Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κλείνει η ψαλίδα iOS, Android εξαιτίας του iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   andstag

andstag

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:@andstag13

Δημοσίευση 17/01/2012 - 11:13

Πολύ ενδιαφέροντα τα στοιχεία που παραθέτεις, αλλά θέλω να κάνω μια παρατήρηση σχετικά με τον τίτλο του topic σου. Η φράση "εξαιτίας" έχει αρνητική χροιά, δηλαδή ότι το αποτέλεσμα ήταν κακό. Διαβάζοντας λοιπόν τον τίτλο, αυτό που καταλαβαίνει κάποιος είναι ότι το iOS πήγαινε καλύτερα από το Android και ότι με το iPhone 4S άρχισε να πηγαίνει χειρότερα. Κάποιος λοιπόν που δεν ξέρει τι επικρατεί στην αγορά μπορεί να παραπλανηθεί τελείως διαβάζοντας μόνο τον τίτλο σου.

Ο σωστός τίτλος θα ήταν: Κλείνει η ψαλίδα iOS, Android χάρη στο iPhone 4S.

Για παρόμοια λάθη/μπερδέματα, όποιος δεν βαριέται μπορεί να διαβάσει εδώ: http://greeklinguist...og-post_30.html (περίπου στα 3/5 του κειμένου)

Δεν θέλω να θεωρηθώ περίεργη, αλλά πραγματικά όταν διάβασα τον τίτλο κατάλαβα άλλα αντί άλλων. Τέτοια λάθη μπορεί να δημιουργήσουν τελείως άλλη εντύπωση, οπότε παρακαλώ αν γίνεται να διορθωθεί. :)



Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου την ίδια εντύπωση μου έδωσε κι εμένα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 17/01/2012 - 16:07

Πραγματικα ειναι εντυπωσιακο που το 3GS παραμενει το τριτο πιο δημοφιλες smartphone και το γεγονος οτι η apple με μια μονο συσκευη σαν το iphone εχει αυτα τα ποσοστα εναντι του ανταγωνισμου με πολυ περισσοτερες.

#33   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 17/01/2012 - 16:24

Πολύ ενδιαφέροντα τα στοιχεία που παραθέτεις, αλλά θέλω να κάνω μια παρατήρηση σχετικά με τον τίτλο του topic σου. Η φράση "εξαιτίας" έχει αρνητική χροιά, δηλαδή ότι το αποτέλεσμα ήταν κακό. Διαβάζοντας λοιπόν τον τίτλο, αυτό που καταλαβαίνει κάποιος είναι ότι το iOS πήγαινε καλύτερα από το Android και ότι με το iPhone 4S άρχισε να πηγαίνει χειρότερα. Κάποιος λοιπόν που δεν ξέρει τι επικρατεί στην αγορά μπορεί να παραπλανηθεί τελείως διαβάζοντας μόνο τον τίτλο σου.

Ο σωστός τίτλος θα ήταν: Κλείνει η ψαλίδα iOS, Android χάρη στο iPhone 4S.

Για παρόμοια λάθη/μπερδέματα, όποιος δεν βαριέται μπορεί να διαβάσει εδώ: http://greeklinguist...og-post_30.html (περίπου στα 3/5 του κειμένου)

Δεν θέλω να θεωρηθώ περίεργη, αλλά πραγματικά όταν διάβασα τον τίτλο κατάλαβα άλλα αντί άλλων. Τέτοια λάθη μπορεί να δημιουργήσουν τελείως άλλη εντύπωση, οπότε παρακαλώ αν γίνεται να διορθωθεί. :)


Συμφωνώ. Ακριβώς αυτό που λες κατάλαβα και εγώ ( αν και για να πω την αλήθεια αυτό θα μου φαινόταν πιο λογικό :) ).

#34   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/01/2012 - 16:25

Αν η Apple δε κάνει κάτι με το iPhone 5 θα υπάρξει πρόβλημα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες