Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iΠαραδάκι


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   vasvol

vasvol

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/01/2012 - 18:18

Μια πρόταση παιδιά που την έχω γράψει και στο AppStore είναι να μπει Pass κατά την είσοδο στην εφαρμογή μιας και μιλάμε για οικονομικά στοιχεία..

Συμφωνω απόλυτα.
Τώρα ειναι σαν απαιχνίδι ,μετά θα γίνει πραγματικό εργαλειο απηθηκευσης των οικονομικών του καθενός μας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 21/01/2012 - 22:53

Εντάξει φίλε, το απόγευμα έστειλα την 1.0.3 στην Apple κ από μέρα σε μέρα θα κυκλοφορήσει στο appstore το update. Για ρίξε κ μια ματιά με αυτη κ πες μας αν θέλεις αν συνεχίζει το πρόβλημα στο iPad2.

Όσο για το lock θα το δούμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#33   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 23/01/2012 - 23:33

Αναρτημένη εικόνα

ΝΟΥΜΕΡΟ #1 ΣΤΑ TOP FREE FINANCE ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ APPSTORE!!!
Πάνω από όλες τις εφαρμογές των ελληνικών τραπεζών!
Κ η ειρωνεία είναι ότι η εφαρμογή φτιάχτηκε από αθρώπους που εργάζονται σε τράπεζα :P

Χάρη σε όλους εσάς! Ευχαριστούμε κ δεσμευόμαστε να συνεχίσουμε να βελτιώνουμε την εφαρμογή. 8)

Επαναλαμβάνω για όσους δεν γνωρίζουν η εφαρμογή είναι εντελώς δωρεάν (δεν έχουμε κανένα κέρδος),
χωρίς διαφημίσεις κ χωρίς να χρειάζεται να συνδέεστε στο διαδίκτυο.

Link για το appstore εδώ

Για να το γιορτάσουμε, σας δίνουμε 20 promo codes μόνο για τους φίλους του forum για το "Budget Flow" ::)
Την original έκδοση του προγράμματος που βασίστηκε το "iΠαραδάκι" κ κυκλοφορεί μόνο στα appstores του
εξωτερικού. Δείτε εδώ.



ΥΓ. Σύντομα θα κυκλοφορήσει στο αμερικάνικο appstore, το νέο update της original version του "iΠαραδάκι", "Budget Flow" με
αρκετές βελτιώσεις κ διορθώσεις.

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 23/01/2012 - 23:42


#34   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/01/2012 - 23:36

Εμενα δεν μου αρεσει ο τίτλος... :blush:

#35   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 01/02/2012 - 09:00

Χαιρετώ! Καλό μήνα να έχουμε.
Έχω καιρό να γράψω καθώς έχω μπλέξει με τη δουλειά κ ο ελεύθερος χρόνος Είναι ελάχιστος.

Όμως! Έχουμε εξελίξεις με το iΠαραδάκι. Εργάζομαι πάνω σε ένα νέο update για το Budget Flow & iΠαραδάκι το οποίο όμως δεν ξέρω αν θα πρέπει να κυκλοφορήσει. Έχω κάπιους ενδοιασμούς...

Καταρχάς, η εφαρμογή δοκιμάζεται σε unicode δηλαδή με ελληνικούς χαρακτήρες. Όμως για λόγους που δεν χρειάζεται να αναλύσω κρασάρει συχνά κ δεν είμαι ακόμα ικανοποιημένος. Το σίγουρο είναι όμως ότι πολύ σύντομα, αν όχι στο επόμενο update, θα υποστηριχτούν πλήρως οι ελληνικοί χαρακτήρες. Ίσως θυμάστε που είχα αναφέρει ότι χρειαζότανε να γραφτεί εκ νέου όλος ο κώδικας για να γίνει αυτό.

Έτσι κ έγινε! Ένα νέο στοιχείο είναι ότι με κάποιες αλλαγές που έκανα όλα τρέχουν γρηγορότερα κ είναι πολύ πιο σταθερά. Βέβαια αναγκάστηκα να αφαιρέσω την υποστήριξη για παλαιότερες συσκευές (πχ. iPhone 3G) κ ανέβασα σε iOS 4.2. Αυτό το έκανα για είναι πιο μικρή σε μεγεθος η εφαρμογή κ το βασικότερο να λειτουργεί πιο ομαλά το universal (για iPad).

Διορθώθηκαν τα προβλήματα με το rotation, τα περιθώρια με τις δύο κάθετες μαύρες γραμμές κ την εισαγωγή δεδομένων στο iPad.

Αυτό που με χαλάει είναι ότι αισθητικά δεν μ' αρέσει τόσο η νέα έκδοση. Έχει γίνει πιο "excel" κ έχει χάσει λίγο τον αστείο χαρακτήρα που έχει η τωρινή έκδοση. Σε αυτό βασικά έχω κολλήσει κ προσπαθώ να βρω τη χρυσή τομή.

Άλλες διορθώσεις που έγιναν είναι η προσθήκη υποδιαστολής (που τόσοι ζητήσατε! εμένα μου φάνηκε περίεργο αλλά το πρόσθεσα), έβαλα νέα backgrounds (κάποια μονόχρωμα για κάποιους πιο σοβαρούς που το ζήτησαν), το "τεφτέρι" εχει περισσότερες εγγραφές τώρα, τα περισσότερα κείμενα ειπναι παραμετροποιήσιμα κα.

Εσείς έχετε άλλες προτάσεις να κάνετε; Ιδέες ίσως;😳? Αν έχετε κάποια παρατήρηση ή πρόταση μη διστάσετε να μας την αναφέρετε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#36   oliveadv

oliveadv

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/02/2012 - 10:14

Καλημέρα σας , εγω το μόνο που θα ήθελα να αναφέρω ανεξάρτητα απο το αν χρησιμοποιώ την εφαρμογη η αν την βρήκα καλή η όχι ,είναι ότι ο προγραμματιστης της εφαρμογής είναι ο μόνος τουλάχιστον που έχω δει εγω να μην εξαφανίζεται στα αρνητικά σχόλια ,να απαντάει στους χρήστες και να προσπαθει να βελτιώσει συνέχεια την εφαρμογη του . Είναι τιμη του που ενώ έφτιαξε μια εφαρμογη εντελώς free και κατάφερε να την promotarei ώστε να την κατεβάσουν πολλοί στα κινητά τους συνεχίζει για βελτιώσεις και δεν έχει κρυφτεί όπως κάποιοι άλλοι που μας πούλησαν φύκια για μεταξωτές κορδέλες και δεν έχουν απαντήσει ούτε σε σχόλια εδω μέσα αλλα ούτε και σε μηνύματα στα Μάιλ τους . Η επαγγελματική ηθική φαίνεται σε κάτι τέτοια μικροπράγματα και καθορίζει το μέλλον αυτών των παιδιών στον επαγγελματικό χώρο .
Καλη συνέχεια στους προγραμματιστες και με πολύ φαντασία .

Θα ήθελα να αναφέρω επισης για τους καχυποπτους ότι καμία σχέση δεν έχω με τον συγκεκριμένο άνθρωπο και δεν του έχω μιλήσει ποτέ μέχρι τώρα . Απλά να επιβραβευουμε και κάποιους που αφιερώνουν χρόνο για μας .

#37   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 01/02/2012 - 10:46

Καλημέρα σας , εγω το μόνο που θα ήθελα να αναφέρω ανεξάρτητα απο το αν χρησιμοποιώ την εφαρμογη η αν την βρήκα καλή η όχι ,είναι ότι ο προγραμματιστης της εφαρμογής είναι ο μόνος τουλάχιστον που έχω δει εγω να μην εξαφανίζεται στα αρνητικά σχόλια ,να απαντάει στους χρήστες και να προσπαθει να βελτιώσει συνέχεια την εφαρμογη του . Είναι τιμη του που ενώ έφτιαξε μια εφαρμογη εντελώς free και κατάφερε να την promotarei ώστε να την κατεβάσουν πολλοί στα κινητά τους συνεχίζει για βελτιώσεις και δεν έχει κρυφτεί όπως κάποιοι άλλοι που μας πούλησαν φύκια για μεταξωτές κορδέλες και δεν έχουν απαντήσει ούτε σε σχόλια εδω μέσα αλλα ούτε και σε μηνύματα στα Μάιλ τους . Η επαγγελματική ηθική φαίνεται σε κάτι τέτοια μικροπράγματα και καθορίζει το μέλλον αυτών των παιδιών στον επαγγελματικό χώρο .
Καλη συνέχεια στους προγραμματιστες και με πολύ φαντασία .

Θα ήθελα να αναφέρω επισης για τους καχυποπτους ότι καμία σχέση δεν έχω με τον συγκεκριμένο άνθρωπο και δεν του έχω μιλήσει ποτέ μέχρι τώρα . Απλά να επιβραβευουμε και κάποιους που αφιερώνουν χρόνο για μας .


Θα συμφωνήσω απόλυτα..!!!

#38   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 14/02/2012 - 22:07

Για ρίξτε μια ματιά στο Budget Flow 3 που μόλις κυκλοφόρησε στα appstores του εξωτερικού.
Να πάρετε μια γεύση για το πώς θα είναι το επερχόμενο iΠαραδάκι ;)

BF3 link

#39   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 10/03/2012 - 14:18

[color="#0000FF"]iΠαραδάκι 2[/color]

Αναρτημένη εικόνα

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι εργαζόμαστε πάνω στην 2η έκδοση της εφαρμογής μας iΠαραδάκι :rolleyes:
Η εφαρμογή μας γνωρίζει μεγάλη επιτυχία καθώς έχει σχεδόν δυο μήνες που κυκλοφόρησε κ ήδη 10000 άνθρωποι το έχουν κατεβάσει κ οι 3000 περίπου από αυτούς το χρησιμοποιούν σε καθημερινή βάση. Αυτό για μας είναι μεγάλη επιτυχία. Κ είναι μεγάλη επιτυχία, καθώς δεν είμαστε επαγγελματίες αλλά τρεις (μόνο) χομπίστες που στον ελεύθερό μας χρόνο φτιάχνουμε εφαρμογές.

[size="3"]Περιγραφή της εφαρμογής:[/size]

Spoiler


Σχετικά με την επερχόμενη έκδοση

Μετά από πολλά emails, σχόλια στο appstore, συζητήσεις με φίλους κ γνωστούς κλπ κλπ κλπ καταλήξαμε σε μια ριζική αλλαγή της εφαρμογής με γνώμονα την χρηστικότητα, την ευκολία κ την ταχύτητα. Έτσι, το design της νέας έκδοσης είναι μονόχρωμο κ λιτό (βασικά ρίξτε μια ματιά στο "Budget Flow" για να καταλάβετε που είναι το αδερφάκι του) αλλά πολύ πιο σταθερό, γρήγορο κ εύκολο στη χρήση από τον προκάτοχό του. Δηλαδή, αφαιρέθηκαν τα έντονα χρώματα κ τα backgrounds με τα Ελληνικά τοπία κ αντικαταστάθηκαν από ένα light γκρι χρώμα εύκολο στο μάτι. Αυτό το κάναμε καθώς πολλοί ήτανε εκείνοι που μας τόνισαν ότι θέλανε ένα πιο "σοβαρό" στην εμφάνιση iΠαραδάκι. Επίσης δώσαμε βάση στα σχόλια σαςκ τις προτάσεις σας κ προσθέσαμε πολλά από αυτά που μας ζητήσατε. Αυτά είναι:
- customizable κουμπιά κ τίτλοι, ώστε να μην έχουν όλοι σαν τίτλο "Έσοδα" αλλά να μπορείς να βάλεις "Έσοδα Ιανουαρίου" για παράδειγμα
- ποσά με υποδιαστολή δηλαδή 12005,53 ευρώ
- περάσαμε περισσότερα εικονίδια χρημάτων (δολλάρια αμερικής, καναδά, αυστραλίας, γιεν, δραχμές, στερλίνες, κορώνες, χρυσές λίρες κα)
- περισσότερα πεδία εισαγωγής δεδομένων
- το μέγεθος της εφαρμογής σε MBs μειώθηκε πάνω από 50% (η έκδοση 1.0.3 που κυκλοφορεί είναι 8,8MBs κ η έκδοση alpha που εργαζόμαστε είναι ήδη 3,5ΜΒs!!!) με την ίδια ποιότητα εικόνας.
- η εφαρμογή θα τρέχει πάαααρα πολύ καλύτερα στο iPad απ' ότι ο προκάτοχός του καθώς πλέον την σχεδιάζουμε πρώτα για το ipad κ μετά για το κινητό
- επίσης θα είναι γραμμένη για ios 5.1 αλλά θα τρέχει minimum σε 4.2 κ πάνω κ η ανάλυσή της θα είναι retina, 640χ960 για το iphone 4/4s κ 2048x1536 για το ipad3 (για τις υπόλοιπες συσκευές θα ισχύουν οι βασικές αναλύσεις 320χ480 κ 768χ1024 φυσικά)
- θα είναι τα πάντα σε ελληνικούς χαρακτήρες, τέρμα τα greeklish!!!! Εδώ να εξηγήσω ότι αυτή είναι κ η σημαντικότερη αλλαγή κ ότι όσο κ εύκολο κ αυτονόητο είναι για ένα χρήστη τόσο δύσκολο ήτανε για εμάς να την πραγματοποιήσουμε (για πολλούς λόγους που δεν υπάρχει λόγος να αναλύσω)
- το "τεφτέρι" έγινε καλύτερο, με περισσότερα πεδία
- προσθέσαμε antialize σε όλα τα γραφικά

Βέβαια κάποια πράγματα που μας ζητήσατε δεν τα βάλαμε. Ένα από αυτά -που πολλοί- ζητήσατε είναι το κλείδωμα με κωδικό της οθόνης της εφαρμογής ενώ ανοίγεις την εφαρμογή. Καθίσαμε κ το σκεφτήκαμε αλλά καταλήξαμε ότι δεν ταιριάζει στην εφαρμογή μας. Κ εξηγώ. Το iΠαραδάκι είναι μια εφαρμογή διαχείρισης των οικονομικών ενός ανθρώπου με κύριο άξονα την άμεση πρόσβαση στα οικονομικά δεδομένα του χρήστη με μια κίνηση. Δηλαδή, περπατώ στο δρόμο κ λέω για να δώ πόσα χρήματα έχω στη τράπεζα? Βγάζω το iphone από την τσέπη, πατάω το εικονίδιο της εφαρμογής κ βλέπω αμέσως τα χρήματα που έχω στο λογαριασμό μου. Αν βάζαμε κωδικό τότε ο χρήστης θα έπρεπε να κάνει unlock κ τον κωδικό της εφαρμογής έπειτα από το ξεκλείδωμα του iphone
(που οι περισσότεροι χρήστες έχουνε). Συνεπώς θεωρήσαμε ότι είναι άσκοπο. Κάτι άλλο που μας ζητήσατε είναι η live μετατροπή των χρημάτων σε συνάλλαγμα. Δηλαδή έχω 800 ευρώ στην τράπεζα κ πατώντας ένα κουμπί να τα μετέτρεπα σε δολλάρια, στερλίνες κλπ Αυτό δεν το κάναμε γιατί χρειάζεται online σύνδεση ώστε να κατεβάσουμε τη νέα ισοτιμία το οποίο είναι κάτι το οποίο δεν θέλουμε.

Η εφαρμογή θα είναι -θέλω να πιστεύω- λίγο μετά το Πάσχα διαθέσιμη στο Ελληνικό κ Κυπριακό appstore.

Τέλος, θέλω να σας πω ότι η εφαρμογή θα συνεχίσει να είναι εντελώς δωρεάν φυσικά χωρίς διαφημίσεις.




APPSTORE LINK: http://itunes.apple....73769?ls=1&mt=8

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 10/03/2012 - 14:26


#40   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 18/09/2012 - 11:48

Σας ανακοινώνουμε με υπερηφάνεια ότι μέσα σε 7 και κάτι μήνες το "iΠαραδάκι", η εφαρμογή διαχείρισης των οικονομικών μας, παραμένει σταθερά στις 20 καλύτερες δωρεάν εφαρμογές στη κατηγορία finance του ελληνικού appstore και πριν λίγες μέρες ξεπέρασε τις 20.000 μοναδικά downloads (δηλ. δεν συμπεριλαμβάνονται τα updates και όταν κάποιος την ξανακατεβάζει). Σας ευχαριστούμε πολύ :)

http://www.facebook.com/psarokokkalo

#41   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:44

Μόλις στείλαμε στην Apple για έγκριση τη νέα αναβαθμισμένη έκδοση 2.2! Στη νέα έκδοση έχουμε πλήρη υποστήριξη του iOS6. Σε λίγες μέρες λογικά θα είναι διαθέσιμο το update :)

#42   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:53

Είμαστε στην πολύ ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε (πρώτα έδω - ούτε το site νας δεν ενημερώσαμε! για να δείτε αποκλειστικότητα) το ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ "iΠαραδάκι 3" B) Μετά από πολλή δουλειά σας ακούσαμε κ κυκλοφορούμε πολύ σύντομα (ίσως κ μέσα στις γιορτές) τη νέα τρίτη major έκδοση της εφαρμογής μας για τα οικονομικά σας. Διορθώσαμε πολλά bugs που μας αναφέρατε ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ αλλάξαμε την εμφάνιση κ τα γραφικά που τόσο πολύ θέλατε να δείτε αλλαγμένα. Ορίστε κ το πρώτο screenshot σε full retina ανάλυση. Ελπίζουμε να σας αρέσει! Αναρτημένη εικόνα ΥΓ: Εννοείται πως θα συνεχίσει να είναι δωρεάν :)

#43   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:53

Δεν μας αρέσει :(

#44   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 06/12/2012 - 21:54

Δεν μας αρέσει :(

ήμουν σίγουρος Άλεξ! και το όνομα δεν το αλλάζουμε που μας είχες ζητήσει. χαχα! thanks για το σχόλιο πάντως.

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 06/12/2012 - 21:55


#45   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/12/2012 - 06:07

Θεωρώ ΠΟΛΥ ατυχή τη εικόνα με τη μισή δραχμή μισό ευρώ....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες