Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iΠαραδάκι


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   zozos

zozos

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/12/2012 - 14:32

Δεν μου αρέσει. Παραφορτωμένο και κουραστικό. Πιστεύω θα ήταν πολύ καλύτερο αν ήταν πιο λιτό. Για το όνομα iΠαραδάκι τα έχουμε ξαναπεί. Ατυχές... Όσο για τη φώτο με τη μισή δραχμή και το μισό ευρώ ανέμπνευστη εώς προκλητική. Παρόλλα αυτά η εφαρμογή είναι δωρεάν και έχετε δείξει διάθεση για βελτίωση, πράγμα που σας τιμά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 07/12/2012 - 18:08

Δεν μου αρέσει. Παραφορτωμένο και κουραστικό. Πιστεύω θα ήταν πολύ καλύτερο αν ήταν πιο λιτό. Για το όνομα iΠαραδάκι τα έχουμε ξαναπεί. Ατυχές... Όσο για τη φώτο με τη μισή δραχμή και το μισό ευρώ ανέμπνευστη εώς προκλητική. Παρόλλα αυτά η εφαρμογή είναι δωρεάν και έχετε δείξει διάθεση για βελτίωση, πράγμα που σας τιμά.

Δεν γίνεται να αρέσει σε όλους αυτό είναι μια αλήθεια. Η εικόνα που είδατε δεν είναι η οριστική. Έχουμε αρκετές εναλλακτικές μέχρι να καταλήξουμε στο τελικό theme. Αυτη τη στιγμή διορθώνουμε κάποια πραγματάκια στον τομέα της ταχύτητας κ μετά θα επιλέξουμε το οριστικό θέμα. Στο τραπέζι έχει πέσει κ το διπλό, ένα λιτό κ ένα φορτωμένο θέμα κ ο χρήστης να επιλέγει. Για να είμαι ειλικρινής μου αρέσει περισσότερο το "φορτωμενο" :)

#48   neo_com_3

neo_com_3

    Newbie

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2012 - 08:08

Συνεχίζει η εφαρμογή να μην υποστηρίζει το iPhone 5?

#49   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 08/12/2012 - 09:24

Συνεχίζει η εφαρμογή να μην υποστηρίζει το iPhone 5?


Το υποστηρίζει κανινικά πλέον.

#50   gfilippas

gfilippas

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Twitter:@Charlesfrise
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/12/2012 - 10:04

Πολυ ωραια εφαρμογη,συγχαρητηρια.Εγω θα ηθελα να επανεξετασετε το θεμα κωδικου κλειδωματος.Δεν θα ηθελα καποιος που χαζευει το κινητο μου,να εχει προσβαση στα οικονομικα μου.

#51   neo_com_3

neo_com_3

    Newbie

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2012 - 10:47

Το υποστηρίζει κανινικά πλέον.


Χρειάστηκες την πραγματική συσκευή για να υποστηρίξεις αυτή την εφαρμογή, σαν native app για το iPhone 5?

Εκεί ήθελα να καταλήξω σχετικά με ότι έγραψα σε άλλο post...

#52   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 08/12/2012 - 10:52

Πολυ ωραια εφαρμογη,συγχαρητηρια.Εγω θα ηθελα να επανεξετασετε το θεμα κωδικου κλειδωματος.Δεν θα ηθελα καποιος που χαζευει το κινητο μου,να εχει προσβαση στα οικονομικα μου.

Δύο πράγματα αυτή τη στιγμή φτιάχνουμε. Το ένα είναι το κλείδωμα κ το άλλο είναι ένα έξτρα αυτομάτο γράφημα ή πίτα. Δεν είναι σίγουρο ότι θα μπουν στη νέα έκδοση όμως! Το κλείδωμα το είχαμε δοκιμάσει κ σε προηγούμενες προσπάθειες μας αλλά τα αποτελέσματα δεν ήτανε ικανοποιητικά...

Χρειάστηκες την πραγματική συσκευή για να υποστηρίξεις αυτή την εφαρμογή, σαν native app για το iPhone 5?

Εκεί ήθελα να καταλήξω σχετικά με ότι έγραψα σε άλλο post...

Όχι φυσικά. Θυμάμαι την κουβέντα μας. Σου είχα απαντήσει κ τότε ότι δεν χρειάζεσαι παντού το hardware κ είχα δώσει σαν παράδειγμα την εφαρμογή μας iΠαραδάκι και τη δικιά σου τα Τεκμήρια. 'Ομως σε άλλες (όπως ο Meraklis the Viking που έχουμε εμείς) το software δεν αρκεί κ είναι απαραίτητο ένα iPhone 5.

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 08/12/2012 - 10:53


#53   neo_com_3

neo_com_3

    Newbie

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2012 - 11:30

Όχι φυσικά. Θυμάμαι την κουβέντα μας. Σου είχα απαντήσει κ τότε ότι δεν χρειάζεσαι παντού το hardware κ είχα δώσει σαν παράδειγμα την εφαρμογή μας iΠαραδάκι και τη δικιά σου τα Τεκμήρια. 'Ομως σε άλλες (όπως ο Meraklis the Viking που έχουμε εμείς) το software δεν αρκεί κ είναι απαραίτητο ένα iPhone 5.


Μου είχες απαντήσεις ότι δεν χρειάζεται... μετά από 4-5 δικά μου post! :lol:

Σημασία έχει πως - μετά από αρκετή καθυστέρηση πάντως - η εφαρμογή σου κάνει αυτό που πρέπει να κάνει όποια εφαρμογή σέβεται τον εαυτό της...

Keep up!

P.S.: Δοκίμασε και το Notification Center - local & push...

#54   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 08/12/2012 - 11:35

Μου είχες απαντήσεις ότι δεν χρειάζεται... μετά από 4-5 δικά μου post! :lol:

Σημασία έχει πως - μετά από αρκετή καθυστέρηση πάντως - η εφαρμογή σου κάνει αυτό που πρέπει να κάνει όποια εφαρμογή σέβεται τον εαυτό της...

Keep up!

P.S.: Δοκίμασε και το Notification Center - local & push...

Ε όχι κ καθυστερηση! Στο iΠαραδακι κυκλοφορήσαμε update αρχές Οκτώβρη κ το iPhone5 έχει μερικές βδομάδες που κυκλοφόρησε! Τo επερχόμενο update θέλουμε να είναι ουσιαστικό. Έχουμε μιλήσει με πολύ κόσμο όλο το φθινόπωρο για τα προβλήματα ή τις κριτικές τους σε μεηλ που μας έχουν στείλει κ θέλουμε να πιστεύουμε ότι η 3η major έκδοση θα ικανοποιήσει κ τους πιο δύσπιστους.

#55   neo_com_3

neo_com_3

    Newbie

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2012 - 11:53

Το update στην περίπτωση της εφαρμογής Τεκμήρια - που υποστηρίζει και το iPhone 5 - είναι διαθέσιμο εδώ και 2 & 1/2 μήνες! Θα μπορούσατε να είχατε βγάλει την έκδοση 2.1 για το iPhone 5 και μετά να ανεβάσετε και την 3η major έκδοση...

Δεν πειράζει πάντως κάποια στιγμή να πεις... "εντάξει βρε παιδί μου, κάπου μπορεί να έχεις δίκιο"! Ξέρεις ποιος δεν διορθώνει τα λάθη του; Αυτός που δεν τα βλέπει - και φυσικά αυτό ισχύει και στις δικές μου υλοποιήσεις, ουδείς αναμάρτητος...

Τελευταία επεξεργασία από: neo_com_3, 08/12/2012 - 11:57


#56   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 08/12/2012 - 13:59

Λοιπόν κι επίσημα πλέον ότι η επερχομένη αναβάθμιση θα διαθέτει ΚΩΔΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ που μας ζητήσατε :)

#57   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 09/12/2012 - 19:12

Έχοντας ένα ολόκληρο σ/κ ελεύθερο ασχοληθήκαμε κ τα τρία μέλη της ομάδας με το iΠαραδάκι. Οι αλλαγές που κάναμε είναι άπειρες! Προγραμματιστικά ξαναγράψαμε ΟΛΟΚΛΗΡΟ τον κώδικα με αποτέλεσμα τα πάντα να είναι πάρα πολύ γρήγορα κ σταθερά. Φυσικά η νέα εφαρμογή υποστηρίζει το νέο iPhone5, θα συνεχίσει να είναι universal, θα έχει retina γραφικά φυσικά κ θα έχει αρκετά νέα features. Όλο το μενού ξανασχεδιάστηκε! Προσθέσαμε πίτα % για την απεικόνιση των εσόδων-εξόδων, νέο μηχανισμό υπολογισμού αποταμιευσης σε βάθος χρόνου ή συνταξιοδοτικού προγράμματος, κλείδωμα, χώρο για αποθήκευση των κωδικών σας και ακόμα ένα (το οποίο δεν έχουμε καταλήξει ποιο θα είναι, έχουμε 2-3 που σκεφτόμαστε). Στον τομέα των γραφικών δώσαμε έμφαση κ έτσι το νέο iΠαραδάκι είναι πανέμορφο. Με ευχάριστα χρώματα στο μάτι, χαρούμενα κ φωτεινά (σε αντίθεση με το μονότονο γκρίζο της έκδοσης 2) και μερικά μικρά πραγματάκια που το κάνουνε πιο όμορφο (πχ. η εφαρμογή καταλαβαίνει εαν είναι μέρα ή νύχτα κ εμφανίζει έναν ήλιο ή ένα φεγγάρι). Προσθέσαμε μερικά ρητά ακόμη (επειδή αρέσανε πολύ στους χρήστες), περάσαμε βοήθεια κ αλλάξαμε τον τρόπο με τον οποίο η φατσούλα αντιλαμβάνεται την οικονομική σας κατάσταση κ αλλάζει έκφραση. Πλέον, όταν θα κυκλοφορήσει η νέα έκδοση -μάλλον στις αρχές του έτους- θα είναι ΔΩΡΕΑΝ με επιλογή αγοράς μέσω in-app purchase της deluxe έκδοσης που θα συμπεριλαμβάνει την πλειοψηφία των νέων features (όπως για πχ. το κλείδωμα). Με αυτόν τον τρόπο θα μπορέι κάποιος να έχει μία πλήρως λειτουργική έκδοση κ αν του αρέσει θα μπορεί να αγοράσει την deluxe η οποία θα ξεκλειδώνεται. Σύντομα θα έχετε κ άλλες πληροφορίες (πρώτα εδώ ΠΑΝΤΟΤΕ!) κ κάποιες εικόνες. Να σημειωθεί ότι το screenshot που σας έχω παραπανω δεν θα χρησιμοποιηθεί καθώς αποφασίσαμε να φτιάξουμε ένα πιο "σοβαρό κ καλόγουστο" theme :)

#58   magnett

magnett

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/12/2012 - 21:16

Μπράβο σας!
Προσέξτε πως θα διαχειριστείτε το θέμα του κωδικού και της επανάκτησης του γιατί θα σας κατηγορήσουν όπως κατηγόρησαν και άλλη Ελληνική, οικονομική εφαρμογή, ότι "παραβιάζονται τα προσωπικά τους δεδομένα" ή ότι "φακελώνονται". Αυτά είχαν γραφτεί σε reviews για ανάκτηση κωδικού μέσο email.
Βασικά, ότι και να κάνετε, είμαι σίγουρος ότι γνωρίζετε εκ τον προτέρων ότι υπάρχουν πολλοί "καλοθελητές" που θα τα κράξουν. Δύσκολο και απαιτητικό το Ελληνικό κοινό...

#59   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 09/12/2012 - 21:41

Ο κωδικός που αναφέρουμε έχει να κάνει με το in-app purchase της Apple κ δεν έχει καμία σχέση με προσωπικά δεδομένα. Απλά αγοράζεις μία φορά κ μένει όπως γίνεται με τις εφαρμογές που αγοράζει καποιος από το appstore. Αν κατάλαβα καλά η συγκεκριμένη εφαρμογή στην οποία αναφέρεσαι είχε κατηγορηθεί για το τί έκανε με τα προσωπικά στοιχεία των χρηστών. Σε εκείνη την εφαρμογή γραφόσουνα στο site της εφαρμογής κ εκεί αποθηκεύονταν τα δεδομένα σου. Το iΠαραδάκι αποθηκεύει όλα τα δεδομένα του χρήστη ΜΟΝΟ στη συσκευή του!

#60   magnett

magnett

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/12/2012 - 22:07

Σε εκείνη την Εφαρμογη, εβαζες ένα username Kai password, τίποτε άλλο. Ο κόσμος ειναι κακός, μπορεί να παρερμηνευσει τα πάντα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες