Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   surf80

surf80

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:06

Μολις γυρισα απο καταστημα cosmote και εχω παρει τον κωδικο για την διακοπη συμβολαιου αλλα δεν την εκανα γιατι δεν ξερω αν με συμφερει.
Εχω παρει το 4s με 500 ευρω επιδοτηση και 18μηνο συμβολαιο.Τους πρωτα 12 μηνες εχω cosmote 55 με 20ευρω εκπτωση δηλαδη πληρωνω 35 ευρω συνολο και τους αλλους 6 μηνες του συμφολαιου παω σε οποιο προγραμμα θελω με τους ισχυοντες τιμοκαταλογους.
Αν το γυρισω σε whats up για ενα μηνα και μετα κανω νεο συμβολαιο με την cosmote ρωτησα ενδεικτικα για το cosmote 25 και μου ειπαν οτι για iphone 4s η επιδοτηση θα ειναι 90 ευρω και μαλλον θα χρειαστουν και 150 ευρω εγγυηση.Και ρωτω εγω τωρα??Με συμφερειΑκουω αποψεις.Thanks...

Καμια ιδεα ρε παλικαρια...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:07

μολις γυρισα !
1 ωρα και 1 τεταρτο ταλαιπωρια....
τους εδειξα το πισω μερος του λογαριασμου, οτι μπορω και θελω να κανω καταγγελια συμβασης αζημιως , εχω και τον κωδικο.!

δεν ξεραν τι να κανουν, επαιρναν τηλεφωνο πανω γιατι πρωτη φορα τυχαινει αυτο,μην χρεωθει το καταστημα την επιδοτηση μου, να εξασφαλισουν οτι θα το χρεωθει ο Ομιλος cosmote, - μετα στον εκτυπωτη δεν εκτυπωθηκε ο λογος καταγγελιας καθολου...ΔΕΝ ΥΠΕΓΡΑΨΑ ΦΥΣΙΚΑ...

Ξαναπηραν τηλεφωνο, κρατησαν τα στοιχεια απο τον αρμοδιο εκει πανω, μετα το εγραψαν Χειρογραφα πανω στην Καταγγελια Διακοπης οτi: επιθυμω διακοπη αζημιως κτλ κτλ..
τοτε και μονο Υπεγραψα και φυσικα ζητησα και αντιγραφο της καταγγελιας.
Αυριο θα ειναι whats up!
Οτιδηποτε μ*λ*κ κανουν παει κατευθειαν στην αδερφη μου δικηγορος...αλλα με διαβεβαιωσαν οτι ειμαστε ενταξει.!

#513   navajo

navajo

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:26

Εχω παρει τον κωδικο ακυρωσης αλλα επειδη αρρωστησα μαλλον δεν θα παω σημερα μεχρι ποτε μπορω να παω αυριο η μεθαυριο;;;

#514   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:27

Εγω τραβιεμαι ενα χρονο τωρα κυνηγωντας δικαστικα την Cosmote...για μαμακιες τις...αλλα δεν χαλιεμαι...χαχαχα...ας κανει το βημα και η Voda, και θα γελασει & το παρδαλο κατσικι...!!! ορματε για να νοιωσουν!!!!

#515   caliber

caliber

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:47

όνειρο ζω μην με ξυπνάτε.... κ εγώ μόλις γύρισα από κατάστημα γερμανός είχα έναν γνωστό μέσα ο οποιος το έψαξε κ λίγο παραπάνω γιατί στην αρχή μ είπε ότι δεν ίππαρχοι τέτοια περίπτωση κ του είπα ότι κ εγώ μίλησα μαζί τους ξαναπήραμε τα κανονίσαμε κ όλα oκ... γράψαμε πάνω στα συμβόλαια για το αζημίωτο κτλ κ ελπίζω να μη γίνει κάνα σκηνικό κ ξυπνήσω... :unsure: είπα κ ευχαριστω πάντως B) :lol:
το μεγαλύτερο ευχαριστω αξίζει πάντως στον παλικαρά που το ανέβασε... βάλε k κάνα donate μπας κ βγάλεις κάνα φράγκο... :lol:

#516   akaltsikis

akaltsikis

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:50

Παιδια το εκανα και εγω σημερα.... Αζημιως ειναι οντως.. ;-) Ευχαριστουμε πολυ μαγκα που το ανεβασες μολις μου εκανες δωρο υψους 250 ευρω ;-) πρωτος....

#517   Dev

Dev

    iPH Enthousiast

  • 401 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:deves000

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:51

Με αυτό που είπα για wind ασχολήθηκε μήπως κανένας να μας πεί αν του είπαν κάτι???

#518   caliber

caliber

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:57

Παιδια το εκανα και εγω σημερα.... Αζημιως ειναι οντως.. ;-) Ευχαριστουμε πολυ μαγκα που το ανεβασες μολις μου εκανες δωρο υψους 250 ευρω ;-) πρωτος....


εγώ το πείρα το 4s 70e k είχα δυο σύνδεσης 18+24 μηνες & 80e πάγιο τον μηνα κ τα δυο.... τώρα έμεινα μονο με το iphone τι κρίμα :D

#519   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:57

Με αυτό που είπα για wind ασχολήθηκε μήπως κανένας να μας πεί αν του είπαν κάτι???


Ζήτα γραπτώς αυτό που σου λένε, και πάρτους τηλέφωνο μετά.
Πες τους ότι αν χρειαστεί θα τους απαντήσεις και με εξώδικο...

#520   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:58

Αν δεν σταματήσουν κάθε 3 και λίγο τις αλλαγές αυτό το πράγμα θα γίνει κύμα και θα τους πνίξει...
Όσοι έχετε Facebook κλπ ανεβάστε το να γίνει γνωστό.

#521   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 25/01/2012 - 14:59

Με αυτό που είπα για wind ασχολήθηκε μήπως κανένας να μας πεί αν του είπαν κάτι???

Παρε τηλεφωνο το INKA

#522   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 25/01/2012 - 15:02

Κάτι μου λέει πως θα γίνει και στην Wind το ίδιο με την Cosmote με αυτά που μας παρέθεσε ο φίλος πιο πάνω.

Άντε ρε Vodafone κάνε την λαλακία κι εσύ :P

τοψαξα χτες.

Η βοντα τοκανε αυτό πριν ενα ακριβως χρονο. Γεναρη 2011.
Whatsapp doc?

#523   mankap

mankap

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 15:04

Update...
Μολις τελειωσα απο γερμανο.
Η κοπελα που ηταν στο ταμειο μου ειπε οτι γνωριζει τη διαδικασια, της εδωσα τον αριθμο και πηγε να μου κανει ΑΠΛΗ διακοπη. Ευτυχως που το καταλαβα και δεν υπεγραψα. Της εξηγω και εμεινε με ανοιχτο το στομα. Την Cosmote ομως δεν την επερνε τηλεφωνο.
Παιρνω ο ιδιος τηλεφωνο (11838) το ξαναδιευκρινιζω , το ΑΖΗΜΙΩΣ, λεγοντας οτι η κοπελα μου ειναι δικηγόρος κλπ κλπ
Εκει στρωνει η συζητηση με ρωταει αν θελω να παραμεινω στην cosmote σαν πελατης καρτοκινητης και μου ζηταει την υπαλληλο του γερμανου.
Που εν το μεταξυ εχει προχωρησει την ΑΠΛΗ διακοπη στο computer οταν εγω επερνα τηλεφωνο την cosmote.. ΧΑΜΟΣ.
Ευτυχως που δεν ειχα υπογραψει την αιτηση ακομα. Στο τελος της ειπαν απο την cosmote να γραψει πανω στην αιτηση ΔΙΑΚΟΠΗ ΑΖΗΜΙΩΣ ΛΟΓΩ ΑΛΛΑΓΗΣ ΧΡΕΩΣΕΩΝ.
Υπεγραψα, πηρα φωτοτυπια και εφυγα. Ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι γλιτώνω μεγαλο συμβολαιο (75ε) για ενα περιπου χρονο.Και μου μενει και το 4ς.

#524   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/01/2012 - 15:05

Σε περίπτωση φορητότητας ποια είναι ακριβώς η διαδικασία;

Δεν πρέπει πρώτα να πας στο νέο δίκτυο και να κάνεις την αίτηση ;

Σε αυτή την περίπτωση παίρνουμε αριθμό διακοπής ;

#525   mankap

mankap

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 15:09

Εννοητε οτι ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και πολλα μπραβο στο παλικαρι που ξεκίνησε το θεμα +++

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)