Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Whited00r 5.1 (iOS 5 σε iPhone 3G)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
126 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 19/01/2012 - 02:49

Το whited00r 5.1 υπόσχεται να "αναβαθμίσει" το παλιό σας iPhone 3G από την 3.1.3 σε "iOS 5" και με ταχύτητες που πλησιάζουν iPhone 3GS με iOS 5!!!

Αυτό που κάνει ουσιαστικά είναι να περνάει μια costum ipsw όπου φέρνει στο iPhone 3G σας λειτουργίες του iOS 5 όπως π.χ μπορείτε να φτιάχνετε φακέλους και να βάζετε δικό σας background καθώς επίσης περιέχει κιόσκι (newsstand), υπενθυμίσεις και multitasking! (δυστυχώς δεν έχει το notification center)
Και αυτά σε ταχύτητες που αγγίζουν την ταχύτητα που έχει ένα iPhone 3GS σε iOS 5, είναι η ποιο γρήγορη custom ipsw.

Δείτε και το σχετικό βίντεο




Δυστυχώς εγώ πλέον δεν έχω iPhone 3G για να το δοκιμάσω αλλά όσοι έχουν και το δοκιμάσουν ας αναφέρουν αν είδαν όντως διαφορές και κατά πόσο είναι σταθερό.





[VIA]

Τελευταία επεξεργασία από: Noshiz, 19/01/2012 - 02:52


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2012 - 03:42

Το 3G που εχω δεν το χρησιμοποιω κατα βαση εγω πλεον, αλλα του εβαλα πριν 2 βδομαδες περιπου το whited00r.
Ουσιαστικα μια 3.1.3 ειναι που την εχει βαφτισει iOS5 και εχει προσθεσει καποιες λειτουργιες που εχει το iOS5 και το παλιοτερο iOS4 οπως wallpapers, multitasking (τα οποια αν ενεργοποιηθουν σε 3G με iOS4 σερνεται οσο δεν παει..), newsstand (που απ'οτι εχω δει δεν εχει καμια σχεση με αυτο του iOS5 απλα εχει νεα απο το site του whited00r κτλ), φακελους αλλα και icloud (μεταμφιεσμενο το datadeposit).
Υποσχεται μεγαλυτερες ταχυτητες ακομα και απο 3G στην 3.1.3, κατι που νομιζω οτι στεκει, παρολο το υποθετικο "φορτωμα" με multitasking κτλ.
Το μονο που δεν μου αρεσει ειναι η λειτουργια των φακελων που απεχει αρκετα απο αυτη του iOS4-iOS5, αλλα και η σχετικα κακη διαχειριση της μπαταριας απ'οτι εχω παρατηρησει, αν και σε αυτο ειναι λογικο οτι ευθυνεται και η μισοπεθαμενη μπαταρια του 3G.. Κατα τ'αλλα ειναι πολυ καλο, σιγουρα πολυ καλυτερο σε ταχυτητα απο το iOS4 στην ιδια συσκευη, αλλα κουβαλαει την ασυμβατοτητα παρα πολλων εφαρμογων του appstore της 3.1.3 και αυτο ειναι ισως το μεγαλυτερο μειον..

#3   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 19/01/2012 - 08:09

Αυτο ειναι ενα 3G που οχι μονο μπορει να χρησιμοποιειθει με ιος πανω απο 3.1.3 αλλα ειναι και πολυ ανετο και σχετικα γρηγορο
Συγχαρητηρια στους δημιουργους του


Sent from my white 4S

#4   judgez3r0

judgez3r0

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 08:32

παιζει κ το imessage????????????

#5   Swift96gr

Swift96gr

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 14:10

Θα κυκλοφορήσει και έκδοση βασισμένη σε IOS 4 με IOS 5 εμφάνιση και χαρακτηριστικά.

Η παρούσα έκδοση είναι πολύ καλή αλλά υπάρχει θέμα σε συμβατότητα εφαρμογών που θέλουν IOS 4 ή μεγαλύτερο.

#6   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2012 - 14:18

παιζει κ το imessage??

Σιγα μην εχει και siri :P
Αυτη ειναι δυνατοτητα των συσκευων με iOS5, αυτη ουσιαστικα ειναι μια 3.1.3 με ψευτοδυνατοτητες, αλλα ειναι καλη :)

Θα κυκλοφορήσει και έκδοση βασισμένη σε IOS 4 με IOS 5 εμφάνιση και χαρακτηριστικά.

Η παρούσα έκδοση είναι πολύ καλή αλλά υπάρχει θέμα σε συμβατότητα εφαρμογών που θέλουν IOS 4 ή μεγαλύτερο.

Αυτο περιμενουμε και αν ειναι τοσο καλη οσο η συγκεκριμενη, δεν βρισκω τον λογο να μενουν τα 3G στην 3.Χ η στο iOS4.. Ουσιαστικα αυτο ειναι και το μεγαλυτερη μειονεκτημα, οτι δεν μπορεις να βαλεις εφαρμογες απο το appstore λογω ασυμβατοτητας..

#7   Swift96gr

Swift96gr

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 14:26

Σιγα μην εχει και siri :P
Αυτη ειναι δυνατοτητα των συσκευων με iOS5, αυτη ουσιαστικα ειναι μια 3.1.3 με ψευτοδυνατοτητες, αλλα ειναι καλη :)


Αυτο περιμενουμε και αν ειναι τοσο καλη οσο η συγκεκριμενη, δεν βρισκω τον λογο να μενουν τα 3G στην 3.Χ η στο iOS4.. Ουσιαστικα αυτο ειναι και το μεγαλυτερη μειονεκτημα, οτι δεν μπορεις να βαλεις εφαρμογες απο το appstore λογω ασυμβατοτητας..


Θα είναι IOS4 με εμφάνιση IOS5. ΔEN μπορεί να πάρει πάνω από IOS4 το 3G.

#8   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/01/2012 - 14:30

Παιδιά δεν είναι ios 4 με εμφάνιση ios 5 είναι ios 3.1.3 με εμφάνιση 5.

Τελικά έχουμε καταλήξει στο γεγονός ότι όλο αυτό το whited00r είναι "πειρατικό" (μετά απο μεγάλη συζήτηση σε σχετικό τοπικ).

Οποτε θαλεγα να το αφήσουμε ήσυχο το θέμα και να μην ανοίγουμε σχετικά τοπικ γιατί θα δημιουργηθεί πάλι κόντρα.

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 19/01/2012 - 14:30

Whatsapp doc?

#9   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2012 - 14:33

Θα είναι IOS4 με εμφάνιση IOS5. ΔEN μπορεί να πάρει πάνω από IOS4 το 3G.

Το γνωριζω φιλε μου :)
Απλα λεω οτι αν κυκλοφορησει το νεο whited00r το οποιο θα ειναι ψευτο-iOS5 αλλα μασκαρεμενο iOS4 και οχι 3.1.3 που ειναι τωρα, θα ειναι το ιδανικο αφου θα μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες που τωρα δεν μπορεις λογω 3.1.3..

#10   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/01/2012 - 14:35

Το γνωριζω φιλε μου :)
Απλα λεω οτι αν κυκλοφορησει το νεο whited00r το οποιο θα ειναι ψευτο-iOS5 αλλα μασκαρεμενο iOS4 και οχι 3.1.3 που ειναι τωρα, θα ειναι το ιδανικο αφου θα μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες που τωρα δεν μπορεις λογω 3.1.3..


Αυτό ναι.

Ασε που τώρα πλέον η Apple έκανε ban την 3.1.3 απο το ΑppStore οποτε δεν μπορείς πλέον να κατεβάσεις ούτε για 3.1.3 εφαρμογές. Μεγάλη πατάτα.
Whatsapp doc?

#11   Swift96gr

Swift96gr

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 14:40

Τελικά έχουμε καταλήξει στο γεγονός ότι όλο αυτό το whited00r είναι "πειρατικό" (μετά απο μεγάλη συζήτηση σε σχετικό τοπικ).

Οποτε θαλεγα να το αφήσουμε ήσυχο το θέμα και να μην ανοίγουμε σχετικά τοπικ γιατί θα δημιουργηθεί πάλι κόντρα.

Το jailbreak δεν ειναι "Πειρατεια" συμφωνα με αποφαση δικαστηριου στην Αμερικη ;)

Το whited00r είναι ένα MH επίσημο firmware το οποίο για να χρησιμοποιήσει κάποια από τα χαρακτηριστικά του IOS5 θέλει jailbreak.

Υ.Γ. To jailbreak μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για μη νόμιμους σκοπούς αλλά δεν είναι παράνομη η χρήση του στην περίπτωση του whited00r.

#12   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 19/01/2012 - 14:45

Το jailbreak δεν ειναι "Πειρατεια" συμφωνα με αποφαση δικαστηριου στην Αμερικη ;)

Το whited00r είναι ένα MH επίσημο firmware το οποίο για να χρησιμοποιήσει κάποια από τα χαρακτηριστικά του IOS5 θέλει jailbreak.

Υ.Γ. To jailbreak μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για μη νόμιμους σκοπούς αλλά δεν είναι παράνομη η χρήση του στην περίπτωση του whited00r.


Aστο τώρα γιατί θα έρθει ο φίλος προγραμματιστής / developer που μας βούλωσε όλους και μας το εξήγησε τις προαλλες.

Δεν είπε κανείς για το jailbreak, είπε για τον κώδικα της Apple απο το Ios τον οποίο τον κάνανε modification κλπ κλπ (τι να σου λέω κιολας, τα μισά ήταν τεχνικοί όροι).

Και είχε δίκιο στο συγκεκριμένο θέμα, είναι παρεμφερές με το θέμα του ότι το SiriOus κλπ είναι πειρατεία.


Και μάλλον δεν με ξέρεις για να μου λες οτι το jailbreak δεν είναι πειρατεία σύμφωνα με τα δικαστήρια στην Αμερική .


Χαλλοου. Μαϊ νεϊμ ιζ Μαριλίνα.
Whatsapp doc?

#13   Swift96gr

Swift96gr

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2012 - 14:56

Σίγουρα το IOS δεν είναι open source όπως το android.
Αυτό δεν σημαίνει πως επειδή η κάθε Apple σταμάτησε να υποστηρίζει το τηλέφωνο μου εγώ πρέπει
να το αποδεχτώ. Ούτε θα δεχτώ να σκάσω ξανά 500 600 ή 700 ευρουλάκια επειδή η Aple έκανε το
τηλέφωνο μου να σέρνεται με την αναβάθμιση του IOS.

Υ.Γ. Δεν είχα την τιμή να σε γνωρίσω ;)

#14   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 19/01/2012 - 14:57

Χιχιχιχιχ...!!
Ειδικά αφιερωμένο..

και προφανώς φιλικά πάντα!

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  Yarrr.png   187,09KB   9 λήψεις


#15   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/01/2012 - 15:07

Παιδες εγω σεβομαι την αποψη καποιου (τον οποιο δεν γνωριζω οπως και δεν ειχα δει καν τι ειπε επι του θεματος) οτι το whited00r ειναι πειρατικο υλικο, αλλα προτιμω αυτο να το αφησω στα χερια και να το κρινουν οι διαχειριστες του φορουμ, αν ειναι η οχι και αν θα πρεπει να αναφερομαστε σε αυτο η οχι.
Για τον εναν και μονο λογο οτι πολλοι κατοχοι 3G εχουν απηυδησει με το iOS4 στην συσκευη τους, και πλεον σε συνδυασμο με τον αποκλεισμο της 3.1.3 απο το appstore δεν εχουν καποια σοβαρη λυση, και το whited00r φαινεται οτι ειναι ιδανικο για αυτους.. Αν παλι χαρακτηριστει πειρατικο υλικο, τοτε ενταξει δεν θα αναφερθουμε ξανα σε αυτο..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες