Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 8 ψήφοι

KAI EΓΕΝΕΤΩ ΦΩ(ΡΟΥΜ) - 4s Ωρα Μηδέν: Τριλογία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
91 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/01/2012 - 19:20

ΓΥΡΙΣΑ!

Είστε έτοιμοι? :rolleyes:
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/01/2012 - 19:20

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ερχονται κ τα παθη του 4 απο τον Πετρακλα;

Εχω λιωσειιιιιιιι


απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

#63   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/01/2012 - 19:21

ΓΥΡΙΣΑ!

Είστε έτοιμοι? :rolleyes:

ριξε ναιιιι


απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

#64   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 13/01/2012 - 19:26

ΓΥΡΙΣΑ!

Είστε έτοιμοι? :rolleyes:

πάντα..! :P

#65   Corinna

Corinna

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Zealgr

Δημοσίευση 13/01/2012 - 19:28

Έτοιμοι, αλλά περιμένουμε 8 ολόκληρα λεπτά!! ::)

#66   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/01/2012 - 19:30

Κατσε ρε γράφω!!!

Δώστε μου ένα τεταρτάκι!!

Και έρχεται το τρίτο μέρος και μετά το ένθετο με τον Πετράκλα!


ΠΑΩ!!!!
Whatsapp doc?

#67   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/01/2012 - 19:33

xaxaxax και 3ο μέρος και ένθετο Πέτρακλας;;;;Εσύ κι η Rowling και από κοντά κι η apple.
Το ένθετο πως θα το ονομάσεις part 3s?

Αναρτημένη εικόνα


#68   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/01/2012 - 20:07

ΜΕΡΟΣ ΤΡΙΤΟΝ............


-4S-

Φωνές.......πολλές φωνές......φως......κόσμος.....

Η οθόνη μου τρεμόπαιξε......Ζω ακόμα!! Ξαφνικά αισθάνθηκα από κάτω μια μικρή πίεση..........Α!!!!!!!!!!

ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ!!!! ΡΕΥΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Ένιωσα να ζωντανεύω! Τί ευτυχία........η οθόνη μου άναψε δειλά δειλά........τα βλεπα όλα όμως περίεργα, σαν μια εναλλακτική πραγματικότητα........σαν να κοίταγα μέσα από ένα καλειδοσκόπιο (thank you wikipedia!)......

Και τότε θυμήθηκα ότι η οθόνη μου είναι θρύψαλλα......


"Χλαου iphone κλαμ κατς Αλλαχ!", φώναξε μια περίεργη φωνή........

(Πού να είμαι, αναρωτήθηκα.........)

Με την άκρη της ραγισμένης μου οθόνης έπιασα την αντανάκλαση ενός άντρα νέου, με περίεργα χαρακτηριστικά (κάτι μεταξύ Σαντάμ και Πενέλοπε Κρουζ ενα πράγμα......thank you IMDB), o oποίος με έβγαζε φωτογραφίες.


ΣΝΑΠ! ΣΝΑΠ! ΣΝΑΠ! ("καλα βρε φίλε", σκέφτηκα, "είμαι για φωτογραφίες εγώ?")

Αναρτημένη εικόνα


Ο τεχνικός (ΙρακινοΙσπανός περίπου 20 χρόνων ονόματι Γιουσούφ Πιλάφ Ντελ Γκαρθία, και μόνιμος κάτοικος Φλώρινας για τα τελευταία 3 χρόνια) τελείωσε με τις φωτογραφίες και με πήρε προσεχτικά στα χέρια του, χαμογελώντας και λέγοντας κάτι σε κάποια γλώσσα που προφανώς δεν υποστηρίζεται ακόμη απο την Apple (μάλλον Ιρακινά .......thank you wikipedia language recognition!)

Καθώς με μετέφερε στο χειρουργικό τραπέζι, κατάφερα να καταγράψω την κατάσταση γύρω μου.

Βρισκόμουν στο επίσημο σέρβις της Apple στην Φλώρινα της Ελλάδος (thank you MAPS!), όπου ένας Ελληνοαμερικάνος ονόματι Μακ Τιρμπουσόπουλος είχε καταφέρει (εν αγνοία των περισσότερων φαν της Apple) να πάρει certification από την ίδια την εταιρία (στη μορφή ενός τεράστιου πάπυρου με watermark τον Steve Jobs), και να ανοίξει το πρώτο (και τελευταίο)

EΠΙΣΗΜΟ ΣΕΡΒΙΣ ΜΗΛΩΝ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΤΑ ΟΠΩΡΙΚΑ)

(Τα ποιά? Τέλος πάντων).


"Γιουσούφ μαϊ μπόι! Χάου πάμε? Τί έπαθε το καημένο το αει-φοουν?" είπε η καλοσυνάτη και ολίγον τι τσιριχτή φωνή του κυρίου Μακ.

"Αϊ αϊ αϊ μιστερ Μακ.......Κάποιο βλάκα το έκανε.....πως το λένε στα ελληνικά......τσακιστό το κανε.....αλλα εγώ θα το φτιάξω! Αλλαχ φαρ σιχτίρ μπουχ λαχ!!"


"Δε σου έχω πει να σπικάρεις μόνο ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!! Μαϊ ΓΚΟΝΤ! Αν δεν είσουν μισός ισπανός θα σε είχα απολύσει φορ σούρ! Γκαντ ντάμ Σαντάμ!! ΓΟΥΟΡΚ!!!! Φτιάχτο το καημένο το iphone!"

Ο κύριος Μακ απομακρύνθηκε σιγά σιγά, μουρμουρίζοντας κάτι σχετικά με το ότι θαπρεπε η Αμερική οχι να βοηθήσει το Ιρακ να ξαναχτιστεί, αλλά να κάνει μια Middle East Disney World εκεί (που έχει και πολύ χώρο).


Ο Γιουσούφ κατσούφιασε, αλλά συνηθισμένος στα καπρίτσια του αφεντικού, έσκυψε πάνω μου να δουλέψει.

Και ξαφνικά, πάγωσαν τα καλώδιά μου. Ο Γιουσούφ έβγαλε απο την τσέπη του ένα μικρό κοκκάλινο μαχαίρι (Α. Πρωτοψάλτη.....thank you Shazam!) και σιγά σιγά το πλησίασε στις βίδες μου........ΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ! σκέφτηκα με τρόμο.........


"ΓΙΟΥΣΟΥΦ!!!!!" ακούστηκε μια ξερακιανή φωνή που παρέπεμπε σε Μάγισσα Φούρκα από Bugs Bunny....."Ειιιπαμεεεε με το καααατσαβίδιιιιι βρεεεεε αγόριιιιι μου....."

Η θεία του κυρίου Μακ, μια 90χρονη χάκερ (και καλύτερη φίλη της γιαγιάς του Steve Jobs)oνόματι Έμιλυ πλησίασε, σηκώνοντας απειλητικά τη μαγκούρα της προς τον Γιουσούφ.

Ο Γιουσούφ πήρε το κατσαβίδι και κάτω από την επίβλεψη της "Auntie Em" (όπως την φώναζαν χαιδευτικά), αφαίρεσε με προσοχή το περίβλημά μου.

Αισθανόμουν τόσο γυμνό...........ω τί ντροπή!

"Πηηηηηγαινε φέεεεερε τώωωωρα καινούριαααα καπάαααακια", είπε η Έμ. "Κι εγωωωωω θα το τεσταααααρω να δωωωωω αν δουλεύειιιιι ακομαααααα...."

Η Εμ με σήκωσε από το τραπέζι με τόσο τρέμουλο που νόμιζα ότι γίνεται σεισμός 15.3 της κλίμακας Ρίχτερ (thank you google!).

Mε πήγε σε ενα άλλο τραπέζι, πάνω στο οποίο ήταν ένας Μακ.


Αν είχα μάτια, θα είχαν βγει απο τις κόχες τους και θα είχαν κυλήσει στο πάτωμα.

Αναρτημένη εικόνα


Mα καλά......σε αυτό εδώ θα με τεστάρει? Κρύο ρεύμα άρχισε να κυλάει στα καλώδιά μου..........ετοιμάστηκα να δω αστεράκια και πράσινες οθόνες............


Κι όμως.............η Εμ έκατσε, φύσηξε προσεχτικά το πληκτρολόγιο, από το οποίο σηκώθηκε η αμμοθύελλα της Ερήμου Μοχάβι, έβαλε μια ΔΙΣΚΕΤΑ (thank you Apple Museum) μέσα στον Μακ και με σύνδεσε σε μια υποδοχή USB (USB?E?)

Για τα επόμενα λεπτά έπαθα ένα blackout, και όταν επανήλθα, φόραγα την έκδοση 5.1 beta 3, είμουν jailbroken και σε ολοκαίνουρια κατάσταση.........

Αναρτημένη εικόνα

(Iphone 5?????)


(ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ: Απότι φαίνεται, η θεία Εμ (γνωστή χάκερ και μέντορας των Geohot, pod2g και της Chronic Dev Team) ανακάλυψε ότι ο τρόπος σπασίματος του iphone 4s και ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ iOS, τωρινής ή μελλοντικής, εξαρτάται όχι απο το τί λογισμικό θα χρησιμοποιήσεις, αλλα απο το τι ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ. Ανακάλυψε ότι ο πρώτος και παλαιότερος Μακ υπολογιστής (με μια προσθήκη USB) ήταν ικανός να κάνει το 4s να μπερδευτεί τόσο πολύ ώστε το logic board του να τρελλαθεί και να νομίζει ότι είναι iphone 3gs και να δέχεται οποιοδήποτε jailbreak.)


Η Εμ φάνηκε ικανοποιημένη από τη δουλειά της και τη δουλειά του Γιουσούφ. Με βάλανε στο κουτί μου και κλείσανε το καπάκι............

..................


(ΑΦΗΓΗΤΗΣ)

Το 4s έφυγε από το Σέρβις Μήλων Φλώρινας και κατέφτασε στο κατάστημα Vodafone του Πειραιά (απ'όπου είχε προέλθει), και ο υπάλληλος τον οποίο τρομοκράτησε ο Πετράκλας δυο βδομάδες νωρίτερα, καθ'ότι φίλος του μαγκαζίνου, πήρε τηλέφωνο εμάς να το παραλάβουμε.


Το τηλέφωνο έγινε δωρεά σε μια κοπελίτσα που μόλις τελείωσε το λύκειο, και του πέρασε απο την πρώτη μέρα screen protector, και φοράει μια ωραιότατη θηκούλα (όπως θα δείτε παρακάτω) και δουλεύει καλύτερα κι απο το Big Ben.

Αναρτημένη εικόνα


Kαι έζησε το 4s καλά κι ο Πετράκλας........................θα δείτε πώς έζησε ο Πετράκλας αύριο το μεσημέρι, στο σπέσιαλ τεύχος


"OI ΜΗΛΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΑΚΛΑ: Μέρος 1 - To Ψυρρή or not to Ψυρρή?"



Καλή σας νύχτα.
Whatsapp doc?

#69   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/01/2012 - 20:08

ETOIMO!!!

http://www.iphonehel...ν-μεροσ-τριτον/
Whatsapp doc?

#70   Corinna

Corinna

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Zealgr

Δημοσίευση 13/01/2012 - 20:14

Μ' αρέσουν τα happy end... :P

#71   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/01/2012 - 20:16

Μ' αρέσουν τα happy end... :P



E τί να κάνω δε γίνεται να κατέληγε σε καμιά χωματερή το κινητό χαχα!

Για να δούμε, ο Πετράκλας θάχει κανα happy end ή θα θέλει χάπια?

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 13/01/2012 - 20:16

Whatsapp doc?

#72   skipper03

skipper03

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2012 - 20:19

Για αλλη μια φορά απλά απίστευτη...!!!!!

#73   Corinna

Corinna

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Zealgr

Δημοσίευση 13/01/2012 - 20:23

Aφού σώθηκε το iPhone..
Θεά η Auntie Em!!
(στις φωτό όμως μεταλάχτηκε σε 3gs μου φαίνεται :) )

#74   Eirini1988

Eirini1988

    iPH Addict

  • 613 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/01/2012 - 20:26

Χαπι εντ το μικρο κ λατρεμενο 4ς αλλα η θηκουλα αθλια! Τι θα ελεγες για ενα μηλο που ντρεπεται για το βρακι του ή υποφερει απο την αρρωστεια "δαχτυλια"; (η γνωστη αρρωστεια των οθονων που εχουν να καθαριστουν απο τη στιγμη που πρωτοχρησιμοποιηθηκαν)


απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...

#75   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/01/2012 - 20:36

Χαπι εντ το μικρο κ λατρεμενο 4ς αλλα η θηκουλα αθλια! Τι θα ελεγες για ενα μηλο που ντρεπεται για το βρακι του ή υποφερει απο την αρρωστεια "δαχτυλια"; (η γνωστη αρρωστεια των οθονων που εχουν να καθαριστουν απο τη στιγμη που πρωτοχρησιμοποιηθηκαν)


απο κάποιο απο τα μήλα μου, αλλά πάντα με Tapatalk...



Να σου πώ, η θήκη μια χαρά σε σχέση με το σουβλακολιγδιασμένο δάχτυλο του Πετράκλα!
Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες