Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

QuickOffice Pro HD vs Documents to Go Premium vs Apple Pages/Numbers


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Office Suit

Πιο Office Suit Θα επιλέγατε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:35

Δεν το νομίζω. Αυτά τα 3 που αναφέρεις αγοράζονται χωριστά. Δεν υπάρχει τέτοια σουίτα για iPad, μόνο για Mac. Μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις το λινκ στο iTunes?

Δεν υπαρχει σαν σουιτα να το κατεβασεισ ολο αλλα οταν εχεις και τα τρια εχεις ολη την σουιτα ουσιαστικα.. Αυτο εξαλου ειναι το iworks: pages numbers και keynote.. Στο mac που τα εγκαθιστας ολα μαζι δεν εχει διαφορα.. Και ισα ισα καλυτερα ξεχωριστα για mobile μιας και καποιος μπορει να χρειαζεται μονο pages πχ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:36

Μα ακομα και η apple στο itunes σαν iWork το ονομαζει.. http://itunes.apple....=445395826&mt=8

Με προλαβες, κι εγω το λινκ εψαχνα τωρα. Θα τρελαθουμε εντελως μου φαινεται!!!

#33   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:37

Δεν υπαρχει σαν σουιτα να το κατεβασεισ ολο αλλα οταν εχεις και τα τρια εχεις ολη την σουιτα ουσιαστικα.. Αυτο εξαλου ειναι το iworks: pages numbers και keynote.. Στο mac που τα εγκαθιστας ολα μαζι δεν εχει διαφορα.. Και ισα ισα καλυτερα ξεχωριστα για mobile μιας και καποιος μπορει να χρειαζεται μονο pages πχ..

Μα αμομα και στο macbook pro τα εκανα install ξεχωριστα μεσα απο το mac app store.. Και ειναι ακριβως αυτες οι 3 εφαρμογες.. :unsure:

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 26/01/2012 - 09:38


#34   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:39

Αν δηλαδη σου ελεγε οτι δεν εχει τη σουιτα iWork αλλα εχει τα Pages-Numbers-Keynote θα ησουν ευχαριστημενος?

Ναι, γιατί καταντήσαμε να παίζουμε με τις λέξεις και μονολεκτικές απαντήσεις εδώ μέσα. Και επανέρχομαι στο ερώτημα που έθεσα πριν. Αν σου κάνω shear ένα document στο dropbox μου, εσύ με το Pages/numbers που έχεις στο iPad σου μπορείς να το ανοίξεις? Αυτό ρωτάω να μου εξηγήσει κάποιος πώς γίνεται.

#35   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:42

Ναι, γιατί καταντήσαμε να παίζουμε με τις λέξεις και μονολεκτικές απαντήσεις εδώ μέσα. Και επανέρχομαι στο ερώτημα που έθεσα πριν. Αν σου κάνω shear ένα document στο dropbox μου, εσύ με το Pages/numbers που έχεις στο iPad σου μπορείς να το ανοίξεις? Αυτό ρωτάω να μου εξηγήσει κάποιος πώς γίνεται.

Φιλε μου πραγματικα αυτα που λες ειναι ασχετα.. Τι θα πει παιζουμε με τις λεξεις.. Η σουιτα εφαρμογων pages, numbers , keynote λεγεται iWork.. Ειτε λεμε για iphone/ipad ειτε λεμε για mac.. Και μας τη λες επειδη αναφερουμε τις εφαρμογες με το σωστο ονομα;

Ολσο για το αλλο δεν εχω δουλεψει dropbox, αλλα σε ρωταω , δεν μπορεις να ανεβασεις ενα αρχειο γραμμενο στο pages εσυ που το εχεις δουλεψει;

#36   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:47

Και μας τη λες επειδη αναφερουμε τις εφαρμογες με το σωστο ονομα;

Πώς είναι το σωστό όνομα, αφού αν ψάξεις στο AppStore για iWork δεν θα πάρεις τίποτα.

Ολσο για το αλλο δεν εχω δουλεψει dropbox, αλλα σε ρωταω , δεν μπορεις να ανεβασεις ενα αρχειο γραμμενο στο pages εσυ που το εχεις δουλεψει;

Δεν έχω pages, για αυτό ρωτάω εσένα που έχεις, και είσαι σίγουρος ότι ανεβάζει στο dropbox

#37   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:53

Τι να πω, ίσως δεν έγινα κατανοητός.
Είμαστε μια ομάδα από πέντε διαφορετικά άτομα. Υπάρχουν αρχεία office στο Dropbox τα οποία είναι προσβάσιμα και για τους πέντε. Έχουμε κάνει δηλαδή το λεγόμενο shearing. Έτσι λοιπόν και οι πέντε μπορούν να τα ανοίξουν και αν χρειαστεί να κάνουν edit σωζοντάς τα. Αν χρειαστεί να προσθέσουμε εσένα πχ σαν έκτο άτομο με το Pages που έχεις δεν γίνεται. Ο καθένας έχει πρόσβαση μόνο στο δικό του iCloud (από όλα τα devices του). Δεν μπορείς να μοιραστείς έγγραφα με άλλους (κοινόχρηστα δηλαδή).
Το ξαναείπα πιο επάνω. Είναι αναλόγως με τις ανάγκες του καθενός. Προσωπικά το shearing το χρειάζομαι και το χρησιμοποιώ, κάτι που δεν μου το προσφέρει το iCloud.


Φίλε μου είσαι λάθος. Γίνεται με 3 τρόπους:

1. Συνδέεις το dropbox account σου με webdav λογαριασμό (DropDav πχ)-> βλέπεις απευθείας όλο το Dropbox σου μέσα στην iWork σουίτα του iPad.

2. Κατεβάζεις το Goodreader ή το free Dropbox app και στο αρχείο που σε νοιάζει κάνεις "Open in..." Pages. Έπειτα μπορείς να το ξανακάνεις upload.

3. Τον ενεργό σου φάκελο ή το αρχείο word σου (το οποίο έχεισ σε φάκελο στο Dropbox) το κάνεις ένα alias στον μυστικό φάκελο του iCloud στον Mac ~/Library/Mobile Documents/4?@8,€Pagesdbjdc;5/ έτσι το βλέπεις μέσα στην iWork σουίτα.

Συστήνω τους τρόπους 1, 3 για πιο ξέγνοιαστο workflow...

Αυτό δεν έψαχνες;

Τί δεν γίνεται;

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 26/01/2012 - 09:59


#38   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:55

πολυ συζητηση για το τιποτα



#39   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:58

Πώς είναι το σωστό όνομα, αφού αν ψάξεις στο AppStore για iWork δεν θα πάρεις τίποτα.


Δεν έχω pages, για αυτό ρωτάω εσένα που έχεις, και είσαι σίγουρος ότι ανεβάζει στο dropbox



1. Για να τελειώνουμε με το θέμα της ονομασίας ... Με το που ανοίγεις το iTunes βλέπεις αυτό..
Αναρτημένη εικόνα


Kαι όταν πατήσεις εκεί.. Σου εμφανίζεται αυτό..
Αναρτημένη εικόνα



Τώρα το κατάλαβες?????? Ή θες κι άλλα για να σε πείσουμε? :lol:


2. Εγώ δεν είπα ότι είμαι σίγουρος για το dropbox.. Δεν το δουλεύω.. απλά σε ρώτησα , γιατί εσύ επέμενες ότι τα άλλα είναι καλύτερα γιατί συνεργάζονται με το dropbox.. Και σε ρωτάω.. Η σουίτα iWork (ελπίζω να το ξεκαθαρίσαμε αυτό) ξέρεις ότι δεν συνεργάζεται δηλαδή με το dropbox???

#40   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 09:59

Mε καλυψε ο dinfun.. Το είχα ξεχάσει το https://www.iwork.com/signin/ επειδή δεν μου χρειάστηκε ποτέ.. Είναι ακριβώς αυτό που ψάχνεις kdelios

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 26/01/2012 - 10:00


#41   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/01/2012 - 10:01

Φίλε μου είσαι λάθος. Γίνεται με 3 τρόπους:

1. Συνδέεις το dropbox account σου με webdav λογαριασμό (DropDav πχ)

2. Κατεβάζεις το Goodreader ή το free Dropbox app και κάνεις "Open in..." Pages.

3. Τον ενεργό σου φάκελο ή το αρχείο word σου (το οποίο έχεισ σε φάκελο στο Dropbox) το κάνεις ένα alias στον μυστικό φάκελο του iCloud στον Mac ~/Library/Mobile Documents/4?@8,€Pagesdbjdc;5/

Τί δεν γίνεται;

Ευχαριστώ φίλε Researcher
Αυτήν την απάντηση περίμενα τόση ώρα, να μου εξηγήσει κάποιος πώς μπορεί να γίνει με επιχειρήματα και όχι με μονολεκτικές απαντήσεις και άναρθρες κραυγές.
Άρα λοιπόν καταλήγουμε ότι τα Pages/Numbers/Keynote, ναι μεν δεν έχουν άμεση πρόσβαση στο dropbox, αλλά γίνεται έμμεσα με τον τρόπο που αναφέρεις παραπάνω. Προσωπικά δεν μπορώ να τον δοκιμάσω, αλλά για να το λες σίγουρα έτσι θα γίνεται.

#42   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/01/2012 - 10:11

Ευχαριστώ φίλε Researcher
Αυτήν την απάντηση περίμενα τόση ώρα, να μου εξηγήσει κάποιος πώς μπορεί να γίνει με επιχειρήματα και όχι με μονολεκτικές απαντήσεις και άναρθρες κραυγές.
Άρα λοιπόν καταλήγουμε ότι τα Pages/Numbers/Keynote, ναι μεν δεν έχουν άμεση πρόσβαση στο dropbox, αλλά γίνεται έμμεσα με τον τρόπο που αναφέρεις παραπάνω. Προσωπικά δεν μπορώ να τον δοκιμάσω, αλλά για να το λες σίγουρα έτσι θα γίνεται.


kdelie εδώ μπορείς να βρεις και περισσότερες πληροφορίες πέρα του dropbox

http://www.apple.com.../iwork-dot-com/

(διάτμηση βέβαια δεν υποστηρίζεται ακόμα)

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 26/01/2012 - 10:11


#43   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/01/2012 - 10:11

πολυ συζητηση για το τιποτα

http://www.youtube.com/watch?v=o4Qnzh4SAJg

Others can view your documents right in their browser, and make comments and notes if they are using Safari.

Κώστα,
Το iWork.com κάνει ακριβώς αυτό που λέει πιο πάνω. Το περισσότερο που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να κάνει comment και όχι κανονικό edit & save.

Όσο για τους φίλους που χλευάζουν το ένα και μοναδικό λάθος στην ορθογραφία μου γράφοντας από το iPad μου, απλά τους καλώ να κάνουν την αυτοκριτική τους διαβάζοντας τα δικά τους ορθογραφικά λάθη που έκαναν πιο πάνω στην συζήτηση.

kdelie εδώ μπορείς να βρεις και περισσότερες πληροφορίες πέρα του dropbox

http://www.apple.com.../iwork-dot-com/

(διάτμηση βέβαια δεν υποστηρίζεται ακόμα)

Φίλε μου το γνωρίζω, να είσαι σίγουρος ότι το διάβασα. Δεν γίνεται αναφορά στο dropbox, και ζήτησα από κάποιον που πραγματικά γνωρίζει, να μου πει πως γίνεται.
Με κάλυψε ο φίλος Researcher

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 26/01/2012 - 10:15


#44   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/01/2012 - 10:13

πολυ συζητηση για το τιποτα

http://www.youtube.com/watch?v=o4Qnzh4SAJg


What??? DINFUN μάλλον μπερδεύτηκες. 1ον δεν έχει σχέση με αυτό που ζητάμε εδώ και 2ον το iWork.com beta δεν υποστηρίζεται πλέον επίσημα. Εξ´άλλου θα κάνεις; Θα τους καλέσεις με εμαιλ να δουν online και έπειτα και θα ξαναμπεις online ή θα ξαναανοίξεθς από το εμαιλ;;;;;;

#45   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/01/2012 - 10:15

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση;Το google docs δεν σας αρέσει για κοινά έγγραφα με δυνατότητα επεξεργασίας;
Ποιος ο λόγος να δώσετε τόσα λεφτά για μια τέτοια δυνατότητα και μόνο;

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες