Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απόψεις: Είναι κακό να σε λένε Apple FanBoy?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
91 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:32

Δεν διαβάζω ένα-ένα τα ποστ σου οπότε σίγουρα δεν μπορώ να είμαι επιλεκτός, εκ των πραγμάτων. Ό,τι κάτσει μπροστά μου.
Δεν ξέρω τι καλό μπορεί να κάνει... δεν το καταλαβαίνω. Εγώ φανατισμό βλέπω και απ' τις δύο όψεις.

Για το αν ένας fanboy μπορεί να είναι αντικειμενικός ή χωρίς παρωπίδες, νομίζω είναι άτοπο με βάση τον ίδιο τον ορισμό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:34

λοιπόν επειδή ακούγετε έντονα τελευταία αυτό για μένα.... όχι δεν είναι κακό. Και χωρίς να θέλω να το παινεύομαι ξέρω ότι συσκευή της apple έχω ξέρω να την χρησιμοποιώ στο έπακρον, κάτι που μου αρέσει. υπάρχει η περίπτωση να το λένε επειδή ό,τι δεν φτάνει η αλεπού το κάνει κρεμαστάρι. Για τους ανθρώπους που ξέρουν ποια είναι η χρήση των συσκευών ξέρουν ότι τα προ'ι'όντα της apple είναι κορυφή. άρα αυτοί που προσπαθούν να μειώσουν αυτές τις συσκευές μπορεί είτε να μην τους αρέσουν ( λογικό γτ δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα ) αλλά και γιατί μπορεί να μην θέλουν να το παραδεχτούν. Εγώ είμαι apple fanboy και δεν ντρέπομαι να το λέω.

3. Προγραμματιστές/ Developers, και σε αυτό η Apple φρόντισε να είναι πρωτοποριακή με την δημιουργία των App Store.
4. Μουσικόφιλοι, εδώ έχουμε το φαινόμενο του iTunes, μια πλατφόρμας που άλλαξε μια ολόκληρη βιομηχανία.
6. Φανατικοί Οπαδοί, με στοιχεία υπερβολής και ενέργειες που πολλές φορές προκαλούν, για αυτούς η Apple είναι ότι για κάποιους φανατικούς ο Ολυμπιακός, η ΑΕΚ, ο Παναθηναϊκός, ο Πάοκ κλπ

το iPhone iPad δεν είναι μόδα στην Ελλάδα. Αν ήταν θα γινόταν λα'ι'κό προσκύνημα όπως στην Αμερική. Εδώ μόδα ποια είναι τα smartphones. Μπορεί ναι να είναι και δείγμα νεοπλουτισμού του νεοέλληνα αλλά δεν είναι μόδα. Και είναι μια πολύ λεπτή γραμμή αυτό που διαχωρίζει αυτές τις 2 έννοιες

Τελευταία επεξεργασία από: SOTKOTMAC, 14/01/2012 - 17:40

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#18   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:35

αν νομιζεις οτι ασχολουμε με αυτο τοτε σιγουρα διαβαζεις επιλεκτικα ποστ και οχι ολα....
το να κατακρινεις κατι αρνητικο ειτε αυτο λεγεται φανμποισμος ειτε οτιδηποτε αλλο μονο σε καλο μπορει να βγει...

και επισης κ εγω δηλωνω funboy αλλα χωρις παρωπιδες και οσο γινετε πιο αντικειμενικος...


FAN ΕΙΠΑΜΕ οχι FUN.
Whatsapp doc?

#19   georgoud

georgoud

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:georgoud

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:36

Ωχ μου την εκνευρίσατε!!! Αναρτημένη εικόνα

#20   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:36

Άρα είναι Apple FanBoys? Και βέβαια όχι!!! Καταπιεσμένα άτομα με χαμηλή υστεροφημία που προσπαθούν αναδειχθούν σε ένα σύνολο μέσω ενός υλικού αγαθού.

Αναρτημένη εικόνα

ωραιο αυτό το τελευταίο, αν και λίγο Dr. Phil :laugh:
Whatsapp doc?

#21   Godlike

Godlike

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:38

Εγώ δηλώνω μεγάλος gadgetάκιας και από την στιγμή που τα καλύτερα gadgets στην κατηγορία τους τα βγάζει η apple, άρα δηλώνω και fanboy της apple. Appleάκιας and proud! (geek also!)

#22   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:38

Δεν διαβάζω ένα-ένα τα ποστ σου οπότε σίγουρα δεν μπορώ να είμαι επιλεκτός, εκ των πραγμάτων. Ό,τι κάτσει μπροστά μου.
Δεν ξέρω τι καλό μπορεί να κάνει... δεν το καταλαβαίνω. Εγώ φανατισμό βλέπω και απ' τις δύο όψεις.

Για το αν ένας fanboy μπορεί να είναι αντικειμενικός ή χωρίς παρωπίδες, νομίζω είναι άτοπο με βάση τον ίδιο τον ορισμό.


αδερφε ειμαι φολα φανατικος με το παοκ αλλα ξερω οτι ο γαυρος εχει καλυτερη ομαδα...αυτο σου εξηγω...δεν εχω παρωπιδες...αν μου βγει ενας παοκτσης και μου πει
αδερφε ο παοκ ειναι η καλυτερη ομαδα της ελλαδος κτλ κτλ θα το κραξω μηπως και συνελθει λιγο....οποτε κραξε κραξε κατι καλο μπορει να βγει στο φιναλε
και να ξυπνησουν και οι κολλημενοι

#23   georgoud

georgoud

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:georgoud

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:39

ωραιο αυτό το τελευταίο, αν και λίγο Dr. Phil :lol:


Τι να κάνω? Dr αυτός Dr και εγώ :lol: :lol: :lol:

#24   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:39

Ωχ μου την εκνευρίσατε!!! :)

Συνημμένα αρχεία


Whatsapp doc?

#25   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:40

αδερφε ειμαι φολα φανατικος με το παοκ αλλα ξερω οτι ο γαυρος εχει καλυτερη ομαδα...αυτο σου εξηγω...δεν εχω παρωπιδες...αν μου βγει ενας παοκτσης και μου πει
αδερφε ο παοκ ειναι η καλυτερη ομαδα της ελλαδος κτλ κτλ θα το κραξω μηπως και συνελθει λιγο....οποτε κραξε κραξε κατι καλο μπορει να βγει στο φιναλε
και να ξυπνησουν και οι κολλημενοι



RESPECT.

Μολις εγινα parafron fangirl :)
Whatsapp doc?

#26   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:42

Φυσικα και ειναι υποτιμητικο να σε λένε apple fanboy και γενικότερα fan...Όποιος θεωρεί οτι ειναι τιμητικό μάλλον βρίσκεται σε αλλο διαπλανητικο συστημα ...Εγω λέω καλυτερα να πουμε για το allou fan park..(και οχι για το allou fun park).Kαλα το θέμα αυτο το σκεφτηκατε πολυ.."αντε καλο καψιμο"!!!

#27   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:43

γιατί φίλε είναι κακό να σε λένε fanboy? με την ίδια λογική ας μην δηλώνουμε τα γούστα μας για τίποτα γιατί θα μας υποτιμούν... είναι καταπίεση με αυτή τη μορφή

Τελευταία επεξεργασία από: SOTKOTMAC, 14/01/2012 - 17:44

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#28   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:44

Τι να κάνω? Dr αυτός Dr και εγώ :lol: :lol: :lol:

εγω παραλίγο Dr... :( (δε βαριέσαι)

Αυτό εδώ ειναι FAN Boy!!

Συνημμένα αρχεία


Whatsapp doc?

#29   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:46

Φυσικα και ειναι υποτιμητικο να σε λένε apple fanboy και γενικότερα fan...Όποιος θεωρεί οτι ειναι τιμητικό μάλλον βρίσκεται σε αλλο διαπλανητικο συστημα ...Εγω λέω καλυτερα να πουμε για το allou fan park..(και οχι για το allou fun park).Kαλα το θέμα αυτο το σκεφτηκατε πολυ.."αντε καλο καψιμο"!!!



Απλά δε σ αρεσει να το ακούς (για το οποιοδήποτε θεμα οχι μονο για Apple), κι ας ειναι αλήθεια. Γιατί ειναι αλήθεια για ολους, απλά μερικοί εχουν την κοινή λογική να καταλαβαίνουν οτι απλά ειναι προσωπική προτίμηση κι οχι απαραιτητα το σωστό και το καλυτερο
Whatsapp doc?

#30   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2012 - 17:47

γιατί φίλε είναι κακό να σε λένε fanboy? με την ίδια λογική ας μην δηλώνουμε τα γούστα μας για τίποτα γιατί θα μας υποτιμούν... είναι καταπίεση με αυτή τη μορφή

μου θυμίζεις κατι φίλους που έχω και βάζουν αυτοκολλητα με το μηλο στα αυτοκινητα τους ..οτι ναναι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες