012 - 16:50

Δηλαδή εγώ που κατέβασα από εκεί μια εφαρμογή από το account μου τι να κάνω να αλλάξω κωδικό για να μην συμβεί τίποτα στο μέλλον από hackers etc ??? αυτό θα επηρεάσει και το ipod μου που το έχω login στο ίδιο account ??

#57   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 08/01/2012 - 18:04

Ο καθενας κανει οτι θελει, γραψατε δυο σελιδες μονο για το UDID! Φιλικα παντα.


Σταλθηκε απο το κινητο που εχει Siri και καταλαβαινει οτι του φανη του λωλοστεφανη! :P

#58   mikepaoki4

mikepaoki4

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2012 - 19:38

http://m.freemyapps....re/url/112b8774 πατήστε κ εδώ όσοι μπορείτε να πάρω κ εγω κανά πόντο . Πάντως εγω που το ψιλοεψαξα με το app φαίνεται safe. Κ επίσης διάβασα ότι το 75 % των apps χρησιμοποιούν το UDID οπότε ένα app παραπάνω :Ρ

#59   stocis

stocis

    iPH Enthousiast

  • 502 μηνύματα
  • Twitter:@stocis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:stocis

Δημοσίευση 08/01/2012 - 21:27

Διαβάστε και το terms and conditions ρε μάγκες του FBI και της CIA με τα σπουδαία account που προστατεύονται από τη Παναγία Apple. Το UDID χρησιμοποιείται αναγκαστικα για σκοπούς έκδοσης του code.
Και να σας πω και κάτι; *Χ% μου. Εγώ πήρα 20 ακριβά apps δωρεάν στο όγδοο account μου. Εσείς που τα κατεβάζετε με installous τουλάχιστον μη μας πρήζετε με ασφάλεια και παπαριές.

Στην τελική όλοι όσοι το δοκίμασαν, είναι ευχαριστημένοι όσο και αν κάνετε τους αστυνόμους και υπασπιστές.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους με βοήθησαν και μπήκαν από το link μου αφού μάζεψα αρκετούς πόντους για να κατεβάσω σχεδόν όλα όσα ήθελα από το site. Να 'στε καλά.

Αν θέλει κάποιος να ανταλάξουμε accounts (και έχει κάποια άλλα που χρειάζομαι και εγώ) ας μου κάνει pm.

Το τόπικ έγινε για να βοηθήσει αρκετούς που θα ήθελαν το Infinity Blade 2 ή το GTA ή άλλα apps δωρεάν.

. & -

Καλό βράδυ

Υ.Γ. όσοι έχετε 2 ή περισσότερες iDevices δουλεύει σε κάθε ένα ξεχωριστά. Δηλαδή με το iPhone μαζεύεις 1000 πόντους τη μέρα και κατεβάζοντας τα ίδια apps από το iPad άλλους 1000 πόντους. Αν κάνεις και refer του εαυτού σου.. όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

Τελευταία επεξεργασία από: stocis, 08/01/2012 - 21:29.


#60   eliac7

eliac7

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:eliac7

Δημοσίευση 08/01/2012 - 22:13

@stocis δεν χρειαζετε να βριζεις. Φιλικα


Σταλθηκε απο το κινητο που εχει Siri και καταλαβαινει οτι του φανη του λωλοστεφανη! :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες