Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το android ξεπέρασε το iOS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
119 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:20

Θες να μου πεις δηλαδη οτι στο Ερωτήσεις και Απαντήσεις σε Προβλήματα Χρηστών δεν εχεις δει τα post, "Κολλημα iPhone 4/4s", "Δεν μου αναβει", "Κολλαει συνεχεια" κτλ? Εγω θεωρω οτι ολα αυτα που λετε συνεχεια ειναι απλα ας το πω "φημες" γιατι εγω με το HTC Desire Που ειχα αλλα και με το S2 μου δεν ισχυει. Και αν το πας ετσι και στο 4S εκλεινα τις εφαρμογες απο το task manager γιατι ψιλο ετρωγε φρικες σε διαφορες εφαρμογουλες.
Το iPad της δικιας μου εχει κολλησει 2 φορες μεχρι στιγμης και εμενα το iphone που ειχα αλλες 2. Μα τοσο γκαντεμης βρε αδερφε?


προσωπικα, ειμαι 1000% ικανοποιημενος απο το πρωτο μου iphone.
δοξα των θεο 1 μιση μηνα τωρα δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα, και ειμαι υπερ οτι αν καποιος εχει τετοια προβληματα, αμεσα για αντικατασταση, πληρωνουμε και απαιτουμε οτι πληρωνουμε να ειναι ανταξιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:22

το κακο με την apple ειναι οτι δεν σεβεται τους πελατες της και

1ον καθε χρονο βγαζει νεο μοντελο (δεν μπορουμε ολοι να αγοραζουμε κινητα 600-700 ευρω κινητο καθε χρονο)


2ον οταν σταματαει να βγαζει updates για καποιο μοντελο οι μισες εφαρμογες σταματαν να το υποστηριζουν
(καλυτερα να προσπαθει να κανει καλα updates και ελαφρια για να μην κολλαει κανει το αντιθετο γινονται βαρια και δουλευουν καλα μονο στο τελευτεο μοντελο

ελεος πια !!!!> το android με βολευε περισσοτερο ειδικα το Galaxy SII δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα μεχρι τωρα iphone

μα δε σε υποχρεωνει κανεις να αγοραζεις καθε χρονο καινουριο.....μια χαρα ειναι το 4αρι και το 4s, λαθος που εχει ξεφυγει κόσμος και θεωρεί υποχρεωτικό το να αλλαξει κινητό ή ταμπλετ με το που σκασει μυτη καινουριο.
Whatsapp doc?

#78   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:24

Δεν μου απαντησες ομως.... ;) Καλα ειπες τα Android κολλανε και ειναι χαλια και και και αλλα οποιος εχει τα ιδια προβληματα με apple αντικατασταση και απαιτουμε?

Τελευταία επεξεργασία από: EddieX, 20/01/2012 - 12:25


#79   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:25

Εγω πιστευω αν το Iphone δεν το κανεις j/b η το κανεις και δεν βαζεις οτι βρεις μεσα ειναι αστερι .

#80   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:28

Εγω πιστευω αν το Iphone δεν το κανεις j/b η το κανεις και δεν βαζεις οτι βρεις μεσα ειναι αστερι .

ετσι ειναι. Αμα βαζεις οτι ναναι γινεται android σε κολληματα
Whatsapp doc?

#81   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:28

Εγω πιστευω αν το Iphone δεν το κανεις j/b η το κανεις και δεν βαζεις οτι βρεις μεσα ειναι αστερι .


Συμφωνω οτι για σενα και πολλους ακομα ισχυει. Απλα εδω λεμε γιατι "θεωρητικα" παντα το Android κερδιζει τον πολεμο των Smartphones.

#82   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:37

Εχω δουλέψει android σε συσκευές των 300ευρώ και μπορώ να πω πως για τον μέσο χρήστη είναι πολύ βολικά. Θα ήθελα να δουλέψω για καιρό ένα Samsung S2 για να έχω ολοκληρωμένη άποψη.

Πάντως κάποιος φίλος το έγραψε αν έχεις όλη την οικογένεια της Apple ( τα έχω ) δύσκολα να αλλάξεις κινητό.
Once You Go Mac You Never Go Back

#83   MiRo31285

MiRo31285

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Twitter:@Mike_Routso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Mike Routso

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:41

το anroid σου παρεχει και άφθονο lagg!
με το htc μου ειμαι με το task killer στο χερι! :excl:



2 λαθοι σου.

1ο: πηρες HTC..(μακρια απο htc γενικα.. ;) )

2o: δεν χρειαζονται task killer στα android. μπερδευουν το λειτουργικο.


(χρηστης xperia x10 mini,xperia x10,iphone 4,iphone 4s,galaxy s2)

#84   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:42

Συμφωνω με το οπως μαθεις... απλα οχι με κλειστα τα ματια

#85   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:45

Εχω δουλέψει android σε συσκευές των 300ευρώ και μπορώ να πω πως για τον μέσο χρήστη είναι πολύ βολικά. Θα ήθελα να δουλέψω για καιρό ένα Samsung S2 για να έχω ολοκληρωμένη άποψη.

Πάντως κάποιος φίλος το έγραψε αν έχεις όλη την οικογένεια της Apple ( τα έχω ) δύσκολα να αλλάξεις κινητό.



Δεν ειναι ασχημα, συμφωνω μαζι σου (για ενα χρηστη ο οποιος δεν ειναι τρελλαμενος και θελει ναχει τα βασικα social networking συν skype κλπ),

Πχ ο αδερφός μου πήγε και πούλησε σφραγισμενο 4αρι περισυ που κερδισε η μανα μου στο διαγωνισμο της εταιριας της, τοδωσε 500 και πηγε και πηρε ενα Galaxy S για την αρραβωνιαστικια που σπουδαζει στο εξωτερικο και ενα S plus για τον ιδιο. Με τα ιδια λεφτα που πηρε απο το 4αρι (και με προσφορες πουχαν στα Galaxy).

Τη δουλειά τους την κανουν αψογα (να μιλανε με skype, viber, κλπ κλπ επικοινωνια). Αυτοί οντως κανανε καλα ως μεσοι χρηστες και για το σκοπο τους.
Whatsapp doc?

#86   EddieX

EddieX

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:NINJA-S2K

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:47

Δηλαδη για τον εξειδικευμενο χρηστη προτεινεις iPhone θες να μου πεις? Για να μπορεσει να κανει τι ακριβως με το 4s που ειχα πχ εγω?

Τελευταία επεξεργασία από: EddieX, 20/01/2012 - 12:48


#87   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:48

Δεν ειναι ασχημα, συμφωνω μαζι σου (για ενα χρηστη ο οποιος δεν ειναι τρελλαμενος και θελει ναχει τα βασικα social networking συν skype κλπ),

Πχ ο αδερφός μου πήγε και πούλησε σφραγισμενο 4αρι περισυ που κερδισε η μανα μου στο διαγωνισμο της εταιριας της, τοδωσε 500 και πηγε και πηρε ενα Galaxy S για την αρραβωνιαστικια που σπουδαζει στο εξωτερικο και ενα S plus για τον ιδιο. Με τα ιδια λεφτα που πηρε απο το 4αρι (και με προσφορες πουχαν στα Galaxy).

Τη δουλειά τους την κανουν αψογα (να μιλανε με skype, viber, κλπ κλπ επικοινωνια). Αυτοί οντως κανανε καλα ως μεσοι χρηστες και για το σκοπο τους.


θες να πεις οτι ο μεσος χρηστης θα παρει galaxy s ενω ο hard θα παρει iphone?

#88   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:51

2 λαθοι σου.

1ο: πηρες HTC..(μακρια απο htc γενικα.. ;) )

2o: δεν χρειαζονται task killer στα android. μπερδευουν το λειτουργικο.


(χρηστης xperia x10 mini,xperia x10,iphone 4,iphone 4s,galaxy s2)


μου αρεσει απιστευτα ομως το htc sense!
ειναι απλα εκπληκτικο για μενα πχ καιρος πανω στην οθονη σου με τις σταγονες της βροχης/χιονι, το friend stream , το Ui της Htc..
οσο για το task killer, τι να το βγαλω? αφου οταν τις κλεινω τις εφαρμογες μετα απο 4 λεπτα αντε παλι 5-6 να τρεχουν στο προσκηνιο..

#89   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:51

Παιδιά δυστυχώς δεν μπορώ να πάρω θέση στο συγκεκριμένο θέμα γιατί δεν είχα ποτέ μου android κινητό!

Απο το 2009 έχω κολλήσει με τα iPhone για την ευκολία του περιβάλοντος που προσφέρουν και την σταθερότητα του λειτουργικού! Μου αρέσει το design τους αρκετά και όλο το user experience που προσφέρει! Κάνοντας jailbreak έφερα την συσκευή στα μέτρα μου και να ξέρετε οτι μετά το jailbreak κανένα iPhone δεν είναι ίδιο με τα άλλα ούτε και συμπεριφέρεται το ίδιο!

Ο καθένας είναι υπεύθυνος για το τι του περνάει και πρέπει να γνωρίζει αν είναι συμβατό με την έκδοση που έχει καθός και με τα υπόλοιπα προγράμματα που έχει! Κάποιος μπορεί να το κάνει να πετάει και άλλος να το κάνει να σέρνεται!

Αυτή είναι η μονόπλευρη βέβαια αποψη μου για το θέμα (δυστυχώς το να πας σε κάποιο μαγαζί και να παίξεις 3-4 λεπτά με ένα android δεν το θεωρώ οτι το ξέρεις ούτε και μπορείς να εκφέρεις γνωμη) Για τον λόγο αυτό μιλάω μόνο για το iPhone που έχω!

Απλά ήθελα να τα πω!

#90   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/01/2012 - 12:51

@parafron4 δεν νομίζω να το είπε από αυτή την άποψη. Κάποιος χρήστης ο οποίος η πρώτη του επαφή είναι με android της τάξεως των 300 ευρώ θα μείνει ευχαριστημένος πιστεύω.

Αν έχει δουλέψει και σε iPhone αλλάζει το πράγμα κατά την ταπεινή μου άποψη. Τώρα αν ο hard user θα επιλέξει iPhone η Android με καλό hardware είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες