Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Να δοθουν εξηγησεις!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:37

Αν δεν κανω λάθος δεν πήγαινε σε σένα αυτο :) Κάποια στιγμή που κοιταγα είχα δει ότι είχαν κλειδωθει αγγελίες του συγκεκριμένου!!! Άρα τη δουλειά τους οι mods την κάνουν!!! :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   verde

verde

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:39

@verde:

Δεν κερδίσες (τουλάχιστον) από εμένα κάτι. Επίσης οι αγγελίες τύπου "μαγαζάκια" θεωρούνται αυτές που έχουν πολλά αντικείμενα προς πώληση και όχι τα άτομα.

Μην πείτε ότι δεν το ξέρατε και ότι το μαθαίνετε τώρα.

Επίσης όταν κάτι δεν σας αρέσει απλά προσπερνάτε και έτσι δεν δίνεται πάτημα σε κανέναν να πει το οτιδήποτε. Απλά πράγματα.


απλά βγάλτε τον κανόνα αφού δεν είστε σε θέση να τον τηρήσετε

#18   mistiri0

mistiri0

    iPH newbie

  • Pip
  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:39

Καποιοι χρηστες οντως εχουν γινει μαγαζι και το ξερεις απο πρωτο χερι η λοιπον σβηνουμε τους κανονες και πουλαει ο καθενας οσο θελει και τελος αυτο το παραμυθι η που βαζεται ενα κανονα οτι ο καθενας μπορει να πουλαει ενα πραγμα ανα φορα οπως σε αλλα site που ειναι και πιο δικαιο και να μην μπορει να βγαλει δευτερη αγγελια αν δεν εχει κλεισει η πρωτη.επισης καλο θα ηταν να φτιαξεται επιτελους ενα ξεχωριστο κομματι που μπορει ο καθενας να γραψει την αποψη του για αγοραστες γιατι εχουν προκυψει απατεωνιες να μην την πατανε και οι υπολοιποι.δωστε την δυνατοτητα να δειξετε πως προσταντευονται τα συμφεροντα των αγοραστων και οχι μονο των πωλητων γιατι αν δεις τους κανονες ειναι για το αναποδο μαλλον!!

το οτι σβηνεις επιλεκτικα πραγματα αφορα εσενα φιλε μου dinfun οταν βλεπεις ατομα να πουλανε ταυτοχρονα ποσα πραγμματα και δεν κανεις κατι ενω σε αλλες αγγελιες κανεις το επιλεκτικα βεβαια μπορει να ειναι και λα8ος απο μερους μου εκτος αν εισαι οντως μονο ενας γιατι μονο εσενα βλεπουμε να παρεμβενεις και δεν εχεις τον χρονο να ασχολεισαι με ολες τις αγγελιες.

επισης οντως αν ενα ατομο απο εδω μεσα το κανει συστηματικα και παιρνει απο ΕΔΩ μεσα και ΞΑΝΑΠΟΥΛΑΕΙ εδω μεσα ανηκει στην κατηγορια μαγαζι συμφωνα με τους υπαρχοντες κανονες.

νομιζω οτι το ξεσπασμα του φιλου και οτι σου λεω εγω οπως και το οτι ανοιγεις ενα παραθυρο να το συζητησουμε ειναι για καλο και οχι για να βριστουμε η να νευριασουμε παραπανω. αν κατι κανω λαθος πες μου το θεμα ειναι οι admin για το καλο του site να ακουτε και εμας αν σε κατι δεν συμφωνουμε γιατι αλλωστε εμεις δινουμε ζωη σε αυτο το site και προφανως και χρημα σε αρκετα ατομα.

#19   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:41

Υπάρχουν γύρω στα 5-6 άτομα που κάνουν το συγκεκριμένο πράγμα. Ονόματα δεν θα πω. Τα ξέρουμε όλοι μας.

Το πρόβλημα που είναι;

Τηρούν τους κανόνες; Ναι
Είχε ποτέ πρόβλημα αγοραστής; Όχι

Α! Επειδή στο τέλος θα παρεξηγηθώ είμαι σίγουρος θέλω να ξεκαθαρίσω την θέση μου. Είμαι και υπέρ αλλά και κατα της όλης κατάστασης.

#20   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:42

Ρε Local moderators δεν έχει δίκιο όμως σε αυτό? Γιατί αφήνετε κάποιοι να βάζουν πολλαπλές αγγελίες? Και αυτό μαγαζάκι θεωρείται. Γιατί δεν βάζετε περιορισμό στον αριθμό αγγελιών που μπορείς να ανοίξεις εβδομαδιαίως - μηνιαίως. Είναι αμαρτία τα καλά "κομμάτια" να τα παίρνουν άτομα με σκοπό να τα πουλήσουν πάλι εδώ και άλλοι που ψάχνουν δεν μπορούν να βρουν την ευκαιρία.

#21   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:42

Όντως κύριοι mod ποια ειναι τα μαγαζάκια? Όταν κάποιος πουλάει 50000 προϊόντα στο φόρουμ ,δεν θεωρείτε μαγαζάκι ?Οχι μόνο μαγαζί λέω εγω ,αλλα μιλάμε για πολυεθνικη.......

Το εχω ρωτηδει κι εγω στο παρελθον και αποτι μου εχουν πει (με το οποιο δεν μπορω να πω οτι συμφωνω 100% αλλα δεν ειναι δικο μου θεμα), ειναι οτι μαγαζακι θεωρειται η αγγελια στην οποια πουλαει καποιος πολλα πραγματα μαζεμενα.

Αν δηλαδη ο τυπος αυτος που κατηγορεις πουλαγε 10 τηλεφωνα στην ιδια αγγελια τοτε θεωρειται μαγαζακι. Αν πουλαει ενα τηλεφωνο σε καθε αγγελια και εχει 10 αγγελιες δεν θεωρειται.

Προσωπικα τη θεωρω "στριψιμο εξ αριστερών" αυτή την εξαίρεση/μέθοδο, αλλα εφοσον οι αντμιν θεωρουν οτι ειναι οκ, οτι και να λεμε εμεις ειναι περιττο.

Απο κει και περα δεν θεωρω οτι ο ορος απατεωνας ειναι καταλληλος, τη στιγμη που δεν εκανε κατι να κοροιδεψει τον αγοραστή.
Whatsapp doc?

#22   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:43

απλά βγάλτε τον κανόνα αφού δεν είστε σε θέση να τον τηρήσετε

Αν δεν κάναμε σωστά αυτό που έπρεπε πίστεψε με δεν θα είμασταν αυτοί τώρα που θα διαγραφών και θα σου έδιναν την οποία απάντηση.

#23   mistiri0

mistiri0

    iPH newbie

  • Pip
  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:44

ανοιξετε μια κατηγορια που μπορουμε αγοραστες πωλητες να κανουμε τις καταγγελιες μας οπως σε ολα τα site και ετσι δεν θα ξαναγραψει κανεις τιποτα σε αγγελιες.ειναι κατι πολυ σωστο και θα προστατευομαστε ολοι μας.γιατι μην μου πειτε κανεις δεν εχει πεσει θυμα εδω μεσα απο ατομο που πηρε κατι χαλασμενο η που πηγε το κουριερ και γυρισε πισω με το αντικειμενο και χρεωθικε ο πωλητης χωρις λογο τα μεταφορικα για ατομο που δεν το πηρε ποτε η πως πηρε σφραγισμενο κινητο και ειχε μεσα βαριδια γιατι οκ εχουν και θα ακουγονται πραγματα συνεχως αντι λοιπον να τα συζηταμε οτι την πατησαμε με pm μεταξυ μας καντε μια υποενοτητα που εκει θα σχολιαζονται ολα και ο καθενας θα βγαζει τα συμπερασματα του.Δεστε το κιαλλιος ατομα που ειναι σωστοι πουλανε σωστα και ειναι συνεπεις τους αξιζει και ενα μπραβο απολους.αν ειμαι παραλογος να μου το πειτε.

#24   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:46

Ρε Local moderators δεν έχει δίκιο όμως σε αυτό? Γιατί αφήνετε κάποιοι να βάζουν πολλαπλές αγγελίες? Και αυτό μαγαζάκι θεωρείται. Γιατί δεν βάζετε περιορισμό στον αριθμό αγγελιών που μπορείς να ανοίξεις εβδομαδιαίως - μηνιαίως. Είναι αμαρτία τα καλά "κομμάτια" να τα παίρνουν άτομα με σκοπό να τα πουλήσουν πάλι εδώ και άλλοι που ψάχνουν δεν μπορούν να βρουν την ευκαιρία.

Γιατι δεν μπορουν να βρουν? ενα σωρο ατομα βλεπω καθε μερα να πεφτουν πανω σε ολες τις αγγελιες, να τις παιρνουν σβαρνα και να κανουν υποδειξεις και παζαρια να κατεβασουν την τιμη. Αν αυτα τα στομα που ψαχνουν δεν μπορουν να ανταποκριθουν η να τα βρουν με τον εκαστοτε πωλητη και ο τυπος αυτος μπορει, μεγεια του με χαρα του.

Απο κει και περα, οι μοντς δεν εχουν ματια παντου, και δε μπορουν να ειναι σε ολες τις αγγελιες και ολα τα τοπικ ολη μερα. Αμα ειναι, γιατι δεν τους στλνετε απλα με πμ καποιο τοικ η αγγελια που θελετε να κανετε report? ανθρωποι ειναι, εχουν ζωες και δουλειες και δεν ειναι ολη μεα εδω μεσα, ολο και κατι θα τους ξεφυγει.
Whatsapp doc?

#25   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:47

να ξεκαθαρισουμε καποιες εννοιες που πιστευω παρεξηγουνται:

1) οι κανονες δεν αποφασιζονται απο εμας αλλα απο τους admins (εμεις οφειλουμε να τηρηθουν απο τα μελη)

2) το οτι καποιος πουλαει 10 συσκευες σε 10 αγγελιες δεν τον κανει και απατεωνα

3) υπηρχαν φαινομενα ιδιαιτερα με bumpers οπου πουλουσανε μπαλετες

4) τυνχανει να ασχολουμαι περισσοτερο με τις αγγελιες εγω αλλοι ασχολουνται περισσοτερο με οδηγους και νεα για το blog και αλλοι στο να βοηθουν τα μελη.

5) δεν υπαρχει καμια αντιπαθεια με κανενα μελος.. εαν υπηρχε εστω και υποννοια δεν θα ειχαμε τη θεση των διαχειριστων.

ο,τι αλλο θελετε μπορει να διευκρινηστει εδω και οχι μεσα στα topics των αγγελιων.

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 12/01/2012 - 22:57


#26   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:52

1) οι κανονες δεν αποφασιζονται απο εμας αλλα απο τους admins (εμεις οφειλουμε να τηρηθουν απο τα μελη)

Πιστεύω ότι μπορείτε να προτείνεται μετά από υποδείξεις μελών αν τις θεωρείτε σωστές.

2) το οτι καποιος πουλαει 10 συσκευες σε 10 αγγελιες δεν τον κανει και απατεωνα

Όχι βέβαια αλλά γίνεται μαγαζάκι.

#27   hyper

hyper

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:52

Υπάρχουν γύρω στα 5-6 άτομα που κάνουν το συγκεκριμένο πράγμα. Ονόματα δεν θα πω. Τα ξέρουμε όλοι μας.

Το πρόβλημα που είναι;

Τηρούν τους κανόνες; Ναι
Είχε ποτέ πρόβλημα αγοραστής; Όχι

Α! Επειδή στο τέλος θα παρεξηγηθώ είμαι σίγουρος θέλω να ξεκαθαρίσω την θέση μου. Είμαι και υπέρ αλλά και κατα της όλης κατάστασης.

Ξέρεις τι μου θυμίζει η απάντηση σου ,συγγνώμη κιόλας.
Μαζί τα φαγαμε.....
δηλαδή όλοι να τρώμε, άλλοι να περνούν τα πολλα και άλλοι τα ψιχουλακια.
Ειναι λάθος μεγάλο να αφήνεις κάποιον να πουλάει 500000 προϊόντα ,ειναι λάθος .
Δεν κατάλαβα να πλουτίζει ο κύριος ,χωρίς να εχει επίσημο μαγαζί ,απο που και ως που το επιτρέπεται ?
Θα το ξανά πω αυτο δεν ειναι μαγαζάκι ,αλλα πολυεθνικη .Μαζευει ολα τα iPhone του φόρουμ και μας τα πουλάει πίσω 50 ευρω πάνω .Ενα μήνα προσπαθώ να βρω 4s σε κάπως καλη τιμή και δεν βρίσκω διότι μερικά μαγαζάκια που έχουν στηθεί στο φόρουμ κάθονται όλοι μέρα μέσα τα τσιμπανε και στο καπάκι πούλημα .Αυτα φίλε μου ειναι μαγαζάκι ,ότι και να μου πεις ,δεν με πειθεις

#28   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:57

Κάτι ήξερα όταν έγραψα ότι θα παρεξηγηθω.

Να εξηγήσω γιατί το έγραψα.

Όταν εγώ που είμαι ιδιώτης και πήρα από την επιδότηση ή με οποιονδήποτε τροπο ένα iPhone στα 659 και ύστερα απο 1,2 μήνες θέλω να το πούλησε για τον οποιοδήποτε λόγο θ το πουλούσα περίπου 100€ κάτω. Σε αυτή την περίπτωση ΝΑΙ με πειράζει.

Όταν εγώ που είμαι ιδιώτης και θέλω να πάρω μια συσκευή πιο φθηνά εκεί θα απευθυνθώ.

Τώρα πλάκα κανείς; Θες να μου πεις ότι όσα iPhone 4,4S 3GS κυκλοφορούν τα έχεις ο gsfakianakis και ο κάθε gsfakianakis?

#29   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:58

Ξέρεις τι μου θυμίζει η απάντηση σου ,συγγνώμη κιόλας.
Μαζί τα φαγαμε.....
δηλαδή όλοι να τρώμε, άλλοι να περνούν τα πολλα και άλλοι τα ψιχουλακια.
Ειναι λάθος μεγάλο να αφήνεις κάποιον να πουλάει 500000 προϊόντα ,ειναι λάθος .
Δεν κατάλαβα να πλουτίζει ο κύριος ,χωρίς να εχει επίσημο μαγαζί ,απο που και ως που το επιτρέπεται ?
Θα το ξανά πω αυτο δεν ειναι μαγαζάκι ,αλλα πολυεθνικη .Μαζευει ολα τα iPhone του φόρουμ και μας τα πουλάει πίσω 50 ευρω πάνω .Ενα μήνα προσπαθώ να βρω 4s σε κάπως καλη τιμή και δεν βρίσκω διότι μερικά μαγαζάκια που έχουν στηθεί στο φόρουμ κάθονται όλοι μέρα μέσα τα τσιμπανε και στο καπάκι πούλημα .Αυτα φίλε μου ειναι μαγαζάκι ,ότι και να μου πεις ,δεν με πειθεις


Οριστε. Τρεχα.
http://www.iphonehel...phone-4s-white/
Whatsapp doc?

#30   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/01/2012 - 22:59

Ρε Local moderators δεν έχει δίκιο όμως σε αυτό? Γιατί αφήνετε κάποιοι να βάζουν πολλαπλές αγγελίες? Και αυτό μαγαζάκι θεωρείται. Γιατί δεν βάζετε περιορισμό στον αριθμό αγγελιών που μπορείς να ανοίξεις εβδομαδιαίως - μηνιαίως. Είναι αμαρτία τα καλά "κομμάτια" να τα παίρνουν άτομα με σκοπό να τα πουλήσουν πάλι εδώ και άλλοι που ψάχνουν δεν μπορούν να βρουν την ευκαιρία.


σωστος ετσι γινεται στα περισοτερα καλα site.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες