Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Μονομερής αύξηση Cosmote και σπάσιμο συμβολαίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
780 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#541   kostastnt

kostastnt

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/01/2012 - 16:45

Ενημερωτικά να αναφέρω ότι πήγα να κάνω διακοπή πέρυσι στην vodafone για τον ίδιο λόγο.. Κατήγγειλα την σύμβαση, δεν δέχτηκαν να μην επιστρέψω την επιδότηση.. Πήγα στην ΕΕΕΤ (3 λαλούν και 2 χορεύουν), δεν βγήκε άκρη και το αποτέλεσμα είναι αυτό:

Καμία καταναλωτική οργάνωση, καμία κυβερνητική υπηρεσία δεν δουλεύει για τον πολίτη αλλά για τις εταιρείες.. Κι αυτό γιατί δεν τους δίνει την εξουσία ο νόμος, παρά μόνο να μεσολαβούν.. Λες και βάζεις την φίλη της γκόμενας σου να λύσει το πρόβλημα σας..

Επίσης τα νομικά τμήματα των εταιρειών, μπορούν να σε τρέχουν τόσο πολύ καιρό που το κινητό θα φτάσει να αξίζει όταν δικαιωθείς περίπου 40-50€..

Δεν το λέω για να αποτρέψω κάποιον, απλά μεταφέρω τι έκανα εγώ και αγανάκτησα τελικά..

Αυτά έγιναν κάπου κατά το καλοκαίρι και αυτή η αλλαγή όντως με έκανε τους επόμενους μήνες να έχω δώσει 15-30€ παραπάνω για τις 4 γραμμές μου.. Οπότε βγάλαν και λεφτά από πάνω και άκρη δεν έβγαλα..

ΥΓ. Μην πει κανείς τίποτα για δικηγόρο χωρίς να έχει επισκεφτεί κάποιον και να έχει ακούσει τις τιμές και τις διαδικασίες..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#542   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 16:49

Ενημερωτικά να αναφέρω ότι πήγα να κάνω διακοπή πέρυσι στην vodafone για τον ίδιο λόγο.. Κατήγγειλα την σύμβαση, δεν δέχτηκαν να μην επιστρέψω την επιδότηση.. Πήγα στην ΕΕΕΤ (3 λαλούν και 2 χορεύουν), δεν βγήκε άκρη και το αποτέλεσμα είναι αυτό:

Καμία καταναλωτική οργάνωση, καμία κυβερνητική υπηρεσία δεν δουλεύει για τον πολίτη αλλά για τις εταιρείες.. Κι αυτό γιατί δεν τους δίνει την εξουσία ο νόμος, παρά μόνο να μεσολαβούν.. Λες και βάζεις την φίλη της γκόμενας σου να λύσει το πρόβλημα σας..

Επίσης τα νομικά τμήματα των εταιρειών, μπορούν να σε τρέχουν τόσο πολύ καιρό που το κινητό θα φτάσει να αξίζει όταν δικαιωθείς περίπου 40-50€..

Δεν το λέω για να αποτρέψω κάποιον, απλά μεταφέρω τι έκανα εγώ και αγανάκτησα τελικά..

Αυτά έγιναν κάπου κατά το καλοκαίρι και αυτή η αλλαγή όντως με έκανε τους επόμενους μήνες να έχω δώσει 15-30€ παραπάνω για τις 4 γραμμές μου.. Οπότε βγάλαν και λεφτά από πάνω και άκρη δεν έβγαλα..

ΥΓ. Μην πει κανείς τίποτα για δικηγόρο χωρίς να έχει επισκεφτεί κάποιον και να έχει ακούσει τις τιμές και τις διαδικασίες..


με την διαφορα ομως εδω οτι οι ιδιοι αρμοδιοι, απο την αρχη μας ειπαν και στο τηλεφωνο και στο καταστημα, οτι δεν θα επιβαρυνθουμε καθολου...
δεν εκαναν καν νύξη για επιστροφη...
μαλιστα στο καταστημα που πηγα, τους πηρε μπροστα μου τηλεφωνο και μιλησα παλι και εγω να ρωτησουν αν θα χρεωθουν αυτοι την επιδοτηση απο το κασταστημα!

#543   kostastnt

kostastnt

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/01/2012 - 16:53

Στην αρχή έτσι έγινε στην βόντα.. Κάποιοι λίγοι σε άλλο φόρουμ κέρδισαν επιδοτήσεις κτλ.. Μόλις η εταιρεία είδε ότι είμαστε πολλοί μάλλον την συνέφερε να το κυνηγήσει το θέμα.. Πάντως ότι κι αν γίνει, να τα παίρνετε όλα γραπτώς προτώτυπα με υπογραφές με στυλό και σφραγίδες.. Δεν μετράνε ούτε οι κλήσεις, ούτε το μπλα μπλα ούτε τίποτα άλλο.. Μακάρι να βγάλετε άκρη παίδες, να νιώσουμε τουλάχιστον ηθική δικαίωση όλοι :)

#544   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 16:57

τωρα το καναμε οι περισσοτεροι απο εμας απο χτες προχτες μεσα απο το τοπικ αυτο που το ειδαμε!
αυριο που θα γινει καρτα εμενα θα παρω τηλ επιβεβαιωσης να ρωτησω ποσο εκδοθηκε ο εκκαθαριστικός λογαριασμος.!

#545   MartheGreat

MartheGreat

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Mar-the-great

Δημοσίευση 25/01/2012 - 17:04

Παιδιά να ρωτήσω κάτι από τη στιγμή που το κόβουμε για να γίνει καρτοκινητό πόση ώρα μένουμε χωρίς να δουλεύει το τηλέφωνο?

#546   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 17:09

ΠΡΟΣΟΧΗ,

Δεν δέχονται χειρόγραφο για την καταγγελία.

Πήρα τώρα να ρωτήσω πως πάει η διακοπή και λέει πως ΔΕΝ είναι σωστή γιατί υπάρχει ειδικό φύλλο καταγγελίας από την Κοσμοτέ που μόνο το υπογράφεις! Δε δέχονται χειρόγραφα. Αν δεν υπάρχει τέτοιο φύλλο σημαίνει πως ο υπάλληλος τον παίζει.

προσοχή στο φύλλο αυτό καταγγελίας μην αναγράφεται κάτι για την επιδότηση...

#547   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 17:13

ΠΡΟΣΟΧΗ,

Δεν δέχονται χειρόγραφο για την καταγγελία.

Πήρα τώρα να ρωτήσω πως πάει η διακοπή και λέει πως ΔΕΝ είναι σωστή γιατί υπάρχει ειδικό φύλλο καταγγελίας από την Κοσμοτέ που μόνο το υπογράφεις! Δε δέχονται χειρόγραφα. Αν δεν υπάρχει τέτοιο φύλλο σημαίνει πως ο υπάλληλος τον παίζει.

προσοχή στο φύλλο αυτό καταγγελίας μην αναγράφεται κάτι για την επιδότηση...


Ναι, Ειδικο φυλλο εδωσαν και σε μενα, με τιτλο Καταγγελια Συμβασης και μετα απο κατω απο τον τιτλο βαλαμε χειρογραφα τον λογο και το αζημιως...
στην συνεχεια ελεγε οτι ο αριθμος θα γινει whats up κτλ κτλ...
μια σελιδα ηταν μονο.!

Τελευταία επεξεργασία από: NiKlaus, 25/01/2012 - 17:14


#548   mankap

mankap

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 17:15

Ναι, Ειδικο φυλλο εδωσαν και σε μενα, με τιτλο Καταγγελια Συμβασης και μετα απο κατω απο τον τιτλο βαλαμε χειρογραφα τον λογο και το αζημιως...
στην συνεχεια ελεγε οτι ο αριθμος θα γινει whats up κτλ κτλ...
μια σελιδα ηταν μονο.!


Ετσι ακριβως,

#549   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 17:17

Ετσι ακριβως,


να συμπληρωσω απλα πως η υπαλληλος του καταστηματος κρατησε και το ονομα του υπευθυνου πανω στα κεντρικα, για να ειμαστε σιγουροι οτι ουτε εγω, αλλα ουτε και το καταστημα τους δεν θα χρεωθουν τα 400 ευρω επιδοτησης οπως μας διαβεβαιωσαν και τους 2 σε τηλ επικοινωνια εκεινη την ωρα!

#550   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 17:17

Έγραφε τίποτα πως θα πληρώσεις την επιδότηση;

#551   mankap

mankap

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 17:19

Ρε παιδια, εμενα ο υπαλληλος της κοσμοτε μου ζητησε τον υπαλληλο του γερμανου στο τηλεφωνο για να του εξηγησει πως ακριβως θα κανει την αιτηση αζημιως. Το διευκρινησα 3 φορες αυτο, τωρα αν ειναι να γινει λαλακια τι να πω...

#552   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/01/2012 - 17:22

Ρε παιδια, εμενα ο υπαλληλος της κοσμοτε μου ζητησε τον υπαλληλο του γερμανου στο τηλεφωνο για να του εξηγησει πως ακριβως θα κανει την αιτηση αζημιως. Το διευκρινησα 3 φορες αυτο, τωρα αν ειναι να γινει λαλακια τι να πω...


ακριβως!! 1 ωρα και 1 τεταρτο με κρατουσαν με συνεχομενα τηλεφωνα πανω στην εταιρεια, να τους πουν σε καθε τηλ τα ιδια και τα ιδια , τι να εκτυπωσουν και τι να γραψουμε χειρογραφα πανω στο εκτυπωμενο πριν το υπογραψουμε!

#553   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/01/2012 - 17:31

αν δεν πληρωσεις το λογαριασμο τι μπορουν να σου κανουν?
εγω εκανα διακοπη πριν 3 μηνες το γυρισα σε wathup και το λογαριασμο που ειχε ερθει τοτε δεν τον πληρωσα, ειναι καπου 90€, το φλεβαρη φευγω για γερμανια μονιμα και φυσικα δεν εχω σκοπο να πληρωσω τον λογαριασμο(εδω δεν πληρωσα το αληλεγγυης), τη μπορουν να μου κανουν?
νομιζω τιποτα αλλα ετσι καμια γνωμη.

#554   MartheGreat

MartheGreat

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Mar-the-great

Δημοσίευση 25/01/2012 - 17:38

αν δεν πληρωσεις το λογαριασμο τι μπορουν να σου κανουν?
εγω εκανα διακοπη πριν 3 μηνες το γυρισα σε wathup και το λογαριασμο που ειχε ερθει τοτε δεν τον πληρωσα, ειναι καπου 90€, το φλεβαρη φευγω για γερμανια μονιμα και φυσικα δεν εχω σκοπο να πληρωσω τον λογαριασμο(εδω δεν πληρωσα το αληλεγγυης), τη μπορουν να μου κανουν?
νομιζω τιποτα αλλα ετσι καμια γνωμη.


φιλε ποσο διάστημα έμεινες χωρίς τηλέφωνο μέχρι να γινει η αλλαγη σε whats up?( αυτήν την στιγμή μου έχει γινει η διακοπή στο τηλ και περιμένω ποτε θα γυρίσει σε whats up )


Να ρωτήσω και κάτι άλλο... κανονικά δεν πρέπει να αλλακξεις και sim σε αυτήν την περίπτωση? γτ εμενα μου είπε ότι δεν θα γινει αλλαγη sim...

#555   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 25/01/2012 - 17:40

δεν αλλάζεις sim όχι, εγώ έκανα προχτές την αίτηση, προχτές στις 12:01 το βράδυ έμεινα χωρίς σήμα και χτες το πρωί είχε αλλάξει (11 που σηκώθηκα είχε αλλάξει) απλά όταν μείνεις χωρίς σήμα κανε restart το κινητό και είσαι οκ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)