Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κλείνει η ψαλίδα iOS, Android εξαιτίας του iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Stergios89

Stergios89

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Stergios89

Δημοσίευση 10/01/2012 - 18:09

Δεν καταλαβαινω , τι εννοεις να κατανοησουν τι εχουν στα χερια τους ; σιγα την επιστημη. Ενα απλο κινητο ειναι που με την πιστωτικη σου κανεις λογαριασμο στην Apple και κατεβαζεις παιχνιδια και εφαρμογες.

εννοώ ότι έχουν ένα αντικείμενο αξίας 650€ και δεν ξέρουν γιατί. δεν μιλάω μόνο για iphone αλλά και για αντίστοιχα μοντέλα κοντινής αξίας άλλων εταιρειών. και μένα μ αρέσει ένα yamaha t-max που κάνει 10.000€ και μπορώ να το πάρω αλλά δεν θα έδινα τόσα λεφτά για σκούτερ(που είναι και της μόδας κι αυτό!!!)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/01/2012 - 18:30

Δεν βλέπω το κακό να αγοράσει κάποιος ένα αντικιμενο καθημερινής χρήσης μόνο και μόνο για τα looks.
Αν ηταν έτσι έπρεπε μόνο οσοι έχουν γνώσεις μηχανολογίας να αγοράζουν ομορφα και ακριβά αυτοκινητα για να μην τους βρίζουν κάποιοι!!!
Αυτό που δεν δικαιολογώ είναι αυτο που είπε και η imari πιο πάνω για ορισμένους που αγοράζουν για μούρη και μετά βρίζουν γιατί δεν έκαναν τον κόπο να αφιερώσουν λίγο χρόνο να μαθουν καποια βασικά πράγματα για αυτο που έχουν στα χέρια τους ειται αυτό αφορά τηλέφωνο, αυτοκίνητο ή πολυμίξερ :P

#18   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/01/2012 - 18:36

Δεν βλέπω το κακό να αγοράσει κάποιος ένα αντικιμενο καθημερινής χρήσης μόνο και μόνο για τα looks.
Αν ηταν έτσι έπρεπε μόνο οσοι έχουν γνώσεις μηχανολογίας να αγοράζουν ομορφα και ακριβά αυτοκινητα για να μην τους βρίζουν κάποιοι!!!
Αυτό που δεν δικαιολογώ είναι αυτο που είπε και η imari πιο πάνω για ορισμένους που αγοράζουν για μούρη και μετά βρίζουν γιατί δεν έκαναν τον κόπο να αφιερώσουν λίγο χρόνο να μαθουν καποια βασικά πράγματα για αυτο που έχουν στα χέρια τους ειται αυτό αφορά τηλέφωνο, αυτοκίνητο ή πολυμίξερ :P



Αυτό ακριβώς. Δεν αγοράζεις φερράρι και να ρωτάς πού ειναι το γκάζι και το φρένο, ουτε αγοράζεις αμαξι και να φωνάζεις εκ των υστέρων που ειναι χειροκίνητο αντί για αυτόματο.
Whatsapp doc?

#19   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/01/2012 - 00:59

Εγώ ξέρω κοπέλα που έχει iphone για να στέλνει μηνύματα και να παίρνει τηλέφωνα. Αυτό το κάνεις και με ένα nokia των 20 ευρώ. Χωρίς να θέλω να προσβάλλω την εταιρία αυτή. Μόνο nokia είχα από μικρός και από τότε που έπιασα iphone, δεν το αλλάζω με τίποτα στον κόσμο. Τέλος πάντων, θέλω να καταλήξω στο ότι δυστυχώς η ευτυχώς και η κουτσή Μαρία έχει iPhone και δεν ξέρει το γιατί. Μόνο και μόνο επειδή το έχει ο δίπλα και ο παραδίπλα. Αυτά μας έφαγαν σε αυτή τη χώρα. Να το πάρει κάποιος επειδή θέλει να παίζει να λιώνει να κάνει το ένα το άλλο μαζί του. Όχι όμως για να στέλνεις sms και να παίρνεις τηλέφωνα.

Καλή καρδιά μωρέ! Δεν πειράζει.. Εδώ κάτι γριές κυκλοφορούν με bmw. Το κέρατο μου μέσα.. Πού πας και δίνεις τα λεφτά ρε Θεέεεε!!!???


Εχει γίνει μόδα πλέον.Εγω έχω να δω αυτο το πράγμα(σε μια παρέα 10 ατόμων 5 iPhone) απο την εποχή του ΝΟΚΙΑ 3210(το πρώτο μου κινητό).Πραγματικα παρά πολλοί κάτοχοι του το έχουνε απλα επειδη είναι iPhone.(όταν είχα android έχω ακούσει ατάκα ποια έκδοση φοράς;2.3 απαντώ και μου κάνει εγω έχω 4.3 και είχα πει μα δεν υπάρχει τέτοια έκδοση android και μου βγάζει το iPhone και μου το δείχνει και λεω μα εσυ δεν έχεις android λεω IOS έχεις..και η απάντηση:α καλα εσυ εισαι άσχετος!!!Δεν απάντησα τίποτα είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό).Αλλα επίσης έχουν συμβάλει και οι μεγάλες επιδοτήσεις για το iPhone και εχει πλέον και ο καθένας.Με 45 ευρω πάγιο μου δίνανε κάθε χρόνο με το ζόρι 90 ευρω.Το iPhone μου το δώσανε δωρεάν με 2 χρονια συμβόλαιο.Οταν ήταν να το πάρω ρώτησα για το SII τι επιδότηση μου δίνεται 120 για 18μηνο ήταν η απάντηση.2 μήνες με iPhone και πραγματικά το έχω ερωτευτεί και το ευχαριστιέμαι κάθε μέρα.Αλλα πραγματικά όσες ελλείψεις και να εχει αυτο το κινητο(Bluetooth,flash player, ραδιόφωνο,εξαρτημένο απο το iTunes,κλειστό λειτουργικό κλπ.) εχει τόσα αλλα πράγματα που πραγματικά δεν σε ενδιαφέρουν οι ελλείψεις του(όσο απαράδεκτες και αν είναι μερικές)

#20   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/01/2012 - 01:10

Δεν καταλαβαινω τι σας πιανει με το ποιος παιρνει iphone. νομιζετε πως ανηκετε σε καποια ελιτ της κινητης και κανεις δεν πρεπει να μπαινει σε αυτη αν πρωτα δε λαβει την εγκριση σας; συνελθετε λιγο...

#21   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/01/2012 - 01:44

Δεν καταλαβαινω τι σας πιανει με το ποιος παιρνει iphone. νομιζετε πως ανηκετε σε καποια ελιτ της κινητης και κανεις δεν πρεπει να μπαινει σε αυτη αν πρωτα δε λαβει την εγκριση σας; συνελθετε λιγο...


Εγώ απλά το θεωρώ κρίμα κάποιος να πληρώνει 600 ευρώ για μια συσκευή και να μην την εκμεταλεύεται.Δικαίωμα του καθενός να δίνει όπου θέλει τα λεφτά του.Και Galaxy SII οσοι παίρνουν και το έχουν για check in και τηλέφωνα το θεωρώ κρίμα,απλά αυτό συμβαίνει πιστεύω μόνο με το iphone, κάποιος που θα πάρει android και θα δώσει 600 ευρώ πραγματικα πιστεύω ότι ξέρει γιατί το παίρνει.Το Iphone έχει γίνει καλώς ή κακώς μόδα και πολλοί το παίρνουν επειδή έχει σήμα το μηλαράκι και δεν το εκμεταλεύονται σωστά.Αλλά όπως είπα ο καθένας χαλάει όπως θέλει τα λεφτά του.Όπως όταν ένας σου λέει θα πάρω mac και τον ρωτάς και τι παιχνίδια θα παίζεις?Σου απαντάει τα πάντα ότι έπαιζα και στο pc μου, ε τότε για ποιο λόγο παίρνει mac??Ο μόνος λόγος είναι το μήλο για μένα...

#22   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/01/2012 - 01:48

ωραια, δεν το χρησιμοποιει οπως "θα επρεπε". εσενα τι σε νοιαζει ειναι το θεμα; εκεινος πεταξε τα λεφτα του.

φυσικα δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα.

#23   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/01/2012 - 03:24

ωραια, δεν το χρησιμοποιει οπως "θα επρεπε". εσενα τι σε νοιαζει ειναι το θεμα; εκεινος πεταξε τα λεφτα του.

φυσικα δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα.


Έχεις δίκιο και σε καταλαβαίνω,αλλα σε ένα φόρουμ θα δεις τέτοιες συζητήσεις και πιστεύω ότι καλο κάνουνε(ας πούμε μπορει πχ να μπει ένα 40χρονος που ο 16χρονος γιος του,του ζητάει iPhone θα διαβάσει ότι το παίρνει κόσμος που δεν ξέρει να το χρησιμοποιεί και ότι με ένα κινητο των 200 ευρω μπορει να κάνει τη δουλεια του και να του πάρει πιο οικονομικό κινητό) Μπορει να δεις και θέμα Λουλούδια στα μπουζούκια πεταμένα λεφτά.Καλώς ή κακώς σε ένα φόρουμ θα υπάρχουν και συζητήσεις που δεν θα μας εκφράζουνε.

#24   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/01/2012 - 04:59

Παρτε το χαμπαρι...
το iphone δεν ειναι μοδα..............!
η μοδα ειναι iphone....................!!

:P :P
:lol: :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 11/01/2012 - 05:00


#25   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 11/01/2012 - 11:38

Ο καταναλωτης δεν ξερει τι θελει μεχρι να του το παρουσιασουμε εμεις....
Steve Jobs

#26   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2012 - 12:58

Δεν είναι απαραίτητο να αξιοποιούμε κάτι στο έπακρο για να αιτιολογησουμε την αγορά του. Ψωνιζουμε μεταξύ άλλων γιατί γουστάρουμε κιόλας. Δεν θα επεκταθώ άλλο γιατί θεωρώ ότι οποίος είναι αντίθετος σε αυτό που λέω έχει θέμα

Επίσης γιατι κατηγορείτε τον κάθε πιτσιρικά που έχει μήλο αφού στην τελική ο πατέρας του του το αγόρασε

Τελευταία επεξεργασία από: sayian, 11/01/2012 - 13:05


#27   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/01/2012 - 02:54

θα ξανανοίξει σε κανα δίμηνο με το ipad 3. dont worry :P

#28   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/01/2012 - 21:27

Τι εννοείς ;;

#29   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/01/2012 - 10:55

Έρευνα της NPD σχετικά με την αγορά των smartphones στις ΗΠΑ τους μήνες Οκτώβρη και Νοέμβρη 2011 δείχνει μερικά ενδιαφέροντα στατιστικά για την πορεία του iOS και του Android.

Τα δεδομένα, λοιπόν, δείχνουν μια δραματική αύξηση στο μερίδιο αγοράς του iPhone που πυροδοτήθηκε ουσιαστικά από την κυκλοφορία του iPhone 4S. Το τρίτο τρίμηνο του 2011 η Apple σκαρφάλωσε από το 26 τοις εκατό στο 43 τοις εκατό (!). Τα μικρά ποσοστά πριν τον Οκτώβρη εξηγούνται κυρίως από την καθυστερημένη παρουσίαση του νέου iPhone τον Ιούνιο και εξαιτίας της φημολογίας για το περιβόητο iPhone 5.

Φυσικά, το ποσοστό δεν αναμένεται να διατηρηθεί στα ίδια επίπεδα με σήμερα καθώς περνάει ο καιρός αλλά μόνο και μόνο το γεγονός ότι μία και μόνο συσκευή κατάφερε και έκλεισε ουσιαστικά την ψαλίδα παραμένει εντυπωσιακό από μόνο του:

Ακόμα πιο εντυπωσιακό είναι η λίστα με τα Top 10 μοντέλα κινητών, στην οποία τις τρεις πρώτες θέσεις καταλαμβάνουν τα iPhone 4S, iPhone 4 και iPhone 3GS αντίστοιχα ακολουθούμενα από το Samsung Galaxy S 4G. Πρέπει να είναι βασανιστικό για τους ανταγωνιστές που μια συσκευή τριών χρονών καταφέρνει και διατηρείται πιο δημοφιλής από οτιδήποτε παρουσιάζουν.


Πολύ ενδιαφέροντα τα στοιχεία που παραθέτεις, αλλά θέλω να κάνω μια παρατήρηση σχετικά με τον τίτλο του topic σου. Η φράση "εξαιτίας" έχει αρνητική χροιά, δηλαδή ότι το αποτέλεσμα ήταν κακό. Διαβάζοντας λοιπόν τον τίτλο, αυτό που καταλαβαίνει κάποιος είναι ότι το iOS πήγαινε καλύτερα από το Android και ότι με το iPhone 4S άρχισε να πηγαίνει χειρότερα. Κάποιος λοιπόν που δεν ξέρει τι επικρατεί στην αγορά μπορεί να παραπλανηθεί τελείως διαβάζοντας μόνο τον τίτλο σου.

Ο σωστός τίτλος θα ήταν: Κλείνει η ψαλίδα iOS, Android χάρη στο iPhone 4S.

Για παρόμοια λάθη/μπερδέματα, όποιος δεν βαριέται μπορεί να διαβάσει εδώ: http://greeklinguist...og-post_30.html (περίπου στα 3/5 του κειμένου)

Δεν θέλω να θεωρηθώ περίεργη, αλλά πραγματικά όταν διάβασα τον τίτλο κατάλαβα άλλα αντί άλλων. Τέτοια λάθη μπορεί να δημιουργήσουν τελείως άλλη εντύπωση, οπότε παρακαλώ αν γίνεται να διορθωθεί. :)

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 17/01/2012 - 10:55


#30   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 17/01/2012 - 11:03

Ο καταναλωτης δεν ξερει τι θελει μεχρι να του το παρουσιασουμε εμεις....
Steve Jobs


Πολύ σωστό. Δε μπορώ να θυμηθώ ποιος είχε πει το θρυλικό "δε μας ενδιαφέρει το πως θα πουλήσουμε ένα προιόν. Μας ενδιαφέρει πως θα δημιουργήσουμε νέες ανάγκες στους καταναλωτές". Πρέπει να νιώσεις οτι το έχεις ανάγκη, όχι οτι απλά είναι χρήσιμο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες