Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απόψεις: Είναι κακό να σε λένε Apple FanBoy?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
91 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2012 - 18:07

Πολύ εριστικός ο φίλος νικολάου και δεν καταλαβαίνω τον λόγο.. Όποιος κολλάει αυτοκόλλητο apple κάπου οπουδήποτε είναι διανοητικά καθυστερημένος? Το fan σαν λέξη σημαίνει θαυμαστής. Εσύ δεν έχεις θαυμάσει κάτι στην ζωή σου?

Ειπα οτι ειναι δικαίωμα του καθένος τι κανει και πώς αναδεικνυει τον θαυμασμο του με μηλα στο αυτοκινητο του...Εγραψα πουθενα διανοητικά καθυστερημένος?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 18:07

Δεν ειναι κακος ο ορος fan, απλά τον κάνανε κακό έτσι οπως τον χρησιμοποιούνε .

Ας πούμε το να είσαι fanboy του "Και Εγένετω Φώ(ρουμ)" δεν ειναι κακό :lol:

Χαλαρώστε.

Nikolaou, και γω εχω αυτοκολλητο στο αμαξι.

Γιατι δε χώραγε στο ψυγειο.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 14/01/2012 - 18:08

Whatsapp doc?

#48   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 14/01/2012 - 18:08

Ειπα οτι ειναι δικαίωμα του καθένος τι κανει και πώς αναδεικνυει τον θαυμασμο του με μηλα στο αυτοκινητο του...Εγραψα πουθενα διανοητικά καθυστερημένος?

ναι αλλά και πάλι φάνηκε ερειστικό αυτό που είπες μπορεί και άθελα σου βέβαια και λίγο προσβλητικό δυστυχώς

Τελευταία επεξεργασία από: SOTKOTMAC, 14/01/2012 - 18:09

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#49   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 14/01/2012 - 18:10

Definition of an ‘Apple fanboy’ and those that use the term

Apple fanboy: Someone who is tired of technology being difficult and knows there is something better; someone that loves to get the job done instead of working on their machine; a person that isn’t afraid of breaking the status quo; someone that appreciates quality design and workmanship; a person that realizes cheapest isn’t always best.

Apple fanboys are commonly confused with the sensible people of society.

A person that calls you a fanboy: A person that can’t handle the fact that Apple, not Microsoft or Google, is the company that is bringing all of the above to the world. These people often hack their devices to make them look like Apple’s devices.


.... 8)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#50   Godlike

Godlike

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2012 - 18:11

Εγώ έχω στα drums μου πλέον δίπλα στο αυτοκόλλητο της Razer γιατί είμαι iDrummer!

#51   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 14/01/2012 - 18:12

Definition of an ‘Apple fanboy’ and those that use the term

Apple fanboy: Someone who is tired of technology being difficult and knows there is something better; someone that loves to get the job done instead of working on their machine; a person that isn’t afraid of breaking the status quo; someone that appreciates quality design and workmanship; a person that realizes cheapest isn’t always best.

Apple fanboys are commonly confused with the sensible people of society.

A person that calls you a fanboy: A person that can’t handle the fact that Apple, not Microsoft or Google, is the company that is bringing all of the above to the world. These people often hack their devices to make them look like Apple’s devices.


.... 8)


όσα ++++ να δώσω είναι λίγα

ΤΗΙΝΚ DIFFERENT αυτό εννοούμε ;)

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#52   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2012 - 18:14

όπως το βλέπεις εσύ ο όρος φαν είναι κακός. πχ δες στο facebook και σε άλλα networking places και πες μου όσοθ δηλωνουν fan ενός ανθρώπυ ή μιας εταιρίας είναι στενόμυαλοι ε?

Ναι γιατι απο τα γεγονοτα σχεδόν ολοι οι fan συνηθως ακολουθουν σαν "προβατα".Είτε γιατι ειναι μοδα ειτε μιμητισμος ειτε ξενοφερτο πρότυπο κτλπ .Ο χαρακτηρισμος ειναι γενικος και δεν πάει σε κανενα μην γινει παρεξηγηση.Εσεις όλοι ειστε στο ποσοστο που εχετε υψηλη κριτικη σκεψη και ανηκετε στην μειονοτητα των "σκεπτόμενων".

#53   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 14/01/2012 - 18:16

πάλι ερειστικός αφού λοιπόν το βλέπεις έτσι ας μην το συζητήσουμε άλλο. έχω καλή διάθεση και δεν γουστάρω να μαλώσω Αναρτημένη εικόνα κάτι τελευταίο. τι ομάδα είσαι?

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#54   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 14/01/2012 - 18:17

Αυτός που θα κολλήσει το δαγκωμένο μήλο δίπλα στο επίσης κολλημένο αλογάκι της ferrari δίπλα στο σήμα skoda του μάλλον είναι. :P

#55   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2012 - 18:22

πάλι ερειστικός αφού λοιπόν το βλέπεις έτσι ας μην το συζητήσουμε άλλο. έχω καλή διάθεση και δεν γουστάρω να μαλώσω :D κάτι τελευταίο. τι ομάδα είσαι?

δεν γίνομαι εριστικος ,ουτε θέλω να προβώ σε διένεξη.Εχω δικαίωμα να πω την γνώμη μου και ο καθενας την δικη του.Δεν ξέρω τι σχέση εχει η ομαδα ..απο ομαδα είμαι μιας τοπικης β κατηγορίας οπου ανήκω κιόλας σε αυτην την ομάδα..σε κάλυψα?

#56   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 14/01/2012 - 18:23

ναι μπορείς να μου πεις ποια αν και οφ τόπικ?

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#57   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 14/01/2012 - 18:25

Για πέστε, ποσοι φορανε Levis? ;)
Whatsapp doc?

#58   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/01/2012 - 18:25

ναι μπορείς να μου πεις ποια αν και οφ τόπικ?

αφου "καίγεσαι" το πολυ να μαθεις ..η ομαδα ειναι φοινικας καλλιθέας οκ?

#59   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 14/01/2012 - 18:28

οκ γιατί νόμιζα πως σε ήξερα αλλά απλή συνονημία αν και πάλι φαν κάποιας ομάδας είσαι...

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#60   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 14/01/2012 - 19:15

Ειναι ασχημο να σε αποκαλούν fanboy. Εχω συνδέσει τον όρο με άτομα που δεν δέχονται λάθη και δεν μπορεις να μιλήσεις αντικειμενικά μαζι τους. Ειναι άτομα που συνηθως δεν εχουν και μεγαλη γνώση απο τεχνολογια ή δε μπορουν να πιστέψουν οτι γινεται κατι και με αλλο τροπο. Θεωρουν σωστο το δικο τους αντικειμενο λατρειας, επειδη με τα καθετα κριτηρια τους δεν υπαρχει καλυτερο και στη τελικη οταν αποτυχει ο διαλογος , ειναι καλυτερο επειδη τους το προτεινε ο γιωργος ο techmaster, o θανασης ο γνωστης, ο μπαμπης ο ψαλιδας κλπ. Η apple απέκτησε fanboy επειδη πολλοι αγορασαν τα προιοντα της απο μοδα και στη πραγματικότητα ουτε να τα χρησιμοποιήσουν πληρως ήξεραν, ουτε αντιστοιχες αναγκες ειχαν για τετοια πραγματα. Στο τόπο μας με τους ελληναρες φάνηκε αυτο ανετα. Υπαρχουν άτομα που ειναι συνειδητοποιημένα και παιρνουν iPhone ή iPad για να το χρησιμοποιήσουν επειδη τους βολευει στην εργασια τους, αλλοι για να κανουν φιγούρα και ζητημα αν στελνουν ή παιρνουν mail και αν εχουν καν προγράμματα με MB στα κινητα τους. Υπαρχουν παντου fanboys στις καρτες γραφικων, στις εταιριες CPU κλπ. Ειναι άτομα που καλυτερα να μη μπλεξεις μαζι τους γιατι δεν εχει καν νόημα να μπεις στη διαδικασία να τους εξηγήσεις, αφου δεν μπορουν να καταλάβουν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες