Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

QuickOffice Pro HD vs Documents to Go Premium vs Apple Pages/Numbers


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Office Suit

Πιο Office Suit Θα επιλέγατε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 22:46

Εννοώ ότι π χ οι δυό δεν μπορούμε να μοιραστούμε ένα αρχείο. Να το ανοίγουμε και να το σώζουμε και οι δύο
Για σένα μπορεί. Δεν ισχύει το ίδιο για όλους



Πάνω σου έκανα +1 για την ωραία απάντησή σου, αλλά μας τα χαλάς τώρα.

Φυσικά και γίνεται. Το Pages το έχω εγκατεστημένο στους Mac μου (δεν έχω Office καθόλου μέσα) και ανοίγω .doc, docx κλπ και τα σώζω επίσης!

Δε μπορώ να το καταλάβω αυτό που λες. Επιπλέον ο φάκελός μου με τα ενεργά αρχεία, είναι στο dropbox οπότε με το που το ανοίγω ή πατάω save απευθείας οι αλλαγές παιρνούν στο Goodread ή ακόμη και στο iCloud απευθείας.

Τί δε γίνεται;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   fonsde

fonsde

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 22:48

η mac σουιτα ανοιγει pdf η θες extra?

#18   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/01/2012 - 22:52

η mac σουιτα ανοιγει pdf η θες extra?


Pdfs δεν ανοίγει κανένας word processor για σωστό editing. Για iPad υπάρχουν αρκετά iAnnoatate (το αγαπημένο μου μέχρι στιγμής), PDF Expert 3 (με χθεσινό update), PDFpen (σήμερα κυκλοφόρησε- πολλά υποσχόμενο). Όλα αυτά είναι για annotation. Για απλό reader το iPad έχει το iBooks και εναλλακτικά βάζεις το Goodreader.

#19   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/01/2012 - 23:15

Πάνω σου έκανα +1 για την ωραία απάντησή σου, αλλά μας τα χαλάς τώρα.

Φυσικά και γίνεται. Το Pages το έχω εγκατεστημένο στους Mac μου (δεν έχω Office καθόλου μέσα) και ανοίγω .doc, docx κλπ και τα σώζω επίσης!

Δε μπορώ να το καταλάβω αυτό που λες. Επιπλέον ο φάκελός μου με τα ενεργά αρχεία, είναι στο dropbox οπότε με το που το ανοίγω ή πατάω save απευθείας οι αλλαγές παιρνούν στο Goodread ή ακόμη και στο iCloud απευθείας.

Τί δε γίνεται;

Και να μην ξεχασου τα versions στα lion που δεν χρειαζεται να κανεις save και σου δειχνει ανα πασα στιγμη σε versions το έγγραφό σου

#20   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/01/2012 - 08:50

Πάνω σου έκανα +1 για την ωραία απάντησή σου, αλλά μας τα χαλάς τώρα.

Φυσικά και γίνεται. Το Pages το έχω εγκατεστημένο στους Mac μου (δεν έχω Office καθόλου μέσα) και ανοίγω .doc, docx κλπ και τα σώζω επίσης!

Δε μπορώ να το καταλάβω αυτό που λες. Επιπλέον ο φάκελός μου με τα ενεργά αρχεία, είναι στο dropbox οπότε με το που το ανοίγω ή πατάω save απευθείας οι αλλαγές παιρνούν στο Goodread ή ακόμη και στο iCloud απευθείας.

Τί δε γίνεται;

Τι να πω, ίσως δεν έγινα κατανοητός.
Είμαστε μια ομάδα από πέντε διαφορετικά άτομα. Υπάρχουν αρχεία office στο Dropbox τα οποία είναι προσβάσιμα και για τους πέντε. Έχουμε κάνει δηλαδή το λεγόμενο shearing. Έτσι λοιπόν και οι πέντε μπορούν να τα ανοίξουν και αν χρειαστεί να κάνουν edit σωζοντάς τα. Αν χρειαστεί να προσθέσουμε εσένα πχ σαν έκτο άτομο με το Pages που έχεις δεν γίνεται. Ο καθένας έχει πρόσβαση μόνο στο δικό του iCloud (από όλα τα devices του). Δεν μπορείς να μοιραστείς έγγραφα με άλλους (κοινόχρηστα δηλαδή).
Το ξαναείπα πιο επάνω. Είναι αναλόγως με τις ανάγκες του καθενός. Προσωπικά το shearing το χρειάζομαι και το χρησιμοποιώ, κάτι που δεν μου το προσφέρει το iCloud.

#21   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 08:55

Τι να πω, ίσως δεν έγινα κατανοητός.
Είμαστε μια ομάδα από πέντε διαφορετικά άτομα. Υπάρχουν αρχεία office στο Dropbox τα οποία είναι προσβάσιμα και για τους πέντε. Έχουμε κάνει δηλαδή το λεγόμενο shearing. Έτσι λοιπόν και οι πέντε μπορούν να τα ανοίξουν και αν χρειαστεί να κάνουν edit σωζοντάς τα. Αν χρειαστεί να προσθέσουμε εσένα πχ σαν έκτο άτομο με το Pages που έχεις δεν γίνεται. Ο καθένας έχει πρόσβαση μόνο στο δικό του iCloud (από όλα τα devices του). Δεν μπορείς να μοιραστείς έγγραφα με άλλους (κοινόχρηστα δηλαδή).
Το ξαναείπα πιο επάνω. Είναι αναλόγως με τις ανάγκες του καθενός. Προσωπικά το shearing το χρειάζομαι και το χρησιμοποιώ, κάτι που δεν μου το προσφέρει το iCloud.

Τα αρχεια iwork δηλαδη δεν ανεβαινουν στο dropbox?

#22   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/01/2012 - 08:58

Τα αρχεια iwork δηλαδη δεν ανεβαινουν στο dropbox?

Έχεις iWork στο iPad σου?

#23   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:00

Έχεις iWork στο iPad σου?

Ναι

#24   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:12

Ναι

Μάλλον μιλάμε διαφορετική γλώσσα. Με μονολεκτικές απαντήσεις δεν κανουμε διάλογο. Το iWork παίζει σε MacOS δεν παίζει σε iOS. Επιπλέον δεν έχουν όλοι Mac και iWork. Μήπως θα μπορούσες να μου εξηγήσεις πώς γίνεται να το καταλάβω επάνω στο σενάριο με τα πέντε άτομα και το shearing.

#25   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:18

Μάλλον μιλάμε διαφορετική γλώσσα. Με μονολεκτικές απαντήσεις δεν κανουμε διάλογο. Το iWork παίζει σε MacOS δεν παίζει σε iOS. Επιπλέον δεν έχουν όλοι Mac και iWork. Μήπως θα μπορούσες να μου εξηγήσεις πώς γίνεται να το καταλάβω επάνω στο σενάριο με τα πέντε άτομα και το shearing.

To iwork δεν παιζει στο iOS?? τι εννοεις οτι δεν παιζει;; Απλα μαλλον δεν σε καταλαβα..

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 26/01/2012 - 09:18


#26   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:19

To iwork δεν παιζει στο iOS?? τι εννοεις οτι δεν παιζει;; Απλα μαλλον δεν σε καταλαβα..

Έχεις κάποιο app στο iPad σου που λέγεται iWork?

#27   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:23

Έχεις κάποιο app στο iPad σου που λέγεται iWork?

Μα iWork λεγεται η σουιτα της apple (pages, numbers, keynote).. Δεν εχω app που να λεγετσι iwork.. Εχω ολη τη σουιτα iWork.. :unsure:

#28   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:29

Μα iWork λεγεται η σουιτα της apple (pages, numbers, keynote).. Δεν εχω app που να λεγετσι iwork.. Εχω ολη τη σουιτα iWork.. :unsure:

Δεν το νομίζω. Αυτά τα 3 που αναφέρεις αγοράζονται χωριστά. Δεν υπάρχει τέτοια σουίτα για iPad, μόνο για Mac. Μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις το λινκ στο iTunes?

#29   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:33

Δεν το νομίζω. Αυτά τα 3 που αναφέρεις αγοράζονται χωριστά. Δεν υπάρχει τέτοια σουίτα για iPad, μόνο για Mac. Μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις το λινκ στο iTunes?

Ναι ρε φιλε, και για τον MAC χωριστα τα αγοραζεις (αν τα αγορασεις απο το MAC App Store) και στο iOS το ιδιο. Σουιτα iWork λεγεται το συνολο των τριων αυτων εφαρμογων, χωρια τις κατεβαζεις ομως! Αν δηλαδη σου ελεγε οτι δεν εχει τη σουιτα iWork αλλα εχει τα Pages-Numbers-Keynote θα ησουν ευχαριστημενος?

#30   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:35

Δεν το νομίζω. Αυτά τα 3 που αναφέρεις αγοράζονται χωριστά. Δεν υπάρχει τέτοια σουίτα για iPad, μόνο για Mac. Μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις το λινκ στο iTunes?

Μα ακομα και η apple στο itunes σαν iWork το ονομαζει.. http://itunes.apple....=445395826&mt=8

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες