Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 8 ψήφοι

KAI EΓΕΝΕΤΩ ΦΩ(ΡΟΥΜ) - 4s Ωρα Μηδέν: Τριλογία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
91 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Corinna

Corinna

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Zealgr

Δημοσίευση 13/01/2012 - 10:33

Ελπίζω να έχει καλό τέλος η ιστορία για το ταλαίπωρο.. και να μην αργήσει το δεύτερο μέρος!! ^_^

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/01/2012 - 13:20

Καλησπέρα στους απανταχού μηλοφωνάκηδες!

Το σημερινό τεύχος του πολυαγαπημένου σας μαγκαζίνου είναι αφιερωμένο αποκλειστικά σε ένα ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΟ ΘΕΜΑ / ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ, το οποίο έπεσε στην αντίληψή μας νωρίς σήμερα το πρωί.

Θα σας παρουσιάσουμε λοιπόν το οδοιπορικό ενός iphone 4s (16GB black) το οποίο ήρθε και χτύπησε την πόρτα μας, ζητώντας να ακουστούν τα βάσανά του μπας και μπορέσει να σώσει έστω κι ένα κακόμοιρο άλλο μηλόφωνο κάπου!

Αλλα ας το αφήσουμε να πει αυτό την (πραγματικά συγκλονιστική) ιστορία του......
-------------------------------------------------------------------------------------

IPHONE 4S:

Το όνομά μου είναι S. 4S.

Με ξέρουν όμως καλύτερα ως Model Number 4S874305GR. Το ταξίδι μου έπρεπε να είναι μεγαλειώδες. Περήφανη καταγωγή, με σήμα το πανέμορφο μήλο, γυαλιστερό, όμορφο, πανέξυπνο (μέχρι και ομιλία διαθέτω)......

Ο Πετράκλας με μάζεψε, με έχωσε στο κουτί μου και όπου φύγει φύγει...................................

.........ΤΕΛΟΣ ΜΕΡΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥ......


(Αυριο το ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟΝ)


Αναρτημένη εικόνα


Που είναι η συνέχεια οεοε!! ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 13/01/2012 - 13:22

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#33   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/01/2012 - 13:42

Αναρτημένη εικόνα


Που είναι η συνέχεια οεοε!! ;-)


Τωρααααααααααααααααααααααααααα
Whatsapp doc?

#34   gabriella

gabriella

    iPH Enthousiast

  • 577 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/01/2012 - 13:42

Χαχαχαχααχ πολυ καλοοοοοοοοοοοο

#35   MARIAGIORGOS

MARIAGIORGOS

    iPH Enthousiast

  • 473 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/01/2012 - 13:55

Εισαι απιστευτη σε ευχαριστω πολυ που μου εφτιαξες τη διαθεση!!!

#36   loudaki

loudaki

    iPH Member

  • 251 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/01/2012 - 13:59

Το λυπήθηκα πραγματικά το iphonaki, τα γράφεις τόσο παραστατικά!

#37   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/01/2012 - 14:21

............................

Χάνομαι..........δεν βλέπω τίποτα.......σκοτάδι, κρύο..............έτσι μάλλον πρέπει να είναι η μετά-ρεύματον ζωή...........Αισθάνομαι σαν κάτι να πάει να ανάψει......αλλα δεν. Ένα καλώδιο τρίζει σε συμφωνία με το Datsun του φίλου του Πετράκλα.........σβήνω........

(Αφηγητής)
Ο Πετράκλας ορμάει μέσα στο στο μαγαζί της Vodafone σαν ταύρος σε αρένα (off topic: ακου εκεί ταύρος σε υαλοπωλείο, που ξανακούστηκε? Πόσες φορές θα δείτε ταύρο σε Costa Boda? Δε νομίζω).

Καθώς ένας χαμογελαστός υπαλληλάκος πάει να τον πλησιάσει, ο Πετράκλας τον βουτάει από το γιακά, και του μένει το χαμόγελο στο χέρι.

"Φίλε θελω βοήθεια αμέσως, έχω ιμερτζενσι με το αει-φον μου".

"Αστε μου το γιακά κύριε σας παρακαλώ", είπε ο υπάλληλος (καταπνίγοντας την επιθυμία να σχολιάσει την επίπονα προφανή σουβλακοφαγία του Πετράκλα εκείνη την ημέρα - μάλλον με έξτρα δόση απ'όλα). "Πεστε μου τί ακριβώς συνέβη και κάτι θα κάνουμε".


Ο Πετράκλας βγάζει το (πρωην) iphone 4s και το δείχνει στον υπάλληλο, ξαφνικά μοιάζοντας με παιδί που η δασκάλα θα το βάλει στη γωνία τιμωρία.

"Μου έπεσε ένα κάδρο πάνω στο κινητό.....Ολοκαίνουριο πράμα και έγινε τηγανίτα.....Τι μπορούμε να κάνουμε? Το χρειάζομαι! Βοηθα με λίγο......"

Ο υπάλληλος κοιτάει το ταλαίπωρο κινητό μια έκφραση που φέρνει κάτι σε ναυτία, κάτι σε οίκτο, κάτι σε σοκ.


"Τι να σας πώ κύριε, επειδή προφανώς είναι δικό σας το φταίξιμο, θα πρέπει να πάει για επισκευή και θα αναλάβετε βέβαια το κόστος, το οποίο λογικά θα είναι αρκετό."

"Ποσο δηλαδή ρε φιλάρα, για πες? Και ποσο καιρό θα κάνει? Γίνεται να τοχω αυριο? Ειναι και Σαββατο, ξες και θα βγω τσάρκα και δε γίνεται να κυκλοφορήσω στου Ψυρρή με το ξεχαρβάλα το νοκια πουχω. Δε λέει. Με νιώθς, έτσι?"

Ο υπάλληλος έκανε μια μεγάλη προσπάθεια να σταματήσει το δεξί του μάτι από ένα νευρικό ανοιγοκλεισμα τύπου τικ (που έφερνε λίγο σε Επιθεωρητή Ντρέιφους όταν τον τρέλαινε ο Κλουζώ).

"Κύριε, δεν γίνονται αυτά που λέτε. Η διαδικασία είναι σαφής: Θα αποσταλλεί η συσκευή ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ στο σερβις........(παύση για να μεταφερθεί προσεχτικά ο υπάλληλος πίσω απο τον πάγκο, για να μην φάει καμια λιγδιασμένη αδέσποτη καθώς η έκφραση του Πετράκλα αρχισε να αλλάζει προς το θυμωμένο).....και μετά θα ελεγχθεί, θα κοστολογηθεί η ζημιά, θα ενημερωθούμε για το κόστος και το τί χρειάζεται να γίνει, θα σας ενημερώσουμε, θα υπογράψετε το σχετικό χαρτί, και θα γίνει το σερβις, και μετά απο λογικά 2 εβδομάδες θα πρέπει να έχετε τη συσκευή στο χέρι".


Ο Πετράκλας έμεινε βουβάλι άλατος. 1......2.......3......ΜΠΑΠ


"¨ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ Ο ΠΕΤΡΑΚΛΑΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ #*(^)*%(#)*^%)(*#^()*% ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. ΔΕΝ ΠΑΣ ΟΜΑΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ! ΘΕΛΩ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ".

"Μα κύριε......"


"ΣΤΕΙΛΤΟ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΣ, ΚΑΝΤΟ ΔΩΡΟ ΣΤΗΝ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΡΑ ΣΟΥ, ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ, στο χαρίζω να'ουμε, να πάρε και το κουτί κι όλα του, δικό σου για τον κόπο σου. Θέλω καινούριο. ΤΩΡΑ.".

Ο υπάλληλος εξαφανίστηκε στο πίσω μέρος του μαγαζιού, και ήρθε με ελαφριά πηδηματάκια πίσω σε χρόνο dt, κρατώντας ένα σφραγισμένο κουτί. Τρέμοντας σαν φύλλο εν αρχή καταιγίδας είπε:

"Κύριε, το μόνο που έχουμε άμεσα διαθέσιμο αυτή τη στιγμή είναι το iphone 4 στα 8GB......"


"ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ 18GB. Το θέλω. Μετρητά παίρνετε?"

".............ναι κύριε, παίρνουμε μετρητά."


Ο Πετράκλας πλήρωσε, πήρε το "έφωνο" και έφυγε περήφανος για να ετοιμαστεί για έξοδο στην "Τρύπα του Λάμπουρα" στου Ψυρρή. Ο υπάλληλος συμπλήρωσε μια στίβα φόρμες, έβαλε τo 4s πίσω στο κουτί του, τα έβαλε όλα μαζί σε μια σακούλα και τα τοποθέτησε στο ντουλάπι, και ευχαρίστησε το Θεό που δεν είχε τη μοίρα του κινητού κι εκείνος στα χέρια του Πετράκλα.



(4S)

Δεν το πιστεύω......έφυγε ο χοντρός.........για πάντα..........το καημένο το 4άρι όμως...........τί έχει να τραβήξει.......δε μπορώ........


Ούτε που ξέρω πόσες μέρες πέρασαν απο εκείνη τη μοιραία νύχτα.....Είμουν πεθαμένο, ξεγραμμένο..............μέχρι που........


ΤΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΚΤ


Ξαφνικά φως. Και φωνές. Πολλές φωνές.



ΤΕΛΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ




(ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΕΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.............................ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΣΕΙΣ στο σερβις, με κύριο πρωταγωνιστή τον ΙσπανοΙρακινό Γιουσούφ Πιλάφ Ντελ Γκαρθία........μείνετε συντονισμένοι!!)



Αναρτημένη εικόνα


KAI EΓΕΝΕΤΩ ΦΩ(ΡΟΥΜ) - ΚΑΝΕΤΕ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ BLOG για να μην χάνετε ούτε χρόνο ούτε χρήμα ούτε λέξη!

www.kaiegenetoforum.wordpress.com

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 13/01/2012 - 14:26

Whatsapp doc?

#38   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 13/01/2012 - 14:26

Ωραιο, αλλά το έκανες χάρυ ποττερ κ συ!
Ειδες οτι περνάει κ το έσπασες σε 3 μέρη :lol: :lol: :lol:
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#39   iKostis

iKostis

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2012 - 14:29

Φάση pod2g μου θυμίζει...κοίτα μη βάλεις κανα εικονίδιο donate για το 3ο μέρος!! :lol: :lol:

Ανυπομονούμε για τον Γιουσούφ Πιλάφ!!!!!!

#40   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/01/2012 - 14:33

Nαι ρε γαμώτο θα τογραφα τώρα, αλλα φεύγω για μάθημα :)

Θα αναρτηθεί όμως γύρω στις 7.30 το απόγευμα :)

DONATION όχι.

Αλλά αμα θέλετε κάνετε subscribe στο blog να σας έρθει ειδοποίηση :)
Whatsapp doc?

#41   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/01/2012 - 14:34

Μακράν καλύτερο από το πρώτο :)

#42   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 13/01/2012 - 14:35

Μακράν καλύτερο από το πρώτο :)


Το σωστό έτσι είναι.

Καλό
Καλύτερο
Για ξάπλωμα κάτω ;)
Whatsapp doc?

#43   loudaki

loudaki

    iPH Member

  • 251 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/01/2012 - 14:38

Οι περιπέτειες του Μηλοφωνάκη 4S!!!
Περιμένουμε τη συνέχεια

#44   djzito

djzito

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2012 - 14:38

Πολυ καλο,στο 3ο μερος γραψε και για την τσαρκα του πετρακλα με το αιφονι,πως πηγε κλπ (δινω ιδεες χαχα)

#45   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/01/2012 - 14:39

Το σωστό έτσι είναι.

Καλό
Καλύτερο
Για ξάπλωμα κάτω ;)

Όταν βγει το 3ο δηλαδή να καλέσω ασθενοφόρο; :Ρ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες